Įkraunama...
Įkraunama...

Ar derinate vaiku vardus

QUOTE(Tiūtė @ 2011 07 07, 00:26)
Man gražu ,kai vardai prasideda iš tos pačios raidės. smile.gif Kartais gražu ir kai panašiai skamba. smile.gif


Oi, ne, patarčiau to nedaryti! Dukrų vardų pirmieji skiemenys vienodi, bet ne specialiai - Justina (Justė) ir Jurga. Kai reikia kurią nors greitai pašaukti, dažnai susipainioju (na, senatvinis marazmas man dar neprasidėjo smile.gif ), ir dažnai gaunasi "jurgstė". O su sūnų vardais tokių problemų nėra, nes jie, nors ir yra tradiciniai krikščioniški graikiškos kilmės vardai, yra visiškai skirtingi.
Atsakyti
derinimas gali būti labai įvairus: skambesys,pirmosios ar pasikartojančios raidės,prasmė,vardų istorija(tarkim abu vaikai pavadinti senelų vardais) ir t.t.
Tarkim Giedrė ir Rasa,na tarpusavyje skambesiu nepanašūs,o va reikšmių panašumą galima pamatyt ax.gif
Atsakyti
Man asmeniskai grazu,kai vaiku vardai dera,pvz,jei vieno vaikucio vardas trumpas,tai ir kito vaikucio noretusi trumpo vardo,jei ilgas vardas tai ir kitas turetu buti ilgas.Grazu,jei vardai prasideda ta pacia raide.Jei vieno retas vardas,tai manau ir kito vaikucio butu grazu taip pat retas.
Parasiau tik savo nuomone 4u.gif
Atsakyti
cia ta derinima tai kaip supranti dar... ax.gif as pvz galvojau, kad derinu- Lukas ir Nojus, dabar mazeliui, jei bus berniukas renkam vardus: labai grazus Kajus ir Pijus, bet man visiskai neskamba salia Nojaus smile.gif Nojus-Pijus/Kajus schmoll.gif sviestas sviestuotas. o va sita tema paskaiciau, tai cia kaip tik taip siuloma ir tai vadinama derinimu tongue.gif
zodziu skirtingai zmones derinima supranta, todel kas vienam atrodo suderinta, kitam gali skambeti visai ne kaip...
Atsakyti
Rinkom abiems trumpus vardus, bet gal labiau dėl patogumo, nei dėl derinimo. Ilgus vardus vistiek bando žmonės patrumpinti, tai mums pasirodė geriau iškart trumpas bigsmile.gif
Atsakyti
Man grazu, kai vardukai dera:)
Atsakyti
Mes specialiai nederinom, bet gavosi abi iš A. Agnė ir Austėja.
Atsakyti
Norėčiau patirties iš mamų,kurių vaikučių vardai vienodo sąskambio,pvz:
Akvilė- Dovilė-Kamilė-Radvilė
Danielė-Gabrielė
Viltė- Smiltė.
Ar šaukiant nesusipainiojama?Ir taip laukiu nuomonės dėl vienodo sąskambio vardų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(žvilgsnė @ 2012 09 25, 08:58)
Norėčiau patirties iš mamų,kurių vaikučių vardai vienodo sąskambio,pvz:
Akvilė- Dovilė-Kamilė-Radvilė
Danielė-Gabrielė
Viltė- Smiltė.
Ar šaukiant nesusipainiojama?Ir taip laukiu nuomonės dėl vienodo sąskambio vardų smile.gif

na, mus močiutė, mama šaukdama painioja dar ir dabar (jau daugiau nei 26 metus):
Močiutė: Asta - Laura
Mama: Asta - Justina.
Vardai visiškai nepanašūs, tad, manau, kad ar panašaus ar visiškai skirtingo sąskambio neišvengsite painiojimo 4u.gif
Atsakyti
Ne,nederinom,ir mums tai atrodo kiek kvailoka. blush2.gif Vardus isrenkma tik gimus vaikuciui,tad apie joki derinima nebuvo ne kalbos. Turim dvi dukrytes,vienintelis dalykas,i kuri atsizvelgem,kad butu vardas trumpas. Db auginam Juste ir Eva smile.gif
Atsakyti
Man gražu kai vaikų vardai prasideda iš tos pačios raidės. Taip pat gražu, jeigu vienas vardas lietuviškos kilmės,tai ir kitas (kiti) turėtų būti lietuviškas (i). Nepatiktų, jei būtų pvz: Liepa ir Kevinas. smile.gif Kiekvienas skirtingai supranta tą derinimą.smile.gif
Atsakyti
Laba 4u.gif

norisi ir man, kad vaikų vardai nors kiek derėtų, tik, kad niekaip nepriderinam, gal padėsit? ax.gif

Taigi, turim sesę Miglę, o brolis būtų...? Ignas? unsure.gif(pagal skambesį gal kiek unsure.gif ) Jūsų variantai? mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Largesize: 22 lapkričio 2012 - 14:59