Įkraunama...
Įkraunama...

Ar duodate vaikams nesveiko maisto?

QUOTE(Alexandra.R. @ 2015 01 06, 15:07)
niekas ir nesako, kad nusinuodins. Bet ir niekas is suaugusiu zmoniu nesugalvoja lygint cipsu su kopustu ar pienu  doh.gif Ir dar pareiksti, kad tai sveikas maistas  doh.gif
Mano manymu, kas blogiausio nutiks, tai vaikas nores dar ir dar. Aisku, nebutinai. Bet gali paskui kaip ir su tom desrelem but - nera desreliu, tai nieko nereikia.

tai tu neskaitei pastarųjų "mokslinių" straipsnių, kuriuose teigiama, kad pienas yra kone nuodas, osriubos apskritai negalima valgyt, o kur dar teiginiai, kad ginkdie negalima valgyt mėsos su bulvėmis ir pan. Vaisiai irgi netoleruojami, ten gi tiek daug cukrų ir visa kita biliberda.
Sveikas ir nesveikas maistas labai jau subjektyvios sąvokos. Judrų, turiningą gyvenimą turintis vaikas, net ir valgydamas traškučius, bei gerdamas limonadą, bus sveikesnis, nei prie kompo dienas leidžiantis ir gryno oro retai gaunantis vaikas, maitinamas garuose troškinta kalakutiena su cukinijomis.
Papildyta:
QUOTE(Milk @ 2015 01 06, 15:19)
Vengiam to nesveiko maisto kiek įmanoma, bet tiesą sakant manau, kad daugumai mūsų (kalbu apie suaugusius) dar reiktų nemažai pasimokyti apie tai kas sveika, o kas ne. Pvz man tikrai trūksta žinių šia tema ir visaip stengiuosi apsišviesti, kad perduoti tas žinias savo vaikams ir kad jie nekartotų tų klaidų, kurias darau aš.
Tai va, manau, kad didžiausias blogis vis tik yra cukrus. Tiek vaikui, tiek ir suaugusiam. Ir tiesą sakant, man keista, kad dauguma tėvų nežino, jog mažame indelyje vaikiško jogurto yra beveik 4 šaukšteliai cukraus. Todėl mano šeimoje jogurtas nėra laikomas sveiku maistu. Taip pat ir pirktinės sultys - cukraus bomba. Nėa nieko geriau už paprastą vandenį.

nesveikas yra vienintelis dalykas - saiko neturėjimas. O sultys net ir nepirktinės yra cukraus bombos. Beje, ne jogurtai neturėtų turėti tiek daug cukraus, nebent turi galvoje jogurtinius desertus.
Atsakyti
QUOTE(Keilada @ 2015 01 06, 17:37)

nesveikas yra vienintelis dalykas - saiko neturėjimas. O sultys net ir nepirktinės yra cukraus bombos. Beje, ne jogurtai neturėtų turėti tiek daug cukraus, nebent turi galvoje jogurtinius desertus.



Kalbu apie jogurtą. Negaliu įvardinti pavadinimo, nes tiesiog jo neperku, o beto mes ne LT gyvenam, čia cukraus maiste yra daugiau nei lietuvių gamintojų produkcijoje. Beje, druskos taip pat. Pvz. vietinių čipsų aš valgyti negaliu, nes man jie tiesiog per sūrūs, lyginant su lietuviškais. Pirktinėse sultyse cukraus yra pridėta papildomai, beto, kuris natūraliai vaisiuose yra. Nors kaip minėjau, geriau vanduo.

Pritariu jums dėl saiko, bet nepritariu dėl to, kad aktyvus ir valgantis čipsus bus sveikesnis. Mes vaikų sveikatą linkę vertinti tik tuo, ad serga ar ne ir dažniausiai kalbame apie peršalimo ligas, kai tuo tarpu mityba nulemia tai kokių mes sveikatos problemų turėsim ateityje, tolimoje ateityje. Tie čipsai atlikę savo negerą darbą mūsų organizme gali iššaukti ligą, kai mums bus 40metų ir galbūt net nesuprasim, jog tai nulėmė būtent netinkama mityba.

Ko gero reiktų tiesiog pripažinti, kad mes esam pernelyg priklausomi nuo maisto, negalim gyventi be saldumynų, nes turim priklausybę.
Atsakyti
QUOTE(Milk @ 2015 01 06,)
dauguma tėvų nežino, jog mažame indelyje vaikiško jogurto yra beveik 4 šaukšteliai cukraus. Todėl mano šeimoje jogurtas nėra laikomas sveiku maistu.

Teisybės dėlei, rašant reiktų akcentuoti, jog pirktinis jogurtas ir toje šalyje kur gyvenat. Nes LT yra jogurtų pasirinkimas natūralaus skonio ir be cukrų. Antra, jogurto gamyba yra itin paprasta ir dar nė vienai mamai rankos nenukrito, jog užraugt namie.
Tad čia ne konkretus produktas kaltas, o požiūris netinkamas.

