Įkraunama...
Įkraunama...

Ar meilė kiekvienam vaikui vienoda?

Labai aktuali tema....Turim sunu, kuriam greit 5 metai ir dukryte, kuriai tik 6 savaites. tikrai daug mastydavau ir tebemastau, ar ta meile abiems vienoda. Sunus jau isdykes, neklauso, tad geru emociju vis maziau, nuolat barniai, atsikalbinejimai ir pan. O kudikis lieka kudikiu...
Vakar sunus verkianciai dukrai taip stipriai ikiso specialiai soskyte i burna, kad si pradejo klykti. Neistveriau ir numovus kelnes, jam gerokai ikreciau..Zinoma, po tokiu dalyku smagiai nesijauciu...
Taiugi, dar ir dabar negaliu atsakyti, ar vienoda meile abiems vaikams...Juk jie abu buvo labai laukti..
Atsakyti
QUOTE (Faustule @ 2004 03 20, 08:13)

Vakar sunus verkianciai dukrai taip stipriai ikiso specialiai soskyte i burna, kad si pradejo klykti. Neistveriau ir numovus kelnes, jam gerokai ikreciau..

Mano nuomone, tavo sunus prashosi demesio g.gif Iki kol nebuvo sesutes - jis buvo namu dievaitis, viskas tik jam, del jo ir apie ji wub.gif O dabar viskas pasikeite - kazkokia verkianti, nekalbanti, nezaidzianti mazyle "ateme" jo tevus huh.gif Jis tikrai dabar eina per psichologiskai labai sunku laikotarpi - jis turi dalintis su ja viskuo, netgi tevais dry.gif

Mano vieni giminaiciai susilauke dukros, kai ju sunui buvo beveik 4metukai. O varge vargeli... Vaikas net i kelnes pradejo daryti, mikcioti ir pan. sad.gif

Kai gime mano sunus, dukrai buvo 15menesiu ir 5dienos smile.gif As visada pirmuma teikiu jai - kad ir kas bebutu. Juk leliukas nesupranta nieko, dar nepazista tevu, broliu/sesiu, pasaulio.... kad minute kita paverks, tikrai nieko neatsitiks... O va vyresnelis gali labai nukenteti psichologiskai blink.gif

Sekmes, Faustule!!!
Atsakyti
QUOTE (lengvute @ 2003 12 10, 07:13)
Ar jūs, augindamos vaikus, vienodai į juos žiūrite, ar kažkuris yra mielesnis, artimesnis ir t.t.?

Po sunaus gimimo 2.gif vyras nakvojo namuose su dukrele. Likusi viena ligonineje, as laikiau rankose savo naujagimi suneli ir net asaros pradejo byreti - taip norejau apkabinti savo dukryte, taip jos pasiilgau wub.gif Mano rankose buvo "nepazistamas" leliukas, tegul ir labai lauktas, ismyluotas, ishsupuotas huh.gif

Na, o dabar (po triju savaiciu) tai man jie abu tokie mylimi, savi ir patys brangiausi wub.gif Abu be proto myliu ir jei reiketu pasirinkti kuri viena - niekada neapsispresciau rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MAMA2T&T: 20 kovo 2004 - 21:17
QUOTE (MAMA2T&T @ 2004 03 20, 21:16)
Po sunaus gimimo 2.gif vyras nakvojo namuose su dukrele. Likusi viena ligonineje, as laikiau rankose savo naujagimi suneli ir net asaros pradejo byreti - taip norejau apkabinti savo dukryte, taip jos pasiilgau wub.gif Mano rankose buvo "nepazistamas" leliukas, tegul ir labai lauktas, ismyluotas, ishsupuotas huh.gif

Na, o dabar (po triju savaiciu) tai man jie abu tokie mylimi, savi ir patys brangiausi wub.gif Abu be proto myliu ir jei reiketu pasirinkti kuri viena - niekada neapsispresciau rolleyes.gif

