Įkraunama...
Įkraunama...

Taupymo ypatumai

QUOTE(aige @ 2007 07 16, 17:49)
PRIEBLANDA aš čia ne į temą, bet gyvai tu man gražesnė. thumbup.gif


Ačiū blush2.gif O kur aš negyvai negraži? unsure.gif Negi nedailus padarėlis avatare? biggrin.gif Didelės išraiškingos akys, putlios lūpos, vešli šukuosena ir, žinoma, nuoširdi šypsena laugh.gif
Atsakyti
Radau dar įdomesnę programą, nei namų buhalteris. Galite atsiusti iš čia http://butas.e-fabri.../?m0=atsisiusti
Atsakyti
QUOTE(Naktine @ 2007 07 16, 17:15)
Na,mūsų nuolatinės kasmėnesinės išlaidos sukasi apie 4000 lt.Gal ir daugoka,bet atmetus mokesčius,auklę,draudimus,benzą,lieka kokie 1500-1700lt.Daug tai ar mažai- čia kaip kam.Mums užtenka normaliam gyvenimui.O visą kitą švaistyti nematau prasmės,nes yra ateities planų,nepigiai kainuojančių mirksiukas.gif


Nemanau, kad labai daug kas tiek uždirba ne didmiesčiuose ir tokių kaip aš, auginančių vaikus iš vienos algos... Vat ir kyla klausimas, kur sutaupyti sveiko proto ribose, nes ir pačiai dar norisi pagyventi ne vien bulves valgant, kurios jau taip pat darosi žiauriai brangios, ir, kad vaikas nesijaustų nuskriaustas vargšelis. O reikia daug ko, pradedant nauja lova. blink.gif
Atsakyti
Išvardinsiu ,kur matau sritis taupymui,bent iš savo pozicijų.Paslaugos - elektra(taupomosios lemputės,taupus saldytuvas),vanduo (praustis po dusu,o ne vonioj mirkti,isigyti,jei nėra,skalbianką ir indaplovę taupias (ir vanduo ,ir elektra tauposi)).Internetas- tik darbe.Jei gyvenama sodyboj,tai ir taip susitaupo karšto vandens ir šildymo sąskaita. Daug suėda automobilis,jei toks yra šeimoje.Labai patogu,ypač jei yra vaikų,bet tai kainuoja žvėriškai(pati važinėju į darbą 30 km su mašina- benzą apmoka darbovietė,bet jei tenka remontuoti,tai nusiskausmina nemažai- per metus 3-4 tūkst. vidutiniškai).
Jei netoli gyvena tavo ar vyro gera mama,tai susitaupo išlaidos auklei (man šis variantas negalioja- nieko šalia nėra).
O toliau - įprasti dalykai: mažiau pusfabrikačių,daugiau gaminama namie,pigūs drabužiai ir t.t.
Dauguma taupymo gaunasi tavo asmeninio laiko sąskaita.Bet tenka rinktis - jei manai,kad tavo asmeninis laikas kainuoja brangiau- ieškokis geriau apmokamo darbo,jei galvoji,kad daugiau naudos bus didesnę laiko dalį skiriant šeimos reikmėms - teks savo laisvalaikį skirti parduotuvėms,nuolaidų paieškoms,virimui,kepimui,konservavimui ir pan. Va,dar nuosavas daržas,ypač jei prie namų,duoda nemažą naudą- vėl eikvojamas laisvalaikis,bet ekologiškos daržovės irgi kainuoja nepigiai,o kai kam kapstymasis darže- malonus laisvalaikio praleidimo būdas.
Vienoj knygoj perskaičiau,kad strengiantis pigiai apsipirkti ir taip sutaupyti,išeikvojama labai daug laiko.Jei tas pats laikas būtų skiriamas,pvz.: gerų investicijų paieškoms,rezultatas būtų daug geresnis.Mintis gana įdomi.Galima daryti ir 50 ant 50,manau irgi neblogai būtų.
Atsakyti
QUOTE(Naktine @ 2007 07 20, 07:50)

labai geri patarimai thumbup.gif as irgi daug laiko skiriu gaminimui,bet man tai poilsis ir malonumas plius ir sveika ir pigu thumbup.gif
Atsakyti
o gal zinot kokia programa kuri padeda apskaiciuoti kaip ka tvarkyti,kaip planuoti savo finansus? ax.gif
Atsakyti
pasidalinkit patirtim naujoje taupymo temoje, please smile.gif žr. mano parašas.
Atsakyti
QUOTE(hobo @ 2007 07 26, 16:01)
pasidalinkit patirtim naujoje taupymo temoje, please smile.gif žr. mano parašas.

