Įkraunama...
Įkraunama...

Šakočiai

Pagal šakočio receptą, kurį radau turimoj senoj knygoj.
Rašau sumažintą kiekį (juk 60 kiaušinių nenodojau)

6 kiaušiniai, 120g sviesto, 120g miltų, 120g cukraus, 40ml grietinėlės. Dar bėriau truputį vanil.cukraus ir maltų džiov.apelsinų žievelių.
Dubeny reik išsukti gerai sviestą. Tada dėti po trynį ir po šaukštą miltų, po šaukštą cukraus. Kai masė sutirštės, įpilti grietinėlės. Prieš kepant sudėti gerai išplaktus baltymus. Kepiau keksų formelėse. O jau koks skonis ir kvapas wub.gif thumbup.gif Beje, buvo pasisakymas, kad pirktinių šakočių skonis nekoks, o kad rašiau, jog manųjų skonis į juos panašus, tai ir maniškiai išėjo nekokie. Ne, naminiai kepti kepinukai labai gardūs, dieviško skonio. Tiesiog jie, kaip ir nenaminiai, kurių nepeikiu, jie man taip pat skanūs, tiesiog tirpsta burnoje biggrin.gif labai džiaugiuosi, kad dėjau tarkuotą apelsinų žievelę, kuri suteikė ypatingą aromatą thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(jurvite @ 2008 04 13, 10:35)
Pagal šakočio receptą, kurį radau turimoj senoj knygoj.
Rašau sumažintą kiekį (juk 60 kiaušinių nenodojau)

6 kiaušiniai, 120g sviesto, 120g miltų, 120g cukraus, 40ml grietinėlės. Dar bėriau truputį vanil.cukraus ir maltų džiov.apelsinų žievelių.
Dubeny reik išsukti gerai sviestą. Tada dėti po trynį ir po šaukštą miltų, po šaukštą cukraus. Kai masė sutirštės, įpilti grietinėlės. Prieš kepant sudėti gerai išplaktus baltymus. Kepiau keksų formelėse.  O jau koks skonis ir kvapas  wub.gif  thumbup.gif  Beje, buvo pasisakymas, kad pirktinių šakočių skonis nekoks, o kad rašiau, jog manųjų skonis į juos panašus, tai ir maniškiai išėjo nekokie. Ne, naminiai kepti kepinukai labai gardūs, dieviško skonio. Tiesiog jie, kaip ir nenaminiai, kurių nepeikiu, jie man taip pat skanūs, tiesiog tirpsta burnoje  biggrin.gif  labai džiaugiuosi, kad dėjau tarkuotą apelsinų žievelę, kuri suteikė ypatingą aromatą  thumbup.gif


Aciu 4u.gif 4u.gif , kai isbandysiu, o tai darysiu sia savaite, butinai parasysiu kaip isejo
Atsakyti
QUOTE(aidi @ 2008 04 13, 21:15)
Aciu 4u.gif  4u.gif , kai isbandysiu, o tai darysiu sia savaite, butinai parasysiu kaip isejo

