Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 12

QUOTE(Reklamiste @ 2007 08 10, 08:39)
Vau, išsipildė mano norai: gavau savo geidžiamą knygą "kaip tvarkyti mažas erdves" (tikslaus pavadinimo nepamenu, nes vakar buvo ne tik dovanas, bet ir šampanas ax.gif ), kai peržiūrėsiu visą grožį, galėsiu pasidalinti 4u.gif


Laukiam laukiam idėjų
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2007 08 09, 20:31)
Agroplevele - pasidairyk Senukuose. Pati uztiesiau ir liuks.

O dar vienas klausimukas po agroplėvelės užtiesimo galima tiesiai jau ilti mulčių ar reikia šiekt tiek žemės užpilti.O agroplėvelė ne per plona, ji nesupūną per laiką, nes mačiau kai kur tokios juodos plėvelės , labai jau panašios į maišus(pačia tekstūrą), tai aš jos ir ieškojau, bet jeigu patirtis rodo, kad agroplėvelė tinka tai liuks bandysiu tada
Atsakyti
QUOTE(Muka @ 2007 08 10, 13:08)
O agroplėvelė ne per plona, ji nesupūną per laiką, nes mačiau kai kur tokios juodos plėvelės , labai jau panašios į maišus(pačia tekstūrą), tai aš jos ir ieškojau, bet jeigu patirtis rodo, kad agroplėvelė tinka tai liuks bandysiu tada

as nebandziau, bet esu tos pacios nuomones, kad agroplevele per skysta, turbut mieliau rinkciaus ta juoda, bet cia gal geriau zino tos, kur jau ilgesni laika turi g.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 10 rugpjūčio 2007 - 13:19
QUOTE(vida777 @ 2007 08 10, 14:17)
as nebandziau, bet esu tos pacios nuomones, kad agroplevele per skysta, turbut geriau rinkciaus ta juoda, bet cia gal geriau zino tos, kur jau ilgesni laika turi  g.gif .

prisiminaiu, kad kažkur kalbėjom apie įvairius patiesalus, kad piktžolės nepradygtų, paleidau paiešką, ŠTAI APIE ŠITĄ VIETĄ PASKAITINĖKIT mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 10 rugpjūčio 2007 - 13:19
QUOTE(Muka @ 2007 08 10, 15:08)
O dar vienas klausimukas po agroplėvelės užtiesimo galima tiesiai jau ilti mulčių ar reikia šiekt tiek žemės užpilti.O agroplėvelė ne per plona, ji nesupūną per laiką, nes mačiau kai kur tokios juodos plėvelės , labai jau panašios į maišus(pačia tekstūrą), tai aš jos ir ieškojau, bet jeigu patirtis rodo, kad agroplėvelė tinka tai liuks bandysiu tada


Mano patirtis kitokia, piktžolės (žinoma nemasiškai) pro agroplėvelę išlenda ir dar ją suplėšo (buvau pernai braškes su žemuogėm juoda agroplėvele uždengus). Po didesnių liūčių jinai taip susiplūkė su žeme, kad kai nuiminėjau tai dar ir beveik iš žemės vietom ją išlupt gavau - tose vietose (kur buvo su žeme susiplūkę) pavasarį labai puikiai subujojo piktžolės. Būtų gal ir nieko ale nedašilo žiemai nuimti. Tai dar ir apsamanėjo. Todėl labai abejoju, kad agroplėvelė gali atlaikyti ilgesnį laiką. Dengti daržovės vienam sezonui - super, bet ilgesniam laikui tai schmoll.gif .

Šiemet po serbentais nusipirkau juodą celofaninę gan storą plėvelę - viltis durnių motina. Buvę lietūs su ledais ją prakirto, ir ten lenda piktžolės. Dabar piktžolės lenda jau ir kitose vietose (nemasiškai, bet vis dėlto lenda) - tiesiog ją praplėšė (gal ji nuo saulės poveikio keičia savybes).

Išvada celofaninės plėvelės tikrai stipresnės (o dar jeigu pačią storiausią pasirenkus), po jomis piktžolės nekvėpuoja ir greičiau žūva, bet tai irgi neamžina.
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 08 10, 13:25)
Šiemet po serbentais nusipirkau juodą celofaninę gan storą plėvelę - viltis durnių motina. Buvę lietūs su ledais ją prakirto, ir ten lenda piktžolės. Dabar piktžolės lenda jau ir kitose vietose (nemasiškai, bet vis dėlto lenda) - tiesiog ją praplėšė (gal ji nuo saulės poveikio keičia savybes).