aciu uz nauja tema 4u.gif nu dabar taupyt maisto saskaita sekas gerai,nes visos darzoves is kaimo thumbup.gif tik va baliuku daugiau,tai daugiau pramogoms iseina doh.gif
Atsakyti
Esam jauna seima, kol kas be vaikuciu. Nuomojam buta. Ka tik pasirasem sutarti del naujo buto pirkimo.

Musu taupymas prasideda nuo to, kad mes uz vieno kambariuko buta Antakalny mokam tik 500 lt/men ir taip nuo s.m. birzelio. Kiek teko dometis, nuoma tokiam ir atitinkamam rajone tikrai didesne ax.gif O butas tikrai nera prastas. Mums tiesiog pasiseke assa.gif
O dabar siek tiek detaliau.

Drabuziai: paprastai isnaudojam ispardavimus, taciau labai daznai tenka nusivilti, nes vidutinio lygio drabuziu parduotuvese pasiula - drabuziai, kuriuos devi visi, t.y. originaliu sunku buti.. Kitas tipas parduotuviu - isparduotuves (ne padevetu drabuziu parduotuves), pvz. Fishbone, New Yorker ir pan. Ten jau gali rasti kazko bent siek tiek originalesnio ir tikrai uz protingesne kaina mirksiukas.gif

Batai: i batus tai investuojam. Paprastai irgi stengiames pasinaudoti ispardavimais, kas reiskia, kad nusiperki batus nuo 99-229, kuriu pradine verte buna iki 400 Lt. Pvz., esu nusipirkiusi aukstaaulius odinius demisezoninius batus uz 229, kuriu pradine kaina buvo 375 biggrin.gif Na, cia tik pvz. Be abejo, svarbu gamintojas. Batu prieziura irgi valdo! biggrin.gif Batu turiu daugiau nei reikia, bet seniausiems kokie 6 m. ir jie vis dar grazus ir puikiai tinka i darba.

Maistas: MAXIMA thumbup.gif Nevengiam nusipirkti produktu, kuriu tikrai norim, kuriuos megstam ir pan. Bet taip pat laaabai daznai perkam prekes su nuolaidom. Tikrai padeda sutaupyti tokie "uzsipirkimai". Abieju tevai gyvena nuosavuose namuose, tai sezono, o taip pat kuri laika ir nesezono metu nereikia pirkti vaisiu ir darzoviu thumbup.gif

Kvepalai, papuosalai, kosmetika: esam abu pamise del kvepalu.. paprastai kaip tycia issirenkam laaaabai brangius g.gif biggrin.gif sutaupom ko kelis simtus litu (tikrai nemeluoju! biggrin.gif ) pirkdami Amrikoje biggrin.gif Dekoratyvines kosmetikos beveik nenaudoju, mano papuosalai: suzadetuviu ir vestuviu ziedai ax.gif

Nors abu dirbam bankuose ir maza alga nesiskundziam (aisku, visada norisi kuo daugiau), taip pat nesiskundziam ir racionaliu lesu paskirstymu biggrin.gif

Va, kiek prirasiau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Zip @ 2007 07 27, 09:53)
Esam jauna seima, kol kas be vaikuciu. Nuomojam buta. Ka tik pasirasem sutarti del naujo buto pirkimo.

Musu taupymas prasideda nuo to, kad mes uz vieno kambariuko buta Antakalny mokam tik 500 lt/men ir taip nuo s.m. birzelio. Kiek teko dometis, nuoma tokiam ir atitinkamam rajone tikrai didesne  ax.gif O butas tikrai nera prastas. Mums tiesiog pasiseke  assa.gif
O dabar siek tiek detaliau.

