Įkraunama...
Įkraunama...

"Tu negimdei"

neteko laimes gimdyti paciai-buvo atliktas cezaris. dbr kai pasakau zodi "pagimdziau" is daugumos aplinkiniu pazystamu moteru sulaukiu daznai netgi atviros pagiezos: "tu negimdei....nepajutai tikro skausmo" ir tt. ar jus ko panasaus sulaukiate? kaip atsikertate?

(atsiprasau moderatores...pamirsau lietuviskas raides)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sesele: 19 rugsėjo 2007 - 18:37
QUOTE(sesele @ 2007 09 19, 18:37)
neteko laimes gimdyti paciai-buvo atliktas cezaris. dbr kai pasakau zodi "pagimdziau" is daugumos aplinkiniu pazystamu moteru sulaukiu daznai netgi atviros pagiezos: "tu negimdei....nepajutai tikro skausmo" ir tt. ar jus ko panasaus sulaukiate? kaip atsikertate?

(atsiprasau moderatores...pamirsau lietuviskas raides)

irnesakyk.gif nepergyvenk - as su nuskausminimu gimdziau - tikros skausmo irgi nepajutau, vadinasi irgi - NEGIMDŽIAU smile.gif
Atsakyti
Man irgi darė cezarį. Tokios reakcijos, kad "negimdžiau pati" sulaukiau tik iš vienos moters, tiesa, ne tiesiogiai pasake, bet kai pasakiau, kad cezaris, nusiviepė taip paniekinamai ir pasake "aaaaa" atitinkamu tonu. Tiesą sakant, neižvelgiu čia problemos-svarbiausia, kad aš ir vaikutis sveiki, o jei kam cezaris atrodo kaip nusikaltimas, tai jau jų problema mirksiukas.gif
Atsakyti
Man taip pasakė mano vyras nes man buvo narkozė - aš negimdžiau man viskas buvo DZIN. lotuliukas.gif Tik jis vienas viską matė ir pirmas pamatė lelių.Aš iš pykčio net neturiu žodžių blink.gif jei prieš tai prasikankinau 5v tai nieko nereiškia?
Atsakyti
yra tekę keletą kartų išgirst panašių replikų. atsikirtau labai paprastai - kai pasako, kad nežinau tikro skausmo, tai atsakau, kad jos nežino tikro skausmo po operacijos, kai nuskausminamųjų veikimas baigiasi o randai dega, pasisukt ant šono negali, atsisėst ir atsistot parą negali, kai kateterį kiša į šlapimo pūslę, to "malonumo" jos irgi nepajuto. kai atneša vaiką pažindyt, o tu net rankos sulenkt negali, nes tenkateteris ir lašalinė pajungta, pasisukt kad krūtį paduot irgi negali, nes nevaldai savo kūno. o ir dar po to - 2 metus negalima pastot, nes gali plyšt gimda, negali nešiot tūbų žemu juosmeniu kurį laiką, nes skauda pilvą, negali normalaus fizinio krūvio pusę metų ir svorių kilnot, nes pavojinga pjūviui.
va kai visą tai susakau, tada greit užsičiaupia tongue.gif . nes gimdyt tai pagimdai, pakentė kelias valandas - na porą parų ir paskui daug greičiau atsigauni nei po cezario. todėl, visos mes išgyvenam to skausmo pakankamai, tiesiog vienos per gimdymą, kitos po.
Atsakyti
O aš tai dar paprasciau užčiaupiu pagiežingu moterelių nusivaipymus del cezario. Tiesiai sakau, kad pačios "kvailos" arba "skūpos" jei ima didžiuotis savo išgyventų skausmų stiprumu. Jau senokai daugumoje EU šalių, JAV ir kt., o dabar ir Lietuvoje galima rinktis gimdymo būdą. Kas nenori kankintis, visuose gimdymo namuose daro cezarį. Net jei nesi susitarus su kokia gydytoja. Pasakai, kad atsisakai gimdyti įprastu būdu ir jiems nieko nelieka tik duoti pasirašyti tokį lapą-formą dėl atsisakymo bei daryti cezarį. Tačiau, aš manau, kad vardan savo ir vaikučio sveikatos geriau iš anksto su kokia gydytoja susitarti.Žinoma, po operacijos buna sunku. Ypač pirmųjų keletą savaičių. Bet ir po paprasto gimdymo dažniausiai būna baisūs plyšimai ir paskui apie mėnesį praeina, kol moteris gali normaliai sėdėti ar normaliai be laisvinamųjų tuštintis. Taigi sveikimo laiko tarpas panašus. Tačiau nei mama, nei vaikutis, atejęs cezario keliu, nekrūpčios naktimis, prisiminę gimdymo dieną. Be to, dabar darant cezarį dažnai duoda ne bendrą narkozę, tad viską matai ir ka tik gimusiu vaikuciu leidžia pasidžiaugti. Tad besididžiuojančiom savo išgyventu skausmu ir besivaipančiom iš cezario belieka tik palinguoti galvelę g.gif
Atsakyti
QUOTE(mamadaina @ 2007 09 19, 21:52)
O aš tai dar paprasciau užčiaupiu pagiežingu moterelių nusivaipymus del cezario. Tiesiai sakau, kad pačios "kvailos" arba "skūpos" jei ima didžiuotis savo išgyventų skausmų stiprumu. Jau senokai daugumoje EU šalių, JAV ir kt., o dabar ir Lietuvoje galima rinktis gimdymo būdą. Kas nenori kankintis, visuose gimdymo namuose daro cezarį. Net jei nesi susitarus su kokia gydytoja. Pasakai, kad atsisakai gimdyti įprastu būdu ir jiems nieko nelieka tik duoti pasirašyti  tokį lapą-formą dėl atsisakymo bei daryti cezarį.

