Įkraunama...
Įkraunama...

klaikus biudzetas

sveikos mergaites...
mane taip pat kamavo sitas klausimas netrumpai...
dabartine situacija tokia: gyvenam uzsieniuose, vyras dirba, as ne. preis pradedama gyventi kartu dirbau ir save islaikiau ir dar mamai truputi padedavau... bet kazkaip neisejo taupyti... na o dabar laiks nuo laiko pagalvoju, jog gerai butu kazkaip nuo seimyniniu reikalu savo pinigu prisikaupt... hmmm..... bet kazkaip vyro pinigai - ne mano... ilgai nesusitaikiau su ta mintimi, jog galiu is vyro pinigu sau i "kojine" deti... spaudziausi spaudziausi... beveik nieko sau neleidau: tipo uztenka oro ir vandens, jis tuo tarpu jei nori vakarieniauti restorane tai vakarieniaujam, jei nori kazkokios kitos pramogos, tai saves nevarzo. kol galu gale pradejo man priekaistauti, jog man tik ir rupi kaip isleisti pinigus.... hmmm. sokiravo mane tas jo pasakymas... taip kad be jokios gedos uzvedziau siauba bauba "biudzeto faila" i kuri surasiau visas menesio islaidas: maistas (pusryciai, pietus namie ir prabangiuose restoranuose pagal jo uzgaidas), taxi (mat ponas kiekviena diena i darba ir is darbo vaziuoja taxi, as tai tipo galiu vaziuoti visuomeniniu transportu su pirkiniais is parduotuves, mat laiko turiu daug), drabuziai (jo darbo rubai turi buti is Hugo Boss ar kaip minimum Mexx, mano is kokio a la turgaus, nes jam tipo taip grazu - nebrangu ir visai nieko atrodo), ir t.t. ir pan. taip kad viska sudejau surasiau. laiko praleidau begale.. bet zinokit, mergaites, koks buvo ispudis..... neapsakomas.....
biciukas susigedo... ir dabar net necypteli jei man ko reikia...o pradejo ir man reiketi visu pribumbasu, apie kuriuos seimos geroves vardan net negalvodavau. kaip sakant pradejau vesti biudzeta, ir paciai akys atsivere... kad nors vyras ir dirba ir uzdirba, esu as jo moteris ir turiu bent jau pati save gerbt ir nelaikyti prastesne ar kad man kazko nereikia... jei na as pati, tai kas kitas? moterys taip ir "skregina" sau, paskutini centa seimai atiduoda... o toji seima to net nevertina, patys savo patogumo ir malonumo ziuri...kaip sakant viskas turi buti kaip gamtoje: patele rupinasi savimi, gad galetu priziureti jauniklius, o patinas turi tempti patelei, kad ji pas kita nepabegtu. ir taskas.
taip kad ir tau patarimas: visu pirma surasyk viska ka jis isleidzia, jusu bendrai buiciai su tevais isleidziat... tuomet surasyk savo islaidas, padaugink is dvieju, tik vietoje puses gautos sumos pridek netikru cekiu is parduotuves (metosi vezimeliuose kruvos) ir perkelk i maisto ir buities skyriu.... pateik menesio ataskaita visuotiniam teismui (tikiu, kad taviskis zino, jog tau tai daryti bus nemalonu ir jis tikisi, jog to ir nedarysi - matomai pats nujaucia realia situacija, kas pinigus issvaisto uztai ir bijo)...bet situacija nuo biudzeto vedimo pradzios pamatysi kaip pasikeis: tu vesi biudzeta, jis net nesupras ka reiskia tie skaiciukai ir koduoti zenkliukai, ir jei sakysi, jog jo perkama meskere sudaro 10 procentu seimos biudzeto ir kad jus tegalit leisti 2 procentus isleisti jo meskerei, taip ir bus. vyrams reikia faktu ir irodymu. nesupranta jie kad tau geda ar nemalonu.... ir butinai turek savo santaupu, bent po 10 lt gali atsideti kas menesi! tai tikrai suteikia stiprybes, kad nesi priklausoma.
zodz ilgai cia parasiau, bet tikiuosi, jog pades... ikis

