Įkraunama...
Įkraunama...

Graikiškas riešutas.

QUOTE(jediara @ 2010 12 21, 19:13)
thumbup.gif Ir bijūną sėjai? ax.gif

Aha.Pas vieną žmogų pamačiau sėklas ant peržydėjusio bijūno,prisirinkau ir,kad nepamesti iki pavasario-pasėjau iš rudens į vazoną. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2010 12 22, 00:30)
Aha.Pas vieną žmogų pamačiau sėklas ant peržydėjusio bijūno,prisirinkau ir,kad nepamesti iki pavasario-pasėjau iš rudens į vazoną. mirksiukas.gif

Šaunuolė, kad nepraėjai pro šalį thumbup.gif Tik parašyk, ar išdygo sėklytės, nes labai įdomu ax.gif
Atsakyti
O gal kas zinot, kaip skiepyti graikiska riestmedi. Prie namo auga didelis juodasis riesutmedis, vaisiu dar neveda, bet jei ir ves, vis tiek tiek neskanus. Turiu sakeliu nuo gero riestmedzio, laikau ja saldytuve, o kaip skiepyt neisivaizduoju. Gal kokiu patarimu, kaip i dideli medi skiepyt.... aciu
riesutmedis jau toks ( kazkada temoj, pedekit suzinot augalo pavadinima merginos speliojo, kad tai zagrenio patinas smile.gif bet dbar tikrai zinau, kad tai juodasis riesutmedis)
Atsakyti
toks
Atsakyti
O ar nebūtų paprasčiau vietoje juodojo riešutmedžio pasodinti tikrąjį graikinį riešutmedį? g.gif
Atsakyti
Neisikele kazko nuotrauka, tas juodasis riesutmedis jau 2 aukstu namo dydzio ir labai graziai dengia kaimyno "grozius". Vasara jis gazus, plati laja, bet,o taciau, kai gerai noris dar geriau... biggrin.gif Pasodinus maza graimedi kol jis prades vest vaisius daug laiko praeis, o sako, iskiepijus, vaisiai subresta anksciau..
Atsakyti
QUOTE(saulute111 @ 2011 01 09, 00:53)
Neisikele kazko nuotrauka, tas juodasis riesutmedis jau 2 aukstu namo dydzio ir labai graziai dengia kaimyno "grozius". Vasara jis gazus, plati laja, bet,o taciau, kai gerai noris dar geriau...  biggrin.gif  Pasodinus maza graimedi kol jis prades vest vaisius daug laiko praeis, o sako, iskiepijus, vaisiai subresta anksciau..

Žinoma, visada galima eksperimentuoti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute111 @ 2011 01 08, 23:53)
Neisikele kazko nuotrauka, tas juodasis riesutmedis jau 2 aukstu namo dydzio ir labai graziai dengia kaimyno "grozius". Vasara jis gazus, plati laja, bet,o taciau, kai gerai noris dar geriau...  biggrin.gif  Pasodinus maza graimedi kol jis prades vest vaisius daug laiko praeis, o sako, iskiepijus, vaisiai subresta anksciau..

Na jeigu tavo turimas juodasis graikinis riešutmedis jau yra didelis ir dar lbiau toliau augs, skiepijimas tikrai bus problematiškas ir ypač daug laiko atims. nes į labai daug šakų turėsit įskiepyti. Šiaip anksčiau buvo skiepinama į žymiai mažesnius (2-3 metų) sodinukus... na kaip ir visus vaismedžius. Nes senesnių sunkiau įskiepiai prigyja,o ir daugiau skiepų reikia visam medžiui apimti. Bet dabar,išvedus neaukštas ir gerai prisitaikiusias mūsų zonoje augti graikinių riešutmedžių veisles, skiepijimo poreikis atkrito. Todėl tavo argumentas, kad daug laiko praeis, kol naujas medelis ves vaisius, nelabai pamatuotas schmoll.gif Nes ves po 5-6 metų, o įskiepis, kol prigis ir išaugs iki vaisių davimo, irgi praeis keli metai. Tik vaisių ves daug kartų mažiau...
Tačiau nesu jokia specialistė šiuo skiepijimo klausimu... tiesiog nuo seno auginu Ideal veislę, labai esu ja patenkinta, derlinga, gero skonio riešutai... ir tiek.
Todėl tiesiog patariu kreiptis į specialistus tolesnių patarimų...gal bus naudinga tau ar kitiems ši informacija...

