Įkraunama...
Įkraunama...

EKO(b)logas - ekologiškai švarios žinios

QUOTE(balta @ 2008 03 20, 12:51)
Aš buvau skaičiusi, kad praėjus keliems mėnesiams po gimdymo pradeda labai slinkti plaukai. Taip ir man pačiai nutiko - trečią ar ketvirtą mėnesį plaukai tiesiog kuokštais slinko. Aš jokių papildomų priemonių nesiėmiau ir laiko tam neturėjau. Tai turbūt natūralus procesas, keičiasi hormonų kiekis organizme, jam vėl reikia persiorientuoti. Dabar mano plaukus kirpėjos vadina storais, kai kurios net prašo papildomai sumokėti, mat dažų daugiau reikia  doh.gif

Vaizele, ačiū už straipsnį  4u.gif


Viso nėštumo metu nekrenta plaukai, bet auga kaip augę. Čia dėl hormonų pokyčių. Po to išrenta visi, kuriems buvo priėję laikas iškristi nėštumo metu, bet ne daugiau. Tad natūralus procesas wink.gif

Dėl to straipsnio tai turiu pasakyt, kad didžiuojuosi lietuviais, kurių 49% mano, kad GMO yra blogis. Atleiskit, tikrai nėr jau tokio bado Lietuvoj ir nieks iš bado nemiršta, kad reiktų GMO. Ir krauti pelną visokiems Monsanto devil.gif Verčiau krauti pelną visokiems "Ekologiški produktai" biggrin.gif

Kaip tik gydytojai triūbina, kad nutukimas plinta kaip epidemija tongue.gif

Tikiuosi, kad ta viešoji nuomonė greitu laiku ir nepasikeis. Nes visokie suinteresuoti ir durnina, kad tipo lietuvių tokia nuomonė dėl neišprusimo protest.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vaizele: 20 kovo 2008 - 13:02
QUOTE(Vaizele @ 2008 03 19, 21:36)
O man įdomu, ar per plaukus rezorbuojasi kas nors į organizmą? Gal galima pvz balzamus netepant ant galvos odos naudoti gana saugiai ir nebūtinai ekologiškus?  g.gif


jei ant galvos odos nepateks -tai ir i organizma neturetu, bet as perku tik tai kas naturalu ir sertifikuota
Atsakyti
bet net 13 proc. nera girdeje apie GMO doh.gif
Atsakyti
QUOTE(kunigunda78 @ 2008 03 20, 13:03)
jei ant galvos odos nepateks -tai ir i organizma neturetu, bet as perku tik tai kas  naturalu ir sertifikuota


100% pritariu - jau vien tam, kad $ gautų tie tiekėjai, kurie iš esmės vysto ekologišką veiklą ir tausoja aplinką thumbup.gif
Atsakyti
Šiandien 18 val. „Skalvijoj“ (vilnietėms čia rašau) „Nepatogi tiesa“ (tas su Alu Gore'u). Jau kalbėjot, nedetalizuosiu. O rytoj 18.30 val. „Korporacija“ – apie didžiųjų įmonių žalą aplinkai, mūsų sąmonei ir gyvensenai. Čia iš ciklo „Civilizacijos iššūkiai gamtai... ir mums patiems“. Kiti gal daugiau apie gamtą, bet ne visai apie ekologiją.

QUOTE(balta @ 2008 03 12, 23:07)
Neturiu ką pasakyti vandens garų tema, bet skamba neblogai. Gal ir mus apšviestum daugiau? O kas čia per prietaisas, kaip vadinasi?

Garuose virto dar nieko nevalgiau. O kaip tau pačiai skonis?

