Įkraunama...
Įkraunama...

Mažieji vagišiai

6-8 metu vaikai yra labai empatiski, jie moka įsijausti į kito rolę. Pabandyk vaiko paklaust, kaip jam atrodo, kaip jaučiasi tas žmogus iš kurio pavogtas daiktas. Kiek reikėjo jo tetai ilgai ieškot, važiuot į kitą miestą kol ji sau nusipirko tą daiktą ir dabar jo neteko. Ji labai liūdi dėl to. Kaip turi jaustis kasininkė? Ji juk turės sumokėti už pavogtą čiulpinuką iš savo pinigėlių, kuriuos labai sunkiai uždirba. Gal ji dabar nebegalės savo vaukučiams duonytės nupirkti ir jie bus alkani. Žodžiu, kažką panašaus. Tokio amžiaus vaiką, tai turėtų paveikti.
Nusiramink, nes tai nėra retas reiškinys. Aišku, reikia ieškoti priežasčių ir jas spręsti. Savaime tai nelabai išaugama. O jei dar turėt omeny ateinantį paauglystės laikotarpį doh.gif
6 metų vaikas jau turėtų gaut pastovių kišenpinigių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sparow: 16 spalio 2006 - 12:45
Sutinku su tuo ką sakai, aš panašiai jai ir kalbėjau, bet nebuvo rezultatų verysad.gif Viskas kartojasi. Su arbatpinigiais sudėtinga, nes 1. ji nemoka skaičiuoti, taigi, nesupranta pinigų vertės, 2. mes bandėm tai pinigėliai mėtės po visą kambarį aš pati juos susirinkau, o ji net nepasigedo 3. Į mokyklą visada duodu 0,50 ct nusipirkti bandelei ar pan. Beje, ji vagia ne maistą, o gražius daiktus (papuošalus, kosmetiką, žaisliukus, pieštukus ir pan.).
O arbatpinigių vaikui reikėtų pačiam siūlyti ar ateina toks laikas kai jis pats pasipraso?
Nes maniškei kažkaip tai įspūdžio nepadarė, nes kai ji norėdavo kažką nusipirkti reikdavo kaskart klausti manęs kas jai už tiek išeina, gal todėl ir nepatiko g.gif .
Atsakyti
Gal reiketu pasikonsultuot su psichologe.Baisu,kad ateityje tai nevirstu kaip kleptomanija.Mano sunaus klase buvo pradejes lankyti toks vaikas,kuris jei pamatydavo jam patinkanti ,grazu ar naudinga daikta,tuoj pasisavindavo.Bet pries tai vaikai buvo ispeti,kad saugotusi jo.Laimei jis labai retai lanydavo mokykla ir liko antriems metams toje pacioje klaseje.Tad musu vaikai nuo jo nukentejo nestipriai.
As nesupratau is jusu pasisakymo,kad mergaite vagia ir is parduotuviu.O tai kas ja ten sulaike vagiant?Zinau viena atveji,kai nedideleje parduotuveje mergaite pavoge prie kasos buvusi sokolada.Tai pastebejo pardavejos.Jos pranese mokytojai(nes vagyste vyko pertraukos metu).Si tevams.Ji buvo pastatyta pries klase.Jos poelgi vertino visi.Kiek teko girdet,tai jai buvo pamoka,didele geda.Kiek zinau tas daugiau nepasikartojo,nors jau praejo gal kokie 3 metai.
Atsakyti
QUOTE(barra @ 2006 10 16, 14:32)
Gal reiketu pasikonsultuot su psichologe.Baisu,kad ateityje tai nevirstu kaip kleptomanija.Mano sunaus klase buvo pradejes lankyti toks vaikas,kuris jei pamatydavo jam patinkanti ,grazu ar naudinga daikta,tuoj pasisavindavo.Bet pries tai vaikai buvo ispeti,kad saugotusi jo.Laimei jis labai retai lanydavo mokykla ir liko antriems metams toje pacioje klaseje.Tad musu vaikai nuo jo nukentejo nestipriai.
As nesupratau is jusu pasisakymo,kad mergaite vagia ir is parduotuviu.O tai kas ja ten sulaike vagiant?Zinau viena atveji,kai nedideleje parduotuveje mergaite pavoge prie kasos buvusi sokolada.Tai pastebejo pardavejos.Jos pranese mokytojai(nes vagyste vyko pertraukos metu).Si tevams.Ji buvo pastatyta pries klase.Jos poelgi vertino visi.Kiek teko girdet,tai jai buvo pamoka,didele geda.Kiek zinau tas daugiau nepasikartojo,nors jau praejo gal kokie 3 metai.

