QUOTE(Lalaila_Vln @ 2007 06 06, 21:12)
mane labai domina patarimai ranku ir nagu preiziurai,taip pat plaukuciams
na šiandiena dar papasakosiu apie
RANKŲ BEI NAGŲ PRIEŽIŪRĄ
ir jau eisiu į lovyte šiandiena

rytoj laukia sunki diena
Sveiko žmogaus rankos turi būti vėsios, nei per daug drėgnos, nei per daug sausos, nagai tvirti.
Jei norite turėti gražias rankas bei tvirtus nagus nepamirškite:
- teisingai plauti rankas (su plovimo priemonėmis, kurių pH 5.5),
- saugoti rankas nuo kenksmingo aplinkos poveikio. Skalbkite, plaukite indus tik su pirštinėmis!
- pasirinkti tinkamus rankų kremus (maitinančius ir apsauginius) - nepamirškite ir klastingos saulės!
- kartą per dieną masažuoti rankas,
- reguliariai ir sveikai maitintis.
Vieną ar du kartus per savaitę jas vertėtų nušveisti "pilingu", t.y. valomąja priemone su grūdeliais. (kuo puikiausiai tinka kavos tirščiai, stambi druska su alyvų aliejumi) Švelniu šepetėliu arba kempinėle reikėtų įtrinti "pilingą", kiek palaukus nuplauti šiltu vandeniu, o vėliau - šaltu. Po to patepti rankas maitinamuoju kremu.
Pavargusioms rankoms puikiai tinka šilto - šalto vandens vonelės. Vieną minutę rankas laikome šiltame, kitą - šaltame vandenyje, pakartojame tai penkis kartus, baigiame šalto vandens vonele. Po procedūros rankų nereikia šluostyti, o iš karto, patepus kremu, masažuoti. Pradėti nuo pirštų galiukų, vėliau sukamaisiais judesiais masažuoti riešo link ir užbaigti alkūne
Po sunkios darbo dienos labai pavargusias rankas atgaivinsite panardinę iki alkūnių į šaltą vandenį arba tiesiog nuprausę jas šaltu vandeniu, pradedant nuo pirštų galiukų iki alkūnių.
Suminkštinti paraudusias ir sugrubusias rankas padės šilta vonelė:
- Į dubenį įpilkite šilto vandens ir įberkite 1 stiklinę sodos ar jūros druskos. Rankas vonelėje laikykite tol, kol vanduo atvės. Laikydami rankas vandenyje, galite atlikti pirštų masažą, atsargiai atstumti aplink nagus esančią odelę. Po procedūros rankas patepkite maitinančiu kremu ir lengvai pamasažuokite.
Greito veikimo rankų kaukės:
- Paimkite porą virtų su lupenomis bulvių, kelis šaukštus pieno, kefyro arba grietinės. Viską gerai išmaišykite ir gautą košelę užtepkite ant rankų. Palaikykite 10 - 30 minučių, po to nuplaukite šiltu, o veliau šaltu vandeniu. Dar drėgnas rankas patepkite geru rankų kremu ir pamatysite puikų rezultatą.
- šiai rankų kaukei reikia: 1 šaukšto sviesto arba aliejaus (tiks žąsų, vištų, kiaulės taukai (geriau pašildyti)), 1 šaukštelio medaus,1 šaukštelio citrinos, svarainio sulčių arba obuolių acto ir 1 kiaušinio trynio. Viską gerai išmaišykite ir gauta mase ištepkite rankas 10-20-čiai minučių. Praėjus šiam laikui nuplautas ir nusausintas (jokiu būdu netrinkite jų!) rankas patepkite kremu.
Jeigu norite, kad rankos būtų gražios ir švelnios, po kiekvieno plovimo siūlau jas pašlakstyti tirpalu, kuriam pasidaryti reikės pusės stiklinės mineralinio vandens bei pusės stiklinės obuolių acto (jeigu labai aštrus rūgšties kvapas, galima dar įpilti mineralinio vandens). Po to rankas patepkite kremu.
Specialistams, kurie kasdien dažnai plauna rankas ir mūvi pirštines, patarčiau naudoti apsauginius kremus rankoms.
Nagus taip pat būtina patepti apsauginiu kremu arba tiesiog nulakuoti.
patariama kiekvieną vakarą ištepti rankas ir panages maitinamuoju kremu arba aliejumi, į kurį reikia įlašinti kelis lašus citrinos sulčių.
Prieš pradėdami kokį nors nešvarų darbą, rankas gerai išmuilinkite ir nenuplovę vandeniu leiskite joms išdžiūti. Baigę darbą, tokias improvizuotas apsaugines pirštines lengvai nuplausite kartu su visais prilipusiais nešvarumais.
Kasdien valykite panages. Geriausia tai daryti šlapia vata, užvyniota ant dantų krapštuko arba specialaus plastikinio strypelio. Panagių jokiu būdu nevalykite lenktiniu peiliu, vinimi ar žirklių galais, nes taip neišvengiamai sužalojamas nago apatinis paviršius, ir dėl to nešvarumai prie jo dar labiau limpa.
Karpas galite išsigydyti stipriu druskos tirpalu (juo karpas reikia tepti ne rečiau kaip 3-5 kartus per dieną).
Jeigu rankos labai prakaituoja, darykite joms valgomosios druskos voneles (į vieną litrą šalto vandens įberkite ir išmaišykite vieną arbatinį šaukštelį druskos). Labai naudingos ir vonelės su actu (vienam litrui vandens - šaukštas acto). Tokioje vonelėje rankas reikia pamirkyti 5-8 minutes; voneles rekomenduojama daryti kas antrą dieną, kol gausus prakaitavimas liausis.
