Įkraunama...
Įkraunama...

Ar duodate vaikams nesveiko maisto?

QUOTE(Keilada @ 2014 12 30, 18:40)
na, geriau papasakok kaip nuo 60 gr bulvių traškučių vaikas nusinuodys, jam iškris dantys ir nuslinks plaukai  ar kokia ten žala?

tai pirma jus man papasakokit apie cipsu sveikuma, nes gi teigiat, kad viskas sveika. Gal cia as kazkokiu moksliniu naujienu neisgirdau, kad cipsai prie sveiko maisto priskiriami g.gif
Atsakyti
QUOTE(yellowlady @ 2015 01 03, 20:54)
man tai baisiausia, kad berniukas tiesiog reikalauja pusryčiams virti dešrelių, nors kartu su jomis ir valgo košę, bet man tos dešrelės vos ne kasdien pusryčiams tai nėr baisiau ir jau nežinau ką daryti  doh.gif  nes jei nėr dešrelių, tai jis ir nepusryčiauja, nors paskui dienos metu tai ir visokiausias daržoves valgo (salotu lapų tik nemėgsta) ir vaisius, pieno produktus, troškinius kuriuos gaminu valgo, saldumynų jam beveik nereikia, nors kartai paragauna saldainių pas močiutę smile.gif
Gal kam jau teko susidurt su tokia problema? ka darete? būtų smagu jei pasidalintumet patarimais  smile.gif


Nu mes irgi panasiu problemu turim, praktiskai visai nevalgo jokiu darzoviu (net sriuboj ar troskiny), mesos irgi jokios isskyrus desreles ir keptas kulseles (ir tai ne visada). Nori vien duonos, blynu, dribsniu, makaronu, vienu angliavandeniu. Tai man atrodo jeigu jusu vaikas mielai siaip valgo darzoves ir kita maista - tai tik dziaukites. Susiraskit kuo naturalesne, sveikesne desreliu rusi ir nesijaudinkit - atsivalgys viena diena ir nebenores.
Atsakyti
QUOTE(Terroriste @ 2015 01 04, 12:44)
tai pirma jus man papasakokit apie cipsu sveikuma, nes gi teigiat, kad viskas sveika. Gal cia as kazkokiu moksliniu naujienu neisgirdau, kad cipsai prie sveiko maisto priskiriami  g.gif

taip, sveika. Traškučiai toks pat maisto produktas kaip ir kopūstas ar pienas. Valgyk be saiko sveikiausią maistą jis pakenks lygiai taip pat, kaip ir be saiko valgomas nesveikas maistas.
Atsakyti
QUOTE(LasiukeUK @ 2015 01 04, 13:28)
Nu mes irgi panasiu problemu turim, praktiskai visai nevalgo jokiu darzoviu (net sriuboj ar troskiny), mesos irgi jokios isskyrus desreles ir keptas kulseles (ir tai ne visada). Nori vien duonos, blynu, dribsniu, makaronu, vienu angliavandeniu. Tai man atrodo jeigu jusu vaikas mielai siaip valgo darzoves ir kita maista - tai tik dziaukites. Susiraskit kuo naturalesne, sveikesne desreliu rusi ir nesijaudinkit - atsivalgys viena diena ir nebenores.


Tai mes jau radę dešreles, kuriose bent jau man atrodo, kad mažiausiai bereikalingų priedų, bet vistiek man kažkaip ramiau būtų, jei jis valgytų šiaip kokią mėsytę, tuo labiau, kad kasdien yra pagaminta kas nors šviežio ir tikrai skanaus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(yellowlady @ 2015 01 04, 19:46)
Tai mes jau radę dešreles, kuriose bent jau man atrodo, kad mažiausiai bereikalingų priedų, bet vistiek man kažkaip ramiau būtų, jei jis valgytų šiaip kokią mėsytę, tuo labiau, kad kasdien yra pagaminta kas nors šviežio ir tikrai skanaus  smile.gif

