Įkraunama...
Įkraunama...

Skarlatina

Dėl ryškios šviesos mane tai mama perspėjo. Nežinau seniau tai saugodavo. g.gif
Atsakyti
na tiksliai ir aš nežinau 4u.gif bet taip darydavo senais laikais mūsų močiutės.Joms tai atrodė baisi ir rimta liga,nes baigdavosi ir liūdnai kitiems vaikams. verysad.gif Kadangi dabar yra vaistų tai ji nugalima thumbup.gif
Atsakyti
Pas mus darželyje buvo pernai skarlatinos epidemija. Keli vaikai iš grupės susirgo, tačiau maniškis kažkaip atsilaikė. Bet aš pati šia liga vaikystėj sirgau. Baisi liga, nes po jos baisių komplikacijų būna. Pavyzdžiui man komplikavosi į sąnarius. Tai visą vaikystę ir paauglystę užeidavo tokie skausmai kad ojojojoj... cry.gif Ir dabar dar tos problemos dėl sąnarių išlikę sad.gif

Taigi mamytės, stengitės pabaigti visą gydymo kursą. Jokiu būdu nenutraukit, taip vaikučiam bent jau nesikomlikuos. Linkiu visiem pasveikti 4u.gif
Atsakyti
Pas mus darželyje buvo pernai skarlatinos epidemija. Keli vaikai iš grupės susirgo, tačiau maniškis kažkaip atsilaikė. Bet aš pati šia liga vaikystėj sirgau. Baisi liga, nes po jos baisių komplikacijų būna. Pavyzdžiui man komplikavosi į sąnarius. Tai visą vaikystę ir paauglystę užeidavo tokie skausmai kad ojojojoj... cry.gif Ir dabar dar tos problemos dėl sąnarių išlikę sad.gif

Taigi mamytės, stengitės pabaigti visą gydymo kursą. Jokiu būdu nenutraukit, taip vaikučiam bent jau nesikomplikuos. Linkiu visiem pasveikti 4u.gif
Atsakyti
Mano dukrytė susirgo skarlatina, jetau po kario liga, o dar kol ją diagnozavo. Viena diena pasakė, kad alergija. Paskui rytojaus dieną jau buvom pas savo daktarę, tai nustatė. Bučiau nugydžius savo mažutę. O kaip pirmą dieną pamačiau apskritai galvojau nuo medaus alergija. Buvo matyti vos keli taškiukai ant veiduko. Čia tuo noriu perspėti mamytes dėl šios ligos požymio. Tik gaila, kad kol nesuserga tol nesidomima. Aš ištarti jos net normaliai nemokėjau, nesupratau kas tai per liga. Bet daktarai tai baisiai į tai reaguoja. Gal dėl jų komplikacijų. O dar mama mano nieko nežinodama išvedė ją ant saulės, kad nešušaltų, tikiuos, kad komplikacijų nepasirodis. Nes antibijotikus šiandien pirmą diena kaip geriam. O įsisiautėjo liga taip jau normaliai visas veidukas raudonas raudonas. Tragedija tikra. Kas svarbiausiai tai užkrečiama liga, o auklėtojos nieko nesako, kad klasėj vyrauja šis virusas. Tai mano daktarė išlojino, vaikam baigėsi mokslo metai. Karantiną paskelbė, mūsų klasėj, nes mano dukra jau penkta iš klasės kuri susirgo ta liga.
Atsakyti
Skarlatina nėra tokia jau reta, pokario liga. Ją sukelia steptokokai. Tie patys, kuria sukelia ir anginą. Pvz. maniškis pernai sirgo skarlatina ir apsikrėtė jis nuo manęs, nes aš sirgau angina. Gydymas vienas - antibiotikai ir kursas gan ilgas -dešimt dienų būtinai. Bet pasveiko be jokių komplikacijų.
O apie šviesą g.gif ... pirmą kartą girdžiu. Konsultavausi dėl skarlatinos su kokiom keturiom medikėm ir nei viena neužsiminė. Ar nebus čia bobučių išmislai g.gif .
Be to mes tada gyvenom sode ir vaikas ištisas dienas buvo saulėj.
Atsakyti
QUOTE(Kleopkriste @ 2005 05 20, 11:43)
Mano dukrytė susirgo skarlatina, jetau po kario liga,

