Įkraunama...
Įkraunama...

Dvimečio kalba

Apklausa: Kaip kalba musu dvimeciai vaikuciai? (860 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
Ir kaip gi kalba musu mazieji čiauškuciai? bigsmile.gif
Atsakyti
mano kalba savo kalbele kuria suprantu tik as ir labai graziai sako zodi "kaka". idealiai atkartoja intonacijas, viska supranta, parodo, nunesa, atnesa, paduoda ir t.t.
Atsakyti
o mes tai jau kalbam tikrai neblogai, nes svetimi žmonės viską supranta ką mažylė kalba. Bet manau, kad didelę įtaką padarė darželis ir mano bendravimas su ja nuo pat gimimo g.gif Anksčiau ar vėliau visi pradeda kalbėti, tad - kantrybės mamytės. ax.gif unsure.gif
Atsakyti
Enytei dar nėra dviejų metuku, bet aiškiai pasako dalį žodžių, net ir tokių kaip "arbatytė", "balionas", "Katinas" kartais bando dėlioti sakinukus, bet tikrai ne dažnai ir nurodo tik veiksnį ir tarinį, pavyzdžiui, mama tepa (reiškia: mama, ištepk kremu) wub.gif
Atsakyti
Is tikruju uzvesdama sia tema galvojau pavadinti;Dvimetuku kalba ir zodeliai-perleliai biggrin.gif ,bet kazkodel galiausiai sutrumpimau rolleyes.gif
Tokio amziaus vaikuciai,pradedantys kalbeti,pazeria daug perliuku thumbup.gif
Manoji kalba daug,bet kai kurie zodeliai jau,tokie thumbup.gif .Juokis iki asaru ..lotuliukas.gif .Pvz;anadien saukia teti;
-Kesty,teik cia,nes ten baubys,ahaaaa biggrin.gif
Kas keisciausia jos niekas nemokino tete vardu saukt doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(vyšniux @ 2007 06 13, 15:21)
Is tikruju uzvesdama sia tema galvojau pavadinti;Dvimetuku kalba ir zodeliai-perleliai biggrin.gif ,bet kazkodel galiausiai sutrumpimau rolleyes.gif
Tokio amziaus vaikuciai,pradedantys kalbeti,pazeria daug perliuku thumbup.gif
Manoji kalba daug,bet kai kurie zodeliai jau,tokie thumbup.gif .Juokis iki asaru ..lotuliukas.gif .Pvz;anadien saukia teti;
-Kesty,teik cia,nes ten baubys,ahaaaa biggrin.gif
Kas keisciausia jos niekas nemokino tete vardu saukt doh.gif  biggrin.gif


smile.gif
Matyt, girdėjo mažė, kad į vyrą vardu kreipiesi smile.gif Mano dukra nugirdus, kad vyrą pavadinu "katinu" irgi sako "katine" arba "tėte miau" lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(gruzdzevičienė @ 2007 06 13, 15:06)
o mes tai jau kalbam tikrai neblogai, nes svetimi žmonės viską supranta ką mažylė kalba. Bet manau, kad didelę įtaką padarė darželis ir mano bendravimas su ja nuo pat gimimo g.gif  Anksčiau ar vėliau visi pradeda kalbėti, tad - kantrybės mamytės.  ax.gif  unsure.gif

