Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvo pavardė gimimo liudijime

Kiek žinau, nepriklausomai nuo to, kokią pavardę vaikui duosit (mergautinę ar santuokinę), į gimimo liudijimą tėvas bus įrašytas pagal nutylėjimą. Jis būtų įrašytas, net jeigu būtumėt išsiskyrę, bet vaikui gimus nuo skyrybų būtų praėję mažiau nei 300 dienų 4u.gif Čia straipsnis kaip tik apie tai.
[/quote]


bet ar galiu vaikui duoti dabartine santuokine pavarde ar reikalaus kad duociau mergautine?? turiu dar ir sunu, todel labai noretusi kad butu vienodos pavardes.. o ten toliau jau pacio tevo reikalas..gal susipras..
Atsakyti
[quote=dolllyte,2012 09 13, 13:32]
Kiek žinau, nepriklausomai nuo to, kokią pavardę vaikui duosit (mergautinę ar santuokinę), į gimimo liudijimą tėvas bus įrašytas pagal nutylėjimą. Jis būtų įrašytas, net jeigu būtumėt išsiskyrę, bet vaikui gimus nuo skyrybų būtų praėję mažiau nei 300 dienų 4u.gif Čia straipsnis kaip tik apie tai.
[/quote]
bet ar galiu vaikui duoti dabartine santuokine pavarde ar reikalaus kad duociau mergautine?? turiu dar ir sunu, todel labai noretusi kad butu vienodos pavardes.. o ten toliau jau pacio tevo reikalas..gal susipras..
[/quote]
Nesu teisininkė, bet logiškai galvojant - jūs gi neišsiskyrę, tai neturėtų kilti jokių problemų duoti vaikui santuokinę pavardę. Teisiškai žiūrint, jis gimęs santuokoje 4u.gif O dėl šventos ramybės, siūlau paprasčiausiai pasiskambint į Metrikacijos biurą ir jų paklaust smile.gif
Atsakyti
QUOTE(dolllyte @ 2012 09 13, 13:32)

bet ar galiu vaikui duoti dabartine santuokine pavarde ar reikalaus kad duociau mergautine??  turiu dar ir sunu, todel labai noretusi kad butu vienodos pavardes.. o ten toliau jau pacio tevo reikalas..gal susipras..


Užrašys vaikui Jūsų santuokinė pavardę ir neprašius biggrin.gif Niekam neįdomu gyvenat jūs kartu ar ne smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Faustina2000 @ 2012 09 13, 13:41)
Jis tik kelionems.
Net banke vaikui saskaita atidaro tik su gimimo liudijimu.

Nu kad ne tik smile.gif Kai teko pagulėt ligoninėje, tapatybės kortelės visiškai užteko, gimimo liudijimo niekas neprašė. Ir šiaip, galvoju, paskutinį kartą gimimo liudijimo reikėjo, kai pirmą kartą dariau vaikui pasą. Kai jau pakartotinai darėm, nebereikėjo. Taigi per pastaruosius ketverius metus gimimo liudijimas sėkmingai dulka spintoje ir niekas jo nepasigenda smile.gif Aišku, nesu kategoriška - gal dar ir prireiks rolleyes.gif

Tiesa, dėl banko specialiai atsidariau pirmą pasitaikiusį banką pažiūrėt, kokių dokumentų reikalauja norint atidaryti sąskaitą nepilnamečiui, tai tikra tiesa - rašo apie gimimo liudijimą 4u.gif Bet ten ir dar kai ko reikalauja (čia citata iš SEB):
QUOTE
Jei atidaroma sąskaita vaikui iki 14 m., banke papildomai reikės pateikti:
abiejų tėvų, įtėvių ar globėjų pasus;
vaiko gimimo liudijimą;
banko patvirtintą abiejų tėvų sutarimą dėl disponavimo vaiko turtu;
notaro patvirtintą neatvykusiojo sutikimą dėl disponavimo vaiko turtu (jei atvyksta tik vienas iš tėvų);
teismo sprendimą (ar skyrybų liudijimą), kuriame nurodyta, kad vaikas gyvena su sąskaitą atidarančiu tėvu (jei tėvai išsituokę ar gyvena skyrium).

Sakyčiau, akivaizdu, kad jei tėvas gimimo liudijime nurodytas, tai sąskaitos atidarymas bus žymiai sudėtingesnis, nei tuo atveju, jei nenurodytas... cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Eglynas9: 13 rugsėjo 2012 - 12:56