Drabuziai: paprastai isnaudojam ispardavimus, taciau labai daznai tenka nusivilti, nes vidutinio lygio drabuziu parduotuvese pasiula - drabuziai, kuriuos devi visi, t.y. originaliu sunku buti.. Kitas tipas parduotuviu - isparduotuves (ne padevetu drabuziu parduotuves), pvz. Fishbone, New Yorker ir pan. Ten jau gali rasti kazko bent siek tiek originalesnio ir tikrai uz protingesne kaina  mirksiukas.gif

Batai: i batus tai investuojam. Paprastai irgi stengiames pasinaudoti ispardavimais, kas reiskia, kad nusiperki batus nuo 99-229, kuriu pradine verte buna iki 400 Lt. Pvz., esu nusipirkiusi aukstaaulius odinius demisezoninius batus uz 229, kuriu pradine kaina buvo 375  biggrin.gif  Na, cia tik pvz. Be abejo, svarbu gamintojas. Batu prieziura irgi valdo!  biggrin.gif  Batu turiu daugiau nei reikia, bet seniausiems kokie 6 m. ir jie vis dar grazus ir puikiai tinka i darba.

Maistas: MAXIMA  thumbup.gif Nevengiam nusipirkti produktu, kuriu tikrai norim, kuriuos megstam ir pan. Bet taip pat laaabai daznai perkam prekes su nuolaidom. Tikrai padeda sutaupyti tokie "uzsipirkimai". Abieju tevai gyvena nuosavuose namuose, tai sezono, o taip pat kuri laika ir nesezono metu nereikia pirkti vaisiu ir darzoviu  thumbup.gif

Kvepalai, papuosalai, kosmetika: esam abu pamise del kvepalu.. paprastai kaip tycia issirenkam laaaabai brangius  g.gif  biggrin.gif  sutaupom ko kelis simtus litu (tikrai nemeluoju!  biggrin.gif ) pirkdami Amrikoje  biggrin.gif Dekoratyvines kosmetikos beveik nenaudoju, mano papuosalai: suzadetuviu ir vestuviu ziedai  ax.gif

Nors abu dirbam bankuose ir maza alga nesiskundziam (aisku, visada norisi kuo daugiau), taip pat nesiskundziam ir racionaliu lesu paskirstymu  biggrin.gif

Va, kiek prirasiau  doh.gif


tai kaip suprantu kol kas tik uz buta mokate 500,jei msit paskola tai teks dar daugiau moket ane? g.gif kaip racionaliai skirstot lesas?
Atsakyti
QUOTE(Lalaila_Vln @ 2007 07 27, 09:48)
tai kaip suprantu kol kas tik uz buta mokate  500,jei msit paskola tai teks dar daugiau moket ane? g.gif kaip racionaliai skirstot lesas?


Buto nuoma ir paskolos imoka persidengs tik 3 men. (kol isirenginesim nauja buta). Sakydama "racionaliai", turiu omeny, kad savo reikmem skiriam tik tiek, kiek reikia pilnaverciam gyvenimui smile.gif visi kiti pinigeliai lekia i taupomaja saskaita. Taupom labai ir labai, kad paskui nereiketu papildomu vartojamuju paskolu prisiimti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Zip @ 2007 07 27, 11:18)
Buto nuoma ir paskolos imoka persidengs tik 3 men. (kol isirenginesim nauja buta). Sakydama "racionaliai", turiu omeny, kad savo reikmem skiriam tik tiek, kiek reikia pilnaverciam gyvenimui  smile.gif  visi kiti pinigeliai lekia i taupomaja saskaita. Taupom labai ir labai, kad paskui nereiketu papildomu vartojamuju paskolu prisiimti  smile.gif

tai buto perkat neimdami paskolos?kadngi abu dirbat banke,pasakyk ar apsimoka pinigelius investuot i fondus ar kur kitur
Atsakyti