Įkraunama...
Įkraunama...

Moterų nesolidarumas

QUOTE(Lauradr @ 2007 05 23, 10:23)
Kadangi esu netekejusi ir jau virs 30, tai pasakysiu daznai susiduriu su problema, kad pas mane pavarde yra mergautine. Iskart visi mato mato statusa. Ir pagal tai vertina. Tikrai to nenoriu. Todel manau reikia tik padekot Ausrinei Pavilionienei, uz tai, kad pagaliau turim galimybe pasikeist pavarde ir turet su galune -e, o ne -aite,-yte ir pan.
Gal jus istekejusios mamytes to ir nesuprantat, bet pagalvokit, kas butu, jei darbdaviai pultu priekabiauti prie jusu vien del to, kad esat -ienes....
Taigi, cia tik vienas is visu sios moters nuopelnu  4u.gif


Na...Yra absurdiška vertinti žmogų pagal pavardę. Šiais laikais labai daug moterų ir ištekėjusios pasilieka savo prigimtinę mergautinę pavardę.

Papildyta:
QUOTE(Lauradr @ 2007 05 23, 10:28)
Taip, taip, taip. Darbinausi kartu su dar dviem vyrais i valstybes tarnyba. Tris mus ir prieme. Visu stazas vienodas, amzius vienodas, issilavinimas vienodas. Tai kodel jiems buvo skirtas aukstesnis koeficientas??? O kur dar jiems skirtas priedas? Man jokio priedo neskyre.  schmoll.gif



O kodėl nenueiti į buhalteriją ir neužduoti šitų klausimų ten? Ir neišsiaiškinti, kame reikalas? Galbūt jie suklydo tau mažesnį koeficientą skirdami. Visada reikia nebijoti išsiklausinėti. Už tai iš darbo niekas neišmes. Ypač valstybės tarnyboj.
Atsakyti
QUOTE(Lane @ 2007 05 23, 10:37)
Tame ir blogybė, kad teko bandyt. Prieš tai nemėgau vaikų, bet kai teko praleisti pora metų be nuosavo laiko ir planų, vaikai kažkoks siaubas pasidarė.Gal dėl to, kad atėmė man brangiausius paauglystės metus..

Kai būsiu vyresnė ir kažką pasiekusi, gal ir atsiras koks noras kažkuo rūpintis, keisti gyvenimą g.gif Dabar dar tik baiginėju universitetą.
Papildyta:
Bet aš kalbu apie tai, kai nori dar kažką veikti, ne tik visą savo laiką skirti vaikams ir būti namie.. Dabar jau ilgai tam reiks bręsti, nes esu stipriai išgąsdinta patirties schmoll.gif


o tai ką tu auginai? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2007 05 23, 09:35)
Aš, kažkada ėjau į pokalbį dėl darbo, dirbti padangų pardavimo vadybininke. Tai man tiesiai šviesiai pasakė: "norim vyro". Neįsižeidžiau, bet gal todėl, kad darbas su padangomis nelabai domino  rolleyes.gif

A čia todėl kad automobiliai - vyrų dominavimo sritis... Kaip pati žiūrėtum į vyrą kosmetikos ar moteriško apatinio trikotažo skyriuj? hihihi.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dee Dee: 23 gegužės 2007 - 09:58
QUOTE(Dee Dee @ 2007 05 23, 10:58)
A čia todėl kad automobiliai - vyrų dominavimo sritis... Kaip pati žiūrėtum į vyrą kosmetikos ar moteriško apatinio trikotažo skyriuj?  hihihi.gif


o kas pasakė, kad padangos - vyrų sritis? Juk yra moterų puikiai dirbančių ir gerai išmanančių savo darbo specifiką auto srityje g.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2007 05 23, 11:17)
o kas pasakė, kad padangos - vyrų sritis? Juk yra moterų puikiai dirbančių ir gerai išmanančių savo darbo specifiką auto srityje  g.gif

A kodėl nekilo klausimo dėl kosmetikos ir liemenėlių? bigsmile.gif Vyrus gi diskriminuojam? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Dee Dee @ 2007 05 23, 11:25)
A kodėl nekilo klausimo dėl kosmetikos ir liemenėlių?  bigsmile.gif Vyrus gi diskriminuojam?  bigsmile.gif


Nu, kosmetikoje juk yra vyrų dirbančių. Pvz. grožio, masažo salonuose, kirpėjai, stilistai, modeliuotojai, dizaineriai.
O apatinius, kad pardavinėtų tai neteko matyti, išskyrus Gariūnus hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(sokoladuke @ 2007 05 23, 08:45)
dirbti ir lavintis galiu ir neatsisakydama, mano galva, tikru vertybiu. juk daugybe moteru dirba, daro karjera ir turedamos vaiku bei ju neapvogdamos.
as tik spejau, kad neigiamo visuomenes poziurio dali sudaro karjerisciu puolimas, i kuri atsakoma tuo paciu. o apie suvokima, kad reiketu gyventi kitaip, turejau galvoje, ju paciu vidini suvokima. na bet turbut ne kiekviena tai jaucia.