Del paso ir gimimo liudijimo tai daug buvo niuansu doh.gif Vaikas mano pasa turi jau nuo 4 metu, bet daznai tenka aiskintis del to reikalaujamo gimimo liudijimo. Kazkaip turetu apibrezti griezciau istatymais, nes kazkodel suaugusiam uztenka paso, o va vaikui jau ne doh.gif
Labiausiai isgasdino vienas ivikis Kauno oro uoste kai skridom i Londona savaitgaliui tiesiog papromogauti ir pateikus pasus manes paprase vaiko gimimo liudijimo doh.gif Skidom ne pirma karta ir ne tik i Anglija, bet pirma karta manes paprase gimimo liudijimo motyvuodami tuom, kad as esu -aite ir vaikas gali buti net ne mano doh.gif Pradejau aiskinti, kad skraidome daznaiir dar nei karto musu to nereikalavo ir net nemaciau parasyta tokio reikalavimo nuo to laiko kai nebereikia tevo sutikimo isvykti is salies. Pareigunas atsiverte taisykles ir man perskaite jas blink.gif Na tai puoliau i panika, nes nepamenu kur tas gimimo liudijimas, pradejau skambinti mamai ir prasyti, kad ieskotu to nelemto gimimo liudijimo ir veztu kuo greiciau, bet pareigunas pasidare gailestingas ir praleido ispedamas, kad sekanti karta turetumeme ji 4u.gif
Atsakyti
Rykute _ oho, as tai gal ir apsiverkusi buciau kai esu tokia jautri... tikrai butu isgazdine nejuokais.... Na mamos , o ka manote apie mano istorija..... susilaukiau berniuko nestuke.gif aisku tevelis iskart mus paliko kai tik laukiausi doh.gif na ka as iskart alimentams padaviau, be jokiu cirku ir nieko nebijodama schmoll.gif nes man ten grasinti jis pradejo, kad man "ragai" ir fsio, jai ji duosiu alimentams... g.gif na ka padaviau, ilgai teise alimentus priteise... vaiko gimimo liudijime irase teva, taciau mano pavarde paliko thumbup.gif dabar laukiu is vaiku fondo atsakymo, kad man jie pinigelius mokes, nes tikrasis tevelis nemoka blink.gif ilgai buvau vienisa, nei draugo neturejau - nieko, nes tikrai tam nelabai laiko radau, o ir visa laika norejau berniukui skirti, nors jis ir ne is meiles gime ir buvo tikrai sunku auginti.. atsirado draugas, mes laukiames nestuke.gif gruody gimdyti... na jis nori duoti savo pavarde, o as dar galvoju ka cia kaip padaryti jog viskas geriau butu, nes kolkas vestuviu na noretume. bet nera is ko.... tai klausimas butu toks: kaip bus kai vienas vaikiukas turi priteistus alimentus, o kitam vaikui tevas duos pavarde... prasau patarkite, nes as kiekviena diena vis bijau kaip kas bus...
Atsakyti
QUOTE(Elijausmama @ 2012 09 16, 17:38)
kaip bus kai vienas vaikiukas turi priteistus alimentus, o kitam vaikui tevas duos pavarde... prasau patarkite, nes as kiekviena diena vis bijau kaip kas bus...


Vaikai turės skirtingas pavardes ir tiek. Nieko daugiau nebus. Kito vaiko pagimdymas neatleidžia pirmojo vaiko tėvo nuo pareigos vaiką išlaikyti. Nesvarbu susituoksit Jūs ar ne.
Atsakyti
QUOTE(Elijausmama @ 2012 09 16, 16:38)

jei jusu sunui busimas vyras duos savo pavarde, tai is bususio alimentu jau nesitikekit. Jis neprivales ju moket. Nei jis, nei vaiku islaikymo fondas. Jei to klausiat ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2012 09 16, 17:54)
jei jusu sunui busimas vyras duos savo pavarde, tai is bususio alimentu jau nesitikekit. Jis neprivales ju moket. Nei jis, nei vaiku islaikymo fondas. Jei to klausiat  ax.gif


Pirmam vaikui pavardę pakeist ne taip jau ir lengva būtų. Jei teisingai suprantu, pavardę nori duot antram, kurio dabar laukiasi. Tokiu atveju pirmojo padėtis nesikeis.
Atsakyti
kad pirmam duot kito vyro pavarde, tai reikes tikro tevo sutikimo. O kokia problema su antro vaiko pavarde tai as nesuprantu. Juk vaika vistiek privalo islaikyt ir tevas, nesvarbu, ar tas vaikas tuti daugiau broliu ar sesiu ir kas tu broliu ir sesiu tevai.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2012 09 16, 17:54)
jei jusu sunui busimas vyras duos savo pavarde, tai is bususio alimentu jau nesitikekit. Jis neprivales ju moket. Nei jis, nei vaiku islaikymo fondas. Jei to klausiat  ax.gif


Jus neteisi schmoll.gif Pavarde gali pakeisti su tevo sutikimu, bet alimentus vis vien tevui reikes moketi, nes tevyste liks. O va atimti tevystes teises beveik neimanoma, daznai tik laikinai apriboja ir tai zmogus turi buti "degradaves"

Papildyta:
QUOTE(Elijausmama @ 2012 09 16, 17:38)



Siaip turetumet toki sprendima priimti ne jus viena, o visi g.gif Kaip matau vaikiukas mazas dar tai suseskit su vyru ir rimtai aptarkit savo baimes ir lukescius, nes veliau bus sunku ka ir pakeisti 4u.gif
Pas mane ta pati situacija as teisme reikalavau, kad vaikas butu mano pavarde ir tai patenkino 4u.gif Bet siaip daugiau vaiku neplanuoju tureti ax.gif O jei susiruosciau teketi tai pavardes pati nekeisciau tik galune nuimciau ir likciau -e
Jei likimas duotu antra vaikiuka tai noreciau, kad velgi liktu mano pavarde ir nesvarbu ar buciau istekejus ar tiesiog gyventumem kartu, bet cia jau reiketu tartis su vyru rolleyes.gif Nos MB sake ims mano pavarde biggrin.gif aisku kol nereikia daryti sprendimu galim galvoti visaip, bet manau nuo situacijos priklauso ir jus geriau zinote kaip bus geriau jums visiems 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rykute: 17 rugsėjo 2012 - 09:19
Bet jei mes susituoktume ir vyras duotu pirmam suneliui pavarde, tai ne taip jau lengva butu kaip suprantu... ?
Atsakyti