na turi itakos bendravimas su vaiku, bet manau nei vienos cia nera mamos, kuri nebendrauja su savo vaiku, mergaites jos turbut visos anksciau kalbeti pradeda.
mano berniukui 2 metai ir knygas skaitom ir bendraujam, va ir i darzeli pradejom eiti, o kalba tikrai labai mazai. ax.gif
Atsakyti
Tikrai berniukai kalbėt pradeda vėliau. Kaip vyrams ir priklauso. Man tai kas keisčiausia kad mažiukai kvailiukai, bet kaip jie viską atsimena. Va, mano Gabija, sulaukus pusantrų metukų užtraukė dainelę, kurią ištisai dainuodavom kai jai buvo nuo 0iki 6mėnesių. Ir tikrai žinau, kad niekas kitas vėliau jai tos dainelės nedainavo. Aišku, ne pažodžiui viską atkartojo, bet vistiek labai įdomu. Ir lopsines dainuodavom iki maždaug aštunių mėnesių, o dabar ji savo lėlėms jas dainuoja. Taip kad tikrai su mažyliu reikia kuo daugiau kalbėtis. Kai Gabija buvo pusės metukų, aš darau valgyt ir pasakoju jai viską ką darau, einam į parduotuvę ir ištisai kalbu ką pirksim, kur paskui eisim, ką darysim. Tikrai ne visos mamos pakankamai bendrauja su savo mažyliais ir to priežastis ne maža meilė, o mąstymas, kad vaikas dsar mažas ir nieko nesupranta. Visatai net moksliškai įrodyta.
O va nuo dviejų metukų tai prasideda linksmybės. Visi mažyliai atkartoja tėvų žodžius, užtenka kartą ne vietoj pasakyt.Pajuokinam žmones, kai mane parduotuvėje mažylė kviečia - gražuole, nupirk ledų. O jei ko nors negauna, sako- nu viskas man jau gana, atvažiuos pas tave mama policija(čia vienintelis daiktas ko ji bijo). Labai daug posakių atkartoja iš darželio, ką auklėtojos kalba. Tai mes namie visko prisiklausom - ir kam auklėtoja liepė ku nelys, ir kam pagasdino kad į šikną duos, ir kas iš vaikų kurį mušė. Žodžiu, kalbam apie viską be paslapčių..... doh.gif blush-anim-cl.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(florida @ 2007 06 13, 23:35)
na turi itakos bendravimas su vaiku, bet manau nei vienos cia nera mamos, kuri nebendrauja su savo vaiku, mergaites jos turbut visos anksciau kalbeti pradeda.
mano berniukui 2 metai ir knygas skaitom ir bendraujam, va ir i darzeli pradejom eiti, o kalba tikrai labai mazai.  ax.gif

Na nesutinku su tuom, kad berniukai pradeda veliau kalbet, arba musiskis isimtis biggrin.gif Jis viska anksciau pradejo daryt, nei dukryte, ir sedet, ir vaiksciot, ir kalbet. Na kalbet gal ir panasiai pradejo, nuo 10men., aisku ne sakinais, bet kai kuriuos zodzius, (pvz tutyte, ditis(RIKIS), mamam, atete, tetis, tata(caca) )
Dabar dukryte jau senai sakiniais viska aiskiai varo, tik kai kuriu raidziu neistariai, o vat sunus dar metuku nebudamas aiskai tare visas raideles ax.gif
Kaip ir gruzdzevičienė, as su savo vaikais nuo maziuku leliukiu bendravau, kaip su dideliais. Nekalbejom lialiu kalba, viska rodidavom ir pasakodavom, normaliais zodziais, jei suo, tai ne au au, gerti-ne atete... Nors tokius atete, mamam, sisi, kaka nzn pati kazkaip sakydavo, nors ir nemokem g.gif Aisku laabai daug ka kalbos raidai pridejo darzelis smile.gif
Na o paskutinis perliukas, tai labai daznai vartojamas sakinys:
Mamyte, bliolis (arba tetis) skiauda (sriaudzia) vaika biggrin.gif ( tipo, nedaro to ko nori Evile lotuliukas.gif)

Atsakyti
ir dar žinau, kad nereikia iš mažylio per daug reikalaut. Kai šis išmoksta pasakyt žodi - tėveliai turi ta žodi panaut dviejų žodžių sakinyje, kai pasako dviejų žodžių sakinuką, tėveliai turi kalbėti aiškiais, vaikui suprantamais trijų žodžių sakinukais. O kai mažylis sako pvz tapu tapu į lauką, teveliai turi pritarti, bet tą patį pasakyti saugusių kalba - taip, eisim į laukutį arba miau miau, - taip, teisingai - čia katytė. Ir aišku nepamirštant pasidžiaugt kiekvienu mažylio pasakytu sakinuku, nes tiek suaugusiam tiek vaikui teigiamas paskatinimas pats veiksmingiausias 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Musu mergica irgi pradeda sneketi sakiniukais, tik ne visus zodzius taria teisingai, tai toki kratini suprantu tik as, o aplinkiniams reikia "pavertejauti". Bet beveik kiekviena diena vis pameta kokia nauja doze thumbup.gif
Man labiausiai patinkantis perliukas - kreipinys i mane "mamyte katyte"
Atsakyti
Mum dar nera 2metuku, bet kai kurios žodelius pasako.
Atsakyti