Įkraunama...
Įkraunama...

Nutrauktas mamos pienas

Bellina, 4u.gif
Rašiau- "pasirenka" o pasirinkimas ne visada būna pagrįstas tikslingom žiniom -medicininėm, mokslinėm, įrodytom tyrimais ir t.t.
PSO pasisako už išimtinį žindymą iki 6mėn. ir tolimesnį iki 2m ar ilgiau.
Viskas. 4u.gif
Atsakyti
Labai pritariu Bellinai. Tikrai žindymą skatinantys šūkiai per drąstiški ir per daug kategoriški. Ir tai veikia visai neskatinančiai.

Kai ligoninėj dėl pienelio trūkumo seselė sumaitino mišinuką, galvojau viskas - svieto pabaiga. Kalnas ašarų ir daugybė panikos vietoje to, kad pulčiau domėtis, ką čia dabar daryti ir kaip padauginti pienelio. Iki pusantro mėnesio kiekvieną dieną, bent po kartą mano vaikas dar gaudavo buteliuką su mišinuku. Manau galėjau pasidauginti pienelio ir anksčiau, jei vietoje sriūbavimo ir galvojimo, kad tai neįmanoma, būčiau užsiėmusi realiais veiksmais, t.y. pieno nutraukimu. Žodžiu mano patirtis - iki pusantro mėnesio kūdikis gavo ir buteliuką, ir soskytę, dabar artėjam prie trijų mėnesių, pilnai maitinamės MP, soskytės nebe reikia, buteliuko tuo tarpu ir nebebandžiau...
Atsakyti
QUOTE(vytautesi @ 2011 11 07, 11:47)
Ačiū, Košė-Makalošė, 4u.gif
Nesuprantu, ar mažylis per silpnas- stipriau gal nepatraukia... unsure.gif  Tokiu atveju visvien turim dar vilties maitintis iš krūties, jei ateity sustiprėtume g.gif Vienaip ar kitaip, visvien kasdien bandom tiesiai iš mamytės valgyt. smile.gif
Man labai įdomu kiek pienelio pritraukia kitos nusitraukinėjančios mamytės?Man atrodo, kad pas mane to pienuko labai jau nedaug teprisitraukia, kitos, sako, vienu kartu nusitraukia net po 300-500 ml blink.gif svajonė...


pirmus 2-3 mėnesius per kartą kas 2,5 valandas nusitraukdavau 60-90 ml, ir to užtekdavo mano mažyliui. Dabar jau septintas mėnuo kaip nusitraukinėju ir per kartą kas 3 val gauname 120-150 ml. Vėlgi mažyliui to pakanka, nes jau ir košytes ragauti pradėjo.

QUOTE(Košė-Malošė @ 2011 11 08, 18:39)
vytautesi,  4u.gif
1.
Ištraukto pieno kiekis- ne rodiklis kiek krūtyse yra pieno. Išrtaukinėjimui reikia įgūdžių, stimuliacijos, nusiteikimo, reguliarumo. Stresas ir pergyvenimas- tik blogina rezultatą.

2.
Buteliuko davimas - garantas, kad žindyti greit baigsi.



su pirmu punktu visiškai sutinku.

o antrajai minčiai drįsčiau prieštarauti. tai NĖRA GARANTAS. tai rodo mano asmeninis pavyzdys.
aišku kiekvienai tai gali būti individualu, bet saviškį jau septyni mėnesiai maitinu vien tik MP, ir tik nutrauktu su pientraukiu. Mat mano mažylis gimė su nesuaugusiu minkštuoju gomuriuku ir visiškai netraukė krūties. Negelbėjo nei žindymo konsultančių pagalba. Susitaikiau su mintimi, jog krūties neiims, tačiau nenuleidau rankų, nesigriebiau mišinukų ir dėl to džiaugiuosi - vaikelis auga nors ir nežįsdamas krūties, bet gaudamas MP thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hirondelle: 15 lapkričio 2011 - 00:05
Na štai- dabar kas 3 valandas nusitraukiu po 160-200 ml. pienuko smile.gif O vakarais ir naktį pientraukio visai nenaudojam- mažylis pavalgo pats. Tik ryte po maitinimo dar turiu nusitraukt, nes pienuko daugiau nei jis iš karto suvalgo. thumbup.gif
Tik štai ką pastebėjau- naudojusi rankiniu AVENT pientraukiu ir kadangi iki šiol tikrai jį intensyviai ir dažnai naudojau, ėmė skaudėti abi krūtis, vieną tempia tiesiog iš pažasties,kai pridedu prie krūties pientraukį, tai tiesiog mintyse nusiteikiu, kad reikia "iškentėti". biggrin.gif O kai mažiukas pats valgo, tai kaip atgaiva- nieko neskauda, nors juk iš pradžių buvo turbūt kaip visi, nugraužęs iki ojojoj... biggrin.gif
Manau tikrai reikia įgūdžių nusitraukinėjant. Tiesa, kai tie skausmai prasidėjo, užsisakiau elektrinį AVENT pientraukį, šiandien jau turėčiau gaut. Palyginsiu kaip čia vyksta. g.gif
Sėkmės visoms maitinančioms mamytėms, kad ir per vargelius, bet koks džiaugsmas žinant, kad nereikia tų mišinių! Didžiausios sėkmės visoms ir kantrybės! 4u.gif
Atsakyti
hirondelle, 4u.gif
Ten atsakymas- konkrečiai situacijai mirksiukas.gif
O Tu- ŠAUNUOLĖ, - taip ilgai maitinai 4u.gif
Atsakyti
labukas,man gimdyt iki gruodziuo 10d,bet jau nusitraukiu 20ml,idomu ar toki pienuka galeciau saldyti ? paglvojau jei per diena kelis kartus tai susidarytu jau tu ml g.gif ,ar galeciau visos dienos nautraukta pienuka supilt i viena indeli ir uzzaldyti?
Atsakyti
QUOTE(myliuvasara @ 2011 11 16, 23:22)
labukas,man gimdyt iki gruodziuo 10d,bet jau nusitraukiu 20ml,idomu ar toki pienuka galeciau saldyti ? paglvojau jei per diena kelis kartus tai susidarytu jau tu ml g.gif ,ar galeciau visos dienos nautraukta pienuka supilt i viena indeli ir uzzaldyti?