Pleiskanojančias, suskeldėjusias alkūnes arba kojas veiksmingai išgydysite sūriu vandeniu (vonioje ištirpinkite vieną kilogramą druskos)
Jeigu rankų oda tapo šiurkšti, sausa, sutrūkinėjo - padės aliejiniai kompresai. Nusiplaukite rankas šiltu vandeniu, apvyniokite šiltame augaliniame aliejuje pamirkytomis servetėlėmis ir užsimaukite pirštines. Pirštinės gali būti medvilninės, vilnonės, bet jokiu būdu ne sintetinės. Po 1-1,5 valandos viską nuimkite, aliejaus likučius įtrinkite į odą ir nusivalykite rankas popierine arba flaneline servetėle. Plauti rankų nereikia.
Pleiskanojanti oda bus elastinga ir minkšta, jei nakčiai rankas įtrinsite kiaušinio trynio ir medaus mišiniu.
Rankų odą minkština ramunėlių, šalavijų, liepžiedžių nuoviras. Karštą nuovirą supilkite į dubenėlį ir 10-15 minučių palaikykite jame rankas. Po to nušluostykite jas servetėle arba rankšluosčiu ir patepkite riebiu kremu. Taip pat galite rankas patrinti gabalėliu agurko arba sudrėkinti vandeniu, kuriame virė bulvės.
Jeigu surambėjo jūsų alkūnių oda, pasidarykite gydomųjų žolių vonelę. Į negilią vonelę ar dubenėlį įpilkite iš anksto paruošto ramunėlių, šalavijų, mėtų, beržų ir kraujažolių nuoviro (1 valgomasis šaukštas litrui vandens).
Galite pasidaryti ir tokią vonelę:
litrui karšto vandens reikės įdėti 50 gramų geriamosios sodos, truputį muilo drožlių arba muilo. Taip pat galite įpilti šampūno ir įdėti žolių.
Alkūnes panardinkite į indą su vandeniu ir palaikykite 10-15 minučių, po to sukamaisiais judesiais jas švelniai patrinkite pemza arba šepetėliu. Prieš merkdami alkūnes į vonelę, galite jas patepti maitinamuoju kremu. Po vonelės alkūnes nudžiovinkite rankšluosčiu ir patepkite maitinamuoju kremu. Procedūrą kartokite kuo dažniau, kadangi oda suminkštėja ne iš karto.
Nagų priežiūra. Didžiausias reikalavimas yra švara. Bet to dar nepakanka. Nagai pusiau apvaliai nupieluojami. Pirštai mirkomi keletą minučių šiltam vandeny, gerai nusausinami ir išvalomi. Jei panages sunku išvalyti, tuomet galima padaryti taip. Paimti pagalėlį, ant jo užvynioti gabalėlį vatos ir pamirkyti odekolone. Su odekolonu pamirkyta vata perbraukti po nagais ir aplink nagus apaugusią odelę. Tuomet nagai lengvai išsivalys, o odelę bus galima be jokio vargo nustumti nuo nago. Tokiu būdu kasdien nustumiant odelę, netenka jos kirpti žirklaitėmis ar piauti peiliuku ir pirštai nešerpetuoja. Taip sutvarkius ir išvalius nagus, reikia juos nupoliruoti. Jei nagai iš prigimties labai minkšti ir lengvai lūžta, patartina juos tepti kokiais nors riebalais.
Nagais būtina rūpintis nuolat. Jų priežiūra neturėtų apsiriboti tik nepriekaištingu manikiūru. Sveikas nagas turi būti tvirtas ir elastingas. Labai dažnai nagų problemos liudija apie žmogaus sveikatos būklę bei vitaminų ir mineralų trūkumą organizme. Jei norite, kad nagai būtų sveiki, pasistenkite, kad jūsų maiste netrūktų būtinų mineralų ir vitaminų.
Vitaminas A stiprina nagus ir padeda jiems augti.
Vitaminas B padeda pasisavinti baltymus ir kartu spartina nagų augimą.
Vitamino C veikime svarbios jo antioksidacinės savybės.
Vitaminas D reguliuoja kalcio suvartojimą, sudaro sąlygas tinkamai nagų mineralizacijai.
Vitaminas E svarbus antioksidantas, saugo nagus nuo laisvųjų radikalų žalingo poveikio, slopina daugelio kenksmingų medžiagų poveikį nagams.
Kalcis būtinas nago tvirtumui.
Geležis labai svarbi nago struktūrai ir formai.
Cinkas padeda taisyklingai formuotis nagams.
Siera būtina nago susidarymui, stabdo uždegimo procesus.
Puoselėkite nagus kelis kartus per savaitę pašildyto ricinos aliejaus ir vieną kartą per mėnesį parafino vonelėmis. Nuolat galite pasidaryti citrusinių vaisių sulčių voneles.
Pasidarykite rankų masažą su gydomaisiais bei maitinamaisiais kremais ar aliejais. Masažo metu suaktyvinama kraujotaka, pamaitinama rankų oda ir nagai. Nagai gerai sugeria visas masažo kreme ar aliejuje esančias gydomąsias medžiagas ar vitaminus.
Jokiu būdu nekrapštykite nagų ir panagių žirklėmis ar kitais aštriais daiktais, nes įdrėskimai palankiausias kelias infekcijoms, pažeidžiančioms nagus. Naudokite tik kokybiškas manikiūro ir nagų kosmetikos priemones. Jokiu būdu nagų nečiulpkite ar nekramtykite.
Pats geriausias budas stiprinti nagus - tiesiog citrina itrinti kiekviena naga ryte ir vakare, ir nenuplauti. rankos paskui kibti pradeda, bet del tokio nieko galima pakenteti.