Kad iš parduotuvių vagia irgi pati aptikau, nes mačiau kaip maximoj prie segtukų skyriaus ji ten žiūrinėjo ir rodė man kokie gražūs pakabukai, po kelių dienų namie pamačiau pakabuką, pasirodo ji įsikišo į kišenę ir išsinešė. Dažnai su kiemo draugėmis eina i parduotuvę, bijau, kad gal čia jos pamokė taip elgtis.
Atsakyti
Gal reiketu ja pagasdint,kad kas tada bus jei tave sulaikys apsaugos darbuotojas ir pranes policijai.Policija,manau toki vaika dar galima pagasdin.
Atsakyti
Kišenpinigiai - tai nėra pinigai skirti maistui. Visų pirma – tai vaikui teisėtai priklausanti šeimos pajamų dalis. Teisėtai, nes tai vienintelis būdas, kai vaikas gali gauti pinigų. Juk jis dar negali dirbti.
Vaikas gauna tam tikrą nustatytą sumą ( pradžiai gal geriau dienai, kol dar nelabai gaudosi pinigėliuose, vėliau savaitei ar mėnesiui) ir gali leist kur tinkamas: saldainiams, pieštukui, segtukui ar taupyti. Pasakyk mergaitei, jog viską, ką lyg šiol jam pirkai :drabužius, maistą - ir toliau pirksi. Tačiau mažais niekeliais ji nuo šiol rūpinsis pati.
Paprastai kišenpinigiai turėtų būt duodami maždaug nuo 5 - 7 metų. Jei vaikas jau lanko mokyklą, kišenpinigių jau reikia duoti pastoviai, nustatytu laiku pradedant nuo labai nedidelių sumų. Jei vaikas galės apsipirkti iš savo kišenpinigių, jam tai bus gera paskata mokytis skaičiuoti.
O dėl vagiliavimo, tai pabandyk paklausti, kodėl ji taip daro. Nekaltink ir negasdink bausmėmis. Pasakyk, kad myli ją ir nenori, jog ji užaugtų vagilė.

Man rodos, tavo dukrytė paprasčiausiai nelabai supranta iš kur atsiranda daiktai mirksiukas.gif kalbėk daugiau su ja, pasakok, jog žmonės pirmiausiai turi daug sunkiai dirbt ir tik po to įsigyt norimą daiktą. Paskaičiuokit kartu pinigėlius, aptarkit, ką galima nusipirkti už tokią tai sumą. Ji išmoks ir supras.
Atsakyti
Ir aš manau, kad vaikams reikia dienpinigių kiekvieną dieną. Pinigai valgyklai nėra dienpinigiai. Galima skirti premijas už gerus darbus ar pastangas, bet turi būti "nedeganti" pinigų suma kasdien / per savaitę.

Nekeista, kad šešiametė dar nesugebėjo susiskaičiuoti ir įvertinti pinigų. Reikėtų pareikalauti, kad nemėtytų pinigų, o dėtų į taupyklę. Kai taupyklėje susirinks padori sumelė abi eikit į parduotuvę jų išleisti.

Dažnai kalbėkit apie asmeninę nuosavybę, kad nuosavybę tiek savą, tiek kitų reikia gerbti.