Neįsimečiau temos į favoritus, dabar tik viską perskaičiau, sorriukas 4u.gif Apie virimą garuose Junda viską papasakojo, tik maniškis puodas ne toks krūtas tongue.gif , ne Bauerio. Nors šiaip planuojam įsigyt kai ką ilgaamžiškesnio blush2.gif Skonis – gal nuolat ir pabostų, šiaip visad buvau maisto maišymo ir dar uždarymo prieskoniais mėgėja, bet tas, grynasis – labai patinka. Rimtai. Kiekviena daržovė (dar jei ypač nenuluptą „garini“) – kaip kažkas rašė, sodri, tikra, mėsa irgi savo natūralią „jėgą“ tau atiduoda, ne „pataisytą“. Žodž, rekomenduoju mirksiukas.gif
Ai, tik nustebau dėl tų plastmasinių garpuodžių, bet čia pat pagalvojau, kad apie elektrinius kalbama, ane? Mūsiškas tai metalinis, ant viryklės dedamas. Ir su sieteliais, kur meti ką nori.

Valymas vandens garais. Aš buvau „Eastcono“ pristatyme, ten ir sužinojau, ten ir demonstravo. Tik man mat demonstracijos neužtenka, baisiai nepatikli aš. Užtat ir klausiau. Vaizele kitos firmos tokį prietaisą (šiaip tai prietaisų komplektas, visų namų darbų, įskaitant ir drabužių lyginimą ant pakabos) įdėjo, principas tas pats. Garai, skirtinga temperatūra (tarkim, augalų lapams valyti ar juos apipurkšti – tie aukšto slėgio garai atvėsinami). Kadangi man chemija mokykloj nesisekė, iš jos atestate turėjau tik gerai, tai žodžiai „be chemijos“ baisiai glosto mano savimeilę lotuliukas.gif O kartu lyg norėtųs ką nors bloga apie tai išgirsti, taip pinigų sutaupyčiau, nes jau gundaus lotuliukas.gif

QUOTE(Vaizele @ 2008 03 14, 19:54)
tai gal čia apie šitą kalbėjo Savūnė?
http://www.hobbyhall...8/408_4506.html

Ėhė. Niu, kas iškritikuos? mirksiukas.gif

QUOTE(Junda @ 2008 03 18, 15:36)
Dar tiesa mane kaip besilaukiančią pradžiugino tai, kad jie ketina prekiauti ekologiškais pieno mišiniais kūdikiams netrukus.

A tai šitai mergicai nieks diržo neduos? blink.gif Nieks nepasakys, kad tu, motin, tik jėsk ekologišką maistą, ir tavo džiaugsmui nerūpės komercinių pienukų IQ ir ICQ?

Tiktais, Junda, tu man nieko neatsakyk, bo aš pati savo „potvynių bangas“ maitinau tik du mėn. su zgakum blush2.gif

QUOTE(Beci @ 2008 03 18, 22:21)
Isbandziau abu. Logonos visai neputoja, o vat Jason putoja kaip iprastinis sampunas. Idomu, kokia naturali medziaga ten sukelia ta puta? g.gif

Ja ni chimik, ja tol'ko učius'... bet kiek skaičiau, natūraliai putojančių ingredientų nėra. Kuo labiau putoja, tuo daugiau chemijos. Ir čia turi pasirinkimą: arba džiaugtis savo sąmoningumu, bet riebaluotais plaukais, arba eiti į kompromisus švari ir miela pažiūrėti. Kai pasirinksi, būtinai pasakyk mirksiukas.gif

QUOTE(Junda @ 2008 03 19, 20:53)
Man irgi būtų labai įdomu sužinot, ar gerai dantims tos ekologiškos pastos be fluoro? Vyras atsisako jomis valytis, sako, kad dantys iškris smile.gif

Kalbant apie puodus, tai paskaičiau iš aš tą straipsnį ir nelabai supratau, kaip tas žinovas gali vadinti tefloninius puodus sveikais? Jau net JAV jų žmonės atsisakinėja, visai nemažai to kancerogeninio teflono patenka į organizmą...

