Įkraunama...
Įkraunama...

"Liaudies legendos" apie kvailus vardus

Gal ir yra kur viena kita Fekalija, pora Gėjų ir kitų "lobynų" bet tai tikrai ne tiek daug kiek rašo biggrin.gif Aš tai nei vieno tokio nepažįstų, žinau tik berniuką kurį Gajumi pavadino, bet čia jau kita tema smile.gif O tos istorijos manau yra, buvo ir bus pasakojamos, tei nereikia labai gilintis į jas 4u.gif Aš tokių irgi krūvą girdėjau ir šiame forume, ir ne tik biggrin.gif
Atsakyti
Tai tiki žmonės visokiais pletkais, ką jau padarysi tongue.gif
Atsakyti
Aš pati tokia istorija girdėjau, ir skaičiau kažkur ir tiesą saknat, kai pirmą sykį išgirdau, tai tikrai patikėjau blush2.gif O dabar tiek apie tai kalbama, kad net nežinau, tikrai kažkokios "legendos" doh.gif Negali gi jų tiek būti doh.gif
Atsakyti
Aš tikrai tikiu, kad gal kada nors ir buvo pavadinta mergaitė Fekalija, bet jų tikrai nėra tiek daug, kaip visos tos istorijos leidžia manyt doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Dios @ 2007 06 15, 23:15)
kita tokia "liaudies legenda" -- apie mociute, kuriais tevai sugalvojo vienoki varda, bet per krikstynas kumai prisigere, uzmirso, ir tada turejo sugalvoti kunigas. nu man mama sia istorija pasakojo apie mano mociute. bet rimtai suabejojau sios istorijos rimtumu, kai isgirdau dar bent 5 zmones pasakojant tokia pat.

O tokią panašią tai tikrai skaičiau, bet čia buvo išgalvota, nes skaičiau knygoje-rinkinyje, ten buvo įvairūs kūriniai apie mistiką, tamsos padarus ir panašiai. Vienas jų vadinosi "Juodasis voras" berods, nepamenu tiksliai blush2.gif Ta istorija aišku irgi buvo baisi ir visai ne apie vaiko vardą biggrin.gif bet ten tiesiog buvo pasakota apie vieną veikėją, kur krikšto mama turėjo pasakyti per krikštynas vardą, o jai jį pamiršo pasakyti, tai ir išėjo taip, kad kunigas pats bekrikštydamas sugalvojo tam vaikui vardą smile.gif Na bet sakau, čia išgalvotas pasakojimas buvo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Dios @ 2007 06 15, 23:15)
kita tokia "liaudies legenda" -- apie mociute, kuriais tevai sugalvojo vienoki varda, bet per krikstynas kumai prisigere, uzmirso, ir tada turejo sugalvoti kunigas. nu man mama sia istorija pasakojo apie mano mociute. bet rimtai suabejojau sios istorijos rimtumu, kai isgirdau dar bent 5 zmones pasakojant tokia pat.


Pažįstu realios tokios legendos įsikūnijimus - moteriškės jau 70 sulaukę. Mano mamos gimtajame kaime kaimynams tą pačią dieną gimė mergaitės. Vieni nusprendė dukrą pavadinti Brone, kiti - Regina. Krikštynos buvo panašiu metu. Vežant krikštyti Reginą kūmai pamiršo vardą ir pakrikštijo irgi Brone. Nebe Reginos tėvai tai sužinoję neapsidžiaugė smile.gif
Rezultatas: moteris dokumentuose yra Bronė, bet visi ją vadina Regina, nes ji visada prašo ją būtent Regina vadinti. Ir labai gailisi, kad nesiryžo vardo dokumentuose pasikeisti, nes "kaip dabar gausis: ant kapo bus parašyta Bronė, o realiai mirs Regina".
p.s. Bet kol man vaikystėje susivedė galai, kad Bronė ir Regina yra tas pats asmuo doh.gif
Atsakyti
nail.gif tai ka, vakar buvom draugu sodyboje. kazkas pradejo kalba apie vardus, tai vienas is buvusiuju sodyboje papasakojo TIKRA istorija, kaip kazkieno tolima giminaite ar pan. (tiesa sakant, net nesigilinau ir nesiveliau i diskusijas po tos istorijos) papasakojo apie Fekalija Snukyte... doh.gif

tik idomus faktas - mano labai gudri drauge nezinojo, ka ta fekalija reiskia. bet greit buvo apsviesta rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(Dios @ 2007 06 15, 23:15)
kita tokia "liaudies legenda" -- apie mociute, kuriais tevai sugalvojo vienoki varda, bet per krikstynas kumai prisigere, uzmirso, ir tada turejo sugalvoti kunigas. nu man mama sia istorija pasakojo apie mano mociute. bet rimtai suabejojau sios istorijos rimtumu, kai isgirdau dar bent 5 zmones pasakojant tokia pat.


situo tai tikiu, nes ir pati galiu papasakoti rolleyes.gif mociutes seseri gudziais 1924-aisiais tevai nutare pavadinti Eugenija. nieks neprisigere, bet kumai tikrai pamirso varda, tais laikais labai neiprasta ir naujoviska. tai pavadino Ieva Ona. kuma paeme savaji - Ieva, o krikstijo mazdaug per Onines, tai Ona pridejo. teta vadiname Ieva.
Atsakyti
Išvada: krikštatėviais reikia imti labai gerą atmintį turinčius žmones hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(Minerva @ 2007 06 17, 13:23)
Išvada: krikštatėviais reikia imti labai gerą atmintį turinčius žmones hihihi.gif


tai dabar jau baika, CM kūdikį patys tėvai registruoja. o tada bažnyčia ir metrikus duodavo.
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2007 06 16, 08:36)
Kaspisijos ir kt. jau tikrai anekdotas. kaip visokie vielabraukiai ir nešmenys hihihi.gif
Papildyta:
drinks_cheers.gif arba Isila galėjo atidaryti atskirą jų registravimo temą, kaip supervaikiukų vardų  rolleyes.gif


galiu, laisvai, tik tegu man patvirtintus duomenis pateikia biggrin.gif
Atsakyti
Įkišiu ir aš autosaknabą į šią diskusiją. Manau, kad viską lemia lietuviškas mentalitetas: ir aš ten buvau, alų midų gėriau! Nesvarbu, buvau ar nebuvau - svarbiausia pasigirt. Taigi ir "pažįstu" baisiai daug Fekalijų, Gėjų ir t.t. Panašiai, kaip iš serijos: "Mano kaimynas dešimčia metų vyresnis, jam jau 80, bet jis sako, kad su žmona jam dar išeina - na, tai ir aš taip SAKYSIU".
Atsakyti
QUOTE(dmu @ 2007 06 18, 14:16)
Įkišiu ir aš autosaknabą į šią diskusiją. Manau, kad viską lemia lietuviškas mentalitetas: ir aš ten buvau, alų midų gėriau! Nesvarbu, buvau ar nebuvau - svarbiausia pasigirt.


Na čia gal ne tik ir lietuviškas mentalitetas, bet ir apskritai su internetu ypač taip, kai niekas negali patikrinti, tai ir visos istorijos tikros. Aš dirbu klientų aptarnavime vienoje kompiuterinėje firmoje, na ir pas mus būna kad ieškom įrangos testuotojų, tai dauguma kas klausia apie darbą, būna viską ten pratęstavę, o kai pažiūrai į amžių dokumentuose, tai gaunasi kad kai tas projektas buvo, pasirodo tiems klausiantiems kokie 10-11 metų tebuvo, bet visi laaaabai rimti darbininkai. lotuliukas.gif
Atsakyti