Įkraunama...
Įkraunama...

Dvimečio kalba

Apklausa: Kaip kalba musu dvimeciai vaikuciai? (860 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
mano saulutei 1 metai ir 10 men. tai jau kalbame gana daug, sakinukais, nu tik nevisus zodzius galima labai aiskiai suprasti, bet ir svetimi zmones jau gali suprasti vaika. Tik kas labai keista, kad beveik visus zodzius mazybine forma sako, galunes -yte , -iukas daznai prideda smile.gif
Atsakyti
QUOTE(gruzdzevičienė @ 2007 06 14, 10:30)
Tikrai berniukai kalbėt pradeda vėliau. Kaip vyrams ir priklauso. Man tai kas keisčiausia kad mažiukai kvailiukai, bet kaip jie viską atsimena. Va, mano Gabija, sulaukus pusantrų metukų užtraukė dainelę, kurią ištisai dainuodavom kai jai buvo nuo 0iki 6mėnesių. Ir tikrai žinau, kad niekas kitas vėliau jai tos dainelės nedainavo. Aišku, ne pažodžiui viską atkartojo, bet vistiek labai įdomu. Ir lopsines dainuodavom iki maždaug aštunių mėnesių, o dabar ji savo lėlėms jas dainuoja. Taip kad tikrai su mažyliu reikia kuo daugiau kalbėtis. Kai Gabija buvo pusės metukų, aš darau valgyt ir pasakoju jai viską ką darau, einam į parduotuvę ir ištisai kalbu ką pirksim, kur paskui eisim, ką darysim. Tikrai ne visos mamos pakankamai bendrauja su savo mažyliais ir to priežastis ne maža meilė, o mąstymas, kad vaikas dsar mažas ir nieko nesupranta. Visatai net moksliškai įrodyta.
O va nuo dviejų metukų tai prasideda linksmybės. Visi mažyliai atkartoja tėvų žodžius, užtenka kartą ne vietoj pasakyt.Pajuokinam žmones, kai mane parduotuvėje mažylė kviečia - gražuole, nupirk ledų. O jei ko nors negauna, sako- nu viskas man jau gana, atvažiuos pas tave mama policija(čia vienintelis daiktas ko ji bijo). Labai daug posakių atkartoja iš darželio, ką auklėtojos kalba. Tai mes namie visko prisiklausom - ir kam auklėtoja liepė ku nelys, ir kam pagasdino kad į šikną duos, ir kas iš vaikų kurį mušė.    Žodžiu, kalbam apie viską be paslapčių.....  doh.gif  blush-anim-cl.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif

Bet tavo dukriukas ,koks anktyvas saunuolis vaikas blink.gif thumb_yello.gif .
Manoji to paties amziaus(tik viena diena skirias)mergucia,bet dar tokiu zodeliu kaip policija ar grazuole ilgai manau neistars biggrin.gif ,nors plepumo dovana tai ojojoooo,kokia turi ...biggrin.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(gruzdzevičienė @ 2007 06 13, 14:06)
o mes tai jau kalbam tikrai neblogai, nes svetimi žmonės viską supranta ką mažylė kalba. Bet manau, kad didelę įtaką padarė darželis ir mano bendravimas su ja nuo pat gimimo g.gif  Anksčiau ar vėliau visi pradeda kalbėti, tad - kantrybės mamytės.  ax.gif  unsure.gif


Aš su savo vaikučiu, dar kai jis buvo mano pilve kalbėdavau ir kalbėdavau, ir po jo gimimo taip buvo, kiek knygučių perskaityta, kiek dainelių pridainuota, bet tai jo kalbai įtakos manau kad neturėjo, nes jis jau būdamas virš 2metukų kalba savo paukščių kalba.
QUOTE(florida @ 2007 06 13, 22:35)
na turi itakos bendravimas su vaiku, bet manau nei vienos cia nera mamos, kuri nebendrauja su savo vaiku, mergaites jos turbut visos anksciau kalbeti pradeda.
mano berniukui 2 metai ir knygas skaitom ir bendraujam, va ir i darzeli pradejom eiti, o kalba tikrai labai mazai.  ax.gif

pas mus irgi tas pats, maniau, kad darželis padės, bet nieko doh.gif
nors šiaip galiu džiaugtis tuo, kad mano sūnus, pastaruoju metu labiau stengiasi atkartoti įvairius garsus. Jis šiaip jau nuo metukų kalba savo kalba, taria visas raides, bet kalbėt normaliai dar jam nelabai sekasi, nors pirmieji jo pasakyti žodžiai tikrai tokie sudėtingesni manyčiau pvz. "paukštis", "žaisti". "kiškis". na tikiuosi iki 3jų metuku kaip nors prakalbėsim biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(gruzdzevičienė @ 2007 06 14, 09:30)
O va nuo dviejų metukų tai prasideda linksmybės. Visi mažyliai atkartoja tėvų žodžius, užtenka kartą ne vietoj pasakyt.

