Įkraunama...
Įkraunama...

Vestuvių fotografai

ai zinai mes nusprendem nesamdysim turim gera foti ir filmavimo kamera tai kas nors pafilmuos ir pafotkins va taip o tuos pinigus kam nors kitam atidesim mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgutia18 @ 2008 01 20, 15:49)
ai zinai mes nusprendem nesamdysim turim gera foti ir filmavimo kamera tai kas nors pafilmuos ir pafotkins va taip o tuos pinigus kam nors kitam atidesim mirksiukas.gif

Na del filmavimo, tai jo, bet vat nuotrauku graziu tai visai gerai tureti. Musu buvo V.Garla, tai nerealios foto http://www.vgfoto.lt/
Atsakyti
QUOTE(tikurila @ 2008 01 20, 17:56)
Na del filmavimo, tai jo, bet vat nuotrauku graziu tai visai gerai tureti. Musu buvo V.Garla, tai nerealios foto http://www.vgfoto.lt/



tikrai grazios vg foto;) man patiko thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgutia18 @ 2008 01 20, 15:49)
ai zinai mes nusprendem nesamdysim turim gera foti ir filmavimo kamera tai kas nors pafilmuos ir pafotkins va taip o tuos pinigus kam nors kitam atidesim mirksiukas.gif


Tai jusu apsisprendimas, turite pilna teise.
Papasakosiu jums viena anekdota:

Zymus fotografas atejo pas savo drauga i sviecius pavakareniauti. Nusirenge, prisedo prie stalo, o draugo zmona, noredama ji pamaloninti sako:
- Maciau jusu nuotraukas, juos nuostabios, matyt turite labai gera kamera.
Fotografas mandagiai padekojo ir nieko daugiau nepasake. Pries iseinant namo sako draugo zmonai:
- Vakarene buvo nuostabiai skani, man rodos turite labai brangius indus.

Tikiuosiu nesigailesite. Nuotrauka gimsta galvoje, o technika tik padeda ja uzfiksuoti.
Atsakyti
Sveiki mielieji (supermamos ir fotografai),

Esu busima nuotaka ir gal jau tris savaites semiuosi isminties is SM vestuviniu forumu. Galinga organizacija thumbup.gif
Bet tokio kiekio informacijos mano galvele jau nebeabdoroja blink.gif
Kiek fotografu, tiek istoriju ir gyvenimu... bet kaip surasti ta, kuris iamzintu manaji? ax.gif
Todel, budama sveiko proto (tiek kiek protas gali buti sveikas vidury nakties), kreipiuosi i fotografus (kuriu cia daugiau nei supermamu) biggrin.gif , brukstelti man laiskeli, jeigu:
1) jus esate laisvas rugsejo 20 d. 2008m
2) esate linkes daryti reportazines foto (ir kokias 4 pozuotas lotuliukas.gif )
3) esate mielas zmogus 4u.gif
Aciu labai blush2.gif Labanaktis.
Atsakyti
QUOTE(Butter_Fly @ 2008 01 21, 04:38)
1) jus esate laisvas rugsejo 20 d. 2008m
2) esate linkes daryti reportazines foto (ir kokias 4 pozuotas  lotuliukas.gif )
3) esate mielas zmogus  4u.gif
Aciu labai  blush2.gif Labanaktis.

ir dar kaina pamirsai pamineti, kuria gali leisti sau sumoketi fotografui biggrin.gif
Atsakyti
as uzsisakiau fotografa is Vln. www.nelik.com clap_1.gif man patiko jo foto ir kaina gera!!! dar nebuvau su juo susitikusi bet jau labai dziaugiuosiu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(maziulele @ 2008 01 21, 09:26)
ir dar kaina pamirsai pamineti, kuria gali leisti sau sumoketi fotografui biggrin.gif


As nepamirsau ax.gif tiesiog manau teisingiausia visu atzvilgiu, "meistrams" parasyti savo kaina, o mano rinktis (ir deretis). Nenoriu saves ikisti i grieztus remus smile.gif Bet bet kuriuo atveju turiu vilti sutilpti i 2000 Lt (iskaitant papildomas valandas ir kt)... apie vilti kaip zinia yra koks milijonas posakiu biggrin.gif

