Įkraunama...
Įkraunama...

Vardai :)

QUOTE(Ieva-Pieva @ 2007 03 21, 15:00)
bet viena yra retas - nepopuliarus, nedažnas, nemadingas, ne "ant bangos", o kita 0 išgalvotas, vos ne uabo pavadinimas, užtat vienas vienintelis  doh.gif


drinks_cheers.gif

O dėl to retumo tai vieną dieną jis gali būti retas, po pusmečio "ant kiekvieno kampo" biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(melana @ 2007 03 21, 14:59)
Man svarbiausia, kad vardas gražiai skambėtų, gali būti be reikšmės kažkokios ypatingos. Kas ta įdomi reikšmė jei vardas baisus  schmoll.gif  Ir kiekvienam sutiktam vardą sakysi, o ne reikšmę.
Taip pat nelabai svarbu, kad būtų retas, bet ir neperdaug populiarus, svarbiausia, kad mum abiem su vyru patiktų  ax.gif


Nesakysi toks reikšmės, bet kažkodėl nenorėčiau, kad vaiko vardo reikšmė būtų višta ar išmatos doh.gif Be to, juk niekas nesako, kad vaikui vardą reikia duoti tik pagal reikšmę. Jei vardas yra negražus, tai jau net reišmės nežiūrėsi, koks skirtumas ta reikšmė, jei pats vardas nepatinka?

QUOTE(Ieva-Pieva @ 2007 03 21, 15:00)
bet viena yra retas - nepopuliarus, nedažnas, nemadingas, ne "ant bangos", o kita 0 išgalvotas, vos ne uabo pavadinimas, užtat vienas vienintelis  doh.gif


Na, aš palaukau tuos retus tkru neišgalvotus vardus, nemadingus ir ne ant bangos drinks_cheers.gif

QUOTE(melana @ 2007 03 21, 15:04)
drinks_cheers.gif

O dėl to retumo tai vieną dieną jis gali būti retas, po pusmečio "ant kiekvieno kampo"  biggrin.gif


kažkodėl abejoju, kad po dešimties metų bus pilna Gailių ant kiekvieno kampo.
Kad ir mano vardas - Laima. Kiek jų pažįstu, visos už mane bent 25 metais vyresnės - nei mokykloj, nei studijuodama, nei bendraamžių pažįstamų rate nesutkau kitos. Gal mano kartoj jis retas, o mano mamos kartoj dažnas?
Atsakyti
Isila, jei tu nesimokei S. Nėries mokykloje, tai aš pažįstu be tavęs dar vieną +/- 30 m. Laimą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2007 03 21, 15:20)
Isila, jei tu nesimokei S. Nėries mokykloje, tai aš pažįstu be tavęs dar vieną +/- 30 m. Laimą smile.gif


Nu ne, nesimokiau tongue.gif aš Varpo gimnaziją baigus. Aš pažįstu dvi Laimas- savo močiutę ir mamos draugę tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Isila @ 2007 03 21, 15:16)
Nesakysi toks reikšmės, bet kažkodėl nenorėčiau, kad vaiko vardo reikšmė būtų višta ar išmatos  doh.gif Be to, juk niekas nesako, kad vaikui vardą reikia duoti tik pagal reikšmę. Jei vardas yra negražus, tai jau net reišmės nežiūrėsi, koks skirtumas ta reikšmė, jei pats vardas nepatinka?

kažkodėl abejoju, kad po dešimties metų bus pilna Gailių ant kiekvieno kampo. 
Kad ir mano vardas - Laima. Kiek jų pažįstu, visos už mane bent 25 metais vyresnės - nei mokykloj, nei studijuodama, nei bendraamžių pažįstamų rate nesutkau kitos. Gal mano kartoj jis retas, o mano mamos kartoj dažnas?


na su tom išmatom ir vištom tai kraštutinumai jau, aš ta prasme, kad reikšmę turbūt paskutinėj vietoj pažiūrėčiau.

O ką tu gali garantuot po 5 ar 10 metų tokie vardai nebus populiarūs?
Beje Laimas aš 6 pažystu. 3 iš jų man giminės, kita buvusi bendradarbė mano metų (24), kita bendradarbė jau vyresnė, o kita kaimynė 15metų.
Atsakyti
prie Laimu temos tai as daug pazistu, bent jau zinau dauguma +-26 m
bet tai savo vardu nei vienosnepazinojau ir nezinojau, bet kai istojau, tai kurse 4 ar 5 buvome, o dar is zemesniu kursu milijonas biggrin.gif
Bet man su tokiais vardais kaip Laima, kad ju nemazai tai normalu- juk lietuviskas vardas, bet kai Kamiliu ir Adriju daug dabar, tai man keista
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Onora: 21 kovo 2007 - 15:56
aš vardelius renkuosi (turiu susidarius sąrašiuką) pagal skambesį ir retumą ax.gif ne dėlto,kad gavėj 5 atsisuktų,o dėl to,kad nebūtų bendrapavardžiai ax.gif nes pavardė mano labai jau dažna...
o dėl tos reikmė-taiperdaug nesigilinu,be to nemanau,kad yra daug vardų,reiškiančių vištų išmatas biggrin.gif
tiesa,berniuko vardas būtinai turi skambėti vyriškai-jokių būtu ne koks Jovitas, Kristinas ar Daivas doh.gif
Atsakyti
QUOTE(melana @ 2007 03 21, 15:46)
na su tom išmatom ir vištom tai kraštutinumai jau, aš ta prasme, kad reikšmę turbūt paskutinėj vietoj pažiūrėčiau.