atsiprašau už smalsumą, bet kam Jūs taip darote?.. blink.gif

nenoriu gąsdinti, bet esu girdėjusi, jog pernelyg intensyvus spenelių stimuliavimas gali iššaukti priešlaikinį gimdymą g.gif Pataisykite, jei klystu g.gif
Atsakyti
myliuvasara, 4u.gif
Geriau po gimdymo. Organizmas ruošiasi, ir kai bus mažylis- pm bus toks, kokio reikės naujagimiui.
Lengvo paskutinių dienų laukimo ir sklandaus gimdymo 4u.gif
Atsakyti
Tai kad tikrai nereikia pienuko nutraukyneti. 4u.gif
Atsakyti
del nutraukinejimo, tai mum susikloste taip aplinkybes, kad su pirma mergaite nuo antros savaites nutraukinejau ir girdziau is buteliuko. Is kruties ji visiskai nevalge. Taip "zaidziausi" nutraukinedama iki metuku laiko, t.y. iki metuku, kad ir is buteliuko, mano lele sekmingai maitinosi mano pienu, nebuvo nei karto, kad tektu duoti misinuko. Tai noriu pasakyti, kad nutraukinejimas tikrai nereiskia kad pienukas pasibaigs.
Antra mergaite dabar sekmingai maitinu is kruties, tikiuosi viskas bus gerai ir dar valgysim MP iki kokiu 1.5m smile.gif
Papildyta:
Iki gimdymo tikrai negalima jokiais nutraukinejimais uzsiimt doh.gif
Atsakyti
Jungiuosi prie Jūsų 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Aš maitinu su antspeniu nuo pat antrojo sūnelio gimimo jau 3mėn. Speneliai įdubę.
Pirmąjį maitinau tik 2 savaites dėl žinių trūkumo.. 2 kartus per mėnesį turiu eiti į paskaitas nuo 8 ryto iki 15val. Pieną nusitraukiu, bet nebešaldau. Grįžtu pamaitinu ir vėl išvažiuoju. Nusitraukti išeina tik vienam kartui, t. y. 100ml. Ankščiau prisiruošdavau iš anksto ir užšaldydavau tam kartui, kai manęs nebus. Bet pastebėjau, kad nutrauktas ir atšildytas pienukas iš kameros, pavendeniuoja, pilvuką po to pučia. Na, o kai palieku neužšaldytą, ir valgo geriau ir pilvuko nepučia.
Atsakyti
QUOTE(Orfeja @ 2011 11 17, 17:40)
Jungiuosi prie Jūsų  4u.gif  4u.gif  4u.gif
Aš maitinu su antspeniu nuo pat antrojo sūnelio gimimo jau 3mėn. Speneliai įdubę.
Pirmąjį maitinau tik 2 savaites dėl žinių trūkumo.. 2 kartus per mėnesį turiu eiti į paskaitas nuo 8 ryto iki 15val. Pieną nusitraukiu, bet nebešaldau. Grįžtu pamaitinu ir vėl išvažiuoju. Nusitraukti išeina tik vienam kartui, t. y. 100ml. Ankščiau prisiruošdavau iš anksto ir užšaldydavau tam kartui, kai manęs nebus. Bet pastebėjau, kad nutrauktas ir atšildytas pienukas iš kameros, pavendeniuoja, pilvuką po to pučia. Na, o kai palieku neužšaldytą, ir valgo geriau ir pilvuko nepučia.


mums tas pats su pienuku, kai reikdavo į paskaitas, užšaldydavau, bet tas pienukas kažkoks ne toks pasirodė g.gif Nebešaldau.
Ir dar- iš šaldiklio ištrauktas ir atšildytas pienukas man tokį siaubingą kvapą turi, kad jau gal puslitrį "atsargų" į kriauklę išpyliau... unsure.gif Nors užšaldau specialiuose indeliuose, o atšildau iš pradžių šaldytuve, po to kambario temperatūroj ir tik po to šildytuvėly...
Atsakyti