Įkraunama...
Įkraunama...

EKO(b)logas - ekologiškai švarios žinios

QUOTE(xskix @ 2008 04 12, 11:44)
Dar yra tokia knyga "Harė Krišna Vegetariniai Valgiai". Aš nelabai prijaučiu krišnaitų judėjimui, bet maistas ten pasakiškas. Beveik visas baltų dramblių asortimentas ir dar daugybė. Kainavo gal 12lt, pirkta kažkokiam ajurvedos centre prie tilto ir gedimino pr. galtvių


o kazin, dar yra tu knygu? g.gif kada pirkote? ax.gif
baltuose drambliuose man labai patikdavo rosti su darzovemis ar kazkaip panasiai vadinas 4u.gif tai noreciau namie toki pasigamint ax.gif
Atsakyti
QUOTE(aidi @ 2008 04 11, 23:21)
Gal gaminat vaikams naminius saldainius, ar zinot kokiu geru saldainiu receptuku?


Vienas paprastesniu--gerai nuplauti dziovintus vaisius (razinas, datules, abrikosus--ka megstate)-juos sumalti, ar smulkiai supjaustyti.Is mases suformuoti rutuliuka, i vidu ideti riesuta, o pavirsiu apvolioti kokoso drozlese 4u.gif Bet po to itin kruopsciai issisveisi dantis, nes kasdien taip pasmaguriavus, tai teks pirmiem sedet prie odontologu duru doh.gif
QUOTE(balta @ 2008 04 11, 23:46)
o kava ekologiška buvo?  biggrin.gif

Aš pati dabar bandžiau pereiti prie ekologiškos kavos, rinkausi parduotuvėje ilgokai, nes nemažai radau prieš keletą dienų pasibaigusio galiojimo pakelių  doh.gif . Mano vyras atsisakė gerti tokią, nes jis atseit ragavęs kažkada "Fair trade" ir jam nepatikę.
Nesu ir aš labai patenkinta, juolab kad šiaip maldavau pupeles ir mėgaudavausi tuo ypatingu kvapu, o čia sumalta jau ir greitai išsivadėja. Be to, būtų geriausia rasti šviežesnio derliaus pupelių. Reiktų užsisakinėti iš interneto, bet kol rasi, kuri tau skani, o dar siuntimo išlaidos... doh.gif


Mum visai tinka Merild zaliam pakelyje mirksiukas.gif

QUOTE(agnuta @ 2008 04 12, 18:30)
o kazin, dar yra tu knygu? g.gif kada pirkote? ax.gif
baltuose drambliuose man labai patikdavo rosti su darzovemis ar kazkaip panasiai vadinas 4u.gif tai noreciau namie toki pasigamint ax.gif

As esu maciu daugelyje knygynu, jei kur tiksliai pamatysiu -pranesiu, nes isties skanumynu ten daug ir visada puikiai gaunasi thumbup.gif

Dar apie KOSMETIKA--jau, atrodo klausiau, bet nieks neturejo upo atsakyti, gal si karta pavyks suzinoti blush2.gif Kai etiketeje minimas amonio laurylsulfatas, polisorbatas 20, PEG 75 ir skliaustuose nurodoma, jog is augalu---ar visgi tai blogis, ar ne unsure.gif

Apie plastmasinius ZAISLUS jau siom dienom tikriausiai nusibodo visom skaityti, bet visgi, kaip renkates? Ar darot pacios? Ir kaip ne skausminagai isprasot is namu kinietiskus pigius pabaisiukus, kuriu visgi atnesa sveciai arba mociutes--kaip buna pas mus doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo daivaja: 12 balandžio 2008 - 18:32
QUOTE(daivaja @ 2008 04 12, 19:21)
As esu maciu daugelyje knygynu, jei kur tiksliai pamatysiu -pranesiu, nes isties skanumynu ten daug ir visada puikiai gaunasi  thumbup.gif


buciau dekinga 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2008 04 12, 18:09)
O kažin be kiaušinių trynių nesigautų? Nes mano vyriausiasis, kuris lanolinui alergiškas, dar ir kiaušiniams alergiškas sad.gif
Aš esu dariusi plaktos grietinėlės su vaisių - uogų sultimis dariusi, bet pyliau į Tupperware ledų indelius, tai neišeina maišyti ir būna gana kieti, daugiau panašūs į vaisinius ledus. Bet jei pilti į kokį indą ir vis permaišyti, tai gal gautųsi puresni?
Beje, o ką manot apie Tupperware plastmasę?


