Įkraunama...
Įkraunama...

Bendros fotokonkursų taisyklės

sveiki, ar teisingai suprantu, kad pagal fotokonkursų taisykles negalima dėti panoraminių nuotraukų (darytų su fotoaparato funkcija, kuomet sujungiami keli kadrai ir matosi panorama)? Bet juk to negalima laikyti foto montažu, ar aš klystu?

kitas klausimas: pagal tas pačias taisykles, nuogumas turi būti pridengtas tiek, kad nuotrauką galima būtų eksponuoti.... Kokiu būdu galima pridengti tą nuogumą, jei nori įdėti būtent konkrečią nuotrauką? Gėlytės ir lapeliai iš fotoshopo netinka? blush2.gif Retušuoti, sulieti tą vietą? bet tai bus irgi su photoshopu g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo femme: 24 vasario 2007 - 11:01
QUOTE(femme @ 2007 02 24, 10:55)
sveiki, ar teisingai suprantu, kad pagal fotokonkursų taisykles negalima dėti panoraminių nuotraukų (darytų su fotoaparato funkcija, kuomet sujungiami keli kadrai ir matosi panorama)? Bet juk to negalima laikyti foto montažu, ar aš klystu?

kitas klausimas: pagal tas pačias taisykles, nuogumas turi būti pridengtas tiek, kad nuotrauką galima būtų eksponuoti.... Kokiu būdu galima pridengti tą nuogumą, jei nori įdėti būtent konkrečią nuotrauką? Gėlytės ir lapeliai iš fotoshopo netinka? blush2.gif  Retušuoti, sulieti tą vietą? bet tai bus irgi su photoshopu g.gif


panoraminės nuotraukos ir yra panoraminės ir jos nieko bendra su fotomontažu, atliekamu kompiuteriu, neturi.

o vaikų nuotraukos, kuriose matyti lytiniai organai, visai netvirtinamos. Pridengti - turime galvoje ne montažą, retušavimą ar kt. o fotografavimą aprengus, o jei tai maudynės, tai konkursui parenkamas atitinkamas kadras, kuriame lytinių organų nematyti.
Atsakyti

9. Fotokonkurse nebus tvirtinamos tos nuotraukos, kurios buvo apdorotos naudojant fotomontažą (foto nuotraukų jungimas į vieną atvaizdą, pašalinių objektų įtraukimas į kadrą kompiuteryje, papildomos grafikos ir kitų dailės elementų naudojimas). Gali būti pakoreguotas ryškumas, pašalintas "raudonų akių" defektas, ar fotografuojant nudojami filtrai – įspūdžio, spalvų sustiprinimui, bet ne fotomontažas, nebent konkretaus konkurso taisyklėse bus nurodyta kitaip.**


Siūlau devintą punktą papildyti taip:


Galimi koregavimo būdai: nepastebimi kosmetiniai estetiniai pataisymai (spuogelių ant odos, raudonų akių, rudų dantų korekcija), šviesumo, kontrasto, spalvingumo korekcijos. Galimas tonavimas (sepia) arba visiškas spalvų nuėmimas (Juodai balta), paryškinimas (sharp).


Mano nuomone, šitokios korekcijos nepanaikins natūralumo, o tik leis parodyti kokybiškesnes nuotraukas. Juo labiau, kad daugelis jų įdiegtos pačiuose fotoaparatuose (fotoaparato finkcijų , beje, primigtynai siūlau nenaudoti). Kompiuteriu tai galima atlikti daug kokybiškiau.

Atsakyti
QUOTE
Siūlau devintą punktą papildyti taip:
Galimi koregavimo būdai:  rudų dantų korekcija



biggrin.gif gerai skamba ax.gif
Atsakyti
QUOTE(busiu_supertetis @ 2007 02 27, 16:37)
Siūlau devintą punktą papildyti taip:
Galimi koregavimo būdai: nepastebimi kosmetiniai estetiniai pataisymai (spuogelių ant odos, raudonų akių, rudų dantų korekcija)


cool.gif nu jo, supermamu forume 90-95 proc konkursu temu yra skirtos vaikuciu ir kudikeliu foto. O jiems tai labai reikia sitokiu kosmetiniu korekciju, ypac spuogu ir rudu dantu lotuliukas.gif

Atsakyti
QUOTE(extraño @ 2007 03 01, 12:42)
cool.gif  nu jo, supermamu forume 90-95 proc konkursu temu yra skirtos vaikuciu ir kudikeliu foto. O jiems tai labai reikia sitokiu kosmetiniu korekciju, ypac spuogu ir rudu dantu  lotuliukas.gif



Visiškai sutinku lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE
Siūlau devintą punktą papildyti taip:
Galimi koregavimo būdai:  rudų dantų korekcija




O aš nesutinku, tuomet namūdinės foto nesiskirs nuo studijinių. Man būtent tuom jos ir patinka, kad jos ne nu"fotoshopintos"
Atsakyti
QUOTE(Valerija @ 2007 05 09, 14:55)
O aš nesutinku, tuomet namūdinės foto nesiskirs nuo studijinių. Man būtent tuom jos ir patinka, kad jos ne nu"fotoshopintos"


O man graziau ziuret i grazias foto, pavyzdziui butu nespalvota fotografija, iskart vaizdas geresnis, o juk daugiau niekas nesikeicia, arba siek tiek kontrasto padidinus irgi graziau atrodo.
Tik nelabai suprantu, kodel vienos fotografijos tvirtinamos, o kitos ne, nes kur daryta studijoje, tai laaaaabai abejoju ar tikrai nera pagrazinta, patvarkyta su photoshopu. O tokiu nuotrauku konkursuose yra ir, beje, jos man thumbup.gif
Atsakyti
padekit nezinau kaip ieiti paziurei nuotraukiciu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(m.angeliukas @ 2007 05 24, 16:58)
padekit nezinau kaip ieiti paziurei nuotraukiciu  blush2.gif

viršuj dešinėj pusėj kampe yra fotokonkursai, spaudi ten ir pamatysi mirksiukas.gif
Atsakyti
Šiaip pasiūlymas rimtas, kad išvengt tokių nemalonių nuotaikų,-

1. truputį ne temą,- Nuoroda kiekvienos temos pradžioje, ar net šio skyrelio priekyje nelendant į temas, nes amžiais nieks neranda kur patalpintos nuotraukos.

2. Kritikuot po nuotraukom. Talpinant nuotrauką uždėti kokią nors varnelę "sutinku su komentarais nuotraukos apačioje", "nesutinku". Tada bus pasirinkimas. Kito atvejo neįsivaizduoju.

3. tema skirta klausimams, balsavimų rezultatams.

4. Šnipinėjimo mintys tiesiai į a.ž. moderatorei, o ne pasakant temoj (nes kartais būna ir netiesa, va pvz su tais tėvelių panašumais doh.gif )

Gal ir ne taip būtų įdomu, bet žmogiška (ar mums rūpi tik pasipjaut? )

Atsakyti
QUOTE(Abonentienė @ 2007 06 14, 16:17)
2. Kritikuot po nuotraukom.

thumbup.gif iš visų tavo pasiūlymų manyčiau geriausias šitas
Atsakyti