Nėra sveikų ar nesveikų produktų, yra subalansuota
mityba ("sveika", "taisyklinga") ir yra skirtingos maistinės vertės maisto produktai.

Visos sultys - cukraus bomba. Daugelis net nežino, jog žmogaus org-mas pilnai įsisavina tik 40 ml grynų sulčių, o perviršį tiesiog pašaliname. Todėl racionaliausia ir teisingiausia natūralias sultis atitinkamai skiesti, o dar geriau suvartoti gryną vaisių su visa ląsteliena.

Kaip ir medus - beveik neturi jokio pranašumo prieš cukrų.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2015 01 06, 18:58)
Teisybės dėlei, rašant eiktų akcentuoti, jog pirktinis jogurtas or toje šalyje kur gyvenat. Nes LT yra jogurtų pasirinkimas natūralaus skonio ir be cukrų. Antra, jogurto gamyba yra itin paprasta ir dar nė vienai mamai rankos nenukrito, jog užraugt namie.
Tad čia ne konkretus produktas kaltas, o požiūris netinkamas.

Nėra sveikų  ar nesveikų produktų, yra subalansuota
mityba ("sveika", "taisyklinga") ir yra skirtingos maistinės vertės maisto produktai.

Visos sultys - cukraus bomba. Daugelis net nežino, jog žmogaus org-mas pilnai įsisavina tik 40 ml grynų sulčių, o perviršį tiesiog pašaliname. Todėl racionaliausia ir teisingiausia natūralias sultis atitinkamai skiesti, o dar geriau suvartoti gryną vaisių su visa ląsteliena.

Kaip ir medus - beveik neturi jokio pranašumo prieš cukrų.


Pritariu viskam ką parašėt. Tiesiog gyvenu šalyje, kur priimtas masinis vartojimas, perteklinis pirkimas ir nesuvartoto maisto metimas lauk, jokio racionalaus mąstymo ir valgiaraščio planavimo. Žinau, negalima suabsoliutinti, bet vietinių mąstymas kardinaliai skiriasi nuo lietuvių. Pas mus irgi yra natūralių jogurtų, be cukraus, be priedų. Ir aš nenorėjau kaltinti konkretaus produkto, o pateikiau tik pavyzdį, norėdama akcentuoti, jog neskaitom mes etikečių ir nesidomim tuo, ką dedam į burną. Paminėjau jogurtą ir sultis tik todėl, kad šie produktai laikytini sveikais tiesiog savaime, nesigilinant į faktus,


Atsakyti
QUOTE(Milk @ 2015 01 06, 17:14)
Tiesiog gyvenu šalyje, kur priimtas masinis vartojimas, perteklinis pirkimas ir nesuvartoto maisto metimas lauk, jokio racionalaus mąstymo ir valgiaraščio planavimo.

Pagal pirmą žinutę pagalvojau, kad visai išbrokavote jogurtą, kaip produktą biggrin.gif

Šiaip pas mus irgi jau priimtinas masinis vartojimas, pirkimas,maisto švaistymas ir nesugebėjimas patiems maitintis ir vaikus maitint išskirtinai kokybišku, saugiu ir tinkamos maistinės vertės maistu drinks_cheers.gif Bet čia ne tėvų kaltė, vaikai prie tokios ydingos mitybos pratinami ir darželiuose - kas baisiausia. Gauna ten ir dešrelių, garnyrai skurdūs, šviežių daržovių ir vaisių menka pasiūla, o visos vaikų šventės įsivaizduojamos kaip stalai lūžtantys nuo saldumynų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Milk @ 2015 01 06, 14:19)
Vengiam to nesveiko maisto kiek įmanoma, bet tiesą sakant manau, kad daugumai mūsų (kalbu apie suaugusius) dar reiktų nemažai pasimokyti apie tai kas sveika, o kas ne. Pvz man tikrai trūksta žinių šia tema ir visaip stengiuosi apsišviesti, kad perduoti tas žinias savo vaikams ir kad jie nekartotų tų klaidų, kurias darau aš.
Tai va, manau, kad didžiausias blogis vis tik yra cukrus. Tiek vaikui, tiek ir suaugusiam. Ir tiesą sakant, man keista, kad dauguma tėvų nežino, jog mažame indelyje vaikiško jogurto yra beveik 4 šaukšteliai cukraus. Todėl mano šeimoje jogurtas nėra laikomas sveiku maistu. Taip pat ir pirktinės sultys - cukraus bomba. Nėa nieko geriau už paprastą vandenį.