Mano patarimų skrynelė ėmė ir prasivėrė... noriu atkreipti dėmesį, kad be mano valios huh.gif Nieks apie tą fluorą nežino, ans pas mus vidurio neturi – arba labai naudingas, arba labai kenksmingas. Na tai darai taip: vieną dieną valaisi dantis su kolgeitais, mol labai naudinga, kitądien su ajurvedom (maniškė ajurveda tai vadinas L'angelica – žžyynom tuos angelus rolleyes.gif ) – ir galiausiai lieka nieks nekalts, kad tavo dantai išpūūvo cool.gif

Nu jo, blyn, vėl kompleksai suveikė karsta.gif – ne tavo dantai, maaaanooo.......
Atsakyti
Taip ir anaip galvą kraipau – nugi musėt ilgiausia mano kada parašyta žinutė doh.gif
Bet vis tiek dar pridurt turiu ką: Vaizele, įmesk savo blogo adresą, bo anuomet skaičiau, bet neišsisaugojau, o dabartės rankos svyra tarp visų puslapių ieškoti rolleyes.gif cool.gif
Atsakyti
QUOTE(kunigunda78 @ 2008 03 19, 22:07)
kiek man teko skaityti ir kalbeti su dantistais -tai suaugusiam zmogui pastu su fluoru nepatartina naudoti, arba naudoti su itin mazu kiekiu (nepamenu tiksliu skaiciuku, ant pasto kartais buna parasytas). Priezastis, kad zmogus gali gauti jo pertekliu ir apsinuodyti, o vat  vaikams rekomenduoja naudoti pastas su fluoru, nes jie is maisto jo gali ir nepakankamai gauti
Papildyta:
dar svarbus niuansas, kuriame regione zmogus gyvena, pvz. Klaipedoje, vandenyje yra labai daug fluoro


Kazkaip cia supainiojai unsure.gif
Taigis, teks rest paskaita apie fluora
smartass.gif

Kariesa-infekcine liga, atsirandanti del burnoje gyvenanciu bakteriju veiklos produktu(pieno rugstyje tirpsta emalio hidroksiapatitu kristalai)
Tai nera fluoro trukumo liga..Tai visgi kuo cia detas Fl (fluoras) g.gif
Priek mazdaug 50 metu vienoj berods Amerikos vietovej buvo pastebeta, jog gyventoju labai negrazios spalvos dantys, bet karieso, jie neturi ir atrastas rysis su ju naudotu geriamuoju vandeniu, kuriame daug Fl. Todel nuspresta, jog si medziaga padeda isvengti karieso. Fl, kaip labai aktyvi medziaga siek tikek pakeicia emalio sudeti ir jis maziau tirpsta rugstyje smile.gif
Viskas atrodytu labai gerai, tik va riba tarp terapines (gydomosios) Fl dozes labai maza-desimtosios dalys miligramo. Suaugusiems ner tokios dideles bedos, bet va vaikui suvalgius visa suagusiems skirta dantu passtos tubele su Fl- grestu mirtis...
Be to Fl organizme konkuruoja su kalciu ir del to kauliniam aud ner gerai (cia kai fl yra praryjamas- su pasta, geriamuosu vandeniu, maistu ir tt.

Didziosios diskusijos apie Fl prasidejo del to, kad pvz daugumoj JAV valstiju yra fluoruojamas vanduo. o i vidu patenkancio fl gali reiketi tik vaikams iki mazdaug 2metu, kai formuojasi nuolatiniu dantu uzuomazgos, tad kitiems kaip ir nereiktu. Be to apskaiciuoti, kiek i organizma patenka fl sunku, o esant jo pertekliui pasireiskia dantu fluoroze (demeti dantys), kaulu osteoporoze ir tt.

Tad--jei zmogus moka taisyklingai issivalyti dantis, naudodamas pastas be Fl sau zalos nepadarys, bet kai tie igydziai ner tobuli arba yra didelis karieso aktyvumas--dazniausiai paugliams del kokakoliniu ir kt iprociu, ploksteliu breketu--tuomet rekia greito gydomoja efekto--pastos su Fl nepakeiciamos (plius aisku mokymasis higienos ir mitybos).

