Įkraunama...
Įkraunama...

Tu ar Jūs tėvams?

man irgi Jūs nepriimtina-tik močiutėms sakau jūs, nes amžius garbus Jų. O mes kieme vaikai būdami netgi pašiepdavom tuos, kurie mamas Jūs vadindavo blush2.gif o kai kurie iš jų pavydėdavo kad negali mamai sakyti Tu - sakydavom :nu paimk ir pasakyk, kas bus g.gif
Atsakyti
Nėra problemų, jeigu vaikas įpratintas kreiptis "jūs" nuo kūdikystės. Bet vienas mano pažįstamas pasakojo, kaip jam mama liepė pradėti šitaip į ją kreiptis, kai jam buvo... 8 metai. Jis dėl to labai išgyveno ir nusprendė, kad mama jo nebemyli ir nori būti jam svetimas žmogus.
Atsakyti
QUOTE(Čalykušu @ 2006 07 31, 09:57)
gali mamai sakyti Tu - sakydavom :nu paimk ir pasakyk, kas bus g.gif

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif As kreipiuosi TU ir man kazkaip svetimai skamba JUS... Mano mama sake, kad jai nepatiktu, kad mes taip kreptumems i juos...
Atsakyti
Ir aš kreipiuosi, ir mano vaikai kreipiasi TU. smile.gif Nors pati JŪS kreipiuosi nuo mažų dienų į savo močiutę, nes taip mama daro. Mūsų santykių šaltais tikrai negaliu pavadinti. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paja: 31 liepos 2006 - 21:11
Mano vaikai nuo mazens i mus kreipiasi JUS ir net juokas ima cia paskaicius apie santykiu saltuma. as taip vadinu savo tevus ir mes labai artimi o draauge mama vadina Tu ir dar durne prideda blink.gif Taip kad apie statomas sienas 3 metru ir kreipini kalbeti juokinga
Atsakyti
Vyras į savo tėvus kreipias JŪS, tai ir aš paskui jį taip kreipiuos. Bet man nelabai tai atrodo normalu, gal tai ir lemia, kad mano santykiai su uošviais nėra labai artimi g.gif
Atsakyti
I mane vaikas kreipiasi tik TU smile.gif Tiesa, jis dar nezino skirtumo tarp JUS ir TU, bet tikiuosi, niekada nesugalvos kreiptis JUS ax.gif As savo tevams visada sakau tik TU, ir seneliams taip pat sakydavau. Vat uosviams sakau JUS, nes atstumas sioks toks turi buti rolleyes.gif Neturiu nieko pries kreipini JUS, bet man asmeniskai netinka schmoll.gif Kazkas yra pasakes, kad ir Dievui sakome TU, taigi ir tevams tai pakankamai pagarbu smile.gif
Atsakyti
Jei nei tėvai nei vaikai nejaučia diskomforto tai kodėl gi ne "JŪS", nors man iš šono žiūrint tėvai per daug reikalauja, kad vaikai taip į juos kreiptųsi. O beje, kodėl tada tėvai į vaiką nesikreipia "JŪS" g.gif
Atsakyti
QUOTE(koalamama @ 2006 08 03, 10:35)
Jei nei tėvai nei vaikai nejaučia diskomforto tai kodėl gi ne "JŪS", nors man iš šono žiūrint tėvai per daug reikalauja, kad vaikai taip į juos kreiptųsi. O beje, kodėl tada tėvai į vaiką nesikreipia "JŪS" g.gif


Na "reikalauja" gal ne tas zodis. Vaikus dazniausia aukleja pavyzdys, o ne zodziai.
Vat jei as i savo tevus ir kitus vyresnius ar maziau artimus zmones kreipiuosi "jus", tai naturalu, kad vaikai ima pavyzdi. Argi ne?
Tas pat ir su kitais dalykais - jei tevas visuomet praleidzia mama pirma pro duris, tai sunus automatiskai taip pat ta darys. Jei ne - zodziai nelabai ka pades........
Atsakyti
Mano manymu, vaikai i savo tevelius turetu kreiptis „tu“. Taip, mes rodome pagarba, sakydami „jus“ kitiems zmonems. Taciau patiems artimiausiems labiau tinka zodelis „tu“.Kai buvome vaikai, is visu mano draugu tik viena mergaite sake savo mamai „jus“, taip kreipiasi iki siol. Man taip budavo keista, kai sveciuodavausi ju namuose. Vis galvodavau, kas toj seimoj negerai. Man, kaip vaikui, tai neatrode normalu. Atrode, kad jie nemyli vieni kitu taip, kad galetu kreiptis „tu“. Idomiausia, kad ta mano drauge savo vaiku taip neaukleja, jie jai sako „tu“. tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(mot99 @ 2006 08 03, 10:11)
Na "reikalauja" gal ne tas zodis. Vaikus dazniausia aukleja pavyzdys, o ne zodziai.
Vat jei as i savo tevus ir kitus vyresnius ar maziau artimus zmones kreipiuosi "jus", tai naturalu, kad vaikai ima pavyzdi. Argi ne?
Tas pat ir su kitais dalykais - jei tevas visuomet praleidzia mama pirma pro duris, tai sunus automatiskai taip pat ta darys. Jei ne - zodziai nelabai ka pades........

Na gal "reikalauja" ir nevietoj buvo, nekreipiau dėmesio user posted image
O tie, kurių vaikai į juos kreipiasi "JŪS" ir į savo vaikus irgi kreipiaties "JŪS", tai gal ir su vyru/žmona irgi kalbėdamiesi vienas kitam sakot "JŪS".
Atsakyti
Na man kazkaip nekliuna kad vaikai i tevus kreipiasi "TU". I senelius - na cia jau diskutuotina, bet irgi nekliuna.
O kodel atvirsksciu variantu dvelkia kazkoks sarkazmas? g.gif

As kreipiausi i tevus Jus, mano tevai i savuosius Jus ir t.t. ir t.t.
Man regis, cia kaime buvo labiau iprasta sakyti TU. Nors tiksliai nezinau.

seimyniniuose santykiuose nepersu savo nuomones, o kituose - manau dera kreiptis TU tik "adresatui" issakius toki savo nora. Man nepriimtina, kai giminaiciu vaikai sako man sako TU. Ne todel, kad mano isdidumas nuo to nukencia - tiesa pasakius man dzin. Tiesiog man automatiskai kyla mintis, kad juos tevai prastai ismoke mandagumo........
smile.gif
Atsakyti