Neteisi-laikas visuomet pavagiamas, kad ir koks darbas bebūtų rolleyes.gif
Ir dar pastaruoju metu, kaip tik pradeda vyrauti priešingas stereotipas- mama su vaiku. Tiesiog tapo populiaru turėti vaiką. Kažin ar bus madingos daugiavaikės šeimos? Gal dar spėtume susirūpinti bigsmile.gif
Papildyta:
QUOTE(Lauradr @ 2007 05 23, 09:16)
Vat pagalvojau, jeigu moterai nenuskilo gyvenime ir nesusilauke ji vaiku... Is valstybes ji negavo jokiu ismoku (vaiko auginimui), tuo laikotarpiu dirbo, kure taip sakant bendraji produkta, is jos valstybe uzdirbo (mokesciu forma), negana to, daznai ir uz koleges, isejusias i dekreta, dirbo (nes darbdavys nepasamde laikino pavaduojancio darbuotojo)... O mokescius tai visos vienodus moka, ir algos pas visas vienodos... O kur dar tos mamos, kuriu vaikuciai serga daznai?  unsure.gif
Tai gal is to ir kyla tas priesiskumas?  g.gif

Prie viso to, esant etatų mažinimui ir lygioms padėtims tarp darbuotojų(išsilavinimas, darbo stažas toje įmonėje, nuobaudų, skatinimų skaičius vienodas), moteris neturinti vaikų būtų atleidžiama anksčiau negu ta, kuri turi vaikų.
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2007 05 23, 11:35)
Nu, kosmetikoje juk yra vyrų dirbančių. Pvz. grožio, masažo salonuose, kirpėjai, stilistai, modeliuotojai, dizaineriai.
O apatinius, kad pardavinėtų tai neteko matyti,  išskyrus Gariūnus  hihihi.gif

matai dažniausiai yra pastebima kad tipo tik mane diskriminuoja ir suvedama kad tai yr dėl lyties. Konkretus pvz.: yra firmoj etatas, tam etatui skirta konkreti pinigų suma. Atvirai pasakius darbdavys norėjo susirast vyruką. Rado, viskas tenkina, tik va vyrukas išgirdęs koks atlyginimas skiriamas, pareiškė kad vertas daugiau ir toliau nė į kalbas nesileido... O moteris turinti tokį patį išsilavinimą, patirtį ir tt - sutiko. O va paskui ir virkauja kad ji moteris todėl jai moka mažiau doh.gif

Atsakyti
QUOTE(Dee Dee @ 2007 05 23, 11:25)
A kodėl nekilo klausimo dėl kosmetikos ir liemenėlių?  bigsmile.gif Vyrus gi diskriminuojam?  bigsmile.gif


O yra daug vyrų, norinčių dirbti šioje srityje? teko girdėt nusiskundimų? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2007 05 23, 09:25)
Kaip minėjau, man niekada gyvenime nebuvo iškilę problemų, susijusių su lytimi, man niekada nėra tekę įrodinėti, kad aš kažką sugebu ar galiu padaryti taip gerai, kaip vyras. Nes kai reikia ar noriu - imu ir darau. Nebuvau tokioje priešpriešoje "durna boba - geras vyras", todėl ir nesuprantu, už kokias dar teises irgi laisves reikia kovoti.


Kaip jau rašė berods, shyva g.gif mums reikalingas naujas feminizmo ir moteriško solidarumo apibrėžimas. Juk istoriškai žvelgiant visi feministiniai judėjimai padarė savo darbą t.y. išlaisvino moteris,davė balso teisę, atvėrė kelius į mokslą ir darbo rinką. Štai todėl mes ir nebesuprantame už kokias laisves reikia kovoti - juk viskas jau padaryta prėjusių kartų feminisčių. Žinoma, jei moterys jaučiasi lygiavertės vyrams, tada, nafik, jokio solidarumo nereikia - kiekviena tegu laviruoja kaip išmano - juk nėra jau taip užspaustos kaip seniau. Tačiau judėjimo idėja patraukli tuo, kad tai yra vieninga jėga, kuri, reikalui esant ,gali pasipriešinti ir prastumti kokias nors idėjas į aukštesnius sluoksnius t.y. į sluoksnius, kurie daro ir priima sprendimus. Žodžiu, veikia panačiai kaip profsąjungos. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(madam Taro @ 2007 05 23, 12:12)
Kaip jau rašė berods, shyva  g.gif mums reikalingas naujas feminizmo ir moteriško solidarumo apibrėžimas. Juk istoriškai žvelgiant visi feministiniai judėjimai padarė savo darbą t.y. išlaisvino moteris,davė balso teisę, atvėrė kelius į mokslą ir darbo rinką. Štai todėl mes ir nebesuprantame už kokias laisves reikia kovoti - juk viskas jau padaryta prėjusių kartų feminisčių. Žinoma, jei moterys jaučiasi lygiavertės vyrams, tada, nafik, jokio solidarumo nereikia - kiekviena tegu laviruoja kaip išmano - juk nėra jau taip užspaustos kaip seniau. Tačiau judėjimo idėja patraukli tuo, kad tai yra vieninga jėga, kuri, reikalui esant ,gali pasipriešinti ir prastumti kokias nors idėjas į aukštesnius sluoksnius t.y. į sluoksnius, kurie daro ir priima sprendimus. Žodžiu, veikia panačiai kaip profsąjungos.  mirksiukas.gif


OK, bet anais laikais buvo dėl ko kovoti. O dėl ko kovoti dabar? Vardan ko burtis? Nematau šiuo metu jokio svarbaus visuomeninio tikslo. Tegu tik išmoksta normaliai moterys pasinaudoti tų tikslų vaisiais, kurie jau yra pasiekti.

Ai, nu galima burtis į feministines organizacijas ir eiti mušti gėjus su šūkiu: "Palikit diedus mums!" Bo diedų pagal statistinius duomenis ir taip trūksta.
Atsakyti
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2007 05 23, 11:40)
Ai, nu galima burtis į feministines organizacijas ir eiti mušti gėjus su šūkiu: "Palikit diedus mums!" Bo diedų pagal statistinius duomenis ir taip trūksta.

Ta pačia gaida ir palaikyti homoseksualias moteris, nes jos diedų gi neima, o konkurenčių skaičių sumažina biggrin.gif
Atsakyti