Is natur pastu Fl turi viena Urtekramo rusis, tik ju tekstura keistoka, reik priprasti ax.gif


Itariu atsibodau su paskaita.... blush2.gif
Papildyta:
Tiesa Ekoblogas atidare foroma, kad zliosios naujienos greiciau plistu, nes kievieno patirtis duoda ir kitiems naudos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Savūnė @ 2008 03 20, 14:47)
A tai šitai mergicai nieks diržo neduos? blink.gif Nieks nepasakys, kad tu, motin, tik jėsk ekologišką maistą, ir tavo džiaugsmui nerūpės komercinių pienukų IQ ir ICQ?

Tiktais, Junda, tu man nieko neatsakyk, bo aš pati savo „potvynių bangas“ maitinau tik du mėn. su zgakum blush2.gif


Juk kažkada vis tiek reikia primaitint, ar ne? Man iš nuovargio ir nemiegojimo trečią sav. dingo pienas su pirmu vaiku, tai netiko nei pieno, nei kefyro, nei sojos pagrindu jokie mišiniai... Dabar esu tvirtai įsitikinus, kad nebus nemiegojimo ir klaikaus nuovargio, nes yra juk vyras tam smile.gif ir maitinsiu pati, kol galėsiu.
Atsakyti
QUOTE(Savūnė @ 2008 03 20, 14:47)
Šiandien 18 val. „Skalvijoj“ (vilnietėms čia rašau) „Nepatogi tiesa“ (tas su Alu Gore'u). Jau kalbėjot, nedetalizuosiu. O rytoj 18.30 val. „Korporacija“ – apie didžiųjų įmonių žalą aplinkai, mūsų sąmonei ir gyvensenai. Čia iš ciklo „Civilizacijos iššūkiai gamtai... ir mums patiems“. Kiti gal daugiau apie gamtą, bet ne visai apie ekologiją.


Pažiūrėkit "Korporaciją", aš irgi gal kur nors susižvejosiu. Tik kuo daugiau pamatai ar sužinai, tuo labiau auga vidinis pasipriešinimas ir pesimizmas, kad nežinai, kuo gali pasitikėti.

QUOTE
Kiekviena daržovė (dar jei ypač nenuluptą „garini“) – kaip kažkas rašė, sodri, tikra, mėsa irgi savo natūralią „jėgą“ tau atiduoda, ne „pataisytą“. Žodž, rekomenduoju mirksiukas.gif


Įdomu, MB natūralaus skonio turbūt neužtektų biggrin.gif, bet man ir vaikams būtų gerai.


QUOTE

Valymas vandens garais. Aš buvau „Eastcono“ pristatyme, ten ir sužinojau, ten ir demonstravo. Tik man mat demonstracijos neužtenka, baisiai nepatikli aš. Užtat ir klausiau. Vaizele kitos firmos tokį prietaisą (šiaip tai prietaisų komplektas, visų namų darbų, įskaitant ir drabužių lyginimą ant pakabos) įdėjo, principas tas pats. Garai, skirtinga temperatūra (tarkim, augalų lapams valyti ar juos apipurkšti – tie aukšto slėgio garai atvėsinami). Kadangi man chemija mokykloj nesisekė, iš jos atestate turėjau tik gerai, tai žodžiai „be chemijos“ baisiai glosto mano savimeilę  lotuliukas.gif O kartu lyg norėtųs ką nors bloga apie tai išgirsti, taip pinigų sutaupyčiau, nes jau gundaus lotuliukas.gif


Man norėtųsi, kad būtų be chemijos ir dar pats visus darbus atliktų lotuliukas.gif , nes augalų lapus ir dabar tingiu su skuduriuku kiekvieną atskirai valyti blush2.gif

QUOTE
A tai šitai mergicai nieks diržo neduos? blink.gif Nieks nepasakys, kad tu, motin, tik jėsk ekologišką maistą, ir tavo džiaugsmui nerūpės komercinių pienukų IQ ir ICQ?


