Įkraunama...
Įkraunama...

Ar duodate vaikams nesveiko maisto?

As labai kontroliuoju saldumynus vaikams, jie niekados nepasiims saldumynu patys neatsiklause nei dabar nei anksciau. Visada papraso ir jei leidziu tai tik labai maza kieki, viena meduoli, du maximum, jei saldainis tai tik viena taip pat du max. Jei kokio snikerio dydzio tai is vis gyvenime nedaviau viso suvalgyti, dalinciau i keturias dalis ir tik viena dali.
O geriausia paciai valgant nesirodyti, tai vaikai nemato ir nenori.
Jau gana as nesveikai valgau ir saldumynus megstu doh.gif

Neriboju is saldziu tik vaisiu, jogurtu, varskes surelio, dziovintu vaisiu.
Neperkame jokiu cocacola, sprite, fanta ir pan...(nebent jau didele retenybe ir tai vaikams nelabai duodame)
Vietoj ju perkame squisha arba sultis.
Megstame gumas...

Mes toli grazu dar nesame sveikai valgantys schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(condoleeza @ 2007 06 15, 07:48)
Tiesa, dar toks perspėjimas. Atsargiai su Maximos ekologiškom daržovėm. Neseniai nusipirkau tą vadinamąjį ekologišką žalią poką bulvių. Atidariusi persigandau blink.gif . TAi ką radau nebuvo galima pavadinti netgi bulvėmis, ką jau kalbėti apie ekologiją. Tos atseit bulvės buvo visos pažaliavusios, su didžiuliais daigais ir suvytusios tiek, kiek tik įmanoma suvysti verysad.gif . Nesu priekabi, bet nesusilaikiusi tąkart netgi paskambinau kokybės inspekcijai. Paskui man paskambino iš Maximos kažkokia vadybininkė ir labai atsiprašinėjo, siūlė grąžinti pinigus, bet aš sakiau, kad ne tuose 3 Lt esmė. Dar sakė, kad tas bulves tuoj pat išims iš prekybos. Kitą dieną užsukusi specialiai nukulniavau į ekoskyrelį pažiūrėt. Spėkit, išėmė? Na, teisa sakant, negaliu atsistebėti savo naivumu lotuliukas.gif Mūsų šalyje svarbu nuplėšti kuo daugiau pinigo. Kam rūpi kažkia ekologija... g.gif

P.S. Na, ir prirašiau...  ax.gif Bet kartis tiesiog pikta, kai esi maustomas kaip paskutinis idiotas.


g.gif O tai gal gali duoti konkretų patarimą, kaip bulves be jokių trąšų, priedų ir pan. dalykų išlaikyti šviežias iki pavasario. Visos "švarios" bulvės pavasarį suvysta ir apauga daigais. Bėda, tik, kad prekybininkai neatidarė maišelio prieš prekiaudami.
Rask tu natūralią bulvę pavasarį, be pakitimų.
O ekologiški ūkiai Lietuvoje yra tikri ir griežtai tikrinami. Supermamoje yra tema apie tai, paieškok ir pasiskaityk.

QUOTE(Gytr @ 2007 06 15, 18:56)
drinks_cheers.gif  drinks_cheers.gif  As galvojau, kad tik as taip ir mastau, kad nesiruosiu vaikui duoti desreliu. Tikrai daug sveikiau vaikui mesytes isvirt negu desrele, i kuria gamintojai prikrauna visokiu priedu - pradedant krakmolu, baigiant - natrio nitritu ir pan.  blink.gif
Kazin, ar ir vanduo siais laikais sveika?  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif


O iš kur žinai, kad mėsytė neišvoliota kokioje nors salietroje ir yra sveika, be jokių prifarširuotų hormonų?
Ką perki, niekada nesi tikras, kad tai jau šimtu procentu geriau, nei vienas ar kitas produktas tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2007 06 20, 13:42)

