Įkraunama...
Įkraunama...

Žmogus visagalis

QUOTE(_Smalsutė_ @ 2007 06 29, 21:57)
Jei klausi, ar įmanoma į vieną knygą "sudėti" viską, kas yra Dievas - žinoma ne. Žmogus apskritai yra perdaug ribotas, kad galėtų galutinai suvokti dieviškumą. Bet Biblija ir neapibrėžia nieko iki pat galo - ji nurodo kryptį.

didziausias zmogaus ribotumas ir yra, kad jis tiesos ir dieviskumo iesko savo paties parasytose knygose, o neskaito Dievo kurinio
Atsakyti
Meškuolė "todėl manau, kad negalima visiškai pasikliauti parašytu žodžiu, kadangi jis yra tik proto išdava. kalbu daugiau apie tuos atvejus, kai imamas vienas žodis iš Biblijos ir tąsomas visaip aiškinantis jo reikšmę, <...>mano supratimu, reikia klausytis sielos - ji viską ir pasakys. "

Man priimtiniausia - skaityti žodį ir išvadas daryti, klausantis sielos. Manau, kad tie kas aiškina bibliją taip ir elgiasi.
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 07 01, 11:56)
Man priimtiniausia - skaityti žodį ir išvadas daryti, klausantis sielos. Manau, kad tie kas aiškina bibliją taip ir elgiasi.


Bet aiškina jie juk žodžiais. Mano manymu, žodžių tam nepakanka.
Atsakyti
Sutinku, kad žodžiais bendrauti sunku, bet kad kitos priemonės kaip ir neturime. Mąstome irgi žodžiais. Skaitau žodžius, o jie sukelia jausmus ir mintis. Nors jausmų žodžiai nenusako, bet manau, kad tuos pačius žodžius skaitydamas kitas žmogus jaus panašius jausmus.
Nors filosofuojant šia linkme mes prieisim tai, kad iš vis nėra nieko tikra ir visa ką matome ir girdime tik mūsų pojūčiai, o kiti viską mato kitaip ir išvis mums tik atrodo, kad yra kiti, nes apie tai praneša tik mūsų pojūčiai, kurier nėra objektyvūs ir t.t. ir pan.

Tai koks tas žmogus visagalis ,jei net susikalbėti negali?
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 07 01, 12:52)
Tai koks tas žmogus visagalis ,jei net susikalbėti negali?


mano supratimu, žmogus yra visagalis tiek, kiek visagalis yra drugelis, paukštis, žuvis, pienė ar obelis.
Atsakyti
QUOTE(Meškuolė @ 2007 07 01, 14:42)
mano supratimu, žmogus yra visagalis tiek, kiek visagalis yra drugelis, paukštis, žuvis, pienė ar obelis.

ar zmogus buvo sukurtas pienei,ar piene zmogui g.gif
Atsakyti
QUOTE(knotknot @ 2007 07 01, 15:13)
ar zmogus buvo sukurtas pienei,ar piene zmogui g.gif


Manau tai ir pieniu laukui drugiu reikia tiek pat kiek ir drugiui pieniu:) Saveika:)
Atsakyti
QUOTE(Flaming Water @ 2007 07 01, 15:18)
Manau tai ir pieniu laukui drugiu reikia tiek pat kiek ir drugiui pieniu:) Saveika:)

kuo didesne harmonija bendroje saveikoje, tuo zmogus tampa galingesnis
Atsakyti
Šv. Augustinas"aš viską galiu tame, kas mane stiprina".
Atsakyti
QUOTE(knotknot @ 2007 07 01, 14:45)
kuo didesne harmonija bendroje saveikoje, tuo zmogus tampa galingesnis


tuo ir kiti elementai tampa galingesni.

ekologijos mokykloje nesimokei?

kai būna daug vilkų, jie suėda kiškius, tada kiškių būna mažiau, kadangi kiškių mažiau, vilkų irgi mažiau, nes nėra ko ėsti, o kai vilkų mažiau, daugiau kiškių, nes jų nesuėda, kai daugiau kiškių, daugiau ir vilkų, nes atsiranda, ko ėsti, kai daugiau vilkų, jie suėda kiškius, ...
Tai kas čia galingesnis: kiškis ar vilkas?
Atsakyti
QUOTE(Meškuolė @ 2007 06 30, 08:57)
visa Biblijos analizė tėra proto mankšta. prie dvasingumo ji neveda. 

Jei tavęs neveda - nereiškia, kad nieko neveda wink.gif Sakai žodis ribotas? Be abejo. Bet mums suprantamas. Asmeninė patirtis taip pat per ribota, kad daryti tokius apibendrinimus. 4u.gif

QUOTE(Meškuolė @ 2007 07 02, 08:59)
Tai kas čia galingesnis: kiškis ar vilkas?

A tai čia suėsti jau galingumas? rolleyes.gif Stipresnis ir galingesnis šitoj temoj sinonimai? rolleyes.gif Labai prasminga tema, tokia giliai giliai prasminga, kaip žmonės sako - taip giliai, kad net tos prasmės nesimato.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sąvaržėlė: 04 liepos 2007 - 13:38
QUOTE(sąvaržėlė @ 2007 07 04, 13:37)
Jei tavęs neveda - nereiškia, kad nieko neveda wink.gif Sakai žodis ribotas? Be abejo. Bet mums suprantamas. Asmeninė patirtis taip pat per ribota, kad daryti tokius apibendrinimus.  4u.gif


Gal per daug kategoriškai pareiškiau. Dievas yra mūmyse ir, norint jį pajausti, Biblija nebūtina.
O žodis, deja, irgi nesuprantamas. Kiekvienas jį savaip dekoduoja.

QUOTE(sąvaržėlė @ 2007 07 04, 13:37)
A tai čia suėsti jau galingumas?


O ar aš sakiau, kad vilkas galingesnis? Va ir įrodymas, kad žodis nėra suprantamas.
Atsakyti