Dar norejau pasiteirauti visu suprantanciu. Ar as realiai galiu issirinkti fotografa tik ziuredama jo darbus internete? Ar butinai turiu pamatyti ir atspausintu foto albumus? Ar cia nera skirtumo? Siuo metu negyvenu Lietuvoje, grysiu tik balandi, bet manau tada gali buti daug saukstu po pietu... g.gif

Ir dar apie valandas. Man kazkaip visada atrode (nepatyrusiai vestuvininkei), kad fotografa reiketu samdyti nuo ziedu sumainymo ceremonijos iki mazdaug vidurnakcio (kol tortui eile ateina), bet pastebiu, kad tu niuansu labai daug yra.
Ar uztenka fotografo tik 5 val? Jeigu mano ceremoniju pradzia 15:00 val? (Jokiu islydetuviu nebus, nes mes jau 4 metai kartu gyvenam ir turim vaika, tai atrodytu doh.gif doh.gif doh.gif ) thumbup.gif
Ar cia tik ir yra visa foto esme tik iki normalaus baliaus apsilimo, o pati puota jau nebesvarbi? Ar tiesiog fotografai tuo naudojasi taikydami savo papildomu valandu "kainodara"?
Ar svarbu, pradeti amzintis nuo sukuosenu darymo (man turbut verkti noresis kai man ta "raguoli" susuks ant galvos doh.gif ) ?

Tikiuosi, kad nebusiu dabar "vilku" suesta, del savo nesamoningu klausimu. As tik noriu suprasti 4u.gif

Atsakyti
QUOTE(Butter_Fly @ 2008 01 21, 16:05)
Dar norejau pasiteirauti visu suprantanciu. Ar as realiai galiu issirinkti fotografa tik ziuredama jo darbus internete? Ar butinai turiu pamatyti ir atspausintu foto albumus? Ar cia nera skirtumo? Siuo metu negyvenu Lietuvoje, grysiu tik balandi, bet manau tada gali buti daug saukstu po pietu...  g.gif


Na nereikėtų pasitikėt vien tik vieša reprezentacine galerija - vertėtų paržvelgt pilnas vestuves, nesvarbu internete ar gyvai. O gyvi atspaudai beparodys daugiau techninius kokybės niuansus.

QUOTE
Ir dar apie valandas. Man kazkaip visada atrode (nepatyrusiai vestuvininkei), kad fotografa reiketu samdyti nuo ziedu sumainymo ceremonijos iki mazdaug vidurnakcio (kol tortui eile ateina), bet pastebiu, kad tu niuansu labai daug yra.

Ar uztenka fotografo tik 5 val? Jeigu mano ceremoniju pradzia 15:00 val? (Jokiu islydetuviu nebus, nes mes jau 4 metai kartu gyvenam ir turim vaika, tai atrodytu  doh.gif  doh.gif  doh.gifthumbup.gif
Ar cia tik ir yra visa foto esme tik iki normalaus baliaus apsilimo, o pati puota jau
nebesvarbi? Ar tiesiog fotografai tuo naudojasi taikydami savo papildomu valandu "kainodara"?
Ar svarbu, pradeti amzintis nuo sukuosenu darymo (man turbut verkti noresis kai man ta "raguoli" susuks ant galvos  doh.gif ) ?


Pasiruošimai ir šukuosenų darymai duoda labai gražių kadrų. Priešingai nei baliaus įkarštis, kai visi jau "įšilę" ir nelabai fotogeniški smile.gif Juolab įvertinus laiko santykį - kai užstalės fotografavimas užtrunka dar ilgiau, nei visas ligi tol buvęs veiksmas. O laukt vieno-dviejų kadrų (pvz torto pjovimo), kurie tikėtina bus daugiau fakto užfiksavimas nei tikri "perliukai" nelabai yra prasmės.
Atsakyti
QUOTE(Butter_Fly @ 2008 01 21, 16:05)
Tikiuosi, kad nebusiu dabar "vilku" suesta, del savo nesamoningu klausimu. As tik noriu suprasti  4u.gif


Susitikti ir susipazinti su fotografu verta. Pamatysite atspausdintas nuotraukas, kurios gali atrodyti kitaip nei internete.