O ką tu gali garantuot po 5 ar 10 metų tokie vardai nebus populiarūs?
Beje Laimas aš 6 pažystu. 3 iš jų man giminės, kita buvusi bendradarbė mano metų (24), kita bendradarbė jau vyresnė, o kita kaimynė 15metų.


Aš tikrai ne paskutinėj vietoj pažiūrėčiau. Na, pvz man tikrai labai gražus vardas Pijus. Tikrai galėčiau savo vaikui duot. Ale reikšmė nepatinka ir viskas doh.gif

QUOTE(Onora @ 2007 03 21, 15:51)
Bet man su tokiais vardais kaip Laima, kad ju nemazai tai normalu- juk lietuviskas vardas, bet kai Kamiliu ir Adriju daug dabar, tai man keista


Vat prie šito ir aš niekaip negaliu priprast
Atsakyti
kazkada, kai dar net nebuvau nestuke.gif ir net neplanavau to, skaiciau straipsni ir ten buvo labai grazus vardas. na, man jis tiesiog labai patiko...
kai tapau nestuke.gif , vardu sarase buvo daug vardu, jie keitesi, bet tas vardelis is straipsnio kaip buvo 1 vietoj taip ir liko ax.gif taip ir pavadinau dukra ax.gif


o siaip pirmiausia ziurejau i reiksme. kazkaip man tai buvo svarbiausia. ir norejau ne ilgesnio nei 3 skiemenu, nes jau pavarde labai ilga. ir dar, aisku, kad nebutu labai populiarus siuo metu.

o kalbant apie Laimas, tai man Laima labai grazus vardas wub.gif ir jis buvo mano vardu sarase mirksiukas.gif tik kad giminej turim 2 Laimas, kaimyne Laima ir drauge mano Laima ax.gif
Atsakyti
Norėjau parašyt apie motyvaciją blush2.gif
Dukrytės vardą sugalvojau prieš 15 metų, tai net nebuvo sugalvojimas, tai buvo ilgų pasakojimų, prisiminimų, įvykių išdava...Tas vardas man įaugo į kraują, svajones wub.gif aš jį įsimylėjau, mylėjau, myliu...ir nuostabu, kad tą vardą įsimylėjo ir mano vyras...jis mums tapo prasmingu...ir niekas mūsų nebūtų privertęs atsisakyti to vardelio, net jei tuo vardu būtų pavadintas kas antras vaikas Lietuvoje... 4u.gif todėl aš nesuprantu tokios priežasties, kaip svarbu- retas vardas...jeigu vardo pasirinkimą lemia tik šis dalykas, manau, vardas nėra parinktas prasmingai...bet....gal ne visiems ir reikia tos prasmės....

Pvz man vardą tėvai davė, nes buvo įsitikinę, kad prie trumpo vardo niekas neprilipins etikečių, pravardžių, trumpinių ir pan...pasitvirtino tik paskutinis dalykas, vardo iš 4 raidžių jau niekaip nebesutrumpinsi....O vardas dažnas, tėvai žinojo, ale jiems patiko ir vistiek mane pavadino...

Beje, tos, kurios paslaptingai parašė apie vardus (Ieva- Pieva, muminukas, leliux) neprašysiu pasakyti to vardo, nes ... kai laukiausi ir vaiko vardelis buvo numyluotas nučiū čiuotas mano mintyse, niekam jo nesakiau, nes kartais man atrodė, kad ištardama jį garsiai sugriausiu tą nepaprastumo aureolę 4u.gif o dabar mėgstu dažnai sakyti savo mažylės vardą, nes jis man nuostabus wub.gif be to, kas tada buvo neapčiuopiama realybe (pilvuku) , dabar yra nuostabi mano kasdienybė wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cikadelė: 21 kovo 2007 - 16:58
QUOTE(Isila @ 2007 03 21, 16:26)
Aš tikrai ne paskutinėj vietoj pažiūrėčiau. Na, pvz man tikrai labai gražus vardas Pijus. Tikrai galėčiau savo vaikui duot. Ale reikšmė nepatinka ir viskas  doh.gif
Vat prie šito ir aš niekaip negaliu priprast


Pijus man irgi gražus, o kokia reikšmė?
Bet jis dabar populiarus labai
Atsakyti
QUOTE(Cikadelė @ 2007 03 21, 17:57)
1.  todėl aš nesuprantu tokios priežasties, kaip svarbu- retas vardas...jeigu vardo pasirinkimą lemia tik šis dalykas, manau, vardas nėra parinktas prasmingai...bet....gal ne visiems ir reikia tos prasmės....

2. Pvz man vardą tėvai davė, nes buvo įsitikinę, kad prie trumpo vardo niekas  neprilipins etikečių, pravardžių, trumpinių ir pan...

3.  kai laukiausi ir vaiko vardelis buvo numyluotas nučiū čiuotas mano mintyse, niekam jo nesakiau


1. jei man butu labai labai patikes kazkoks vardelis, kuriuo buciau svajojusi pavadint dukryte, ir jei jis butu buves labai populiarus, as buciau pavadinusi. man retumas nebuvo pagrindinis kriterijus. nors, tiesa, vienas is kriteriju.

2. tokios buvo ir mano tevu motyvacijos. vardas mano trumpas, 4 raidziu (Vita) , bet pravardziu neturejau schmoll.gif jokiu etikeciu nekabino. beje, savo bendravardziu irgi nelabai pazinojau. vat tik sm deka susipazinau su viena bendravarde ax.gif


3. laukdamasi as irgi niekam nesakiau schmoll.gif pasakydavau vardelius kitus, kurie man patiko, bet butent sito, kuriuo pavadinau, niekam schmoll.gif ax.gif
Atsakyti