Mano vaikas 2.8 m. iš kažkur (gal ir aš kada pasakiau g.gif ) išgirdo ,,bliamba,, ax.gif tai sėkmingai jį įdiegė į savo žodyna ir naudoja praktiškai po kas trečio žodžio doh.gif
Atsakyti
Musiskis 2,5m kalba aiskiai sakiniais, ir dar tokiu juoku prikalba, kaip senis koks biggrin.gif Kalba stipriai "atsiriso" pries 2-traji gimtadieni.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo californiagirl: 15 birželio 2007 - 06:15
Maniškis visai nesitengia mokytis kalbėti doh.gif T.p. jis šneka,sava kalba viską dėsto,iš savų žodelių sakinuką sudeda,bet kad naujų žodžių mokytųsi ir tobūlėtų... doh.gif Nesulauksi..Jis nemato reikalo doh.gif PVZ žodelis BUM-reiškia labai daug ką - tai ir ką nors įdėti,uždėti(bum niam niam,bum tep tep(uždėk batus)),taip pat jis reiškia kad kažkas nukrito ir t.t.Kuo toliau tuo daugiau plepa ir vis girdžiu,kad jau žodžių pritrūksta lotuliukas.gif Pvz vietoj to,kadpasakytų,kad ČIA AŠ(nuotraukytes žiūrint,ar paklausiant kur Gytis),jis sako - TE MAM LELIA lotuliukas.gif MAM reiškia ir mano ir aš ir man.Kartais tyčia sakau,kad nieko nesuprantu,ką jis kalba,kad bandytu daugiau žodelių pasakyti,bet įtariu be darželio didelės pažangos nebus doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ramunis: 15 birželio 2007 - 07:41
Mano mažajai 1.9 m Kai kuriuos pavienius žodžius taria labai aiškiai, bet pagrinde kalba savo kalba, darželyje visi tokie patys "kalbininkai", bet vienas su kitu kažkaip susikalba... blink.gif biggrin.gif o viresnė tokio amžiaus, jau nemažai kalbėjo ir labai aiškiai. gygytoja sakė, kad iki 3 m. į vaiko nekalbėjimą labai reaguoti nereikia.
Atsakyti
Musu merginai kalba atsiriso nuo 1,5 metu, bet tarti normalius zodzius pradejo panasiai 1m 10 men (tokius kur ir kiti zmones suprast galejo). Dabar jai 2 m 1 men ir kalba sakinukais po 3-4 zodzius. Aisku, kaip ir visi vaikai tokio amziaus turi savu "perliuku" Pvz ejima miegoti, mamos pieneli ir lopsine ji vadina vienu zodziu "liulia- apapa", tai reiskia kad viso to derinio ir nori. Ana vakara as prausiuosi, o mazyle niurna" mama, noliu liulia-apapa" As vis "gerai, gerai, dukryte tuoj eisim" "Noliu liulia apapa, noliu miegiuko, noliu i lova miegiuko, mama, duok miegiuko". Man toks juokas sueme jos mastymo vingrybiu besiklausant, kad nuskubejau uzrasyti i knygele. Tai mazoji is viso patriko "duodi miegiuko? neduodi? - musiu mama". O is kur ta "musiu" istrauke ne pati nezinau, juk namuose tikrai tokio zodzio negirdi, matyt kieme nuklause...
Atsakyti
mano mazylis, tai tik kelis zodzius pasako aiskiai, ir turi keleta jau savo susigalvojes... 4u.gif o siaip tai savo kalba kaska sneka, bet jau matosi kad stengesi daugeu... thumbup.gif bet va, kaskaip keista dar iki siol jis manes mama nevadina verysad.gif , o teti jau seniai saukia... g.gif
Atsakyti
Mano berniukui 2,2. Kalbame mazdaug taip: traktorius - tato, priekaba - blepa, autobusas - topa, tik graziai pasako zodelius mama, tete, ne ir taip. Ir.... gydytoja mus paskyre i logopedini darzeli, nes vaiko raidoje kalba yra atsilikusi. taip pat gavome siuntima i ankstyvos korekcijos centra. O buvau prisiklausiusi kad cia nieko tokio kad vaikutis dar nekalba kad prasneks ir t.t. Kadangi zadejome jau eiti i darzeli, tai manau visai neblogai i logopedini anskciau pradeti tvarkyti kalba nei, kaip daktare sake, ateina susirupinusios mamytes kai vaikui jau i mokykla reikia eiti. Tai va, neklausykit kas ka sako, jei kelia rupesciu tai ir nueikite pas daktariuka. juk tai nieko nekainuoja ir jei pasakys kad viskas garai, tai tuo labiau GERAI.
Atsakyti
QUOTE(raciren @ 2007 06 20, 16:54)
mano mazylis, tai tik kelis zodzius pasako aiskiai, ir turi keleta jau savo susigalvojes...  4u.gif  o siaip tai savo kalba kaska sneka, bet jau matosi kad stengesi daugeu...  thumbup.gif  bet va, kaskaip keista dar iki siol jis manes mama nevadina  verysad.gif , o teti jau seniai saukia...  g.gif

O Jusu mazylis zodelio ma-mam nesako? g.gif
Atsakyti
mano tai mazoji sneka daug bet tik suejus antriemss metams pradejo sakiniais sneketi.
jai labai patinka mane vardu saukti, o tetis tai pyksta,kai ji irgi vardu pavadina.
mano brolio vardas ernestas, tai kai tik pradejo sneketi tai ji vadindavo Aleka.
be to jai dar labai patinka ilgus zodzius tarti, bet kai taria tai visus skiemenis sumaiso ir labai juokingai gaunasi.
ir kuo labai dziaugiuosi, kad ji iskart 3 kalbom mokosi sneketi ir kartais viena zodi pavaro lt, rus, ir angliskai, taip keista bigsmile.gif
Atsakyti