Atsakyti
gyvenu su darugo po vienu stogu, bendro biudžeto neskaičiuojame. Turime kiekvienas savo excel'inius failus kur vedame savas pajamas ir išlaidas, dėl stambesnių pirkinių daug kalbame, ar jie reikalngi, iš anksto planuojame pinigėlius ir priimame palankų sprendimą. 4u.gif pasiūlyk ir tu savo vyrui, kad veskite atskiras apskaitas ir mėnesio gale viskas paaiškės, kas planuoti pinigėlių nemoka...sėkmės ax.gif
Atsakyti
QUOTE(osita @ 2007 08 09, 16:16)
taip kad ir tau patarimas: visu pirma surasyk viska ka jis isleidzia, jusu bendrai buiciai su tevais isleidziat... tuomet surasyk savo islaidas, padaugink is dvieju, tik vietoje puses gautos sumos pridek netikru cekiu is parduotuves (metosi vezimeliuose kruvos) ir perkelk i maisto ir buities skyriu.... pateik menesio ataskaita visuotiniam teismui (tikiu, kad taviskis zino, jog tau tai daryti bus nemalonu ir jis tikisi, jog to ir nedarysi - matomai pats nujaucia realia situacija, kas pinigus issvaisto uztai ir bijo)...bet situacija nuo biudzeto vedimo pradzios pamatysi kaip pasikeis: tu vesi biudzeta, jis net nesupras ka reiskia tie skaiciukai ir koduoti zenkliukai, ir jei sakysi, jog jo perkama meskere sudaro 10 procentu seimos biudzeto ir kad jus tegalit leisti 2 procentus isleisti jo meskerei, taip ir bus. vyrams reikia faktu ir irodymu. nesupranta jie kad tau geda ar nemalonu.... ir butinai turek savo santaupu, bent po 10 lt gali atsideti kas menesi! tai tikrai suteikia stiprybes, kad nesi priklausoma.
zodz ilgai cia parasiau, bet tikiuosi, jog pades... ikis



blink.gif blink.gif blink.gif ..... tikra seima.... o gal dar pardoutuveje susitark kad cekius paliktu, o tu po darbo juos pasiimsi, tada galesi tas islaidas is triju padauginti ar net keturiu blink.gif blink.gif ...... va cia tai seimynele.... isivaizduoju save renkancia cekius parduotuveje kaip irodyma vyrui del pirkiniu lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saga: 13 rugpjūčio 2007 - 12:52
QUOTE(Saga @ 2007 08 13, 13:51)
blink.gif  blink.gif  blink.gif ..... tikra seima.... o gal dar pardoutuveje susitark kad cekius paliktu, o tu po darbo juos pasiimsi, tada galesi tas islaidas is triju padauginti ar net keturiu blink.gif  blink.gif ...... va cia tai seimynele.... isivaizduoju save renkancia cekius parduotuveje kaip irodyma vyrui del pirkiniu  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif

Visokiu yra vyru... Iki vestuviu dosnus, o kai ziedeliai sumainyti - viskas pasikeicia. Zmonai nieko nebereikia, tegul nesioja mergautinius rubus ir papuosalus. O patys pageidauja skaniai valgyti: mesytes, kepsniukai, alutis ir t.t.
Gal ir teisingai daro mergina - pridedama cekiukus, taip jam ir reikia!
Noreciau ir as su cekiukai pazaisti, bet neturiu tam laiko - reiketu buhaltere samdyti.
As sau visa laika esu iskelusi tiksla - reikia daugiau uzdirbti, o mano brangiausias mano, kad reikia taupyti. Nesutariame siuo klausimu. Taupyti nemoku!!! Ir kur galima sutaupyti? Mes megstame pasisedejimus su draugais, vaikscioti i svecius, otai kainujoja nemazai.
Atsakyti
QUOTE(Kristina1 @ 2007 08 13, 14:24)
Visokiu yra vyru... Iki vestuviu dosnus, o kai ziedeliai sumainyti - viskas pasikeicia. Zmonai nieko nebereikia, tegul nesioja mergautinius rubus ir papuosalus. O patys pageidauja skaniai valgyti: mesytes, kepsniukai, alutis ir t.t.
Gal ir teisingai daro mergina - pridedama cekiukus, taip jam ir reikia! 