Manau, kad ir be tryniu gautusi, gal kiek purumas nukentetu. Tas vis isplakimas mikseriu ir reikalingas tam, kad ledai gautusi tokie purus, kaip pirktiniai mirksiukas.gif , nes viena karta idejau i kamera ir pamirsau doh.gif juos vis paplakineti, tai buvo skanus, bet labai kieti ir susale, jautesi tokie kaip ledo kristaliukai.
Papildyta:
QUOTE(daivaja @ 2008 04 12, 19:21)
Mum visai tinka Merild zaliam pakelyje mirksiukas.gif


iki parduotuveje radau biologiska malta kava "Natege bio" (kaina apie 10 lt 250 g) stipri, bet mums patiko, tik gal rupokai po merildo sumalta
Atsakyti
QUOTE(pienių jūra @ 2008 04 12, 17:52)


GreenPeople organic formula hand/body lotion 200ml 20.60EUR
/neutralus losjonas kūnui ir rankoms/
Weleda Rosemary & Ginger Shampoo          250ml 9.95EUR
/rozmarinų ir imbiero šampūnas/
Weleda Rosemary & Ginger Conditioner  250ml 9.95EUR
/rozmarinų ir imbiero kondicionierius/
Goats milk shower cream              250ml 10.20EUR
/ožkos pieno dušo kremas/

Ecover washing-up liquid with camomile and marigold  1l 3.90EUR
/indų ploviklis su ramunėlėm ir medetkom/

Aspall organic red wine vinegar      500ml 3EUR
/organiškas raudono vyno actas/
Biona Organic passata          700g 1.35EUR
/labai gardžiai atrodanti pomidorų pasta, dargi stikliniame butelyje/
Organic rice cakes no salt               100g 1EUR
/organiški ryžių paplotėliai be druskos/
1kg ekologiškų avižų dribsnių            2.69EUR

Dabar laukiu, ką vyras pamatęs pasakys  ax.gif  rolleyes.gif


Na va, aiškinotės aiškinotės pagal tą tinklapį, o šampūną ne patį geriausią išsirinkot - weledos šampūnai su sulfatais, dėl to neturi sertifikato mirksiukas.gif O sulfatai - blogis schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(aidi @ 2008 04 12, 16:07)
o del ko tu tryniu bijai?


kiaušinių "bijau" dėl salmoneliozės mirksiukas.gif

QUOTE(daivaja @ 2008 04 12, 18:21)

Mum visai tinka Merild zaliam pakelyje mirksiukas.gif

Dar apie KOSMETIKA--jau, atrodo klausiau, bet nieks neturejo upo atsakyti, gal si karta pavyks suzinoti blush2.gif Kai etiketeje minimas amonio laurylsulfatas, polisorbatas 20, PEG 75 ir skliaustuose nurodoma, jog is augalu---ar visgi tai blogis, ar ne unsure.gif

Apie plastmasinius ZAISLUS jau siom dienom tikriausiai nusibodo visom skaityti, bet visgi, kaip renkates? Ar darot pacios? Ir kaip ne skausminagai isprasot is namu kinietiskus pigius pabaisiukus, kuriu visgi atnesa sveciai arba mociutes--kaip buna pas mus doh.gif


Lietuvoj aš labai mėgdavau Merrild raudonam pakely, net puodelį jų atsivežiau wub.gif

Chemijos visai neišmanau, gal Kunigunda daugiau paaiškins.