Aš MP maitinau metus laiko. O dabar geria vaikai HiPP'o mišinuką "Biomilch" ("ekologiškas pienas"). Nepatinka man tie mišinukai, bet gryno pieno jie nenori gerti.

QUOTE

Mano patarimų skrynelė ėmė ir prasivėrė... noriu atkreipti dėmesį, kad be mano valios huh.gif Nieks apie tą fluorą nežino, ans pas mus vidurio neturi – arba labai naudingas, arba labai kenksmingas. Na tai darai taip: vieną dieną valaisi dantis su kolgeitais, mol labai naudinga, kitądien su ajurvedom (maniškė ajurveda tai vadinas L'angelica – žžyynom tuos angelus  rolleyes.gif ) – ir galiausiai lieka nieks nekalts, kad tavo dantai išpūūvo cool.gif


Aš į fluorą irgi įtariai žiūriu. Ir dantistais nepasitikiu, nes jie mums ir amalgamą sugrūdo. Ir iki šiol, beje, laiko jį patvariausia ir geriausia plomba.
O neskalaut burnos, išplovus su pasta, man irgi nekaip skamba.

Ir vitaminais netikiu. Kas čia žino, kiek kam ko trūksta. O jei, tai iš natūralių (irgi klausimas, ar jie tikrai tokie) produktų.

Esu nepatikli ir įtari - taip man ir gydytojai ligoninėje pasakė, kišdami man antibiotikus ir kitą "gėrį", o kai iškilo pavojus man ir vaikams pilvelyje, viską staigiai atjungė ir pareiškė, kad žmonės iš rytų atsparūs, tai ir aš išsikapsčiau. doh.gif
Papildyta:
QUOTE(daivaja @ 2008 03 20, 15:56)
Kazkaip cia supainiojai unsure.gif
Taigis, teks rest paskaita apie fluora
smartass.gif

Kariesa-infekcine liga, atsirandanti del burnoje gyvenanciu bakteriju veiklos produktu(pieno rugstyje tirpsta emalio hidroksiapatitu kristalai)
Tai nera fluoro trukumo liga..Tai visgi kuo cia detas Fl (fluoras) g.gif
Priek mazdaug 50 metu vienoj berods Amerikos vietovej buvo pastebeta, jog gyventoju labai negrazios spalvos dantys, bet karieso, jie neturi ir atrastas rysis su ju naudotu geriamuoju vandeniu, kuriame daug Fl. Todel nuspresta, jog si medziaga padeda isvengti karieso. Fl, kaip labai aktyvi medziaga siek tikek pakeicia emalio sudeti  ir jis maziau tirpsta rugstyje smile.gif
Viskas atrodytu labai gerai, tik va riba tarp terapines (gydomosios) Fl dozes labai maza-desimtosios dalys miligramo. Suaugusiems ner tokios dideles bedos, bet va vaikui suvalgius visa suagusiems skirta dantu passtos tubele su Fl- grestu mirtis...
Be to Fl organizme konkuruoja su kalciu ir del to kauliniam aud ner gerai (cia kai fl yra praryjamas- su pasta, geriamuosu vandeniu, maistu ir tt.

Didziosios diskusijos apie Fl prasidejo del to, kad pvz daugumoj JAV valstiju yra fluoruojamas vanduo. o i vidu patenkancio fl gali reiketi tik vaikams iki mazdaug 2metu, kai formuojasi nuolatiniu dantu uzuomazgos, tad kitiems kaip ir nereiktu. Be to apskaiciuoti, kiek i organizma patenka fl sunku, o esant jo pertekliui pasireiskia dantu fluoroze (demeti dantys), kaulu osteoporoze ir tt.

