Įkraunama...
Įkraunama...

Skanaus! - 7

QUOTE(Sonatina @ 2007 01 22, 11:01)

Vyniotinis su grybais


Kiaušinius išplakti su miltais, druska, pipirais ir pienu.


Sonatina, sakyk prašau, kaip tu juos išplaki? rankom, kombainu? kokio skystumo tau gaunasi tešla? čia suprantu kažkas panašaus į biskvitą turėtų gautis... Klausiu, mat kai kepiau tą vertikaliai suvyniojama tortą ir tavo biskvito variantas (kur baltymai nesiplaka. matai aš visada biskvitui plaku baltymus atskirai, man daugiau purumo) man visai nesigavo, tai įdomu kaip čia. O tame torte beje kokio skystumo tau gaunasi tešla?
Atsakyti
mamushka - ubagas yra tiesiog Universalus blynas, tik noir1 beveik neturėjo pieno ir sviesto biggrin.gif

Gadiga, supratau 4u.gif

Shiduh, tikiuosi mėsa bus skani smile.gif

Semi Sweet, žiūrint kokia tavo skarda - jei labai kokybiška neprideganti ir pan., gali surizikuoti ir be kepimo popieriaus smile.gif

bea, konkrečiai šiam vyniotiniu plakiau paprastu rankiniu mikseriu - pirmiausiai kiaušinius su miltais, kol neliko gumuliukų, o tada subėriau prieskonius, supyliau pieną ir dar šiek tiek paplakiau, kad išsimaišytų... Tešla gavosi labai skysta, kaip ir Universalaus blyno, kai iškepė - buvo labai išsipūtęs, bet paskui susileido smile.gif Bet vis tiek tas pagrindas buvo labai minkštas ir pakankamai purus...
O torto biskvitui tai kiaušinius plaku su cukrumi paprastu mikseriu gana ilgai - 7 - 10 min., kol masė padidėja kokius 5 kartus ir būna labai labai puri, kaip tiršta grietinė... O tada ranka atsargiai įmaišau miltus... Šį biskvitą tikrai gali daryti taip, kaip esi įpratusi 4u.gif
Atsakyti
šiandien isbandžiau Itališkas bandeles. kepiau 2 kartus. pirmą kartą kepant įdėjau per mažai mielių, dariau su šviežiomis mielėmis ir įdėjau 25 gr, buvo per mažai, neiškilo. bet skonis geras thumbup.gif
tada padariau yešlą antrą kartą, dėjau 45 gr mielių, tada smarkiai iškilo, kepant susijungė, vos ne vientisa viena bandelė gavos. tai aš jas perskyriau, o jau purumas, o jau skanumas neišpasakytas. labai skanu man jas perpjaut pusiau ir sviestu patept. mmmmmmm drinks_cheers.gif
Atsakyti
as cia biski ne i tema blush2.gif bet sausos mieles tai yra milteliai ? o 'slapios tai tos kur buna geltonuose pakeliuose, tokia mase mazdaug kaip sviestas pakelyje rolleyes.gif ? ir ar ju vienodai reik det i kepinius ?
Atsakyti
QUOTE(mamushka @ 2007 01 22, 15:08)
as cia biski ne i tema  blush2.gif bet sausos mieles tai yra milteliai ? o 'slapios tai tos kur buna geltonuose pakeliuose, tokia mase mazdaug kaip sviestas pakelyje   rolleyes.gif ? ir ar ju vienodai reik det i kepinius ?


sausos - milteliai.
"šlapios" - gyvos mielės smile.gif geriausia pirkt estiškas arba prancūziškas. lietuviškos ne visad gerai suveikia.