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
taip ir yra norissi abu vienu kartu ir apkabint ir pamyluot ir pabuciuot ir pasaka pasekt, niu vien zo, abu visur kartu veztis, nes kaip atrodo nuskriausi kita, o ir brolis brolio pasigenda juodai, jei po viena pasiimam. Buna aisku kadangi vyresnelis ale protingesnis, tai kazkodel is jo bandoma padaryt ale suasuges zmogus, bet jis tera toks pat ir daug jautresnis nei mazelis. Turetu pasikeist viskas kai mazoji paaugs, ir gales but bent kazkokia zaidimu partnere ar dalyve. Maniskiai musasi, bet ir myli vienas kita labia, ir me sjuos mylim mylim, o pabart reik tiek viena tiek kita, viskas pagal nuopelnus. Nors mazis visada bus mazis, bet ir jis velniuku prisisveites ohoho kiek, uztat reik visad bandyt pagaut kas kur kada ir del ko sukele riauses.
Sekme sFaustulei, viskas susitvarkys, tik dickiui is tiesu reik dabar skirt kur kas daugiau demesio nei atrodo. clap_1.gif
Atsakyti
meluociau,sakydama kad myliu abu vaikus vienodai.
Kol nebuvo sunaus,dukra buvo princese.As del jos visad be proto pergyvenau,del menkiausios ligeles puldavau i panika.Man ji amzinai buvo mazyte. Viska norejau padaryti uz ja.Norejosi ja nuo visko apsaugoti.Zodziu,sekmingai ugdziau vaikui egoizma smile.gif Net kai laukiausi antro,man taaaip skaudejo sirdi galvojant,kad gimus kudikiui,dukra bus nuskriausta...jai truks mano demesio,jai reikes dalintis su kazkuo mama... Kudikis,kurio laukiausi,man atrode kaip konkurentas mano dukrai.
Bet kai gime sunus...Viskas apsiverte.Dukra mano akyse is kart tapo DIDELE.(Deja,taip atrodo tik man).Ji reikalauja demesio,pavydi mazyliui,mes daznai pykstames.Kazkaip taip gaunasi,kad ji daznai gauna bart,nes siekdama atkreipt musu demesi,maistauja ir neklauso.O maziukas - kol kas jis numyletinis,mat dar nemoka isdykaut,atsikalbinet,neklausyt...Zinau,kad taip negerai.Bet man taip gaunasi.Atrodo - jis mazas,jam daugiau demesio ,ir siaip visko reikia...O didzioji,atrodo,gi nemaza...turetu but supratingesne...
Protu as suvokiu,kad tureciau paskirstyt jausmus vienodai abiem,ir labiau skirt demesio dukrai,nes jai,iki brolio taip lepintai ,dabar labai sunku taikytis su antraplaniu vaidmeniu.Bet kazkaip emocijos paima virsu...pastebiu,kad su ja as saltesne,nekantresne,greit susierzinu...Su mazu ir tos kantrybes daugiau....
Ech,kazkokia jausmu painiava. blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamy: 20 kovo 2004 - 22:56
manau,kad meile vienoda,juk tai abu tavo vaikai.tarp mano dukryciu skirtumas trys metai.myliu jas vienodai,tiesiog kol mazoji mazute,jai skiriu daugiau demesio.nepamirstu ir Liepos priglaust,pamyluot wub.gif tetis dabar didziajai skiria daugiau demesio
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aktore: 08 balandžio 2004 - 13:36
Kadangi savo lialiu dar neturiu, tai galiu kalbet tik apie savo broli, sese ir tevu meile...
Kazkada is kalbos mamai isejo toks nedrasus sakinukas, kad vyriausias vaikas yra vyriausias, t.y. labiausiai lauktas, mylimiausias... tiek tevams, tiek seneliams...
Va kilo mintis, ar demesys ir meiles kiekis yra ekvivalentus dalykai?
Kazkaip nei meiles, nei demesio pertekliaus nepastebejau g.gif ... tiesiog meiles rodoma daugiausiai maziausiai sesutei, o demesio nesusitupejusiam broliukui (kuriam jau per 20m)...
o su manim palaikomas atstumas... gal daugiau is mano puses...
Atsakyti
