Įkraunama...
Įkraunama...

Gliukozės tolerancijos testas:

smile.gif+2012 03 16, 20:07-->
QUOTE(Bridz smile.gif @ 2012 03 16, 20:07)
Pagooglinau, susiradau, kad hipoglikemija prasideda nuo 3,5 , tai dabar dar idomiau pasidare ar cia nevalgius turi buti 3,5 riba, ar isgerus gliukozes... O siaip tai is simptomu tai keli atitinka, reiks kita savaite gydytojai paskambint.

pas mane turimoj knygutej, kuria gavau hipoglikemija nuo 3,3...taip nevalgius...kiek zinau tuose tyr kur pasidarom nurodyta didesne paklaida smile.gif ir nenesciam pasirodo kitokios tos paklaidos...viskas pas tave gerai mirksiukas.gif dziaugtis tik reikia 4u.gif svarbu nekyla...
Papildyta:
QUOTE(Nitrozilas @ 2012 03 16, 20:58)
Pataisysiu, iki 7.6 po valgio, pas mane taip endokrinologas parase. jai nuo 7.6 iki 10 jau skaitos sutrikimas, bet ta sutrikima vistiek ivardija GD, jei nenesciai taip butu, diabeto dar nepripaisytu. nesciosioms nieks neskuba insulino leisti, galima pakoreguoti angliavandeniu dietomis.

nezinau, kox Jums endokrinologas parase taip, bet man parase kitaip...taip kaip susakiau...as savo miesto gyd nepasitikiu, jiems atrode viskas normalu, tik va is Kauno grizau antrad is kliniku...iskart i ligonine pagulde...Petrenko pamates skaiciukus is kart israse insulina...dietos jau man nepadeda, nes kelias d pries viszita pas ji laikiausi rezimo, deja...nepasiteisino...dabar leidziuosi insulina 4k/d...4k/d-seku glikemija... doh.gif tad kiek daktaru tiek nuomoniu...jis pazejo mano rytinius nevalgius, ten buvo skaiciuku 5,6;5.7...6,1...jis pasake, akd tokiu skaiciuku buti negali...nenestukem normos skiriasi, tad...as bent tikiu siuo gydytoju...o kitu nuomones man nulines palike...nes tik jis vienintelis susiprato, kas man yra... 4u.gif (cia manoasmenine nuomone)
dar zinau, kad iki 7,8 leidziama norma nesciosioms yra, bent man visad padarydavo ir sakydavo ok... doh.gif net kai 8,6 sake - ok smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo xiuke: 16 kovo 2012 - 21:04
Sveikutes.

Ir as turiu ta beda GD.

Su antru nestumu turejau GD, dabar su treciu tas pats. Is pat pradziu gydytojai liepe laikytis mazai suvartojamu angliavandeniu dietos. T.y. duona-tik tamsi grudeta, ryziai-tik rudi, makaronai-tamsus. Sumazinti pieno vartojima iki minimumo. Surio,varskes-galima. Visiskai jokiu saldumynu ir produktu, kuriuose yra cukraus, jokiu jogurtu su priedais negalima, uogieniu,saldikliu -ne, medaus-labai ribotai. Taip pat negalima valgyti daug vaisiu. Per diena 1-2 obuoliai arba apelsinai, banano tik puse ir tai tarp pagrindiniu valgymu. Daug darzoviu , darykites salotas su slakeliu alyvuogiu aliejaus ir citrina, valgykite kiausinius, mesyte, zuvi. Retkarciais galima bulviu prie pagrindinio patiekalo, bet ne kasdiena. As prie pagrindiniu patiekalu issiverdu kruopu-grikiu, perliniu, kartais bulviu.Isidedu po pora saukstu, o salotu dvigubai daugiau. :)Labai svarbu islaikyti tokia mityba iki nestumo pabaigos, nors kartais ir taip sunku susilaikyti nuo gabalelio pyrago ar sokolado,bet reikia galvoti apie mazyli ir vyti pagundas i sali:) Is pat pradziu truksta kazko, atrodo neistempsi iki pietu ar vakarienes, bet po savaites zymiai pagereja sveikata, dingsta buve galvos skausmai, pagereja visa organizmo veikla, nebedusina ir pilvukas nebespaudzia taip, be to man dingo nuo pat nestumo pradzios varginusi candidoze. Tik 15 proc visu nesciuju nepadeda sitoks maisto apribojimas, joms reikalingas insulinas.
Sekmes, merginos!Tik nestresuokite ir nepergyvenkite del GD!Stresas kelia cukraus kieki kraujyje.Ramybes smile.gif
Atsakyti
Sveikos mielosios,

turejau ir as sita "geri". kokie mano pamastymai ir patarimai..

