Įkraunama...
Įkraunama...

Dantukų bėdelės

musu dantukai uzaugo velai, tik 11 men. pirmasis pasirode.Dziaugemes-"bus stiprus dantys".Dabar dar nera ne 2 metuku, o jau priekiniai isgedo. nuo kudikystes vis su arbatele sriubciojo is buteliuko gelezi su arbata. niekas neispejo,kad reikia atsargiai.Dabar turim dantukus kaip nugrauztus.Gerai,kad dar juokiantis nelabai priekiniai matosi.Tik bijau, kad i kitus eduonis nepereitu.Kaip apsaugoti? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo 1-oji mama: 09 sausio 2006 - 17:23
QUOTE(1-oji mama @ 2006 01 09, 17:20)
musu dantukai uzaugo velai, tik 11 men. pirmasis pasirode.Dziaugemes-"bus stiprus dantys".Dabar dar nera ne 2 metuku, o jau priekiniai isgedo. nuo kudikystes vis su arbatele sriubciojo is buteliuko gelezi su arbata. niekas neispejo,kad reikia atsargiai.Dabar turim dantukus kaip nugrauztus.Gerai,kad dar juokiantis nelabai priekiniai matosi.Tik bijau, kad i kitus eduonis nepereitu.Kaip apsaugoti?  g.gif


Tik geras valymas gali pagelbėti verysad.gif Mums taip pat išdygo vėlai (12 mėn) , o 1,5 metukų apsilankėm pas stomatologą, ir nuo to laiko nebevalgom naktį ir labai labai gerai valom.
Nevisada vaikai nori valytis dantukus, nes neturi kantrybės stovėti ir laukti. Aš naudojau tokį metodą.........prieš valymą paiimdavau popieriaus lapą ir pieštuką.....ir valydama pasakodavau visokias nesamones, kad kaip pvz.: gyvena lapė su lapiukais ..........ir jau kai norėdavo užsičiaupti........tai tuoj papiešdavau ką lapė nameliuose (burnytėje) turi , tada vaikas susidomi, o ką gi dar ta lapė turi ir vėl išsižioja..........va taip ir valiau - žaidžiau (lapė slapstydavosi už dantukų ir slėpdavo ką ji turi, tai aš tada su šepetuku tipo jos ieškodavau doh.gif )...........o dabar nebereikia jau šitų istorijų, tai patapo būtinybe -išsivalyti dantukus smile.gif
Atsakyti
mes dantukus valomes kiekviena vakara.O gal reiketu dazniau?Dantu pastos dar nenaudojame, tik vandenuku suvilgom sepeteli.Manoji pieno nedaug geria, gal reiketu kalcio pagerti del dantuku.Nors geriame zuvu taukus ir morku sultis kasdien.Ar vartojate kalci mamytes, kai nustojate maitinti?siaip ta sintetika kazin ar isisavina. blink.gif g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo 1-oji mama: 09 sausio 2006 - 19:21
Maniškis irgi nelabai duodavo valyti dantukus: buvo ir pykčio, ir ašarų rolleyes.gif Bet po truputuką priprato. Mes turim tokią knygutę apie baravyką, kurį pabaigoj kirminiukai užpuola bigsmile.gif tai aš su šepetuku tų kirminiukų ieškau ir varau juos lauk lotuliukas.gif Čia panašiai kaip Voverei su lape gaunas thumbup.gif

Per visas tas šventes įsisuko vaikis į saldumynus: prabunda ir saldainio reikalauja blink.gif Svečiai budavo ateina dovanėlių atneša ir saldainių būtinai irgi. Tai buvau tikra ragana, rinkau tuos nelemtus saldainiukus ir slėpiau. Bet visų gi neatimsi doh.gif Ir kaip kartais žmonės nesupranta, nors nekart esu prašius neduot mažiui saldainių, geriau vaisių kokių atneštų, bent į sveikatą būtų.
Atsakyti
Mielos mamos,
neklausykite gydytojų kurie sako, kad reikia laukti. Mums irgi taip sakė, net kelios gydytojos. Sakė, kad reikia laukti, kol pats leisis taisyti. Kad pieniniai dantukai neturėtų skaudėti.
Neteisybė. Reikia vesti kuo greičiau. Jei daug skylučių - gydyti su narkoze. Jei nedaug - mėginti slopinti tabletytėmis.
Nes mums dantukas supūliavo - siaubas kaip vaikelis kentėjo. O kas baisiausia - Žalgirio poliklinika mums visai nepadėjo. Pasakė, kad viena vaikų gydytoja užsiėmusi, daugiau nėra ir viskas - jokios pagalbos ir jokios alternatyvos. Ir dar apšaukė, atseit aš vaikui dantukus sugadinau, o dabar prašau jų pagalbos.

