Įkraunama...
Įkraunama...

Naminiai pyragai-2

Siandien kepiau Bea slyvu apkepa su migdolais, nuostabus. Tikrai labai lengvas, greitas, kas man labai patinka - ne per saldus ir originalus skonio prasme derinys. good.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo šviesa: 30 liepos 2005 - 21:36
O kažin kavinį žiedą tik žiedo kepimo formoj kept galima ar ir paprastoj formoj?aš pabandysiu paprastoj, nes žiedo neturiu, žiūrėsim kas išeis smile.gif
Atsakyti
gal nebūsiu visai ne į temą, atrodo apie kepimo indus neradau artimesnės temos blush2.gif
ką tik nusipirkau silikoninę kepimo formą. Pasidaviau impulsui, nes ir kaina "sveika" - 12.95 Lt (aš čia kekso formą su žiedu vidury pirkau, bet buvo ir kitokių) ir sako nei rūdija, nei prikepa cool.gif Rašo, kad temperatūrą atlaiko iki +230 ir net šaldymui iki -30 laipsnių tinka.
Gal kas naudojate, gal yra kažkokių komentarų?
Atsakyti
na ką gi, išbandžiau du dalykus - Bea kavos žiedą ir naują silikoninę kepimo formą. Abu bandymai nenuvylė
Dėl kavos žiedo, tai čia jau didesnė pusė jį gyrė, taigi prisidedu prie tų pačių komentarų - liuks thumbup.gif
o dėl silikoninės formos tai irgi dalykas labai fainas - pyragą apvertus ant lėkštės tiesiog nuvyniojau formą, nes ji elastinga ir po karštu vandeniu kaip kokią guminę pirštinę nuploviau smile.gif
tiesa dėl vienos detalės dar reikės bandymus daryti - aš kepimo formas visada dedu orkaitėje ant grotelių, tai šitą irgi taip leptelėjau, tačiau kai ji elastinga, tai labai mažai, bet prarado formą - iš apvalios įgavo lengvą ovalo formą. Galvoju, kad gal reikėtų dėti ant padėklo, kad tie formos grioveliai neįgriūtų į grotelių tarpus g.gif
Atsakyti
O norin padaryti paprasta pyraga su obuoliu idaru reikia...
Padaryti paprasta tesla, isklot ja formos krastus, dugnas ir pilt sutarkuotus obuolius, po to vel uzdet tesla?????
Labai noriu pasigamint toki pyraga kuriuos per televizija rodo smile.gif
Atsakyti
o kur tu pirkai tą silikoninę kepimo formą?
Atsakyti
QUOTE(mimoze @ 2005 08 11, 11:06)
o kur tu pirkai tą silikoninę kepimo formą?

TOMAS PHILIPPS, jei žinai tokią parduotuvę
Atsakyti
QUOTE(bea @ 2004 12 08, 11:49)
Kavinis žiedas

Reikės:
Tešlai:
250 g miltų
250 g. cukraus
250 g. margarino kepiniams
4 kiaušinių
kepimo miltelių
2 šaukštelių tirpios kavos
1 šaukšto karšto vandens

Aptepimui:
35 g sviesto ar margarino
1 šaukšto tirpios kavos
3 šaukštų pieno
150 g cukraus pudros

Tešlai miltus, margariną, cukrų ir kiaušinius sudedame į kombainą ir išsukame iki vientisos purios masės. Pusę masės dedame į žiedinią keksinę kepimo formą išteptą riebalais. Į likusią pusę įmaišome kavą ištirpinta tame šaukšte vandens. Dedam į formą. Kepame 220 laipsnių orkaitėje apie 45 min, arba kol pagaliukas įkištas į tešlą išlįs sausas.
Kol pyragas kepa, pasidarome aptepą. Margariną tirpiname su kava ir pienu. Kai praauš, įmaišome cukraus pudrą. Pyragui iškepus, ji aptepame pagamintu aptepu.
Skanaus

(mums LABAI patiko..., tetis suvalge vienu prisedimu turbut ketvirtadali pyrago, draugas irgi kazi ar maziau...)