arba kaip tik nupirk pačių neskaniausių dešrelių - gal apskritai nebenorės daugiau dešrelių, o rinksis skanesnį maistą smile.gif
Atsakyti
O nebandėt saldainius ir šokoladus pakeisti džiovintais vaisiais ir juodu šokoladu? Aišku, visokių vaikų yra. Pvz., mūsų draugų mergaitės alpsta pamačiusios Barni batonėlį, o maniškis tokio net nebuvo matęs. Vieną kartą nupirkau jam paragaut, tai tik palaižė, truputį atsikando ir numetė. Ir man taip gera ant širdies liko, kad jam nepatiko lotuliukas.gif Saldainių prašosi, nes mato, kad tėtis ima ir į kišenę deda. Ir parduotuvėje būna nustveria kokį šokoladuką ir žiūri į akis, ar leisim ant prekystalio padėti. Kažkaip nedarom dėl to tragedijos, juk ir patiems kartais norisi ko nors saldaus. Tiesiog stengiamės, kad vietoj įprasto kinderio ar milkos būtų juodas šokoladas, vietoj saldainių - džiovinti vaisiai, vietoj čipsų - taleriai, vietoj colos - mineralinis vanduo. Tiesa, nuo vieno draugo irgi gavom velnių, kad vaikui duodam Vytauto mineralinį vandenį, esą per daug druskų ir nesveika doh.gif nu ką žinau, kad per dieną išgeria stiklinę, tai jau druskos į sąnarius nusės ar ką? Pati ant tokio vandens užaugau, kažkaip nepastebėjau tokių dalykų g.gif Aišku, maniškis žino, kas tie čipsai, kas ta cola yra, juk ir į svečius einam, o ten gi visko ant stalo būna. Nedraudžiam paragaut, bet stebim, kad neprivalgytų. Galima bandyt saugot visaip ir draust ir dar ką, bet vaikai paaugs, į mokyklą išeis, o ten visko bus, su laiku su visais valgomais ir geriamais dalykais susipažins... Manau, kad savo pavyzdžiu galima kažkiek suformuoti vaiko požiūrį, supratimą, kas yra sveikas, naudingas maistas, išmokyti atsirinkti ką į burną dėti. Bet pirmiau reik į save iš šono pažiūrėti smile.gif jei patys geriam tik colą, nėra ko norėt, kad vaikas gertų tik vandenį smile.gif Ir šiaip manau, kad jei viską draust, tai su laiku, be tėvų priežiūros tiek prisiragaut visko gali, kad tik blogiau bus....
Atsakyti
kiek imanoma stengiames visa seima, ne tik vaikai, maitintis sveikai, gamintis namie, jokiu pusfabrikaciu, desreliu, prekybos centru misrainiu. Bet aisku gerai, kad mano vaikai megsta visas darzoves, vietoj sokolado pasiriks obuoli, megsta ivairia mesyte.
Atsakyti
QUOTE(yellowlady @ 2015 01 03, 22:54)
man tai baisiausia, kad berniukas tiesiog reikalauja pusryčiams virti dešrelių, nors kartu su jomis ir valgo košę, bet man tos dešrelės vos ne kasdien pusryčiams tai nėr baisiau ir jau nežinau ką daryti  doh.gif  nes jei nėr dešrelių, tai jis ir nepusryčiauja, nors paskui dienos metu tai ir visokiausias daržoves valgo (salotu lapų tik nemėgsta) ir vaisius, pieno produktus, troškinius kuriuos gaminu valgo, saldumynų jam beveik nereikia, nors kartai paragauna saldainių pas močiutę smile.gif
Gal kam jau teko susidurt su tokia problema? ka darete? būtų smagu jei pasidalintumet patarimais  smile.gif

Nevirkite dešrelių ir per laiką atpras
Papildyta:
QUOTE(Keilada @ 2015 01 04, 14:32)
taip, sveika. Traškučiai toks pat maisto produktas kaip ir kopūstas ar pienas. Valgyk be saiko sveikiausią maistą jis pakenks lygiai taip pat, kaip ir be saiko valgomas nesveikas maistas.

Iš kokio mėnulio iškritote, iš čipsų planetos? lotuliukas.gif Netikėjau, kad šiais informacijos laikais dar yra taip kvailai mąstančių
Atsakyti
QUOTE(Keilada @ 2015 01 04, 13:32)
taip, sveika. Traškučiai toks pat maisto produktas kaip ir kopūstas ar pienas.

doh.gif

QUOTE(Zabyte @ 2015 01 06, 13:17)

Iš kokio mėnulio iškritote, iš čipsų planetos? lotuliukas.gif Netikėjau, kad šiais informacijos laikais dar yra taip kvailai mąstančių

forumo dalyviu neseku, bet itariu, kad cia dar mergiscia bus parasius, nes tikrai ne suaugusio zmogaus komentaras.
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2015 01 06, 13:44)
doh.gif
forumo dalyviu neseku, bet itariu, kad cia dar mergiscia bus parasius, nes tikrai ne suaugusio zmogaus komentaras.

taip niekas ir nepasakė, kas blogo nutiks suvalgius pakutį traškučių?
Atsakyti
QUOTE(Keilada @ 2015 01 06, 14:51)
taip niekas ir nepasakė, kas blogo nutiks suvalgius pakutį traškučių?

niekas ir nesako, kad nusinuodins. Bet ir niekas is suaugusiu zmoniu nesugalvoja lygint cipsu su kopustu ar pienu doh.gif Ir dar pareiksti, kad tai sveikas maistas doh.gif




Mano manymu, kas blogiausio nutiks, tai vaikas nores dar ir dar. Aisku, nebutinai. Bet gali paskui kaip ir su tom desrelem but - nera desreliu, tai nieko nereikia.
Atsakyti
Vengiam to nesveiko maisto kiek įmanoma, bet tiesą sakant manau, kad daugumai mūsų (kalbu apie suaugusius) dar reiktų nemažai pasimokyti apie tai kas sveika, o kas ne. Pvz man tikrai trūksta žinių šia tema ir visaip stengiuosi apsišviesti, kad perduoti tas žinias savo vaikams ir kad jie nekartotų tų klaidų, kurias darau aš.
Tai va, manau, kad didžiausias blogis vis tik yra cukrus. Tiek vaikui, tiek ir suaugusiam. Ir tiesą sakant, man keista, kad dauguma tėvų nežino, jog mažame indelyje vaikiško jogurto yra beveik 4 šaukšteliai cukraus. Todėl mano šeimoje jogurtas nėra laikomas sveiku maistu. Taip pat ir pirktinės sultys - cukraus bomba. Nėa nieko geriau už paprastą vandenį.
Atsakyti