Visiskai pritariu! O va naturalus jogurtas - ir sveika ir skanu. Beje, jeigu domites siuo klausimu, tai perdirbti avgliavandeniai (pvz visi miltiniai produktai - batonas, makaronai, blynai, virtiniai, dribsniai) ir bulves bei kukuruzai yra irgi neypac geras variantas nes vos pasieke virskinamaji trakta yra zaibiskai paverciami cukrumi, ir organizmui reikia isskirti didelius kiekius insulino kad neutralizuoti gliukozes pertekliu kraujyje. Vaikams tai nera didele problema, nes ju medziagu apykaita zymiai greitesne, bet suaugusiems gali sukelti nuovargi, virsvori, 2 tipo diabeta ir pan.
Atsakyti
QUOTE(LasiukeUK @ 2015 01 07, 15:04)
Visiskai pritariu! O va naturalus jogurtas - ir sveika ir skanu. Beje, jeigu domites siuo klausimu, tai perdirbti avgliavandeniai (pvz visi miltiniai produktai - batonas, makaronai, blynai, virtiniai, dribsniai) ir bulves bei kukuruzai yra irgi neypac geras variantas nes vos pasieke virskinamaji trakta yra zaibiskai paverciami cukrumi, ir organizmui reikia isskirti didelius kiekius insulino kad neutralizuoti gliukozes pertekliu kraujyje. Vaikams tai nera didele problema, nes ju medziagu apykaita zymiai greitesne, bet suaugusiems gali sukelti nuovargi, virsvori, 2 tipo diabeta ir pan.


Ačiū, Lasiuke smile.gif tikrai stengiuosi rinkti info ir atsirinkti dar kur ptikima o kur ne, nes jau mitybos klausimu tikrai pilna įvairaiusių nuomonių.
Kalbant apie jūsų paminėtus angliavandenius, tai tikrai nereikia jais piknaudžiauti kaip ir paminėjot. Mes šių gaminių nevartojam, nes sūnus turi alergiją kviečiams, tai automatiškai iš visos šeimos valgiaraščio iškrito visi miltiniai patiekalai. Tik makaronų kartais valgom (be kviečių), nes sūnus labai jau juos mėgsta. Asmeniškai man tai buvo didelis ir naudingas sveikatai žingsnis, beto nukrito paskutiniai po gimdymo likę kilogramai ir sveriu mažiau nei prieš nėštumą smile.gif ir dingo tokie blogi įpročiai kaip valgyti sriubą su duona arba užkandžiauti sausainiais, bandelėmis ir pan. nesąmonėm smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Keilada @ 2015 01 06, 15:37)

PirS cia tu?
Atsakyti
QUOTE(Milk @ 2015 01 07, 14:37)
Asmeniškai man tai buvo didelis ir naudingas sveikatai žingsnis, beto nukrito paskutiniai po gimdymo likę kilogramai ir sveriu mažiau nei prieš nėštumą smile.gif ir dingo tokie blogi įpročiai kaip valgyti sriubą su duona arba užkandžiauti sausainiais, bandelėmis ir pan. nesąmonėm smile.gif



thumbup.gif Liuks! Mes irgi siuo metu esam atsisake angliavandeniu, tai abu su vyru jauciam skirtuma, tikrai savijauta geresne. Ir svoris tirpsta. Gaila kad musu 3 metu princese labai pripratus prie ju, tai retai kada isvis valgo ka pagaminu, nori tik skrudintos duonos, makaronu, zuvies pirsteliu ir kt. Tai keiciam jos valgiarasti palaipsniui, jau iprato pusryciams kiausinius valgyt ir dribsniu atsisake, tai jau vienas zingsnelis pirmyn.
Atsakyti
QUOTE(LasiukeUK @ 2015 01 08, 16:53)
thumbup.gif  Liuks! Mes irgi siuo metu esam atsisake angliavandeniu, tai abu su vyru jauciam skirtuma, tikrai savijauta geresne. Ir svoris tirpsta. Gaila kad musu 3 metu princese labai pripratus prie ju, tai retai kada isvis valgo ka pagaminu, nori tik skrudintos duonos, makaronu, zuvies pirsteliu ir kt. Tai keiciam jos valgiarasti palaipsniui, jau iprato pusryciams kiausinius valgyt ir dribsniu atsisake, tai jau vienas zingsnelis pirmyn.


O košės nemėgsta? aš kolkas neatradau nieko geresnio pusryčiams kaip avižinė košė. Įberiu dar kokių nors sėklų (linų sėmenų arba chai), Po košės dar gauna šiek tiek džiovintų spanguolių arba abrikosų, kartais razinų. Kai košės nevalgo tai kepu sausainius iš tų pačių avižų, bananų ir džiovintų vaisių, grūdų. Labai juos mėgsta smile.gif
Pabandykit namie išsikepti duonos iš grikių miltų, tai bus mažesnė blogybė už baltą duoną. Arba blynų iš avinžirnių miltų. Tikras skanumėlis smile.gif
Atsakyti
Neduodame. Nėra ragavusi jokių čipsų, kolų, saldainių, šokoladų, pard.ledų, sausainių, picų ir pan. ax.gif
Atsakyti
Kartais.Juk jiems norisi paragauti tų pacių hamburgerių ar colos,kurios ragavo jų draugai.
Atsakyti