Įkraunama...
Įkraunama...

Prieš parinkdamos vardą - gerai pagalvokite.

QUOTE(l'eau @ 2010 04 05, 10:11)
tai tada gerai kad įdėjo, tuoj iškris rolleyes.gif

ale ot bjauri blink.gif kam čia kabinėtis doh.gif
Atsakyti
QUOTE(aize @ 2010 04 05, 09:43)
Žinau tokią istoriją. Motina švepluoja, netaria ž raidės, bet vaikui vardą įdėjo Žygimantas unsure.gif Tai ir šaukia per langą jį valgyt "Šikimantai" doh.gif  doh.gif  doh.gif

user posted image na čia tai topas doh.gif
Atsakyti
QUOTE(aize @ 2010 04 05, 10:43)
Žinau tokią istoriją. Motina švepluoja, netaria ž raidės, bet vaikui vardą įdėjo Žygimantas unsure.gif Tai ir šaukia per langą jį valgyt "Šikimantai" doh.gif  doh.gif  doh.gif

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif ne nu pavaro doh.gif
Atsakyti
as tik uz normalius vardus lietuviskus, jokiu man svetimybiu nereikia ir man negrazu schmoll.gif
Atsakyti
Mes su vyru rinkdami vaikam vardus apmastom ar yra galimybė, kad dėl jo mokykloje galėtu pravardžiuoti ar šiaip iškraipyti vardą. Nesinori, kad vaikas stresuotu dėl to.
Atsakyti
QUOTE(loseja @ 2010 04 05, 15:21)
ale ot bjauri blink.gif kam čia kabinėtis doh.gif

nesitrankykit sau per kaktą - nesirodys kabinėjimasis mirksiukas.gif o dėl bjaurumo - labai gerai kad save kritiškai vertinant smile.gif
QUOTE(šneider @ 2010 08 14, 01:10)
Mes su vyru rinkdami vaikam vardus apmastom ar yra galimybė, kad dėl jo  mokykloje galėtu pravardžiuoti ar šiaip iškraipyti vardą. Nesinori, kad vaikas stresuotu dėl to.

gerai būtų kad daugelis taip manytų smile.gif
Atsakyti
Pas mus svečiavosi giminės iš Italijos ir žiūrėdami foto vaikas vardijo vardus draugų biggrin.gif tai sako va čia MOTRA ,jie sako užjaučiam.... blink.gif Nu galvoju kodėl???O jie suprato,kad ta mergaitė mirusi,nes išvertus reiškia mirusi blink.gif Vaje galvoju......Va nuvažiuos tokiu vardu vaikas į italiją doh.gif O atrodo eilinis lietuviškas vardas doh.gif Arba Ruta,reiškia pas juos riaugėti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(***Perlita*** @ 2010 09 05, 13:30)
Pas mus svečiavosi giminės iš Italijos ir žiūrėdami foto vaikas vardijo vardus draugų biggrin.gif tai sako va čia MOTRA ,jie sako užjaučiam.... blink.gif Nu galvoju kodėl???O jie suprato,kad ta mergaitė mirusi,nes išvertus reiškia mirusi blink.gif Vaje galvoju......Va nuvažiuos tokiu vardu vaikas į italiją doh.gif O atrodo eilinis lietuviškas vardas doh.gif Arba Ruta,reiškia pas juos riaugėti doh.gif


Na, Motra tai tikrai nereiškia "mirusi", gal norėjot pasakyt Morta? ax.gif Bet, taip, yra tokių sutapimų, tačiau jei taip žiūrima, tai pusės vardų duot negali, nes o jeigu nuvažiuosi į kokią nors šalį ir pasirodys, kad ta kalba jis reiškia vieną ar kitą doh.gif Pvz. Galina itališkai reiškia višta, tai ką, dabar jei motina nori savo vaikui duoti tokį vardą, reiškia, kad negalima? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(icing sugar @ 2010 09 05, 14:48)
Na, Motra tai tikrai nereiškia "mirusi", gal norėjot pasakyt Morta?  ax.gif Bet, taip, yra tokių sutapimų, tačiau jei taip žiūrima, tai pusės vardų duot negali, nes o jeigu nuvažiuosi į kokią nors šalį ir pasirodys, kad ta kalba jis reiškia vieną ar kitą  doh.gif  Pvz. Galina itališkai reiškia višta, tai ką, dabar jei motina nori savo vaikui duoti tokį vardą, reiškia, kad negalima?  bigsmile.gif