nevienodos proporcijos sausų ir šlapių. sausų nelabai naudoju, bet kiek žinau, tai 7 gramai sausų ant 500 g miltų g.gif
šlapių reik gal 2 kartus didesnio kiekio
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo doris: 22 sausio 2007 - 15:17
Raseliuke, labai džiaugiuosi, kad bandelės pavyko smile.gif (gerai, kad nepasidavei, ir iškart bandei dar kartą biggrin.gif )

mamushka, būtent - sausos mielės yra milteliai (būna pirkti prie kepimo mitelių, želė ir pan.), o šviežios mielės - presuotos kubeliais (būna šaldytuvuose prie sviesto ir pan.) smile.gif 20 g šviežių mielių = 7 g sausų mielių...

doris 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mamushka @ 2007 01 22, 13:37)
o napoleonas, net nznau kaip paaiskinti, gavosi blynai a la lavasas  lotuliukas.gif tokie kudi pusleti ir  kazkokie slapi.. doh.gif bet cia tikrai miltai kalti .ir seimininke kreivaranke  lotuliukas.gif


oi parodyčiau aš savo keptuvinį napalioną... lotuliukas.gif net nuotrauką padariau...
plaukiojanti pica gavosi biggrin.gif
Atsakyti
Sonatina, labai noriu kepti Itališkas bandeles, tik problema su mielėm blush2.gif . Turiu Dr. Oetker mieles, bet ant jų parašyta "instant" blink.gif . Tai vat, nežinau kaip elgtis - kildinti jas šiltam vandeny ar nereikia, nes ten parašyta - maišyti tiesiai, raugo gaminti nereikia. Gal kada buvai susidūrus, tokios žaliam pakelyje.Ačiū už atsakymą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ugnužė @ 2007 01 22, 14:25)
Sonatina, labai noriu kepti Itališkas bandeles, tik problema su mielėm  blush2.gif . Turiu Dr. Oetker mieles, bet ant jų parašyta "instant"  blink.gif . Tai vat, nežinau kaip elgtis -  kildinti jas šiltam vandeny ar nereikia, nes ten parašyta - maišyti tiesiai, raugo gaminti nereikia. Gal kada buvai susidūrus, tokios žaliam pakelyje.Ačiū už atsakymą  4u.gif

Daryk kaip Sonatina recepte parasius mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(MAMICY @ 2007 01 22, 13:29)
oi parodyčiau aš savo keptuvinį napalioną... lotuliukas.gif  net nuotrauką padariau...
plaukiojanti pica gavosi biggrin.gif

Na aš taip pat kepiau keptuvinį napoleoną bet likau patenkinta, nors kremo prisidariau per daug (pagal Sonatinos pastabą-įpyliau į kremą + 200 g grietinėlės-tai kremo buvo kalnas)- bet sutepiau visą.
Na ir finale visi ragavę sužavėti- gavosi toks, kaip MB sako "šlapias"- bet super.
Manau čia gal nuo keptuvės dydžio priklauso-nes kuo didesne tuo blynas gi plonesnis. mano keptuvė šiaip nėra didelė- gal 26cm- tai aš dariau 6 blynus ir viskas ok. Mum patiko:)
Atsakyti
MAMICY, o tik iškeptus lakštus ar aptepei kremu? g.gif Nes paskui visas kremas puikiai susigeria ir tikrai niekas neplaukioja... unsure.gif Gaila, kad tortas nepavyko...

Ugnuže, aš būtent tokias mieles ir naudoju (Dr. Oetker, žaliame pakelyje, Instant) smile.gif Ir darau taip, kaip ir rašiau recepte... Tokiu būdu bent aišku, ar mielės tikrai aktyvios ax.gif

laurechka 4u.gif

LIAN, džiaugiuosi, kad jums šis tortas patiko smile.gif
Atsakyti
pasirodom bigsmile.gif 4u.gif
sian kepiau sprandine su slyvom ,ananasajs ir abrikosajs,ananasa dejau sviezia,taj kaj iskepe sumedejo blink.gif ,zo.. isrinkom mes ji ir vistiek super thumbup.gif

user posted image

paplotelius kepem thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif

user posted image

vistiena grietineles padaze thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif

user posted image
Atsakyti