Aš visada maniau, kad Žalgirio poliklinika - tai kaip greitoji pagalba.
Bet dabar jau taip nemanau. Tikiuosi, daugiau niekada neteks ten kreiptis.
Atsakyti
Majuke,
as pati susidurusi su Zalgirio poliklinika, tai nekyla noras vesti savo vaiko ten... schmoll.gif
Sakyk, o kur jus gydete dantukus? Uzsirasem Domus Dentis ar pan., Zveryne, bet ten reikia ilgai laukti, o man jau taip nebesinori delsti, be to naisku ka ten pasiulys ir kokia gydytoja...
Atsakyti
QUOTE(Juku @ 2006 01 11, 16:01)
Sakyk, o kur jus gydete dantukus? Uzsirasem Domus Dentis ar pan., Zveryne, bet ten reikia ilgai laukti, o man jau taip nebesinori delsti, be to naisku ka ten pasiulys ir kokia gydytoja...


Mus išgelbėjo gyd. Rasa Račienė. Ji dirba keliose vietose, tame tarpe ir Baltijos Amerikos klinikoje, o ten mums galėjo duoti narkozę. O šiaip ji dar dirba Gydytojų Mackevičių stomatologijos klinikoje, Stuokos-Gucevičiaus 9. Ir dar kažkur dirba.

Tiesiog, kai labai skubiai reikėjo pagalbos, o žalgiris nepadėjo - pirma mintis buvo apie Baltijos Amerikos kliniką ir ten mums pasiūlė šią gydytoją.
Vėliau dar sužinojau, kad lyg Norway centre taip pat gydoma su narkoze.
Atsakyti
QUOTE(Valkirija @ 2006 01 09, 20:24)


Per visas tas šventes įsisuko vaikis į saldumynus: prabunda ir saldainio reikalauja  blink.gif Svečiai budavo ateina dovanėlių atneša ir saldainių būtinai irgi. Tai buvau tikra ragana, rinkau tuos nelemtus saldainiukus ir slėpiau. Bet visų gi neatimsi  doh.gif Ir kaip kartais žmonės nesupranta, nors nekart esu prašius neduot mažiui saldainių, geriau vaisių kokių atneštų, bent į sveikatą būtų.

drinks_cheers.gif Mes radom saldainiams pakaitala,maziuke labai megsta razinas ir dziovintus abrikosus.Saldainius stengiames valgyti kiek imanoma reciau ir pavalgiusios iskart plaunam dantukus.Siandien buvom pas stomatologe,buvo vaistukai ant dantuko uzdeti,tai reke ir negalejo pabaigti taisyti.Pasiemem siuntima i klinikas,teks vargsiuke laikyti,nes kitaip nera kaip uztaisyti.Stomatologe sake kad nepaskutineje vietoje paveldimumas,mano ir vyro dantys silpni cray.gif cray.gif
Atsakyti
As labai tikiuosi, kad ji leisis be narkozes gydoma, nes jai neskauda, kad tik neissigastu. Bet jei taip neiseis, tai aciu, reiks jusu gydytojos ieskot smile.gif
Sakyk, o kaip maziukas pernese narkoze? Kokio amziaus tada buvo?
Atsakyti
QUOTE(Juku @ 2006 01 12, 10:52)
As labai tikiuosi, kad ji leisis be narkozes gydoma, nes jai neskauda, kad tik neissigastu. Bet jei taip neiseis, tai aciu, reiks jusu gydytojos ieskot smile.gif
Sakyk, o kaip maziukas pernese narkoze? Kokio amziaus tada buvo?


Žinoma, geriau be narkozės. Mes irgi dar turime ką gydyti, tai mėginsime gydytis be narkozių.
O narkozę pernešėme sakyčiau labai neblogai. Iš pradžių prabudęs pradėjo verkti, bet kai aš jį pradėjau glostyti, užmigo. O po kokio pusvalandžio miego atsisėdo ir pasakė: "Važiuojam namo" ir dar "Noriu gerti". Atsigėrus vandenuko - visai nepykino. Todėl dar po pusvalandžio grįžome namo ir vienintelis skundas buvo tas, kad skauda rankytę, mat ten buvo užklijuotas pleistriukas. Kai jį nuklijavau - lakstė po namus visas laimingas, žaidė. O kai užmigo pietų miego - tai miegojo iki pat vakaro. Atsikėlęs pavalgė ir vėl miegoti iki ryto.
Tiesa, sūneliui buvo 3 metai.
Atsakyti
O mano dukrelei pieninius dantukus gydė gyd. Lina Šinkūnaitė, dirba Odontologijos klinikoj Baltrušaičio 9 (Pašilaičiai). Labai puiki daktarė, moka bendrauti su vaiku, švelni. thumbup.gif thumbup.gif Papasakojo vaikui, kaip dirba stomatologas, pakilojo su kėde biggrin.gif Viską, ką darė, pasakojo, todėl mano dukrytė laikėsi puikiai thumbup.gif
Jei kam reikės - tel 2475775 mirksiukas.gif
Atsakyti
Aha maniškis irgi razinkas mėgsta thumbup.gif O dėl to paveldimumo, tai turbūt verysad.gif Margiris silpnus dantukus iš manęs gavo - nespėju taisyt taip greit genda doh.gif Geriam ir žuvų taukus, ir kalcį, tai dabar lyg apstojo trupėt, bet vistiek nekaip atrodo: mažiau nei puselės priekinių dantukų belikę jau doh.gif Aš girdėjau, kad taiso pieninius dantukus Lietuvoj, tai grįžus reiks nuvest, nes pastebįjau, kad ir krūminukai ruduot pradeda verysad.gif
Atsakyti