Įkraunama...
Įkraunama...

Kodėl mirė Jėzus Kristus?

dabar man taves gaila dar labiau tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Shidduh @ 2007 05 22, 15:44)
dabar man taves gaila dar labiau tongue.gif

kaip sunku su tokio primityvem kaip tu doh.gif prisiskaito nezinia kokiu knygeliu apie desnius ir iesko tokiam forume atsakymu:) gal tau kazkas negerai su galvele, kad kitaip mastanciu zmoniu gaila? lotuliukas.gif
Atsakyti
O kas iš to, jei žinočiau atsakymą į tavo klausimą? Kartais atsakymų žinojimas nieko nekeičia...Deja...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 05 22, 15:18)
O kas iš to, jei žinočiau atsakymą į tavo klausimą? Kartais atsakymų žinojimas nieko nekeičia...Deja...


Argi galima zinoti atsakyma i tokius klausimus? Galima tik pabandyti ismastyti, interpretuoti, remtis uzrasymais, istorija, bet tai tikrai neapciuopiama ir neirodoma. Atsakyma gali numanyti, bet ne zinoti.
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2007 05 22, 14:23)
Ar Jėzaus mirtis nebuvo savižudybė (jis žinojo, kad už tai, ką daro bus nubaustas mirtimi)? Ar atitinka Jėzaus (kuris žinojo, kad prisikels) mirtis paprasto žmogaus mirčiai (kuris gali tik tikėti)?

Jėzus Kristus buvo tikras Dievas ir tikras žmogus. Kaip Dievas, Jis aišku žinojo, jog prisikels, bet kaip žmogus tikrai nemanau, jog neišgyveno to, ką išgyventų bet kuris TIK žmogus mirties akivaizdoje - net ne bet kuris, o išties nusikaltęs (Kristus juk prisiėmė nuodėmes kaip savas).
Atsakyti
QUOTE(Shidduh @ 2007 05 22, 11:38)
alia, matau, kad nei viena neįsikertat į sistemą. kas ko gero reiškia, kad aš per staigiai tobulėjau dvasiškai ir pralenkiau savo epochą. (just joking). dar kartą aiškinu. dėsnis yra tas, kas yra amžina ir nekintama. dėsniai nemąsto ir neturi nuomonės beigi išrinktųjų, jie neatsiranda ir nedingsta priklausomai nuo politinės situacijos. pvz.: fizikos dėsniai, traukos dėsnis ir t.t.
vienas tokių dėsnių, valdančiųjų arba aukščiausiųjų dėsnių yra meilės dėsnis, dar yra karmos dėsnis, kurį supaprastintai būtų galima apibūdinti "kaip šauksi, taip atsilieps" ir t.t. tai visatą valdantieji dėsniai, pagal kuriuos tavo gyvenimas tiek išorinis, tiek vidinis, lemia tavo aplinka, tavo paties pokyčius ir t.t. pvz.: (banaliai, elementariai ir suprantamai) jeigu tu myli, atleidi, daliniesi, tuomet ir tavo aplinka aplink tave keiciasi, tu ir gauni atgal tai ką duodi, tik dar daugiau. analogiška situacija su neigiamais veiksmais. nu žodžiu čia baisiai sudėtingas reikalas, tai tas kas neįkirtęs sistemos, tegu geriau su manim nesiginčyja, nes ne aš ją sugalvojau, užtatai išbandžiau praktiškai ir galiu pasakyt, kad veikia be priekaištu.
taigi kartoju klausimą, kaip galėjo ištikti tokis baisus galas jėzų kristų, kuris pats atnešė žmonijai vieną aiškiausių mokymų apie meilės dėsnį? argi toks visuotinai mylintis žmogus neturėjo atgal gauti meilės? kaip čia atsitiko, kad jo egzistencija nepaklūso jokiems dėsniams?