Šaltinis: Mary Berry Complete Cookbook


Na netyčia užklydau paskaitinėti ir radau šį receptuką, tuoj puoliau prie šaldytuvo, ogi žiūriu, kaip tik visko turiu. Labai greitas ir skanus pyragas bigsmile.gif jau vaikai šilto pusė sukimšo tongue.gif Na ir aš padėjau blush2.gif Tik gal truputį cukraus kitą kart mažiau dėsiu, nes saldoka truputį per daug man.
Štai nuotraukėlė, o va aptepą, tai radau dar pirktą parduotuvėje-riešutinį, tai taip pat tiko (būčiau pasidarius, bet , kad pieno neturėjau blink.gif ) thumbup.gif

user posted image
Atsakyti
aš jau išsikepiau žiedą dabar laukiu kol atauš essen.gif
Atsakyti
As nusipirkau tortine, ant kurios buvo juostele uzklijuota, kurios kitoj pusej buvo receptas. Nors manau, daug is jusu pirkot tortines, ir gal net ta recepta turit. As pati dar nebandziau, bet ten nuotrauka to plokstainio yra, tai skaniai atrodo. Pati pabandysiu kada tikrai. O va cia receptas:
Plokstainiui:120g cukraus (apie puse stiklines),
340g miltu (apie 2 stiklines su kaupu),
130g margarino,
90 ml grietines,
10g kepimo milteliu

Pieno masei:
500ml pieno, 2 tryniai, 120g cukraus(apie puse stiklines),
10g vanil.cukraus,
40g kvietiniu miltu
(apie 4 saukstai)
Plokstainio paruosimas: Is nurodytu komponentu paruoskite tesla, padalykite ja i 5 dalis ir iskepkite 5 plokstainius.
Pieno mase: Trynius istrinkite su cukrumi, suberkite miltus ir gerai ismaisykite. Uzvirkite piena, supilkite istrintus trynius, maisydami pavirkite, kol mase sutirstes. Silta mase pertepkite 4 plokstainius (virsutinis sl. turi buti mase), penksta plokstaini sutrupinkite ir apibarstykite pyrago pavirsiu.

Siaip kiek dabar zinau, trynio sumaisyto su pienu, virinti negalima! Tai cia nesamone parasyta. Ir dar nesamone, kad tesla minkant neparasyta, ka ir po ko deti, t.y. cia turbut patyrusioms kepejoms tik galima kepti is tokio recepto, kurios zino pacios smile.gif

As dar bandziau kepti vyniota pyraga su aguonu idaru ( is knygos "Kepiniai" - sena knyga, 1977 metu leidimo, bet ten tikras kepiniu vadovelis biggrin.gif). Tai kaip skanu buvo, kai dar silta pyraga valgai, tai ne parduotuvej nusipirkus, ten tokio sviezio niekada nenusispirksi smile.gif
Atsakyti
Pamirsau parasyti pavadinima sio pyrago - "Sluoksniuotas pieno plokstainis" rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(šviesa @ 2005 07 30, 21:36)
Siandien kepiau Bea slyvu  apkepa su migdolais, nuostabus. Tikrai labai lengvas, greitas, kas man labai patinka - ne per saldus ir originalus skonio prasme derinys.  good.gif


as irgi kepiau...skonis thumbup.gif tik va keletas nesklandumu buvo, atrodo viska dariau kaip nurodyta,bet kepant labai slyvos isskystejo,tai dar priberiau krakmolo ir gana normaliai sukietejo...bet apacia minksta buvo nors ir 45 min kepiau..gal reikejo ilgiau?ar gal reikejo palaukt kol ataus ir tada valgyt? g.gif
Atsakyti