manau , kad pirma- pas architektą, jei žinai kokį, kuris protingas ir "nepasikėlęs", kad tiesiog pakalbėtų, pakonsultuotų...O antra- Japonijoj ne tokiuose sklypuose stato, ir nieko

Verta išsiaiškint, ar bus reiklaujama palikt atstumą ( ir kokį) nuo kaimyno žemės ribos, jei ta jo žemė ne namų valdos , t.y. tiesiogiai neskirta gyvenamai statybai. Namas -traukinys gali būt net labai įdomus ( gal su patogumu gali kiek problemiškiau būt), bet dar labai svarbu, mano galva, kaip sklypas orientuotas pasaulio šalių atžvilgiu- t.y. kuri kraštinė atsukta į pietų pusę? Ilgoji ar trumpoji? Jei galima būtų namą suprojektuot taip, kad langai būtų į pietus, o šiaurėn atsukta "nugara", tai , pasirinkus vienšlaitį stogą , galima gaut labai taupų variantą, artimą "pasyviam " namui, kuris maksimaliai išnaudoja saulės šilumos energiją...Žinoma, čia ir kiti aspektai svarbūs. Vėlgi, galvojant apie vaikus-tėvus: jei daryt tokį projektą, kur "inžinerija", t.y. kaminas,katilinė, vamzdynai ( san.mazgai, virtuvė) būtų namo vidury, tai geriausiai vadovautis senoviniu dviejų galų trobos konceptu, kuris iš esmės toks ir yra. Vidury "ūkinės " patalpos, o viename šone tėvai, kitame- vaikai ar svečiai. Kuo blogai? Nebent tuo, kad santykinai didėja sienų plotas, tuo pačiu-statybos kaštai, blogai izoliavus ir jei namas vėjų pagairėj, jis bus santykinai šaltesnis, nei kubas, nes didesnis lauko atitvarų plotas..Bet tai ne lemiami momentai ir pašalinami, jei gerai išskaičiuot projektą.
Man labiau rūpėtų kita- o kaip komunikacijos? O privažiavimas? Nes namą sukurt yra lengviau ( dažnai) , nei įveikt šituos dalykus.