Na tau reiketu pradeti nuo pradziu. O pradzia yra senasis testamentas. Tada kiek gal ir prasvieses, bet galiu paprastai paaiskinti. Jezaus mirtis buvo planuota ir laukiama, todel taip ir atsitiko smile.gif
Bet dabar reikia iskelt klausyma kodel laukiama ir planuota mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Shidduh @ 2007 05 22, 13:26)
kodel jei mano nuodemes ispirktos, as vis dar kankinuosi? uz kokias kaltes jezus sumokejo?

g.gif Kankiniesi dėl ko? Jei turi omenyje savo kažkada padarytas nuodėmes, už kurias manaisi mokanti iki šiol - galbūt neleidi sau patikėti, kad už jas atleista (vienas iš galimų variantų). Be to, atpirkimas įpareigoja keistis - tik taip ši dovana gali būti įsisąmoninama.
Atsakyti
QUOTE(Shidduh @ 2007 05 22, 13:26)
volare, na nepyk, bet tu cia nelabai i tema. ir nieko keisto, matyt sita sritimi nesidomi.
com, motyvuok. kokios nuodemes? kodel jei mano nuodemes ispirktos, as vis dar kankinuosi? uz kokias kaltes jezus sumokejo? gal tada mirstantis baisiose kanciose mazi vaika uz tas nuodemes sumoka milijona kartu daugiau?
ugne, prasom pasidalinti savo nuomone. aciu, aisku, uz komplimenta, bet as ir taip labai geros apie save nuomones.
smalsute, thnx. vienintelė tu be maivymosi ir išssisukinėjimo atsakei į klausimą. kol kas nezinau dar tau pritarti ar ne. buciau dekinga, jei savo nuomone issakytum placiau.
p.s. atsakymo as pati kol kas nesu radusi.



Nesu kieta teologijoje, bet, kiek pamenu, Jėzus Kristus mirė už prigimtinę nuodėmę, pirmųjų tėvų Adomo ir Ievos užtrauktų visai žmonijai. Nes Jėzus buvo vienintelis pradėtas be nuodėmės. Jis atpirko savo auka būtent šią nuodėmę visai žmonijai, jei taip galima sakyti, "į priekį".
Atsakyti
na as asmeniskai gal per daug nesikankinu, betgi yra zmoniu, kurie kencia baisias kancias, gimsta jau luosi ir t.t.
sandle, tokie argumentai kaip buvo laukta ir planuota manes neitikina. jei dievas meile, tai kam jam tokios drastiskos priemones? kodel visi kiti pranasai baige kitaip? pagal kokus pozymius jus nusprendet, kad butent jezus dievas, o kiti ne?
Papildyta:
alia jadze, šytu skazku ir as čitala daug rozų. alia skazkom aš netikiu.
Atsakyti
QUOTE(Shidduh @ 2007 05 22, 15:49)
na as asmeniskai gal per daug nesikankinu, betgi yra zmoniu, kurie kencia baisias kancias, gimsta jau luosi ir t.t.
sandle, tokie argumentai kaip buvo laukta ir planuota manes neitikina. jei dievas meile, tai kam jam tokios drastiskos priemones? kodel visi kiti pranasai baige kitaip? pagal kokus pozymius jus nusprendet, kad butent jezus dievas, o kiti ne?
Papildyta:
alia jadze, šytu skazku ir as čitala daug rozų. alia skazkom aš netikiu.


Antropologinis variantas būtų toks:

Polinkis aukoti yra aptinkamas visose religijose. Aukojama pats geriausias - gyvūnas arba daili mergelė. Tobula auka nereikalauja keršto - nei dievų, nei žmonių ir taip nutraukia smurto ratą. Jėzus buvo tobula auka. Reikia nepamiršti, kad Jėzus buvo pagrindinis naujos religijos ideologas, o pranašai - tik pasekėjai.
Atsakyti
QUOTE(Shidduh @ 2007 05 22, 15:49)
pagal kokus pozymius jus nusprendet, kad butent jezus dievas, o kiti ne?
Papildyta:
alia jadze, šytu skazku ir as čitala daug rozų. alia skazkom aš netikiu.


Sunku patiketi tuo, kas neapciuopiama, nematoma, nepatikrinama. Vieni iesko to, kas galetu juo priversti patiketi, kiti atvirksciai, iesko budu, kad galetu tai paneigti.
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2007 05 22, 14:23)
Ar turi prasmę mirtis už nuodėmes (ar idėją), jei po mirties yra geresnis gyvenimas? Ar Jėzaus mirtis nebuvo savižudybė (jis žinojo, kad už tai, ką daro bus nubaustas mirtimi)? Ar atitinka Jėzaus (kuris žinojo, kad prisikels) mirtis paprasto žmogaus mirčiai (kuris gali tik tikėti)?


Turi. Ideologinio pobūdžio mirtis visada turi prasmę tos ideologijos atstovams. Antraip pasaulyje nebūtų tiek revoliucionierių ir kitokios pakraipos fanatikų.
Atsakyti