Įkraunama...
Įkraunama...

Mažieji vagišiai

Džiaugiuosi, kad su savo problemėlė nelikau viena 4u.gif ir dar labiau džiaugiuosi, kad kol kas ši problema išsisiprendė biggrin.gif nes jau kokie 2 men ramu ax.gif mirksiukas.gif nu nebent aš dar nepastebiu ko nors g.gif nors atrodo įdėmiau viską žiūriu bigsmile.gif ilgai su dukra kalbėjau apie vagystes ir jų pasekmes ir apie tai kaip jaučiasi žmonės iš kurių buvo pavogta, bandžiau parodyti kaip ji pasijustų jei kokia jos draugė išsineštų jos mėgiamus daiktus 4u.gif ir tikiuos, kad visi tie pokalbiai padėjo drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Brigute: 11 sausio 2007 - 12:28
QUOTE(Brigute @ 2007 01 11, 14:27)
Džiaugiuosi, kad su savo problemėlė nelikau viena 4u.gif ir dar labiau džiaugiuosi, kad kol kas ši problema išsisiprendė biggrin.gif nes jau kokie 2 men ramu  ax.gif  mirksiukas.gif nu nebent aš dar nepastebiu ko nors g.gif nors atrodo įdėmiau viską žiūriu bigsmile.gif ilgai su dukra kalbėjau apie vagystes ir jų pasekmes ir apie tai kaip jaučiasi žmonės iš kurių buvo pavogta, bandžiau parodyti kaip ji pasijustų jei kokia jos draugė išsineštų jos mėgiamus daiktus 4u.gif ir tikiuos, kad visi tie pokalbiai padėjo drinks_cheers.gif

Sveika,smagu,kad jums einasi viskas i gera,tikekimes kad taip bus ir ateityje.beje perskaiciusi is naujo tema,pastebejau viena dalyka,kurio neakcentavau tada kai rasiau.tavo dukrytei 6 metai,o ji lekia jau i kiema,drisciau patarti,kad tai prie gero gali ir neprivesti,siuolaikiniuose kiemuose vaikai nesugeba zaisti,kaip zaisdavome mes,vaikai stengiasi grieiciau uzaugti,tad jei dabar toki poveiki padare,tai turetumete susirupinti butent del leidimo kiema.Daugiau bendraukite su dukra,uzsiiminekite ir neleiskite jos i kiema,geriau kartais tegul dazniau ateina jusu draugai su savo vaikuciais.Linkiu sekmes. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jolita.martyna @ 2007 01 11, 14:18)
Sveika,smagu,kad jums einasi viskas i gera,tikekimes kad taip bus ir ateityje.beje perskaiciusi is naujo tema,pastebejau viena dalyka,kurio neakcentavau tada kai rasiau.tavo dukrytei 6 metai,o ji lekia jau i kiema,drisciau patarti,kad tai prie gero gali ir neprivesti,siuolaikiniuose kiemuose vaikai nesugeba zaisti,kaip zaisdavome mes,vaikai stengiasi grieiciau uzaugti,tad jei dabar toki poveiki padare,tai turetumete susirupinti butent del leidimo kiema.Daugiau bendraukite su dukra,uzsiiminekite ir neleiskite jos i kiema,geriau kartais tegul dazniau ateina jusu draugai su savo vaikuciais.Linkiu sekmes. 4u.gif

Sutinku, man atrodo tas vagiliavimas ir atsirado būtent iš kiemo g.gif , nes viskas prasidėjo vasarą, kai ji didžiąją dalį laiko praleisdavo kieme ir draugauja su vyresniom mergaitėms, kurios eina į parduotuvę vienos ir vedasi ją ax.gif o dabar kai jau į mokyklą eina, dar lanko šokių studiją tai laiko mažiau draugėms tai ir ta problema kol kas dingo cool.gif bet labai tikiuos kad visam smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Brigute @ 2007 01 11, 16:00)
Sutinku, man atrodo tas vagiliavimas ir atsirado būtent iš kiemo g.gif , nes viskas prasidėjo vasarą, kai ji didžiąją dalį laiko praleisdavo kieme ir draugauja su vyresniom mergaitėms, kurios eina į parduotuvę vienos ir vedasi ją ax.gif o dabar kai jau į mokyklą eina, dar lanko šokių studiją tai laiko mažiau draugėms tai ir ta problema kol kas dingo cool.gif bet labai tikiuos kad visam smile.gif