Kaži ar pokario...žinau darželį kuriame berods pernai kelis menesius buvo skarlatinos karantinas...ir prasinešė bemaž per visas grupes... unsure.gif
Atsakyti
Vyresnioji prieš 5 metus sirgo skarlatina.Na,man irgi atrodė,kad tai kažkokia ne šių laikų liga(tai,matyt,dėl pavadinimo,man kažkodėl asocijuojasi su visokiais skorbutais,marais,raupais----brrrrrrr).Labai "sėkmingu" momentu vaikas susigriebė ją---pirmą dieną išvažiavus slidinėti sad.gif ...
Šalia buvo draugė, kurios dukrai skarlatina nebuvo diagnozuota laiku,gavosi baisi sąnarių komplikacija----tai ji atpažino tą klastūnę ir,kai tuoj pat kreipėmės į medikus,skarlatiną ir diagnozavo...Pamenu,kad ligos eiga buvo visiškai kaip aprašyta knygoje,su visais būdingais bėrimukais,bet lengva forma;pamenu,kad akcentavo,jog privalu išgerti visą kursą antibiotikų,jokiu būdu nenutraukti,net situacijai pagerėjus...Mes ligelę "pagavom" pačioje pradžioje,tai pakankamai nesunkiai gijom.
Liūdniausia,tada buvo,kad susirgo kelionėje,bet iš kitos pusės,pamenu,kad visai gražiai bendravom ir pasveikom---pramogų mažiau turėjom,nei buvo planuota,nes karantinas kambary...O vaistukus baigėm gerti namučiuose,berods,10 dienų,kaip kažkas jau rašė...
Tai sveikit ligoniukai,o kiti nesirkit geriau. rolleyes.gif
Atsakyti
Sirgo ir maniskis per praeitus naujus metus.LABAI NUSIVYLIAU KLINIKOS GYDYTOJAIS schmoll.gif .Nuvezem nauju metu isvakarese, kai temperatura buvo apie 40 ir isbere visa kuna.Tai ta daktare priemime sako:Tai jums gripas. o berimas alerginis.Mat as pasigyriau, kad is vakaro buvo valges mandarinu, kuriuos isveme.TAI MUS APZIUREJO IR PALEIDO NAMO, NES TEMPERATURA BUVO PO VAISTU NUKRITUSI IKI 38 IR JIS BUVO GANA ZVALUS.Kai grizus vel pakilo temperatura tai vezem jau i infekcine ligonone ir ten is karto pasake, kad cia skarlatina.
Turejom visus budingus pozymius:avietinis liezuvis,viso kuno berimas kaip dilgeline(panasus i alergini), bet budimga tai, kad isbertikoju ir ranku lenkimai ir pazastys.Gydemes 10 dienu. Pasveikom.Po poros savaiciu vel susirgom, bet daug lengvesne forma.Cia gydytoju klaida, kad mums i palata ikele berniuka, kai jis dar buvo uzkretimo stadijoj.Tai pasigavom kita stafilokoku stama.Tai, aciu Dievui, apasiejom be komplikaciju.O komplikuotis gali i sanarius, sirdi arba inkstus.Tai teko dar 10 dienu ligoninej pragulet.
Jau praejo 1,5 metu, bet pedsaku lyg ir neliko.To ir linkim visiems susirgusiems 4u.gif
Atsakyti
Patarkit...
Mano suneli visa isbere smulkiu berimu, ypac kirksniukus, pazastis, turejome temperaturos iki 38. Vakar pradejo luptis pirstuku odele...Pasiskambinau siandien gydytojai, tai sako, kad gali buti skarlatina, bet jokio skausmo gerklyteje, jokiu limfmazgio padidejimu mes neuzciuopeme, gydytoja apziurejus, sake, kad cia raudonuke...Ir jokiu vaistu antibiotiku mes negereme...Ar tai buvo skarlatina? Ka dabar daryti?
Atsakyti
as ir pati sirgau skarlatina pries kokius metus, tikrai bjaurus jausmas - niezti visa kuna, poto luptis pradejau , dar temperatura ir visa kita, kad tfu tfu tfu tikiuosi mano maziukas nesusirgs sia liga.
Astyte, reikia apsilankyt pas gydytoja, kad ji tikrai degnozuotu kokai liga serga tavo sunus.
Atsakyti
o mes siandien suzinojom, kad mums skarlatina. as tai jau vakar itariau, buvom pas budinciaja gydytoja, tai apeke, kad vaikas visai normaliai atrodo ir nera ko cia stresuojat. taigi ir dabar serga ta lyga.
Atsakyti