Įkraunama...
Įkraunama...

Ar vaikai turi auginti vaikus?

Vaikus turi auginti tevai thumbup.gif , o ne vyresnieji sesutes ir broliukai, kuriems tokiu budu yra sutrumpinama vaikyste ir jie imetami i suaugusiuju pasauli. Aisku, padeti priziureti mazaji broliuka ar sesute jie turi, taip issiugdydami atsakomybes, pareigos jausmus; bet nereiketu mazuju visiskai uzkrauti vyresniesiems.
Atsakyti
VIENAREIKSMISKAI - NETURI schmoll.gif
Atsakyti
Turi! Ir privalo. Ir priziuri, ir nesiskundzia. Kiekvienas seimoje turi savo pareigu, o mano dukros pareiga grizus is mokyklos pasirupinti astuoniais metais jaunesniu broliu kol mes grisime is darbo- padaryti valgyti, padeti ruosti namu darbus, priziureti, kad i lauka eitu su pirstinemis ir pan. Ir nieko cia baisaus nera. Tokia pati pareiga kaip siurbti kilimus ar plauti masina.
Atsakyti
QUOTE(bulba @ 2005 12 27, 05:14)
Turi! Ir privalo. Ir priziuri, ir nesiskundzia. Kiekvienas seimoje turi savo pareigu, o mano dukros pareiga grizus is mokyklos pasirupinti astuoniais metais jaunesniu broliu kol mes grisime is darbo- padaryti valgyti, padeti ruosti namu darbus, priziureti, kad i lauka eitu su pirstinemis ir pan. Ir nieko cia baisaus nera. Tokia pati pareiga kaip siurbti kilimus ar plauti masina.


Mokyklinuką pakontroliuot, ar jam valgyti paduoti,- kodėl ir ne. Tačiau rūpintis mažesniu vaiku, kuris dar pats nemoka susirasti pats sau užsiėmimo ir daug dėmesio reikalauja- jokiu būdu. Pati ganiau septyniais metais jaunesnį broliuką. Nei man tai į gerą tokios pareigos tuomet ėjo, nei broliukui gerai buvo. Vaikui perdaug sunkus auklės darbas, nors tėvams kartais kitokios išeities nebūna. Dar ir dabar mane sąžinė graužia už brolio drausminimus. bash.gif bicycle.gif Neklausydavo...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Yo-yo: 27 gruodžio 2005 - 17:30
Kokia cia dar nesamone, vaikai privalo? BRRR... Jie tik gali retkarciais paprasyti jums padeti. Mamytes ir teveliai, savo vaikus auginkit patys, tai jusu pareiga, jus nusprendete juos gimdyti ir palikite vyresnelius ramybeje dziaugtis savo vaikyste. Vaikai augins savuosius.
Atsakyti
QUOTE(karina @ 2006 01 03, 17:44)
Kokia cia dar nesamone, vaikai privalo? BRRR... Jie tik gali retkarciais paprasyti jums padeti.  Mamytes ir teveliai, savo vaikus auginkit patys, tai jusu pareiga, jus nusprendete juos gimdyti ir palikite vyresnelius ramybeje dziaugtis savo vaikyste. Vaikai augins savuosius.


Pritariu thumbup.gif

Mano sūnūs trumpai pažiūri sesę tada, kai man reikia nubėgti į parduotuvę ar kokiu kitu skubiu reikalu.
Vaikai n e p r i v a l o prižiūrėti savo brolių ir sesių. Nebent tėvai retkarčiais gražiai paprašo ir vaikas sutinka.
Atsakyti
Aš jau buvau kaip ir ne visai vaikas, kai sesė gimė, bet man visai nepatiko, kad mama man ją užkrovė jau 10 dienų ir galima sakyti aš ja ir rūpinausi visą laiką. Ir dar priekaištai visokie, kodėl aš taip nemėgstu savo sesės, kodėl taip nenoriai prižiūriu, o net nepastebi, kad aš turėjau atsisakyti visų man likusių pramogų, nors ir taip nedažnai išeidavau. Pramogos tai dar dzin.. Bet aš su sese galima sakyti visada, net savaitgaliais... mamos priekaištai jau pradeda skambėti taip, lyg aš pagimdžiau būdama nepilnametė ir dar jai vaiką bandau užkrauti doh.gif