pradekime nuo to, kad tu gauni rimta soka, kai tau garsiai pasako GD. nezinau pas koki gydytoja pataikysite jus, bet mane isstume pro duris su siuntimu i Kauno klinikas ir niekas nepasivargino pasakyti kas tai yra, kaip veikia vaisiu ir kas galu gale toliau bus. todel grizti, lendi i interneta, priskaitai puokste blogu dalyku ir sedi be zemes po kojomis. turejau susikrauti tase ir vaziuoti i klinikas, prisipazinsiu- tases as nesidejau ir tvirtai zinojau, kad nesvarbu kas bus as turiu grizti namo. ir ka? nuvaziuoju i Kauna, o ten endikronologe sako: pasaulio pabaiga, tai ka negali dietos tau paskirti? gaunu prietaisa kraujui tikrintis ir isleidzia mane namo. BET.. kad jau atsiunte, tai iregistruoja ir uzsisuka ratas doh.gif tuo paciu einu pas ginekologe, guldo po echo ir ziuri kokia vaisiaus bukle. jei dar konkreciau- ar vaikutis neauga per greitai, ar nera nutukes. viskas norma, paziuri i kortele, kad nevietine ir sako: guldysim trims dienoms. as nepasimetu, klausiu kas cia vyksta, o jos reikia tavo krauja sekti, sakau gavaui aparata ir leido vaziuoti namo. jos pasizvalgo ir sako na jei jau taip, tai vaziuok namo. po savaites turejau vel pasirodyti, o tada ziurejom ar man dieta padeda, ar sugebu sureguliuoti cukru. man pavyko. kaip? valgiau absoliuciai viska, bet nedidelemis dozemis ir reguliariai 5 kartus per diena, vengiau bet kokio uzkandzio po 18val. trys pagrindiniai valgiai ir du "uzkandziai", per juos valgydavau vaisius, pvz persika. man ju ziauriai norejosi, o ir pastebejau, kad ji kieta, ne pernokusi suvalgius, man cukrus nepakildavo. tai as tuo ir naudojausi. nes obuoliai pirktiniai, bananai, vynuoges labai saldzios ir ju reikia suvalgyti ziauriai maza kieki. dar kas isbalansuoja: maximines salotos, visokie sumustiniai is degaliniu ir valgis po 18val. jei vakare uzkasit, kita ryta nevalgius cukrus jau virsys norma, o tada reiskias per diena jo i vieta neatstatysit. bent jau mano tokia praktika. nevengiau net saldumynu. paskui daresi smalsu, tai as eksperimentuodavau. pvz pusryciams suvalgius puse bandeles su varske is maximos (tokia pailga, didele) ir isgerus puse stiklines riebaus pilstomo jogurto, cukraus kiekis normos nevirsydavo. jei prie to pridedavau dar puse sumustinio- virs normos. valgiau ir pusfabrikacius su daug grietines, mazas kiekis ir viskas gerai. sako sasisku reiketu vengti, bet as vakarienei jas daznai valgydavau. pvz trys nedideles desreles (vaikiskos) ir pomidoras is darzo. zodziu cia problemu neturejau.. kartais issimusdavau is veziu, bet susiimdavau ir vel subalansuodavau. bet vat kas uzknisdavo mane- vizitai Kaune. turejau lankytis pas savo gydytoja ir dar reguliariai kas dvi savaites Kaune, atrode daugiau nieko ir neveikiu. o kas labiausiai nervindavo, kad kiekviena karta vis Kaune pareiksdavo: sekanti karta atsivezk tase, gali buti teks atsigulti. paseja baime, nepasako ka darys ir drebi. bet as jos nesivezdavau. po keliu vizitu supratau ir esme- nuvaziuoji, padaro echo, vaisius normoj ir paleidzia vel prigasdine. tai trecia karta nuvaziavusi as paklausiau kas bus toliau, jos - stebesim, gimdysi cia, klausiu kodel, o jos man pasaku visokiu. grizusi su savo ginekologe pasitariau ir nusprendziau- vaziuoti gimdyti i Kauna man rizikinga, nes jau antras gimdymas, galiu nespeti, o vaziuoti ir toliau tam, kad pasidaryti echo as nemaciau prasmes. ar pasiteisino?? TAIP. toliau prasidejo ramus laukimas, jokio streso. gyne zinojo situacija, tai reguliariai daremes echo ir ziurejom ar nedidejam. as ir toliau laikiausi dietos. patikrinti gimusiam vaikiukui krauja moka bet kuris gydytojas, priimti kiek didesni vaika taip pat. taigi sitie Kauno argumentai menkaverciai.
zodziu dabar viskas atrodo labai paprasta ir aisku, o tada kokius du men gyvenau kaip ant adatu. ir viskas per ta ziniu trukuma arba pertekliu is interneto. o medikai... na jie dirba savo darba ir jiems jusu emocine busena ne tokia jau ir svarbi.. as tikrai manau, kad man ten vaziuoti nebuvo jokio tikslo.
Atsakyti
Sveikos mergaitės aš naujokė, gal kas galėtų mane paprotinti. Man šnd 30 sav. prasidėjo, kai vis pas gydytoja nešdavau šlapima rasdavo cukraus jame, iš piršto ėmė tai 5,1, poto dariausi gliukozės toleravimo testą buvo 6,1 o po 10,2 siunčia i kauno klinikas ši trečiadieni labai pergyvenu net nžn ko tikėtis gal kas susidūrėte su gyd. Ramoniene, ko man tikėti ar dėti tašele ar guldys ar ka darys ginekologė smulkiau man nieko nepaaiškino , prašau pasidalykite savo žiniomis ir patirtimi
Atsakyti
QUOTE(virgvirg @ 2012 05 13, 14:47)
Sveikos mergaitės aš naujokė, gal kas galėtų mane paprotinti. Man šnd 30 sav. prasidėjo, kai vis pas gydytoja nešdavau šlapima rasdavo cukraus jame, iš piršto ėmė tai 5,1, poto dariausi gliukozės toleravimo testą buvo 6,1 o po 10,2 siunčia i kauno klinikas ši trečiadieni labai pergyvenu net nžn ko tikėtis gal kas susidūrėte su gyd. Ramoniene, ko man tikėti ar dėti tašele ar guldys ar ka darys ginekologė smulkiau man nieko nepaaiškino  , prašau pasidalykite savo žiniomis ir patirtimi

