Įkraunama...
Įkraunama...

Iguana

Pirmoji pažintis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mįsliukė: 03 vasario 2006 - 23:34
QUOTE(Jumi @ 2006 02 03, 23:02)
Misliuke o gal galetum persiust ta sarasa ? Mes viena turim(is p.Rimos) bet gal pas jus daugiau ko prirasyta wink.gif


Kad mes to sąrašo neturime, nes jau viską mokame mintinai.Tiesiog tada surado pagal google viename rusiškame saite ir nuvežė. Šiaip iguanos pačios moka atsirinkti maistą, jeigu joms netinka, tai ir neėda, būna alkanos , kad ir keletą dienų. Drąsiai duok visas daržoves, vaisius pabandymui, pavasarį kiaulpienes, įvairių gėlių žiedus, pvz. aš surfinijas balkone auginu tik dėl iguanos, mieliau auginčiau pelargonijas, bet jos ne taip patinka smile.gif Ir ypač tos tamsiai violetinės patinka.
Atsakyti
QUOTE(Mįsliukė @ 2006 02 04, 00:39)
Kad mes to sąrašo neturime, nes jau viską mokame mintinai.Tiesiog tada surado pagal google viename rusiškame saite ir nuvežė. Šiaip iguanos pačios moka atsirinkti maistą, jeigu joms netinka, tai ir neėda, būna alkanos , kad ir keletą dienų. Drąsiai duok visas daržoves, vaisius pabandymui, pavasarį kiaulpienes, įvairių gėlių žiedus, pvz. aš surfinijas balkone auginu tik dėl iguanos, mieliau auginčiau pelargonijas, bet jos ne taip patinka smile.gif Ir ypač tos tamsiai violetinės patinka.

Mįsliuke,būtų labai įdomu sužinoti, kur laikote iguaną,kaip auginate(na, apie jos priežiūrą) .Na, ir aišku, turbūt turite, kas ją pažiūrėtų, kai jūs išvažiuojate?Jūsų, rodos, berniukas? Koks jo būdas? Manoji mergina be galo rami, taiki.tik va dabar žiemą prastai ėda.Visai neturi apetito, niekaip jai negalim įtikti.Visus sąrašus, viską žinau.Neėda net specialiai jai nupirktų gėlų(skindapas, tradeskantė).Tiesa, ar duodate mėsos? Paskutiniai duomenys-tai išimtinai žolėdis gyvūnas. Aš iš pradžių daviau mėsos, dabar neduodu.
Atsakyti
Musu Ana nors ir valgo, bet nedaug sad.gif Kazhkodel man atrodo, kad mazhokai ax.gif Aishku, bus matyt kaip valgys, kai atsiras pienes ir kiti vadinami "skanestai" wink.gif
Pas mus ji gyvena darbo kambaryje-sedi ant radiatoriaus, dydeleje geleje arba prie klaviaturos, ant papkiu. Tik va musu katyte baisiai nori su ja bendrauti, tai vis reikia stebeti, kad jos nesusikibtu, nes vis dar nenusprendzhiam su vyru-kuria nu kurios reikia saugoti, nes Ana laaaaaaaaaaabai gresmingai nusteikia pamaciusi Afrodite... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Shirshe @ 2006 02 05, 11:48)
Musu Ana nors ir valgo, bet nedaug sad.gif Kazhkodel man atrodo, kad mazhokai ax.gif Aishku, bus matyt kaip valgys, kai atsiras pienes ir kiti vadinami "skanestai" wink.gif
Pas mus ji gyvena darbo kambaryje-sedi ant radiatoriaus, dydeleje geleje arba prie klaviaturos, ant papkiu. Tik va musu katyte baisiai nori su ja bendrauti, tai vis reikia stebeti, kad jos nesusikibtu, nes vis dar nenusprendzhiam su vyru-kuria nu kurios reikia saugoti, nes Ana laaaaaaaaaaabai gresmingai nusteikia pamaciusi Afrodite... smile.gif

Ar visai palaida gyvena? Žinau, kad taip kai kas augina, bet vis dėlto joms būtini ultravioletiniai saulės spinduliai. Terroje yra specialios lempos, man rodos, bent žiemą reikėtų panaudoti(pvz. pakabinti virš tos vietos , kur būna gyvūnas.). O vasarą turi gauti saulės. Manoji būna terariume su visomis reikalingomis lempomis, o kai tik yra galimybė ir šviečia saulutė- paleidžiu kambaryje.Ant lango virš radiatoriaus dedu šiltą guminę pūslę su vandeniu(ant pagalvėlės), kartais dar įjungiu stalinę lempą.Ji guli ir stebi viską pro langą.Nors daug laiko praleidžia terariume, bet dažnai ją nešiojam, maudom, glostom, todėl ji labai taiki ir miela. Vasarą bus daug kambaryje(ant lango dėsim tinklinį rėmą).Arba net sukalsim lauko terariumuką(voljerą).
Beje, nuo katino geriau saugoti. Manasis korniš reksiukas jau turi medžioklės patirtį, tai kol igutė dar nelabai didelė ir nemoka apsiginti(kažkodėl visai nesimuša uodega), tai saugau ją.
Atsakyti
Turim lempa wink.gif ji buna diena ijungta-kai Ana uzsimano-issitiesia pries ja ir kaitinasi wink.gif