Primaliau žodžiu, bet esmė - kad kažkodėl mama tapau aš unsure.gif O jeigu mažesnysis brolis ar sesė užkraunamas kokiam 10-14 metų vaikui tai išvis nesuprantu schmoll.gif Čia gali tikrų tikriausia neapykanta išsivystyti, kad neleidžiama turėti savo laisvalaikio ir džiaugtis vaikyste...
Atsakyti
QUOTE(bulba @ 2005 12 27, 05:14)
Turi! Ir privalo. Ir priziuri, ir nesiskundzia. Kiekvienas seimoje turi savo pareigu, o mano dukros pareiga grizus is mokyklos pasirupinti astuoniais metais jaunesniu broliu kol mes grisime is darbo- padaryti valgyti, padeti ruosti namu darbus, priziureti, kad i lauka eitu su pirstinemis ir pan. Ir nieko cia baisaus nera. Tokia pati pareiga kaip siurbti kilimus ar plauti masina.


oho, kaip kategoriskai blink.gif . Nepavydziu tavo dukrai- per anksti jai "aukles" vaidmuo cool.gif
Atsakyti
Tokia mama gali anūkų nebesusilaukti, nes dukra vaikystėje bus sočiai privargus...
Atsakyti
Aš tai prieš,kad vaikai turi auginti vaikus.Mano sesuo dažnai savo vyresniai dukrai šaukia,pažiūrėk brolį,padaryk tą ar aną broliui,ir ta mergaitė jau jaučia neapykanta broliui,kad jį reikia prižiūrėti,o mama pati eina tai parūkyti,tai dar kur nors.Nea visiška nesamonė,taip piršti savo vaikus kitam savo vaikui,mano dar abu nedideli,bet jei paprašau ką padaryti pvz.paduoti broliui kokia dešrelę iš šaldytuvo,ir jei ji šito nenori aš ir neverčiu juk čia mano pareiga,o ne vaiko mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš užaugau acocialioje šeimoje ir užauginau sesę. Skirtumas tarp mūsų šeši metai.
Sunku mums buvo abiems, man kad reikia sesę visur tampyti, nebuvo ko valgyti, baliai ir daug praleistų pamokų dėl jos; o jai buvo sunku, nes aš ją ir palupdavau. Vienu žodžiu, niekada nelinkėčiau savo vaikams patirti ar pamatyti tai ką mes su sesę patyrėm. Dabar ji prižiūri mano vaikus(kartais). O šiaip aš stengiuosi vadovautis savo paraše parašytais žodžiais mirksiukas.gif
Atsakyti
aš savoku nesuprantu-auginti ar rūpintis , mylėti. blink.gif augina 10-15metų mergaitė savo broli ar sese-sauskelnes keičia ,maitina ,maudo ,veda į lauką,žodžiu pakeičia dirbančią ar girtuoklę mamą?na ,pateisinama ,kada mama vieniša ,sunkiai 2 etatais dirba.iš darželio parvesti ,pamaitinti-ar gi sunku?
jei kalba eina apie betkokį mažą vaiką iki 10m. juk auginti kito jis negali vien fiziškai ,ar ne ,tik savo noru saugo ,globoja padeda.vyriausiajam esu sakiusi ,mokinu jį ,kad manes ir tetes kai namie nėra ,viskuo pasirūpinti turi tu.
elementariai,kur vaistinėlė ,sauskelnės ,kuo sese broli aprenkt einant į lauką ir t.t juk čia-mūsų namai ,atėjusi močiutė ar kitas žmogus negali gerai visko padaryti ar orentuotis spintoje ir pan.arba gaminu maistą ,atlekia kuris-rafis nori kakas.tai tik elementari tarpusavio pagalba ,bet kokiu atveju šeimoje visi vienas kitam turi padėti.na o jeigu matote kokia girtutėle šniurinėjančia gatve ,o jos vaikai savaite pusbadžiu -skambinkit į policija.
diskusijos esmės nesupratau
Atsakyti