Nors mūsų klimto sąlygos nepriklygsta Balkanų pusiasaliui, ir Lietuvoje iš graikinio riešutmedžio galima surinkti 50-80 kg riešutų derlių.

Kad riešutmedžiai gausiai derėtų, prityręs sodininkas, buvęs Vilniaus universiteto Botanikos sodo direktorius Evaldas Vylius Navys atkreipia dėmesį į septynis svarbiausius reikalavimus.

Pirma, verta auginti tik skiepytus veislinius sodinukus. Poskiepiams tinka graikiniai riešutmedžiai, išauginti iš Lietuvoje rinktų riešutų. Kėdainių miškų urėdas Juozas Girinas yra sėkmingai įskiepijęs graikinio riešutmedžio veislę 'Ideal' į pilkąjį ir mandžiūrinį riešutmedžius. Tai labai ištvermingos žiemą ir perspektyvios poskiepių rūšys.

Antra , mūsų klimato sąlygomis riešutmedžius geriausia skiepyti gegužės pabaigoje, birželio pradžioje sprogstančia akute. Skiepijimui peilį galima pasidaryti iš dviejų lygiagrečiai sujungtų (3 cm atstumu) įprastinių peilių. Tokiu peiliu poskiepio stiebelyje išpjaunamas 3 cm pločio žievės žiedas.

Įskiepiui parenkami riešutmedžiai, kurių riešutų kekės yra didelės (4-9 vnt.), o kevalas – plonas. Įskiepio šakelėje dvigubu skiepijimo peiliu padarius žiedinį pjūvį ir atskėlus 3 cm pločio žievės žiedą su sprogstančia akute, žieve apgaubiama tokio pat pločio pašalintos žievės vieta ant poskiepio stiebelio. Tampriai apvyniojama ir aprišama skiepijimo juostelė.

Galima pamėginti akiuoti žiemą stačiakampiais skydeliais.

-Trečia , patartina sodinti ne jaunesnius kaip 2-4 metų sodinukus. Riešutmedžių šaknelės labai trapios. Jei iškasant nutraukiamos, riešutmedžiai neprigyja. Balandžio mėnesį medelio šaknis iškėlus dviem kastuvais ir švelniai (nemindant) pasodinus bei gausiai palaisčius, riešutmedžiai puikiai prigyja. Kad dirvožemis sutakėtų, vienam medeliui išpilama 20-30 l vandens.

Ketvirta , vengiama sodinti lygioje vietoje – žiemą riešutmedžiai čia labiausiai nukenčia. Geriausia parinkti vakarinį ar bent rytinį kalvos šlaitą. Kad jauni sodinukai nenukentėtų nuo vėlyvųjų pavasarinių šalnų, reikėtų supilti nedideles pakilumas - 50-70 cm aukščio ir 2 m pločio juostas. Medeliai sodinami kas 8 m, tarp juostų paliekami 10 m tarpai.

Penkta , nuo pirmųjų auginimo sode metų graikinius riešutmedžius būtina genėti. Genima vos lapams išsiskleidus.

Šešta , verta sodinti bent 3-4 riešutmedžius – jiems reikalinga kryžmadulka.

Septinta , dirvožemyje turi pakakti kalcio ir magnio (reikalingi riešutų kevalams susidaryti), todėl derančiame sode reikia periodiškai barstyti dolomito išlakas.

Ar žinote, kad...

- suvalgius 5 graikinius riešutus, organizmas gaus visą vitamino C paros normą;

- graikinių riešutų branduoliuose daug nėščiosioms bei vaikams naudingo fosforo ir kalcio, taip pat kraujagysles plečiančio magnio, kraujo spaudimą mažinančio kalio;

- sergant skydliaukės ligomis, prieš pusryčius verta suvalgyti po 3 graikinius riešutus, susmulkintus ir sumaišytus su šaukšteliu medaus;

- norint stiprinti širdies raumenį, pravartu valgyti susmulkintus graikinius riešutus, sumaišytus su razinomis;

- kai padidėjęs skrandžio rūgštingumas, 3 kartus per dieną suvalgykite po 5 graikinių riešutų branduolius.
Atsakyti
Ačiū, Fonda už patarimus 4u.gif
Atsakyti
Dekui 4u.gif
Atsakyti
maniskis dar vienas islindo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ingaja @ 2011 01 14, 22:01)
maniskis dar vienas islindo  4u.gif

thumbup.gif
Atsakyti