Beje, sendien Afrodite nuo Anos gavo i nosi su uodega, kai ta lindo pauostineti ja bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Shirshe: 05 vasario 2006 - 17:08
Sveikos. 4u.gif Mano 2 metų iguana jau kokį mėnesiuką neturi apetito. Paskutiniu metu išvis atsisako. Anksčiau bent per prievartą ir gudrumu šiek sukišdavau, o dabar spjauna ir viskas. Šiaip viską darau lyg ir pagal taisykles. Žinau, kad joms užeina badavimo metas, bet vistiek kažkaip neramu, juk liesėja... Ar esate susidūrę su šia problema? Išvis ji kažkokia kaprizinga, sunku įtikti su maistu.Vasarą ėdė gerai, o vat nuo rudens tai ir prasidėjo problemos. Ką patartumėt?
Atsakyti
Sigita, o ar šilumos jai pakanka, ar pilvelis jos šildomas?Mes praeitais metais neturėjome spec.akmens, tai žiemą irgi ėdė labai mažai, o dabar pastoviai guli ant savo akmenuko, tai ėda normaliai. Pabandykite jai pripilti šiltą vonią ir leisti paplaukioti, gal ji taip labiau išsijudins.
Atsakyti
QUOTE(Mįsliukė @ 2006 02 18, 23:52)
Sigita, o ar šilumos jai pakanka, ar pilvelis jos šildomas?Mes praeitais metais neturėjome spec.akmens, tai žiemą irgi ėdė labai mažai, o dabar pastoviai guli ant savo akmenuko, tai ėda normaliai. Pabandykite jai pripilti šiltą vonią ir leisti paplaukioti, gal ji taip labiau išsijudins.

Mįsliuke, turi ji šylantį akmenuką, terariume kabo 2 UV lempos(REPTI GLO 5 ir 5), be to yra naktinė infrafaudona lempa, ir paprasta dieninė. Iguana paprastai guli ant akmenuko,netoli dieninės lempos ir prisišildyti gali pakankamai(po lempa temperatūra apie 35 laipsnius.) Vonion nešam atlikti reikalus ir tuo pačiu leidžiam pamirkti apie pusvalandį.Taip 2 kartus dienoj. Kai yra galimybė, leidžiam lakstyti kambaryje, tuomet ji judresnė. Terariume gi ji nėra judri, tik guli ir tiek. Praktiškai nemažas terariumas nėra net išnaudojamas pilnai. Buvom ir baseinėlį padarę , bet ji juo nesinaudojo. Dabar tik indas su vandeniu padėtas dėl drėgmės. Kad iguana gertų, nepastebėjau(o vasarą gerdavo truputį).
Rodos, viską darau kaip turi būt, ir perkam jai visokius žalumynus, kurių net patys nesam ragavę , ir šiaip viską pagal sąrašą, bet taip ir tenka vakare viską suvytusį išmesti, nebent gudrumu ir per prievartą šiek tiek sukiščiau.O šiaip ji labai jauki, jokios agresijos mums nerodo, nei kanda, nei uodega kada yra kirtusi.Labai norėtųsi nedaryti klaidų , kad jai nepakenkčiau.
Ar galėtumėt įdėti savo terariumo nuotraukas ir parašyti kaip iguaną laikote jūs. Gal man irgi dar kokių minčių gerų kils. Aš savo nuotraukas irgi tuoj įdėsiu.
Atsakyti
Mano iguanos Rozalindos nuotraukėlės
NUOTRAUKOS
Atsakyti
QUOTE(free @ 2005 01 13, 23:37)
Mes auginam Iguaną jau 5 m. Ji apie 80cm. ilgio. Turime didelį terariumą, jame kelmas ant kurio ji tupi, bliūdas su vandeniu ir lempa, kurią degame tik dieną(nakčiai išjungiame). Nepasakyčiau kad jai reikia įpatingos priežoūros ar maisto. Valgo ji daržoves ir kačių maistą(šlapią)  wink_3.gif
Tik va iš jos naudos tai jokios, tupi sau per dienas ant tos šakos, vasarą tai po tą terariumą duodasi ir viskas, nei paimsi, nei vaikas pažais, ilgi nagai, draskosi, tik kad gražiai atrodo, visa ryškiai žalia su oranžiniu thumbup.gif . Na mūsų vaikai jau pripratę ir jos nebijo, pergyvenau kaip reikės su ja gyventi kai mažius atsirado, bet jam dzin, jis kartais ateina prie jos, pabeldžia ir viskas. Jau norėčiau kad jos nebūtų blink.gif  Tad jei kas norite pirkti, tikriausiai parduočiau biggrin.gif





gal visadar turi sita iguana? biggrin.gif
be abejones pirkciau smile.gif
Atsakyti
labai jau egzotiskas gyvunelis thumbup.gif bet pas mane jis ir butu tik akvariume blink.gif
Atsakyti