Na reikia tiketis bigsmile.gif nes zinot kaip buna didesnes mergaites prikalbina mazesniasias,jos dar nelabai susivokia kas kaip,ir eina vagiliauti i parduotuve ne tik sau o pagrinde toms didesnems mergaitems.O jei nevagia tai nedraugauja jos tada,tai bijodamos prarasti draugus va ir nueina blogais keliais.Geriau is vis i kiema neleisti,na cia mano numone,nepykit jei ka.Nes tie kiemai nieko gero neduoda. O kai pripranta kieme su draugemis laika leisti tai poto sunku atpratinti
Atsakyti
Oi niekada apie tai nepagalvojau, kad ir mano vaikas tai gali daryti.... Gerai kad viskas issiprende graziai smile.gif Turbut cia su amziumi ...
Atsakyti
Padėkit prašau, kas tik galit.. iškilo pas mumis tokia problema, mažiukas beveik kasdien parsineša iš darželio kokią smulkmenėlę nieko neatsiklausęs, paslapčia. Daug kartų jam kalbėjau, kad negalima, kad negražu, bet tas nepadeda verysad.gif pradedu galvoti, kad jam gali įaugti vagiliavimas.. na bijau, kad neturės tam gėdos ir ateityje užaugęs turės problemų su vagystėm verysad.gif
Kaip jam paaiškinti nesukrečiant jo..
Atsakyti
O kieno jis daiktelius ima? Kitų vaikų asmeninius ar ką iš grupės? Jei kitų vaikų, pamokinkit atsiklausti ir apsikeisti - aš imu ir tau duodu. Ir sutarti, kada atiduosit, nes svetimus daiktus galima tik pasiskolinti su leidimu, bet reik grąžinti (pvz., tėčio mašina sugedo ir pasiskolino senelio, bet atidavė). Arba neimti, nes tas kitas vaikiukas turi teisę nesutikti duoti. O, jei grupės, tai auklėtojos turėtų arba pasakyti, kad negalima išsinešti, arba leisti, sutarusios kada jis parneš daiktą į grupę. Pasiteiraukit savo mažiuko, ar jam patiktų, jei jo daiktelius kas nors išsineštų? Maniškis vieną kartą iš parduotuvės išsinešė mažą mašinėlę, tai, kai namie pamačiau - apsisukom ir atgal į parduotuvę. Nesislėpdami priėjom, garsiai atsiprašėm ir atidavėm. Kalbėjau, kad sūnus girdėtų, jog ko gero pamiršo mano bernaitis, kad daikteliai yra perkami ir niekas negali šiaip sau paimti ir išsinešti ką sugalvojęs. Pakako to. O apie vagis pvz. ir visa kita aš su vaiku kalbu kaip su suaugusiu mirksiukas.gif . Stengiuosi į visus klausimus atsakyti ir visas sitaucijas išaiškinti. Nežinau, ar padėjau nors kiek jums problemą spręsti smile.gif
Atsakyti
Mano gražuolė buvo įsigudrinus vis kokią detalę, kokį visai niekutį iš darželio įsikišt į kišenę. Vėliau per visą dieną būdama darželį į savo spintelę prisikišdavo darželio žaislų. Kartą buvo "prifarširuota" visa spintelė tirštai lotuliukas.gif Net auklėtoja nematė, kada ji ten juos susinešė.

Aš ateinun jos pasiimti, ji atidaro dureles, nusikaltusiu žvilgsniu pažiūri ir neša visus žaislus atgal į grupę.

Užteko poros kartų griežtai pasakyti, kad nekištų tų žaislų į spintelę. Ji net nežinodavo, kodėl taip daro. Visa tai buvo ėjimo į darželį pradžioje - taigi adaptacijos laikotarpy.
Turėjau progą pasikalbėti su vaikų psichologe, tai užsiminiau ir apie šį dalyką. Ji nuramino, kad tai tikrai ne vagiliavimas. Galbūt taip bandoma ieškoti saugumo - kažką paslapčia turėti SAVO. Gal jam dar sunku apsiprasti, kad visi žaislai yra bendri, viskuo reikia dalintis su grupe vaikų. Pasiėmęs vieną žaisliuką jis jaučiasi turintis kažką tik jis. Na, čia mano pamąstymai.
Beje, vaikui labai svarbūs tie šlamštukai, kurių dažnai būna pilnos kišenės - rasti akmenukai, pagaliukai, kažkokios smulkmenos.

Manau reikia pamėginti išsiaiškinti su vaiku, kodėl jis parsineša tuos daiktus. Kad jis įvardintų priežąstį. O tada jau spręsti. Gal būt nereikia akcentuoti kad tai labai negražu, gėdinga. Bet paaiškinti, kad tokios yra taisyklės: žaislai yra visų ir nei vienas vaikas, deja, negali jų neštis namo. Tokios yra darželio taisyklės.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurgytė: 09 kovo 2007 - 10:30
O aš, Jurgyte, kiek domėjausi visokia literatūra, tai išsiaiškinau, kad vaikas tikrai negali nurodyti priežasties kodėl vienaip ar kitaip elgiasi ax.gif . Kaip ir mes - padarom ką netaip, o klausiami kodėl, sakom - nežinau...tiesiog nežinau kas pasidarė...schmoll.gif rolleyes.gif mirksiukas.gif . Taigi manau, geriausia tiesiog padėti vaikui susivokti kodėl vienaip ar kitaip reikia elgtis tam tikroje situacijoje, kaip jūs minėjot pagal tam tikrus kolektyvo reikalavimus, nuostatus ar taisykles mirksiukas.gif
Atsakyti
Na mano mergele irgi namo visokiu niekuciu is darzelio parsinesa ax.gif , isigudrinusi susideda viska i kuprine kol niekas nemato (o tetis nepatikrina kas ten yra ax.gif kai paema is darzelio). Na bet dabar kovojam su tais issinesimais, aiskiname, mokome, bet laiko reikia kad suvoktu tai!
Atsakyti
Na mano panos svetimų daiktų namo neneša,tik namie mažoji iš didžiosios saldainius nudžiauna,bet gal išaugs g.gif
Atsakyti
Mes irgi turim tokia problema unsure.gif svarbiausia, kad mazius meluoja, kad cia jo g.gif ir snekejom su juo, aiskinom, kad svetimu daiktu imt negalima... kuri laika kisenes buvo tuscios...po gero menesio parsinesem namo is darzelio tokias uzdaras tapkytes-kadangi pats nesesi, tik namie pastebejom, kad ten gerio pilna doh.gif o namuose savu zaislu jau ner kur det...
Atsakyti