Tad--jei zmogus moka taisyklingai issivalyti dantis, naudodamas pastas be Fl sau zalos nepadarys, bet kai tie igydziai ner tobuli arba yra didelis karieso aktyvumas--dazniausiai paugliams del kokakoliniu ir kt iprociu, ploksteliu breketu--tuomet rekia greito gydomoja efekto--pastos su Fl nepakeiciamos (plius aisku mokymasis higienos ir mitybos).

Is natur pastu Fl turi viena Urtekramo rusis, tik ju tekstura keistoka, reik priprasti ax.gif
Itariu atsibodau su paskaita.... blush2.gif
Papildyta:
Tiesa Ekoblogas atidare foroma, kad zliosios naujienos greiciau plistu, nes kievieno patirtis duoda ir kitiems naudos 4u.gif


daivaja, neatsibodai, man labai patiko thumbup.gif

Tai va, kaip apskaičiuoti, kokie tie kiekiai reikalingi.

Man vaikų gydytojas irgi kišo ir geležį ir vit. D tabletes su fluoru. Iš pradžių daviau. O kai paklausiau, kiek laiko reiks dar taip kankintis, pasakė "IKi mokyklos" doh.gif .Na jau ne, nemanau, kad taip turėtų būti schmoll.gif
Sakau jam: "Ištirkit vaikų kraują, ar jiems tikrai to reikia". Sako "Tai kam tuos vargšus vaikus badyti". Tad vaikų kraujas iki šiol dar nei karto netirtas, išskyrus kol ligoninėje gulėjo, nes gimė 6 savaitėm anksčiau.

Stomatologai sako, vaikų dantis reikia valyti su šepetuku ir pasta nuo pat pirmojo danties. Pastos esą užtenka žirnelio dydžio. Tai negi vienam dantukui žirnio dydžio pastos reikia blink.gif blink.gif . O kaip tas kūdikėlis išskalaus tą pastą bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(balta @ 2008 03 20, 17:22)
Stomatologai sako, vaikų dantis reikia valyti su šepetuku ir pasta nuo pat pirmojo danties. Pastos esą užtenka žirnelio dydžio. Tai negi vienam dantukui žirnio dydžio pastos reikia  blink.gif  blink.gif . O kaip tas kūdikėlis išskalaus tą pastą  bigsmile.gif


Nu cia dabar doh.gif kol nera kruminiu sudetingos strukturos dantuku (skaiciujant nuo vidurio-- 4,5) pasta skirta tik vaiko paviliojimui--skanu, todel mieliau valosi, todel tokiam zmogeliam--JOKIO fluoro ir kuo naturalesnes sudeties pasta turi buti.. Bet kazkodel daznai tevam atrodo kuo brangesne pasta ir sepeteli nuperki, tuo sveikesani dantukai, doh.gif kai sakai valykit tik marles gabaleliu su vandenuku pirmuosius dantukus--itariai ziuri unsure.gif
As savajai jau turinciai 7 danciukus valau tik su vandeniu..

Tiesa, o jei jau norisi pastos--tai nedaugiau, kaip mazojo vaikiuko pirstelio nagelio dydzio gabaliukas mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo daivaja: 20 kovo 2008 - 16:45
QUOTE(daivaja @ 2008 03 20, 15:56)
Kazkaip cia supainiojai unsure.gif

as parasiau tai ka esu pati skaiciusi, gaila nerandu to straipsnio apie fluora, jo kieki vandenyje ir dantu pastose doh.gif
Atsakyti
QUOTE(kunigunda78 @ 2008 03 20, 17:57)
as parasiau tai ka esu pati skaiciusi, gaila nerandu to straipsnio apie fluora, jo kieki vandenyje ir dantu pastose  doh.gif

Cia kurio straipsnio?
Vandenyje priklausomai nuo vitoves, pvz Vilniuje praktiskai nera
Pastoje-- vaikiskose 500 ppm (daleliu skaicius milijone daleliu)
junjor pastoj- 500-1000ppm
suagusiu-apie 1500, nors esu macius viena Colgate su 2500ppm


Atsakyti