Įkraunama...
Įkraunama...

Moterų nesolidarumas

QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2007 05 23, 12:40)
1.OK, bet anais laikais buvo dėl ko kovoti. O dėl ko kovoti dabar? Vardan ko burtis? Nematau šiuo metu jokio svarbaus visuomeninio tikslo. Tegu tik išmoksta normaliai moterys pasinaudoti tų tikslų vaisiais, kurie jau yra pasiekti.

2. Ai, nu galima burtis į feministines organizacijas ir eiti mušti gėjus su šūkiu: "Palikit diedus mums!" Bo diedų pagal statistinius duomenis ir taip trūksta.


1. Klausi vardan ko burtis? Ogi vardan moteriško solidarumo idėjos g.gif Kodėl gi ne? Juk tema yra apie tai mirksiukas.gif lotuliukas.gif Šiaip jau, iš esmės esi teisi, pirminiai feminizmo tikslai pasiekti, tad moteriškėms tereikia įrodyti ką jos gali/sugeba darbo ir karjeros rinkoje. Tačiau patriarchaliniai stereotipai dar labai stiprūs mūsų visuomenėje, taigi reikalinga šiokia tokia atsvara, na, kad ir nedidelis neradikalus feministinis judėjimas. biggrin.gif
2. Aha, galima įkurti amazonių kuopelę ir dusint visus iš eilės. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madam Taro: 23 gegužės 2007 - 12:32
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2007 05 23, 12:09)
O yra daug vyrų, norinčių dirbti šioje srityje? teko girdėt nusiskundimų? smile.gif

QUOTE(Limcamca @ 2007 05 23, 09:35)
Aš, kažkada ėjau į pokalbį dėl darbo, dirbti padangų pardavimo vadybininke. Tai man tiesiai šviesiai pasakė: "norim vyro". Neįsižeidžiau, bet gal todėl, kad darbas su padangomis nelabai domino  rolleyes.gif

O kam aplamai eit į pokalbį dėl darbo kuris nė nedomina? g.gif Mažu dėl to ir nesiskundžia kad į tokias darbo vietas nepretenduoja bigsmile.gif
Atsakyti
Paskaičiau ir pagalvojau, kad man tiesiog natūralu, jog savęs kaip darbuotojos visai nevertinu (darbo pirmo rimto ieškot ketinu tik į vasaros pabaigą). Ir daugiausia dėl to, kad turiu mažą vaiką. Nes juk tikrai mažiukė sirgs. Aš negalėsiu visada dirbti tiek, kiek tos/tie, kurie neturi vaikų arba jų vaikučiai didesni. Ir dėl to labai bijau darbo paieškų, nes kaip įrodyti darbdaviui, kad būsiu gera darbuotoja, jei pati kol kas tuo netikiu ?g.gif Man turbūt labai trūksta feministinio mąstymo - būtent, kad aš nesu prastesnė rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo litavkasam: 23 gegužės 2007 - 12:57
QUOTE(litavkasam @ 2007 05 23, 13:57)
Paskaičiau ir pagalvojau, kad man tiesiog natūralu, jog savęs kaip darbuotojos visai nevertinu (darbo pirmo rimto ieškot ketinu tik į vasaros pabaigą). Ir daugiausia dėl to, kad turiu mažą vaiką. Nes juk tikrai mažiukė sirgs. Aš negalėsiu visada dirbti tiek, kiek tos/tie, kurie neturi vaikų arba jų vaikučiai didesni. Ir dėl to labai bijau darbo paieškų, nes kaip įrodyti darbdaviui, kad būsiu gera darbuotoja, jei pati kol kas tuo netikiu ?g.gif Man turbūt labai trūksta feministinio mąstymo - būtent, kad aš nesu prastesnė  rolleyes.gif

Va apie tą ir kalbu... Tik su feminizmu beigi diskriminacija tai nieko bendra... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(litavkasam @ 2007 05 23, 12:57)
Ir dėl to labai bijau darbo paieškų, nes kaip įrodyti darbdaviui, kad būsiu gera darbuotoja, jei pati kol kas tuo netikiu ?g.gif

Čia pasitikėjimo savimi stygius, tskant psichologinė problema. Feminizmas čia niekuo nepadės schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Dee Dee @ 2007 05 23, 13:43)
O kam aplamai eit į pokalbį dėl darbo kuris nė nedomina?  g.gif Mažu dėl to ir nesiskundžia kad į tokias darbo vietas nepretenduoja  bigsmile.gif


Na, aš ėjau ten nežinodama tiksliai pareigų, nes ėjau per pažįstamus. Prieinu tos pačios išvados, gal todėl, kad pati rimtai į tas pareigas nežiūrėjau, dėl to ir neskaudino toks požiūris.