Plastmasinių daiktų pas mus dar pakankamai. Neseniai išmečiau vaikų plastmasinius puodukus su snapeliu Avent firmos, nes gėrimai pasmirsdavo iškart blink.gif
Taip ir nesuradau tinkamo puoduko, kiek pirkau, nei vienas netiko, dabar tenka pačiai girdyti iš stiklinio.
Atsakyti
QUOTE(daivaja @ 2008 04 12, 19:21)


Apie plastmasinius ZAISLUS jau siom dienom tikriausiai nusibodo visom skaityti, bet visgi, kaip renkates? Ar darot pacios? Ir kaip ne skausminagai isprasot is namu kinietiskus pigius pabaisiukus, kuriu visgi atnesa sveciai arba mociutes--kaip buna pas mus doh.gif


pas mus tai irgi problema, nes vyriausiam jau 9 metai, tai tu zaislu per tiek laiko begale, o skirtis su jais labai nenori, gaili net visai apluzusiu masineliu.
Tai dabar ribojam nauju zaislu atejima (juolab, kad didele problema zaislu tvarkymas) dali tyliai ramiai atiduodu i labdara, o dali i plasmasiu konteineri.
Atsakyti
QUOTE(balta @ 2008 04 12, 21:23)
kiaušinių "bijau" dėl salmoneliozės  mirksiukas.gif


g.gif idomu, jeigu tryniai kaitinti, o paskui laikomi saldymo kameroje, tai ar jos nezusta. As irgi tu nelabuju bijau, todel tiramisu darau be kiausiniu, bet tokiuose leduose, gal ju jau nebebuna? Gal kas zinot apie jas daugiau
Atsakyti
QUOTE(daivaja @ 2008 04 12, 18:21)
Dar apie KOSMETIKA--jau, atrodo klausiau, bet nieks neturejo upo atsakyti, gal si karta pavyks suzinoti blush2.gif Kai etiketeje minimas amonio laurylsulfatas, polisorbatas 20, PEG 75 ir skliaustuose nurodoma, jog is augalu---ar visgi tai blogis, ar ne unsure.gif


tai kad is augalu -tai dar nereiskia, kad jie uzauginti ekologiskuose ukuose, jei ne -tai yra rizika, kad jie nepakankamai isvalyti pvz. nuo svino ir pan.
Ammonium Lauryl Sulfate - Amonio laurilsulfatas (amonio dodecilsulfatas) Paviršiaus įtempio mažinimo medžiaga/valiklis/putodaris -tai yra leidziama medziaga ir naturalioje kosmetikoje.
Del kitu -pasakyciau taip -naturalioje sertifikuotoje kosmetikoje neteko matyti jokiu peg'u ir jokiu skaiciuku, iskyrus CL trumpini su skaicium, kuriuo zymimi kosmetiniai leidziami dazikliai
Atsakyti
QUOTE(limbi @ 2008 04 12, 20:21)
Na va, aiškinotės aiškinotės pagal tą tinklapį, o šampūną ne patį geriausią išsirinkot - weledos šampūnai su sulfatais, dėl to neturi sertifikato  mirksiukas.gif  O sulfatai - blogis  schmoll.gif


verysad.gif o po kuo jie slepiasi?..
Įtariu, kad visgi reikės darytis visų blogų ir blogesnių medžiagų sąrašą, kurį galėčiau nešioti su savimi, nieks nebus g.gif
Atsakyti
Prisidariau tų ledų, nugi gėris bigsmile.gif Kadangi grietinėlė gana standi, tai pridariau gal 7 indelius ir visus skirtingus:
su lazdynais
migdolais
pistacijom
šokoladu
sultim (tai 2-ų spalvų)
dar pamaišyti

Ragavau, tai kaip tikri, bet žinau sudėtį, o kai pačios daryta, tai dar skaniau.

O knygelė pirkta prieš 2m, kai pirkau, tai dar teko visą jogų produkcijos asortimentą išklausyt ir apie jų gyvenimo kelią doh.gif Knygynuose nemačiau, pirkta tam centre, kur susidaro kampas tarp gedimino 9, literatų kavinės, tilto gatvės... Neatsimenu kaip tiksliai ta gatvė vadinasi, bet ten šalia dar fotografijos atelje ir ant durų iškabėlė, kad jogos centras.
Roti ar kaip jis ten, tai nėra...
Atsakyti
QUOTE(pienių jūra @ 2008 04 12, 21:41)
verysad.gif  o po kuo jie slepiasi?..
Įtariu, kad visgi reikės darytis visų blogų ir blogesnių medžiagų sąrašą, kurį galėčiau nešioti su savimi, nieks nebus  g.gif


jie vadinasi Sodium lauryl sulfate ir sodium laureth sulfate
cia yra lietuviskai nemazai apie tas medziagas
Atsakyti