butent kam tokia seima reikalinga? kokia gyvenimo kartu prasme jeigu vienas kitam meluoja, jeigu tampi staiga be jokiu teisiu su mergautiniais rubais g.gif g.gif ... jeigu mano vyras kepsniukus vagytu ir aluti gertu o as su mergautiniais rubais tureciau vaikscoti tai irgi imciausi priemoniu bet ne meluociau ir cekius rinkineciau wink.gif
Atsakyti
Melavimas-ne išeitis.Visą gyvenimą nemeluosi. Kažkas yra ne taip, jei tenka spręsti tokias problemas. reikia susimąstyti... g.gif
Atsakyti
Mes su MB atsidarėm "Šeimyninę" sąskaitą. Į ją kiekvieną mėnesį pervedam po dalį algos, priklausomai nuo uždirbamų pajamų. Bendrus pinigus leidžiam ant maisto, įvairioms namų reikmėms, atostogoms. asmeninėms reikmėms pasiliekam savų pinigų (mažesniąją algos dalį). Nuo tos sąskaitos kiekvienas pasidarėm po debetinę kortelę, tad už pirkinius atsiskaitom tik kortele arba pavedimu. Jeigu kartais tampa neaišku, kur "dingo" visi mūsų pinigai, tiesiog užtenka prisijungi prie e-bankininkystės ir pasižiūrėti smile.gif
Atsakyti
Mes irgi kelerius metus vedem namu biudzeta kompe. Kai zinai, kad vakare teks suvesti dienos islaidas, kazkaip maziau visokiu nieku prisiperki, pagalvoji, nu ar tikrai cia man to reikia g.gif
Atsakyti
QUOTE(Saga @ 2007 08 13, 13:51)
..... tikra seima.... o gal dar pardoutuveje susitark kad cekius paliktu, o tu po darbo juos pasiimsi, tada galesi tas islaidas is triju padauginti ar net keturiu


cia patarimas buvo, jei ka... jei uosviai ir vyras "susivienija", tai tuomet ka ta vargse moteris svetimuose namuose gali irodineti??? kad ant maisto per daug isleidziama, o moteriai reikia geresnio kremo ar rubo gal??? tai uosviene iskart apkaltins, jog jos suneli badu nori numarinti, kai paciai marciai tikriausiai koks kolega parupo... o kai pries akis matys pradzioje tikra ataskaita, su laiku "pagerinta" jos varianta, tai tuomet tikrai nekils jokio pasipiktinimo ar klausimu. ir zaidimas su cekiais tai labiau del "svetimu" akiu. bet zodz, tai tik patarimas, o jau kaip jai daryti tai jos reikalas. ji pati geriau zino savo vyra ir situacija seimoje.

QUOTE(Kristina1 @ 2007 08 13, 15:24)
Visokiu yra vyru... Iki vestuviu dosnus, o kai ziedeliai sumainyti - viskas pasikeicia. Zmonai nieko nebereikia, tegul nesioja mergautinius rubus ir papuosalus. O patys pageidauja skaniai valgyti: mesytes, kepsniukai, alutis ir t.t.


tikra tiesa pries vestuves buvo vienaip. po vestuviu vis verziausi verziausi dirza, nes ir to reikes ir ano reikes, ir po vestuviu santaupos aptirpo. kai po laiko pastebejau, kad mano mano brangiausiasis uzuot taip pat stengesis vis labiau atsiverze... bet ka tu ten gali zodziais irodineti??? zodz. pasidariau biudzeto ataskaita. tuomet galima ir aiskintis, kai juodu ant balto parasyta. net aiskintis nieko nereikia: pats pamate realia situacija, kad tai jis leidzia ir leidzia pinigus nepaliaujamai.