Oj blush2.gif Morta norėjau parašyti mirksiukas.gif Ne ,tikrai nesakau,kad man negražu ar pan.,tik papasakojau atvejį kaip buvo mirksiukas.gif
Atsakyti
Man kažkodėl atrodo,kad mamos pavadina savo vaikučius "mandrais" vardais vedamos egoistiškų paskatų.. mol man gražiai skamba, tai kokios čia dar bėdos gali būt rolleyes.gif O,kad užaugęs tas vaikas kentės dėl to vardo, tai reta susimąsto. Vaikai sugeba išsišaipyti iš bet kokio vardo jei jie to nori, tačiau tos "mandravonės" tai kvieste kviečia tuos vaikus bent kažką leptelti. Reikia prisiminti, kad vaikai nemąsto taip kaip suaugę. Nors vėlgi, jei vaikams nepatiks pats vaikas,tai išsityčios ir iš normalaus vardo. Vat aš (Dovilė) bėdų neturėjau apart nuo vieno karto kai mokytoja klaidą padarė rašydama ir parašė Dobilė. Viskas buvo trečioj klasėj,bet dar dabar atsimenu kokią gėdą turėjau biggrin.gif (nors man visada atrodė,jog Dovilė visiem asocijuojasi su vienu negražiu žodeliu,tai tik ir laukdavau kur čia kas puls biggrin.gif ) O vat klasiokas Sergėjus tai daug daugiau tokių atsiminimų turi..

Man laaabai gražiai skamba vardas Lietus wub.gif Bet savo vaiko taip nevadinčiau (nors negyvenam Lietuvoje). Tiesiog būtų gaila pačio berniuko rolleyes.gif Nors ir tai šis vardas (tuolab,kad nebūtų naudojamas Lietuvoje) skamba kaip muzika prieš Kunigundą.. Gražus vardas ar ne - tai kiekvieno skonio reikalas. Tačiau nemanau,jog mama nėra pajegi suprasti,jog vaikas su tokiu vardeliu bus išjuokiamas. Ir paaugusiai merginai tikriausiai nebus linksma. Matyt net nesusimąstė.

Taigi mamos, negalvokime vien apie save. Jūs suteikiate žmogui vardą kurį jis nešios VISĄ gyvenimą (ar bent jau iki pilnametystės rolleyes.gif ).. nereikia būt šūstrom, madingom ir naujoviškom.
Svarbiausia yra suteikti vaikui tokį vardą, kuris netrukdytų jam gyventi. O ar tai senoviškas ,naujoviškas, lietuvišas, ispaniškas ir t.t. netaip ir svarbu. Tik rekia blaiviai apmąstyti ar tas Chosė Kalderonas bus laimingas augdamas tarp Pijų,Luknių,Rūtų,Mantų t.y. lietuviškų vardų...

Kartais nėra blogai būti juodąja avele, bet negi jūs norite savo vaiką išskirti net jo gėdos kaina? Yra daug gražių vardų kurie nesukelia didesnio diskomforto jiems turintiems. Tai kodėl būtent rinktis tokį,kuris tikrai bus šaltinis išsityčiojimų?

Nors kas čia žino kaip bus po dvidešimties metų.. Gal Kunigunda bus pats populiariausias vardas, gal žiū ir prezidentas bus koks Chosė Kalderonas Petrauskas..

Prašau neįsižeisti,čia tik mano nuomonė.
Atsakyti
QUOTE(Nokyte @ 2011 01 03, 16:34)
Prašau neįsižeisti,čia tik mano nuomonė.


Labai graziai parasete, sutinku su jumis. drinks_cheers.gif 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(dmu @ 2007 06 26, 08:56)
nu man visa tai priminė, kaip senais gerais laikais diskutavome su mama, kad dabar daug kas vaikus vadina visokiais bendriniais daiktais - Žvakidėmis, Vazomis, Televizoriais ir t.t. Smagu buvo, bet vis dėlto kažkokio ir graudumo yra...

lotuliukas.gif ...arba vardais be reiksmes. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 04 05, 09:11)
tai tada gerai kad įdėjo, tuoj iškris rolleyes.gif

thumbup.gif lotuliukas.gif
ką jau čia kalbėt apie vardus, jeigu elementarios lietuvių kalbos nebemokama doh.gif

O man pastarosiomis dienomis įdomi tema: giminaičiai gyvena užsienyje ir štai gimus sūneliui, pavadina jį tai šaliai būdingu vardu (Lotynų Amerikoje gyvena) blush2.gif šiaip aš vaiką vistiek vadinčiau lietuvišku vardu arba vardu su lietuviška galūne blush2.gif vistiek šaknys lietuviškos, abu tėvai lietuviai. Pagrindinė motyvacija- sunkiai ištars vardą g.gif bet aš pagalvoju, o kodėl JAV pilna visokių afrikietiškų, azijietiškų vardų ir jie nesuka sau galvos, kad kažkas kažko neištars blush2.gif nežinau, kas verčia žmones pasirinkti tokį variantą...
Pamenu, gyvenau užsienyje, mano vardas toje šalyje skambėjo beveik kaip jų doh.gif iš vardo nebūtum atspėjęs, kad svetimšalė....ir tom dienom taip gailėjausi, kad mama nepavadino manęs Gintare, kaip norėjo- gražiu lietuvišku vardu.... 4u.gif
Atsakyti