Tiesą sakant, apie savo karjerą rimtai, tik dabar pradedu galvoti, nes vaikų planas jau įvykdytas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(NERA @ 2007 05 23, 15:10)
Čia pasitikėjimo savimi stygius, tskant psichologinė problema. Feminizmas čia niekuo nepadės schmoll.gif

Bet jeigu nepasitikiu savimi dėl to, kad mano vaikas sirgs ir ir kad į darbą negalėsiu ateiti? Čia jau mažo vaiko imunine sistema aš nelabai pasitikiu g.gif TIesiog, kaip įtikinti save, kad tai, jog vaikas serga yra NORMALU, ir kad dėl to, jog kartą per porą mėn tarkim savaitę nebūni darbe, netampi prastesne darbuotoja už tuos, kurie visą laiką dirba tvarkingai be jokiu pertraukų g.gif Bet tai jau turbūt tikrai tiesiog mamos su vaiku problema ir feminizmas tik už tas kur be vaikų rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(madam Taro @ 2007 05 23, 13:30)
1. Klausi vardan ko burtis? Ogi vardan moteriško solidarumo idėjos  g.gif Kodėl gi ne?  Juk tema yra apie tai mirksiukas.gif  lotuliukas.gif Šiaip jau, iš esmės esi teisi, pirminiai feminizmo tikslai pasiekti, tad moteriškėms tereikia įrodyti ką jos gali/sugeba darbo ir karjeros rinkoje. Tačiau patriarchaliniai stereotipai dar labai stiprūs mūsų visuomenėje,  taigi reikalinga šiokia tokia atsvara, na, kad ir nedidelis neradikalus feministinis judėjimas.  biggrin.gif
2. Aha, galima įkurti amazonių kuopelę ir dusint visus iš eilės.  doh.gif



Mūsų visuomenėje idėjiniai judėjimai ilgai neišsilaiko. Lietuviai pernelyg dideli pragmatikai, kad ilgai ką nors vežtų iš idėjos.
Atsakyti
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2007 05 23, 09:25)
Kaip minėjau, man niekada gyvenime nebuvo iškilę problemų, susijusių su lytimi, man niekada nėra tekę įrodinėti, kad aš kažką sugebu ar galiu padaryti taip gerai, kaip vyras. Nes kai reikia ar noriu - imu ir darau. Nebuvau tokioje priešpriešoje "durna boba - geras vyras", todėl ir nesuprantu, už kokias dar teises irgi laisves reikia kovoti.


Pasakysiu apie galimybių problemą.
Statistikos departamento puslapyje yra suvestinės apie užimamas aukštas pareigas ir apie darbo užmokestį. Abu šie rodiklai - moterų nenaudai.
O kas dėl "durna boba", tai tenka išgirsti purkštavimų iš senesnės kartos. Bet gal čia slepiasi pavydas. O gal tik moteriška reakcija į kitokią moterį. Na žodžiu aš sulaukių pašaipų dėl savo savarankiškumo.
Neperauklėsi senimo, bet viliuosi, kad su laiku pasikeis kartos, kartu pasikeis ir požiūris.
Papildyta:
QUOTE(Dee Dee @ 2007 05 23, 10:58)
A čia todėl kad automobiliai - vyrų dominavimo sritis... Kaip pati žiūrėtum į vyrą kosmetikos ar moteriško apatinio trikotažo skyriuj?  hihihi.gif


Bet jei ginekologai/akušeriai vyrai tai kosmetika ir apatinis trikotažas irgi gerai. čia juokais. o jei rimtai, negi vyras sutriktų ir susigėstų prie padangų pamatęs moterį, taip kaip dažna moteris nepatogiai jaučiasi kai į jos intymią erdvę įsiveržia svetimas vyriškos lyties atstovas biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Motušė: 23 gegužės 2007 - 14:21
QUOTE(Motušė @ 2007 05 23, 15:18)
Pasakysiu apie galimybių problemą.
Statistikos departamento puslapyje yra suvestinės apie užimamas aukštas pareigas ir apie darbo užmokestį. Abu šie rodiklai - moterų nenaudai.



Kas objektyviai trukdo pačioms moterims juos keisti?
Atsakyti
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2007 05 23, 15:20)
Kas objektyviai trukdo pačioms moterims juos keisti?


gal tikrai pačios moterys iš anksto save "nusodina".
Iš patirties dar. Mielai į vadovaujančias pareigas moterį priima tie darbdaviai, kurie duoda maža atlyginimą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Motušė: 23 gegužės 2007 - 14:25
QUOTE(Motušė @ 2007 05 23, 15:24)
gal tikrai pačios moterys iš anksto save "nusodina".
Iš patirties dar. Mielai į vadovaujančias pareigas moterį priima tie darbdaviai, kurie duoda maža atlyginimą.

Todėl kad moterys sutinka eiti dirbt už tokį atlyginimą mirksiukas.gif
Atsakyti