Išvada celofaninės plėvelės tikrai stipresnės (o dar jeigu pačią storiausią pasirenkus), po jomis piktžolės nekvėpuoja ir greičiau žūva, bet tai irgi neamžina.

bet jei ta plevele gerokiai mulciu uzpylus, tai niekas ir neprakirs. Bet ar polietilenine isvis yra gerai, jei augalo saknys negaus nei dregmes, nei oro mastau.gif .
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2007 08 10, 15:18)
prisiminaiu, kad kažkur kalbėjom apie įvairius patiesalus, kad piktžolės nepradygtų, paleidau paiešką, ŠTAI APIE ŠITĄ VIETĄ PASKAITINĖKIT mirksiukas.gif

Niu ačiu mergaitės 4u.gif . Taigi ką aš sužinojau iš Baltijos Brastos(čia Kaunietėms) jie siūlo pirkti neaustinę medžiagą, jos ir kaina optimali ir geresnė nei agrotekstilė, nes jos reikia pirkti ne mažiau nei 50 kv.m. ir kaina už kvadratą 2.2 be pvm tai siūlo neaustinę medžiagą.
Atsakyti
g.gif bet per celafaninę augalas drėgmės negauna
aš banžiau seną kilimą ir ant viršaus mulča- tai pyktžolės nepraauga, ber mulčą lietutis per ilgą laiką nuplauna
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2007 08 10, 10:49)
bigsmile.gif jo, žadintuvas būtų neblogai
bet įjungus fantaziją yra gi literatūros kokios gėlės kada skleidžiasi, galima ir pagal tai gėlių laikrodį susikurti, bet čia jau darbelio įdėt reikėtų cool.gif

galima, bet kai pas mus klimatas dabar keiciasi ir tos geles jau pacios painiotis pradeda, tai manau lb sunku butu g.gif

QUOTE(vida777 @ 2007 08 10, 11:08)
susiimk  drinks_cheers.gif , ir ir ieskok meisterio!

neturiu pinigeliu meistreliui schmoll.gif
irnesakyk.gif apseisiu be pompos, jau nueeme rinke sulinio ir dangti uzvare rolleyes.gif kolkas bus gerai ax.gif tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Muka @ 2007 08 10, 14:52)
Niu ačiu mergaitės 4u.gif . Taigi ką aš sužinojau iš Baltijos Brastos(čia Kaunietėms) jie siūlo pirkti neaustinę medžiagą, jos ir kaina optimali ir geresnė nei agrotekstilė, nes jos reikia pirkti ne mažiau nei 50 kv.m. ir kaina už kvadratą 2.2 be pvm tai siūlo neaustinę medžiagą.

ta geotekstilė ir yra neaustinė medžiaga, bet tavo minėta "brasta" yra didmeniniai tiekėjai, jie nekarpo pas save mažais kiekais, o štai statybinių medžiagų prekybos centruose gali ir mažais kiekiais nusipirkti, na gal ten lituku kokiu brangiau bus, betgi ne tokia kaina, kad dėl to labai pergyvent mirksiukas.gif
Atsakyti
o kilimas koks buvo: vilnonis, sintetinis, šiaudinis? g.gif Nebūčiau sugalvojus tokio varianto biggrin.gif
Nuo ankstyvo pavasario turiu juoda agroplėvele uždengus nedidelį plotą ( apytiksliai 20 kv metrų). Kolkas tik vieną blogybę atradau - vaikščiojant ant jos įsispaudžia duobės. Dėjau su ta mintim, kad ji bus neamžinai ( pagal gamintojus - 5 metai tarnauja), tik kol augalai yra pakankamai maži ir kolkas nėra laiko ravėjimui.
Braškėms žadu taip pat dėti ir tik todėl, kad nėra galimybių pakankamai šiaudų gauti ( nusipirkti) ir problemos su laistymo vandeniu, per tokias kaitras kaip tik agroplėvelė ir sulaikytų drėgmę.
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2007 08 10, 14:52)
bet jei ta plevele gerokiai mulciu uzpylus, tai niekas ir neprakirs. Bet ar polietilenine isvis yra gerai, jei augalo saknys negaus nei dregmes, nei oro  mastau.gif .

vat apie tai ir as pagalvojau, o kur dar dregme mastau.gif negaerai tas celofanas schmoll.gif

na draugas dirba su aplinka, tai siaip sake kiek eksperimentavo, tai sake, geriau nekloti jokiu celofanu ir t.t., pries tai paruosti zeme, o kloti storesni sluoksni mulco, akmenu ar dar ko ten g.gif ir zoles kazkaip greitai neislenda schmoll.gif o jei islenda viena kita, tai juk nieko baisaus, bet dar + profilaktiskai praeiti rondapu mirksiukas.gif
Atsakyti