o zaidimus su cekiukais pabandyti galima kai jau visiskai nebera vilties... bet tuomet nera prasmes ir stengtis del "tikros seimos"....

bet kiekviena situacija skirtinga... ir zmones skirtingi, gal vienam vyrui pakaktu pokalbio, kitam nepakaktu skandalo, treciam stai reikia irtodymu... ai kiek zmoniu tiek istoriju...

sekmes moterys kasdienybes kovose...
Atsakyti
QUOTE(osita @ 2007 08 16, 15:28)
cia patarimas buvo, jei ka... jei uosviai ir vyras "susivienija", tai tuomet ka ta vargse moteris svetimuose namuose gali irodineti??? kad ant maisto per daug isleidziama, o moteriai reikia geresnio kremo ar rubo gal??? tai uosviene iskart apkaltins, jog jos suneli badu nori numarinti, kai paciai marciai tikriausiai koks kolega parupo... o kai pries akis matys pradzioje tikra ataskaita, su laiku "pagerinta" jos varianta, tai tuomet tikrai nekils jokio pasipiktinimo ar klausimu. ir zaidimas su cekiais tai labiau del "svetimu" akiu. bet zodz, tai tik patarimas, o jau kaip jai daryti tai jos reikalas. ji pati geriau zino savo vyra ir situacija seimoje.



kuo toliau tuo idomiau........ cia ir uosvenei jau ataskaitas pateikineti reikia apie islaidas (kad labai nepyktu)...... gal dar is darbo jai parnesti ir algalapi sefo parasu uztvirtinta, kad zinotu ir kiek uzdirbame..... blink.gif blink.gif ...... o gal is viso jai patiketi visa savo biudzeta, tada is viso ji rami butu ir nepyktu blink.gif blink.gif ....... blyn dar zaidima su cekiais del "svetimu" akiu.... as kazkaip iki siol galvojau kad seimos biudzetas seimos reiklas, o cia pasirodo dar ruosti kazkam ataskaitas reikia lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Saga @ 2007 08 16, 20:37)
kuo toliau tuo idomiau........ cia ir uosvenei jau ataskaitas pateikineti reikia apie islaidas (kad labai nepyktu)...... gal dar is darbo jai parnesti ir algalapi sefo parasu uztvirtinta, kad zinotu ir kiek uzdirbame.....  blink.gif  blink.gif ...... o gal is viso jai patiketi visa savo biudzeta, tada is viso ji rami butu ir nepyktu  blink.gif  blink.gif ....... blyn dar zaidima su cekiais del "svetimu" akiu.... as kazkaip iki siol galvojau kad seimos biudzetas seimos reiklas, o cia pasirodo dar ruosti kazkam ataskaitas reikia  lotuliukas.gif



Na ko cia dabar prisikabinai? Ji tik dave patarima, bet juk nesake, kad konkreciai pas ja ar pas ka kita taip yra.
O jei tikrai butu tokia situacija, kad ir uosviene su vyru pradetu zmona kamantinet, kur pinigai, tas ar anas, tai ir buvo i tokia situacija pasiulytas sprendimas.
Jei nepatinka, nesinaudok juo
Atsakyti
QUOTE(LABUSKA @ 2007 08 16, 20:10)
Na ko cia dabar prisikabinai? Ji tik dave patarima, bet juk nesake, kad konkreciai pas ja ar pas ka kita taip yra.
O jei tikrai butu tokia situacija, kad ir uosviene su vyru pradetu zmona kamantinet, kur pinigai, tas ar anas, tai ir buvo i tokia situacija pasiulytas sprendimas.
Jei nepatinka, nesinaudok juo



is kur jus tokius vyrus mergaites traukiat blink.gif blink.gif .... ? Ir jei jau tikrai vyras su uosvene pradetu kamantineti kur pinigai tai pats blogiausias variantas butu cekiu rinkimas ir ataskaitu rasymas bandant pasiteisinti pries vyras ir juolab pries uosvene... wink.gif
Atsakyti