-Zoom- jau parase apie tai, kodel daznas fotografas nenoriai fotografuoja banketa. As papildomai pabandysiu parasyti is ko susideda fotografo kaina.

Sis darbas yra sezoninis ir trunka tik puse metu. Jei fotografas neturi kitu uzsakymu (reklamos srityje ar pan.), ziemos sezona jis "atostogauja".
Jus matote kaip dirba jusu samdomas darbuotojas tik vestuviu diena.

Is tikruju vienu vestuviu uzimtumo tvarkarastis yra toks:
- diena pries vestuves reikia patikrinti ir sukrauti visa fototechnika, pakrauti baterijas, paruosti rubus, isplauti automobili ir uzpilti jam kuro. Visa tai uzima iki 4 val., tai yra beveik puse darbo dienos.
- vestuviu diena reikia atsikelti is ryto, dar karta patikrinti ar nieko nepamirsome, kelione. Dar 1-2 val. Jei fotografavimas pradedamas is pat ryto ir fiksuojamas pasiruosimas vestuvems ir pati ceremonija susidaro papildomai apie 8-10 val. iki banketo pradzios.
- nuotrauku apdorojimas,atrinkimas, spausdinimas ir pan. uzima dar apie 16 val.

Viso susirenka apie 30 darbo val. Paimsime jusu minetus 2000Lt ir padalinsime is 30. Turime 67Lt/val., padalinsime si skaiciu is 2 (ivertinkime sezoniskuma) gausime 33Lt/val.

Fototechnika fotografo krepsyje kainuoja nuo 6000Lt (pats pigiausias variantas) iki 40000Lt. Dazniausiai yra 2 fotoaparatai ir keli objektyvai. Per sezona vienas fotoaparatas kuriuo kaina vidutiniskai 4500Lt susidevi. Daznas variantas, kad buna sudauzomas ar kitaip sugadinomas objektyvas kurio kaina irgi apie 3000Lt. Pridekime nuotrauku spausdinimo sanaudas, banalu batu ir kelniu keitima kas 3 men. Visa tai papildomai mazina valandini ikaini iki 20-25Lt/val.

Tarkime vidutiniskai, sezono metu per 1 men. buna 5 vestuves, 5*30 val. gauname 150 val. Tai arti standartinems 168 val. per savaite dirbant kitoki darba.

Paskaiciuokite savo darbo valandos ikainius, ivertinkite tai, kad dirbant fotografo darba neturi teises suklysti ir pamatysite, kad skirtumas nedidelis, jei visai bus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AlbertasP: 21 sausio 2008 - 16:08
Pamirsau dar prideti, kad didzioji darbo dalis vyksta laisvadeniais, kai seimos nariai ilsisi ir kiekviena pipildoma vestuviu fotografavimo valanda nutolina fotografa nuo seimos ir vaiku. Todel neverta stebetis, kad niekas nenori fotografuoti iki nakties. Jums tai svente, fotografui darbas ,kurybinis, bet darbas.
Atsakyti
QUOTE(AlbertasP @ 2008 01 21, 17:30)
Pamirsau dar prideti, kad didzioji darbo dalis vyksta laisvadeniais, kai seimos nariai ilsisi ir kiekviena pipildoma vestuviu fotografavimo valanda nutolina fotografa nuo seimos ir vaiku. Todel neverta stebetis, kad niekas nenori fotografuoti iki nakties. Jums tai svente, fotografui darbas ,kurybinis, bet darbas.


Kazkokio tai latrelio darbas cia aprasytas- darbo turi tik pusmeti, per vasara sudauzo bent viena aparata ir kelis objektyvus dirbdamas galvoja ne apie darba, o "palikta" seima... lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif aikit i statybas sienu tinkuyot- darbas kiaurus metus, "shpatelis" kapeikas tekainuoja, o i menesi ir po dvylika stukyciu uzkalt galima lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti