Įkraunama...
Įkraunama...

Kūdikio žindymas ir nėštumas

QUOTE(grali @ 2007 11 14, 12:11)
Laba diena visoms saunioms mamytems, kurios beprotiskai  bigsmile.gif  rupinasi savo vaikiukais. Noriu patarimo viena temele. Ar vaiko zindymas tures kokios itakos kitam, isciose nesiojamam kudikiui? Ir kaip reiketu elgtis - nutraukti maininima? Neisivaizduoju kaip elgtis. Buciau dekinga uz patarimus. Labai ju lauskiu  ax.gif


o tu jau pastojus? ax.gif nes as pati maitinu savo mazaji kuriam dabar jau 1.6m,ir pradejo planuot antra vaikiuka,tai pirma men nepastojau,o dabar jau diena veluoja mm ax.gif planuoju jei leis sveikata maitinti dar pora menesiuku wub.gif poto ziuresim kaip ten toliau.o del to ar tures itakos tai prisiklausiau ivairiausiu nuomoniu,pvz mano gine liepe nustot maitint nes hormonai persiduos per MP doh.gif bet manau tik pati gali geriausiai jaust,nes labiausiai save pazysti ir zinai kas geriausia tau ir tavo vaikeliams wub.gif wub.gif o siaip tai dideles sekmes mirksiukas.gif
Atsakyti
Pati buvau panašioj situacijoje, maitinau pastojus iki 16 savaitės, per tą laikotarpį palengva mažinau maitinimus, kol jie tavo grynai simboliški, iš pradžių buvo rytais ir vakarais, vėliau nutraukiau vieną rytinį, kol palengva atsisakiau. Mano atvėju man pastojus pirmagimei buvo jau 1 metai ir 3 mėnesiai. Be to aš buvau išejusi į darbą, todėl man nutraukti maitinimą buvo psichologiškai sunkiau, negu jai, nes jau tokio amžiaus vaikui maitinimas reikalingas labiau dėl artumo, o ne dėl maisto.

Kartą klausiau savo gydytojos dėl maitinimo, bet jinai jame problemos nematė. Įvairioje literatūroje siūloma nutraukti maitinimą iki 20 savaitės, nes tada maitinant pradeda gamintis hormonas oksitocinas, kuris gali išprovokuoti persileidimą, išankstinį gimdymą. Be to įvertinant savo pačios patirtį galiu pasakyti, kad yra sunku fiziškai būti nesčiai ir maitinti. - nuovargis tikrai jaučiasi, nors neštumas ir eina sklandžiai.

Bet, prieš kurį laiką skaičiau straipsnį žurnale, kuriame buvo aprašoma situacija kai mama maitindama dvynukus pastojo bet maitinti vaikus nenustojo. Tik neprisimenu, kurį savaitę jai buvo. Pati taip turbūt nerizikuočiau. g.gif schmoll.gif
Atsakyti
Vaje, net nezinojau, kad maitinant gaminasi kazkoks hormonas, kuris bus pavojingas ateinanciam kudikiui.... Reikes rimtai susirupinti. Problema tame, kad musu vyrukas labai prisirises prie MP, tikrai sunku jo demesi nukreipti, nes jau viska supranta. Truputi per ilgai sis procesas uzsitese....
Atsakyti
QUOTE(megg @ 2007 11 14, 13:03)

Bet, prieš kurį laiką skaičiau straipsnį žurnale, kuriame buvo aprašoma situacija kai mama maitindama dvynukus pastojo bet maitinti vaikus nenustojo. Tik neprisimenu, kurį savaitę jai buvo. Pati taip turbūt nerizikuočiau. g.gif  schmoll.gif

taigi čia yra mamytė AisteJulijonas (toks lyg tai nickas g.gif ) kuri dvynukus turėjo ir su 3 nėščia būdama žindė. nu ir turi jau leliuką rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(ingalp @ 2007 11 14, 20:04)
taigi čia yra mamytė AisteJulijonas (toks lyg tai nickas  g.gif ) kuri dvynukus turėjo ir su 3 nėščia būdama žindė. nu ir turi jau leliuką  rolleyes.gif



Taip taip cia ta pati mamyte wub.gif wub.gif ji man daug padejo savo patarimais,uz ka esu labai jai dekinga wub.gif wub.gif
Atsakyti
Galima žindyti pastojus ir toliau. Pražindžiau visą antrąjį nėštumą ir po jo. Viskas gerai ir vaikams ir man. Be to po antrojo vaikiuko gimimo neturėjom jokio pavydo iš vyresnėlio, nes abu gaudavo pienuko panorėję.
Atsakyti
QUOTE(crocus @ 2007 11 14, 21:51)
Galima žindyti pastojus ir toliau. Pražindžiau visą antrąjį nėštumą ir po jo. Viskas gerai ir vaikams ir man. Be to po antrojo vaikiuko gimimo neturėjom jokio pavydo iš vyresnėlio, nes abu gaudavo pienuko panorėję.



As irgi noreciau taip maitint ax.gif o sakyk pienuko abiems uztekdavo? ax.gif
Atsakyti
o, o, o, Crocus. Jus tikra saunuole 4u.gif . Zaviuosi Jumis tikrai labai nuosirdziai. O Jusu niekas negasdino, kad maitinant vaikui gali pritrukti kalcio?

Beje, ACIU visoms diskutuojancioms 4u.gif
Atsakyti

 ! 
šita tema jau buvo diskutuota, jei būtumėte pasinaudojusi paieška, būtumėte radusi tą temą ir dar daugiau naudingų patarimų. Temas sujungsiu ir prašyčiau nedubliuoti temų daugiau. Ačiū!

Moderatorė Rustė
Atsakyti
QUOTE(vlm28 @ 2007 11 14, 20:46)
As irgi noreciau taip maitint  ax.gif o sakyk pienuko abiems uztekdavo?  ax.gif



QUOTE(grali @ 2007 11 14, 20:51)
o, o, o, Crocus. Jus tikra saunuole  4u.gif . Zaviuosi Jumis tikrai labai nuosirdziai. O Jusu niekas negasdino, kad maitinant vaikui gali pritrukti kalcio?

Beje, ACIU visoms diskutuojancioms  4u.gif


Taip pieno užteko.Tiesiog galvojau, kad kiek jiems pieno reikės, tiek jie jo ir užsisakys žysdami.

O dėl kalcio tikrai niekas negąsdino. Gėriau vitaminus, kalcio preparatus, Sultis natūralias spaudžiau, daržovių daug. Kraujo rodikliai buvo visada geri, tai kažkaip tikėjau, kad užteks visko ir man ir vaikams...
Atsakyti
As maitinau pirmagime iki 2-3 nestumo menesio. Nemanau, kad kenkiau maziukei, kitai irgi buvo tik metukai, bet baigiau nes pradejau labai blogai jaustis. Ypac kai maitindavau, svaigdavo galva ir pan.Is pradziu to dar nebuvo, o po to pradejo ir pykinti, be to nenorejau mesti tik pries atsirandant sesei, kad ant jos nepyktu, tad del siu priezasciu nutraukiau.

Bet nezinau sutapimas ar ne, gal cia daugiau kaltas neatsigaves mano organizmas nuo antro nestumo metu begyje, bet mazosios dantukai tiesiog tragiski (daugkartinis kariesas o jai dar nera 2), kai sese neturi problemu verysad.gif Jei grizciau atgal. buciau nemaitinusi, jauciu kazkiek vitaminu dovanojau pirmam vaikui ir nedaviau antrajam. Serga irgi dazniau slogytem, kosuliais, nors maitinau ir ilgiau.
Atsakyti
QUOTE(baltic*girl @ 2007 11 14, 22:40)
As maitinau pirmagime iki 2-3 nestumo menesio. Nemanau, kad kenkiau maziukei, kitai irgi buvo tik metukai, bet baigiau nes pradejau labai blogai jaustis. Ypac kai maitindavau, svaigdavo galva ir pan.Is pradziu to dar nebuvo, o po to pradejo ir pykinti,  be to nenorejau mesti tik pries atsirandant sesei, kad ant jos nepyktu, tad del siu priezasciu nutraukiau.

Bet nezinau sutapimas ar ne, gal cia daugiau kaltas neatsigaves mano organizmas nuo antro nestumo metu begyje, bet mazosios dantukai tiesiog tragiski (daugkartinis kariesas o jai dar nera 2), kai sese neturi problemu verysad.gif Jei grizciau atgal. buciau nemaitinusi, jauciu kazkiek vitaminu dovanojau pirmam vaikui ir nedaviau antrajam. Serga irgi dazniau slogytem, kosuliais, nors maitinau ir ilgiau.


O mano atvirkščiai - mažoji per pirmuosius dvejus metukus sirgo daug mažiau. Su sūnumi(pirmagimiu) teko ne kartą ir ligoninėje pagulėti, pradedant nuo pat gimimo dėl širdutės ydos. Ir dantukai jam iki antrojo gimtadienio 3 sukirmijo. Dukrai kol kas visi sveiki. Na dabar tris kartus per kairį petį smile.gif Esu skaičiusi, kad leliukas pilve visų pirmiausias pasiima savo dalį medžiagų, o jau mamytei kas lieka.

Dar manau , kad pienuko gamyba mamai nėra kažikoks labai sunkus dalykas. Tai labai natūralu jos organizmui. Tereikia normaliai maitintis. Organizmas pasireguliuos viską kaip reikia. Man maždaug nuo 6 nėštumo mėnesiuko gaminosi jau priešpienis. Klausiau E.Markūnienės, kaip toliau elgtis. Rekomendavo ir toliau žindyti vyresnįjį jei geriau jaučiuosi.
Atsakyti