O iš kur žinai, kad mėsytė neišvoliota kokioje nors salietroje ir yra sveika, be jokių prifarširuotų hormonų?
Ką perki, niekada nesi tikras, kad tai jau šimtu procentu geriau, nei vienas ar kitas produktas  tongue.gif



Is dvieju blogybiu renkuosi mazesne mirksiukas.gif Mesyte siais laikais auginama gyvulius seriant hormonais. Bet geriau as nupirksiu vaikui vien tik mesos ir is jos kazka pataisysiu, negu duosiu desrele, kuri pagaminta is tos pacios mesos, plius dar visokio velnio i ja prideta blink.gif blink.gif Kaip beziuretum, vis tiek mesyte sveikiau negu desrele, i kuria (be visu kitu priedu) prikraunama daug druskos. Kam jautresnius negu suaugusiuju vaiko inkstus kankinti dideliu druskos kiekiu? O ka jau kalbet apie kitus E, esancius desrelej? blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Gytr @ 2007 06 20, 17:32)
Is dvieju blogybiu renkuosi mazesne  mirksiukas.gif  Mesyte siais laikais auginama gyvulius seriant hormonais. Bet geriau as nupirksiu vaikui vien tik mesos ir is jos kazka pataisysiu, negu duosiu desrele, kuri pagaminta is tos pacios mesos, plius dar visokio velnio i ja prideta  blink.gif  blink.gif  Kaip beziuretum, vis tiek mesyte sveikiau negu desrele, i kuria (be visu kitu priedu) prikraunama daug druskos. Kam  jautresnius negu suaugusiuju vaiko inkstus kankinti dideliu druskos kiekiu? O ka  jau kalbet apie kitus E, esancius desrelej? blink.gif


Ar domėjaisi nors kada kas gali nutikti žmogui jeigu jis maitinsis tokia mėsa? Ar žinai, kodėl pvz. vištiena pagamintų iš vištų augintų hormonais mėsa yra uždrausta?
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2007 06 20, 16:35)
Ar domėjaisi nors kada kas gali nutikti žmogui jeigu jis maitinsis tokia mėsa? Ar žinai, kodėl pvz. vištiena pagamintų iš vištų augintų hormonais mėsa yra uždrausta?



O tu isitikinus, kad vistiena auginama kitaip????
O pavyzdziai, kai daugeja serganciu veziu zmoniu (beje, ir vaiku, o tai ir yra baisiausia!!!!) tik irodo mums, kokiu nesveiku oru kvepuojam ir koki nesveika maista valgom....
Uztat as ir renkuosi geriau gryna produkta (kad ir minetas pavyzdys su mesa ir desrelem) negu pusfabrikati, kuriame galima rasti dar daugiau visokiu vaiko organizmui nepageidaujamu priedu....
Atsakyti
QUOTE(Gytr @ 2007 06 20, 18:53)
O tu isitikinus, kad vistiena auginama kitaip????
O pavyzdziai, kai daugeja serganciu veziu zmoniu (beje, ir vaiku, o tai ir yra baisiausia!!!!) tik irodo mums, kokiu nesveiku oru kvepuojam ir koki nesveika maista valgom....
Uztat as ir renkuosi geriau gryna produkta (kad ir minetas pavyzdys su mesa ir desrelem) negu pusfabrikati, kuriame galima rasti dar daugiau visokiu vaiko organizmui nepageidaujamu priedu....


Aha, įsitikinusi, nes valgau iš mamos kaimo tongue.gif
Aš, apie pusfabrikačius nekalbu. Aš kalbu, kad tavo minėta mėsa, gali būti taip pat net labai nesveika, o gal net nesveikesnė nei dešrelės (jų gi visokių irgi yra) rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2007 06 20, 18:34)
Aha, įsitikinusi, nes valgau iš mamos kaimo  tongue.gif
Aš, apie pusfabrikačius nekalbu. Aš kalbu, kad tavo minėta mėsa, gali būti taip pat net labai nesveika, o gal net nesveikesnė nei dešrelės (jų gi visokių irgi yra)  rolleyes.gif