4u.gif



Atsakyti
Visi išsakyti siūlymai geri, bet reikėtų pagalvoti ir apie tai, kad gąsdinimai, moralai ir kt. poveikio priemonės gali "neišgydyti" netikusio polinkio, o tik įvaryti nesaugumo ir nepasitikėjimo tėvais jausmą. Todėl primygtinai siūlau kreiptis į psichologą.
Atsakyti
Sveika brigute,perskaiciau cia ka raset g.gif Problema tikrai rimta.Pasakysiu,kaip as nuo 6 metukui sunui aiskinau apie vagystes,nors jis niekada ir nevoge.Kadangi dirbau parduotuveje vedeja tai kartais sunus su teveliui uzeidavo pas mane i darbeli.ir pora kartu mate situacija,kaip buo sulaikytas apsivoges zmogus,kaip atvaziavo apsauga,kaip atvaziavo policija,kaip kamantinejo kaip pavoge,kaip buvo surasomi aktai del vagystes.Mate,kaip ta zmogu issiveze,mate kaip visi ziurejo i ji kai vede i policijos masina.Tuo metu as ji atsargiai jam nematant stebejau.Ir maciau vaiko reakcija,ne baime jo akyse,bet pasibjaurejimu tuom zmogumi kuris apsivoge,stebejo policininku darba.Na pamoka buvo thumbup.gif tikrai gera.Sunui jau 9 metai,ir iki siol prisimena sia pamoka ir kitiems pasakoja thumbup.gif Pabandyk ir tu sukurti kokia nors panasia situacija,gal turi pazistamu policininku,nueik i nuovada paaiskink situacija,policininkai irgi zmones supras,pasikalbes su tavo dukra,pamatys ji sulaikytus zmones su antrankiais,gal tai pades.Gal praeis noras vagiliauti,kai pamatys kas buna kai sulaikomas zmogus uz vagyste g.gif
Atsakyti
Papasakosiu istorija is savo vaikystes - buvome su drauge (abi 6-metes) pas tevu draugus ir mums ten labai patiko tokie blizgantys papuosaliukai, tai draugiskai pasiemem po viena. Veliau mano mama rado tai pas mane, ilgai tarde kol issiaiskino kad pavogiau blush2.gif
Sprendimas toks, abi su drauge uz blizgusiu ir nutempe pas tuos draugus - kad grazintume ir atsiprasytume. Geda buvo neapsakoma, prisiminsiu visa gyvenima....
Veliau mama pasakojo kad tie draugai juokesi, atseit smulkmena, bet mes to nezinojome, o pedagogiskai gavome labai gera pamoka gyvenimui wink.gif
Atsakyti
Kai mano draugės sūnus ( tiesa, jau gerokai didesnis) apsivogė, tai ji nuoširdžiausiai apsiverkė. Niekas apie tą vagystę nesužinojo, bet draugė verkė iš gėdos, baimės, kaltės jausmo. Tokia reakcija sukrėtė sūnų. Daugiau nieko panašaus nebeatsitiko.
Atsakyti
QUOTE(Brigute @ 2006 10 16, 11:20)
Perverčiau temelių pavadinimus panašios į mano nemačiau.
Taigi turiu didelį galvos skausmą  verysad.gif mano 6 metų duktė pradėjo vogti iš parduotuvių, draugų, mano  tėvų. Kai  bandžiau su ja kalbėti, kodėl taip darai, ji pasakė man buvo gražu tu nepirkai ir aš pasiėmiau. Iš tiesų nežinau kiek laiko jau tai tęsiasi, bet kartą pastebėjau svetimus daiktus namie, nuo to laiko ėmiau ją sekti ir kontroliuoti tada ir aptikau, kad daiktus ji nešasi ir iš draugių, mano sesers kosmetiką slapta dedas i kišenę ir nešas namo. Žodžiu, šiemet pradėjo lankyti mokyklą bijau, kad kada mokytoja praneš, kad mano vaikas apsivogė mokykloj. Dar bijau, kad tai nevirstų manija. doh.gif
Gal ir kam taip buvo ir kaip išsprendėt šią problemą?

Kai as buvau panasaus amziaus, atsimenu, irgi buvau megeja isigyti tokiu budu tai, kas man labai patiko, labai grazu, nesvarbu, ar zino to daikto savininkas, ar ne. Dazniausiai tyliai sau nukniaukdavau ir tuom pasibaigdavo, kol karta mano mamos teta pasigedo grandineles su tokiu tulpes ornamentu ir zalia akele viduryje. Mano mama buvbo jau pastebejus ta grandinele mano kambaryje papuosta lele. Teko aiskintis ir labai nesmagiai pasijutau, kai buvau pastatyta pries teta ir jai grazinau ta grandinele, atsiprasydama, kad ja tyliai pasisavinau. Teta nesupyko, atleido man ir prie pirmos pasitaikiusios progos, atsimenu, gavau ta grandinele dovanu. rolleyes.gif Bet vogti man praejo noras tikrai.
Atsakyti