Labai laukiau dukros, bet gimė sūnus. Žinoma, kad jį myliu. Bet kai po 4 metų gimė dukra, maniau kad dėl tos mažylės galėčiau viską padaryti. Ir kantrybės daugiau, ir sūpavimo, ir mylavimo. Man mama ir sesuo nuolat priekaištauja, kad abu su vyru per daug popinam mažąją, sūnui tiek dėmesio neskyrėme. Bet gimus dukrai pastebėjau, kad sūnui tapau daug meilesnė ir atlaidesnė. Kažkaip dažniau jį apkabinu ir priglaudžiu, ant kelių vėl pradėjau palaikyti. Sūnus neretai vienas mėgsta savais žaidimais užsiimti, tai kai dingsta - nei garso kokią porą valandų, piešia,karpo, lipdo, stato pilis, daro atvirutes. Anksčiau kažkaip aš jo nepasigesdavau, o dabar kai mažoji nuolat po akimis, vis pagaunu save mąstant, o kur dingo mano didysis. Tai pradėjau nuolat pas jį užeiti, pažiūrėti ką daro, paklausti kaip sekasi, galvą paglostyti.
Tai ir negaliu pati sau atsakyti, kurį aš labiau myliu.
Atsakyti
Kai gimė mažius, vyresnėliui buvo 2,5 m. Jei vienu metu abiem prireikdavo mamos dėmesio ar pagalbos, pirmiausiai dėmesį kreipdavau į vyresnįjį, kad nesijaustų atstumtas ir nemylimas. Taip pat jo problemas išspręsti reikdavo mažiau laiko, nei, tarkim, pamaitinti mažiuką. Vaikui laukti kol mama baigs "terliotis" su mažiuku labai ilgu. Ir mylėjau labiau vyresnėlį. Mažiukas dar buvo "nedaug pažįstamas". Bėgant laikui meilė mažiukui vis labiau stiprėjo, bet vyresnėliui ji tikrai nemažėjo, o tiesiog tos meilės atsirado dar daugiau. biggrin.gif Dabar vyresnėliui "net" 4,5 m. - jis "didelis", galima su juo pasikalbėti, paguosti jis labai moka, o vakar supratau kaip myli brolį. Mažius su kėde buvo nusimušęs kojos pirštą, o dabar nagutis nuauga ir vaikštant kamputis užsilenkė į pirštą. Vaikui labai skaudėjo, labai verkė. Jau vyrui sakiau kad reikia važiuoti į traumatologinį, kad iškirptų. Vyresnėliui taip suskaudo širdelę, kad irgi pradėjo ašaroti. unsure.gif Tai ir kaip gali meilės dydis skirtis? wub.gif Ji tik kitokio atspalvio... wub.gif
Atsakyti
Tarp mano mergaiciu skirtumas 3.5m. Kuria labiau myliu? Kol dar laukiausi antrosios, tai vyrui sakiau, kad pirmas ir liks pirmu vaiku- kaip koks stebuklas. O dabar... Dabar ta meile mazajai persipina su jos globa. Pati gi dar nieko nesugeba savarankiskai. O vyresnioji, ka jau atrodo privaletu sugebeti, kartais neivykdo ir tada pasipila priekaistai... Ji rodos myli ta maze, be galo saugo ja ir rupinasi, o kartais skriaudzia. O viena diena auklei prasitare: ir kam mamai to antro vaiko reikejo... Jezau, vadinasi ji jauciasi nekaip, atsvara lieka tetis, o kai ir tas pakelia balsa- vaikui turbut klaiku, lieka viena. Bet kaip sugebeti myleti dvi is karto? As tiesiog uzsiimu tai su viena, tai su kita, o su abiem is karto kazkaip sudetinga. Gal su laiku ismoksiu. rolleyes.gif
Ir dar pasakysiu toms, kurios dabar laukiasi antruju leliuku: gimus maziui, tie pirmieji atrodo kaip mutantai: dideles galvos, akys, rankos... Nesupykit. Paskui akis pripranta... Tiesiog didziulis skirtumas tarp tos kruopytes gimusisos ir paugejusio vaikiuko tongue.gif
Atsakyti
QUOTE (nerile @ 2004 05 25, 08:11)

Ir dar pasakysiu toms, kurios dabar laukiasi antruju leliuku: gimus maziui, tie pirmieji atrodo kaip mutantai: dideles galvos, akys, rankos... Nesupykit. Paskui akis pripranta... Tiesiog didziulis skirtumas tarp tos kruopytes gimusisos ir paugejusio vaikiuko tongue.gif

Nerile,nelabai supratau,kaip taip gali atrodyti???Man musu didzhioji atrodo pati-pati,nu neishpasakyto grozhio princesyte..tai kaip chia isheina???Zhiema jau bus mutante???Kazhka turbut netaip supratau... g.gif
Atsakyti
Nendria, supratai teisingai, bet nesuvoki to dabar, o va ziema prisiminsi mane biggrin.gif Juk mano pirmoji irgi grazuole garbane buvo, bet kai atvaziavo antra para i ligonine- ojo kaip issigandau. Cia tas pats, kas pamates tavo naujagimi paskytu: jezau, koks mazas, kaip kaciukas. O tau jis atrodys normalus. Neissigask, tas reiskinys ilgai neegzistuos, priprasi tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nerile: 11 birželio 2004 - 13:32