Vat jei is mamos kiemo valgai, tai tada tikrai sveikai valgai mirksiukas.gif
O kad mesa nesveikesne uz desreles - nu ne uz ka nepatikesiu schmoll.gif Motyvas, kaip ir rasiau - desrelese yra ne tik mesyte, bet ir ivairus priedai bei konservantai, suteikiantys desrelei kvapa, skoni, forma ir t.t mirksiukas.gif

Sutinku, kad desreles - tai issigelbejimas mamai, kuri neturejo laiko/nenorejo vaikui pataisyt naminio maisto. Tai patogu. Bet tik tiek. Bet kad sveika - niekada nepatikesiu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Gytr @ 2007 06 20, 20:20)
Vat jei is mamos kiemo valgai, tai tada tikrai sveikai valgai  mirksiukas.gif
O kad mesa nesveikesne uz desreles - nu ne uz ka nepatikesiu  schmoll.gif  Motyvas, kaip ir rasiau -  desrelese yra ne tik mesyte, bet ir ivairus priedai bei konservantai, suteikiantys desrelei kvapa, skoni, forma  ir t.t  mirksiukas.gif

Sutinku, kad desreles - tai issigelbejimas mamai, kuri neturejo laiko/nenorejo vaikui pataisyt naminio maisto. Tai patogu. Bet tik tiek. Bet kad sveika - niekada nepatikesiu  mirksiukas.gif


Aš nesakau, kad sveika. Tiesiog aš netikiu, kad mėsa pardavinėjama parduotuvėse yra be priedų ax.gif tai parduotuvinė mėsa man nė kiek su sveikumu nesiasocijuojasi cool.gif
Atsakyti
[quote=Limcamca,2007 06 20, 11:42]
g.gif O tai gal gali duoti konkretų patarimą, kaip bulves be jokių trąšų, priedų ir pan. dalykų išlaikyti šviežias iki pavasario. Visos "švarios" bulvės pavasarį suvysta ir apauga daigais. Bėda, tik, kad prekybininkai neatidarė maišelio prieš prekiaudami.
Rask tu natūralią bulvę pavasarį, be pakitimų.




Na, tai įdomu, o kas tuos maišiukus tada turi tikrinti jei ne prekybininkai g.gif . Tikriausiai pirkėjai parsinešę namo?... lotuliukas.gif Ekologiškų daržovių esmė, manau, ir turėtų būti ta, kad jos būtų ne tik ekologiškai užaugintos, bet ir tinkamai laikomos. Juk pažaliuoja (ir tampa nuodingos) bulvės ne dėl pavasario... Greičiau dėl netinkamų schmoll.gif laikymo sąlygų.

P.S. O natūralių bulvių be pakitimų vis dėlto radau. Aišku, ne prekybos centre. Tokia gera teta savo darže užaugino ir puikiai išlaikė. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo condoleeza: 21 birželio 2007 - 09:42
QUOTE(Limcamca @ 2007 06 20, 22:28)
Aš nesakau, kad sveika. Tiesiog aš netikiu, kad mėsa pardavinėjama parduotuvėse yra be priedų  ax.gif tai parduotuvinė mėsa man nė kiek su sveikumu nesiasocijuojasi  cool.gif



Gerai, jei tau yra galimybe is kaimo mesyte parsivezt. O tiems, kurie tos galimybes neturi, tenka pirkti tai, ka pasiulo parduotuve. Bet net parduotuvej yra galimybe rinktis tarp nesveiko ir nesveikesnio maisto (kaip pvz, tarp mesos ir desreliu mirksiukas.gif mirksiukas.gif ). Todel ir akcentuoju, kad as parduotuvej renkuosi kiek imanoma sveikesni maista. Nesakau, kad mesa yra 100 proc. sveika. Tiesiog ji yra sveikesne nei desreles smile.gif
Atsakyti
Stenguosi vaikui duoti sveikesni ir geresni maista nei pati valgau 4u.gif
Atsakyti
Stengiuosi duot kuo sveikesni maista ir neduot visokiu pusfabrikaciu 4u.gif
Atsakyti