Na ir kaip išėjo? bigsmile.gif
Atsakyti
Kaunieciams siulau pabandyti nusipirkti sakoti "Silas" arba "Samsonas" parduotuvese, is Marijampoles thumbup.gif trapuciai, skanuciai thumbup.gif
Atsakyti
Čia netyčia atradau šitą temą ir labai džiaugiuosi, radusi pirmąjąme puslapyje Šakotinio (o tiksliau Baumkucheno) receptą. Mat, su tais Šakotiniais toks įdomus dalykas gaunasi - Lietuviai Šakotinius vadina savo nacionaliniais, vokiečiai - baumkuchenus savo nacionaliniais. O kepimo principas labai panašus - kepti sluoksniuką po sluoksniuko. Vokietijoje teko valgyti nuostabiai skanius naminius baumkuchenus, kurių forma kaip paprasto pyrago, bet iškepti jie būtent pilant po kelis šaukštus tešlos ant viršaus, jiem siškepus - kitą sluoksnį. kepti reikia kaitinant orkaitę tik iš viršaus, bet iškepus būtinai reikia užpilti storu sluoksniu šokolado - pats gazas tada. Pabandykite, tikrai nuostabus (bet ir nuostabiai kaloringas) kepinys. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Zhuvycia @ 2008 05 28, 16:56)
Čia netyčia atradau šitą temą ir labai džiaugiuosi, radusi pirmąjąme puslapyje Šakotinio (o tiksliau Baumkucheno) receptą. Mat, su tais Šakotiniais toks įdomus dalykas gaunasi - Lietuviai Šakotinius vadina savo nacionaliniais, vokiečiai - baumkuchenus savo nacionaliniais. O kepimo principas labai panašus - kepti sluoksniuką po sluoksniuko. Vokietijoje teko valgyti nuostabiai skanius naminius baumkuchenus, kurių forma kaip paprasto pyrago, bet iškepti jie būtent pilant po kelis šaukštus tešlos ant viršaus, jiem siškepus - kitą sluoksnį. kepti reikia kaitinant orkaitę tik iš viršaus, bet iškepus būtinai reikia užpilti storu sluoksniu šokolado - pats gazas tada. Pabandykite, tikrai nuostabus (bet ir nuostabiai kaloringas) kepinys. thumbup.gif


Papildyta:
Labas Zhuvycia, gal jus zinote to baumkuchenno recepta, ir procesa kaip issikepti namu salygomis. O gal cia reikia specialaus peciaus kaip ir sakociams?
Atsakyti
QUOTE(Zhuvycia @ 2008 05 28, 16:56)
Čia netyčia atradau šitą temą ir labai džiaugiuosi, radusi pirmąjąme puslapyje Šakotinio (o tiksliau Baumkucheno) receptą.

Žuvycia, Šakotinis yra nikas asmens Supermamoje, kuris juos kepa, o lietuviškas kepinys tai šakotis biggrin.gif
Atsakyti
Merginos,gal zinot kur Kaune minkstus sakocius pardavineja?Gal galit i az 4u.gif ax.gif
Atsakyti
Aš neseniai bandziau kepti keksiukus, bet man jie keistai isikėlė ir tik pusėtinai priminė šakočio skonį, bet dariau pagal receptą iš senos knygos,, gal reiia nepatingėti ir pilti po sluoksniuką..Įdomu kaip darėte jurvite..(klaustukas neveikia )
Atsakyti
Uj, kokia sena tema atgaivinta bigsmile.gif Šaunu, gal kam šakočių Joninėms reikės? lotuliukas.gif
Ogi kepiau ne sluoksniais- patingėjau doh.gif Užtai iškepusius truputį padžiovinau, kad traškesni ir kiek kietesni būtų... Kiek pamenu, tai buvau tikrai senoookai šakotį ragavus, tad man skonis buvo kaip ir pats tas blush2.gif (šiaip šakočiai man nepatikdavo- iš senų laikų atminty išlikęs specifinis jų skonis, bet manieji kepinukai man buvo idealaus šakočio skonio tongue.gif ) Jei nepatingėsit, galit ir sluoksniais kept- gal geriau bus rolleyes.gif
Atsakyti
Sveiki.
Šeštadieniui man reikia dideli vestuvini šakoti. Aš vilniete. Gal galite pasiulyti gera varianta? AŽ aisku smile.gif ar tel. 865644367
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alla1: 14 liepos 2009 - 21:13
Sau sakocius perkuosi is Kauno, jei kam reikes rasykit i az, parasysiu kontaktus , moteris kepa jau seniai ir labai skaniai, trapus sakociai ax.gif
si karta atsiveziau keliais sakociais daugiau, biski apsiskaiciavau doh.gif
tai jei kam reikia Vilniuje parduosiu, rasykit i kristina.krislai@gmail.com
sakotukas virs kg. kaina 22 lt.

o jau skonis jo hmmm thumbup.gif
Atsakyti