Tase su daiktais kraukis butinai...gali buti kad paguldys, arba isduos aparaciuka stebejimams... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Medag @ 2012 05 13, 17:14)
Tase su daiktais kraukis butinai...gali buti kad paguldys, arba isduos aparaciuka stebejimams... 4u.gif

o kazi kuris varaintas realiasnis, gal guldys nes vazineti is telsiu gan toli? g.gif
Atsakyti
Sveikos, gal kuri iš nėštukių žino apie tokią situaciją kai išgėrus gliukozės po 2 val. rezultatas būna mažesnis? Pirmas kraujas parodė 4,44, po 2 h. - 2,77. Taip ir nesupratau ką tai galėtų reikšti... g.gif
Prašau patarimo ax.gif
Atsakyti
Dariau ir aš šį testą.Iš pirmo karto jis nepavyko, nes gliukozę išvėmiau. verysad.gif Tinkamai atlikti tyrimą pavyko tik iš antro karto ir tyrimo rezultatas buvo geras. thumbup.gif
Atsakyti
Kad as nieko neisvemiau ir atsakingai tas dvi valandas ramiai prabuvau...Zodziu nzn ka tai galetu reiksti...
Atsakyti
QUOTE(Irena G. @ 2012 09 09, 11:57)
Kad as nieko neisvemiau ir atsakingai tas dvi valandas ramiai prabuvau...Zodziu nzn ka tai galetu reiksti...


dariausi as si testa,nevalgius buvo 5,8 po 2 val 5,4. Akusare pasake yra kaskoks sutrikimas,gine paaiskins,tai jau ketvirtadieni zinosiu
Atsakyti
dariausi ir as ta testa aciu D.viskas gerai,dare del praeito vaiko didelio svorio...pries gliukozes tirpala 5.1,po 5.4 tai labai super...
Papildyta:
QUOTE(Irena G. @ 2012 09 06, 17:08)
Sveikos, gal kuri iš nėštukių žino apie tokią situaciją kai išgėrus gliukozės po 2 val. rezultatas būna mažesnis? Pirmas kraujas parodė 4,44, po 2 h. - 2,77. Taip ir nesupratau ką tai galėtų reikšti... g.gif
Prašau patarimo ax.gif

kiek skaiciau tai nieko bloga nerodo, padidejes kasos darbas atrodo rase,gal net cia forume smile.gif
Atsakyti
QUOTE(pelite @ 2012 09 09, 15:29)
dariausi as si testa,nevalgius buvo 5,8 po 2 val 5,4. Akusare pasake yra kaskoks sutrikimas,gine paaiskins,tai jau ketvirtadieni zinosiu



Butu idomu suzinoti,vis del to, ka pasake ginekologe smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Kiizu @ 2012 09 11, 19:08)
dariausi ir as ta testa aciu D.viskas gerai,dare del praeito vaiko didelio svorio...pries gliukozes tirpala 5.1,po 5.4 tai labai super...
Papildyta:

kiek skaiciau tai nieko bloga nerodo, padidejes kasos darbas atrodo rase,gal net cia forume smile.gif




Tai pas tave tas rodiklis didesnis po gliukozės tai normaliai, o pas mane mažesnis.
Atsakyti