Kažkas naujo bigsmile.gif Gal galėtum kokią nuorodą apie tai, kad gimdyvė gali "atsisakyti gimdyti" ir tai yra pagrindas atlikti Cezario pjūvio operaciją g.gif
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2007 09 19, 22:14)
Kažkas naujo  bigsmile.gif  Gal galėtum kokią nuorodą apie tai, kad gimdyvė gali "atsisakyti gimdyti" ir tai yra pagrindas atlikti Cezario pjūvio operaciją  g.gif

aš šito dar irgi negirdėjau schmoll.gif kažkaip abejoju... g.gif


na, ką tu gali pasakyt tokiom babcėm, kurios drįsta sakyt, kad nepagimdei doh.gif pirštu pasukiot prie smilkinio ir palinkėt sėkmės gyvenime, daugiau nieko schmoll.gif schmoll.gif mad.gif
Atsakyti
pas mus dar vyrauja visuomeneje tokia keista nuomone, kad gimdydama moteris turi kenteti 18 valandu, visa suplyšti, pamelinuoti nuo skausmo, kad veidas nuo stumimo paraaudonuotu, dar paskui puse menesio neatsisesti o tada skaitosi GIMDEI doh.gif , tik kazin ar kas duoda medali uz skausmus? Juk svarbiausia vaikucio sveikata ir mamos o ne gimdymo budas ax.gif
Atsakyti
As pirmus du gimdziau pati ,o treciuka rekejo skubiai isimti ir anksciau....cezaris taip pat gimdymas ir tegul jokios neismaneles per daug nereplikuoja umn.gif umn.gif
tos kurios nepatyre cezario..ir aciu dievui..tegul tik ir isvengia jo.nes gimdyti paciai yra daug paprasciau nei atlikti cezari.... unsure.gif unsure.gif As jau nekalbu apie pooperacini laikotarpi doh.gif doh.gif apie sunkumus ir komplikacijas.Tad ir po cezario jauciuosi pagimdziu savo vaikuti 4u.gif 4u.gif 4u.gif Juk kaip kitaip..pro ausis juk neislingo biggrin.gif

Cezaris ty komplikuotas gimdymas unsure.gif unsure.gif protingos supras o ...kitoms telieka til pamastymai mirksiukas.gif mirksiukas.gif

Nusiraminkit mergaite ir jus neturite aiskinti bukaprotems visko kas jums nutiko mirksiukas.gif

Atsakyti
as manau kad moteris turi teise rinktis gimdymo buda (cezario operacija baigiasi gimimu,tai kodel gi tai ne gimdymas?).

man dare cezari del komplikaciju, ir iki siol kiek suprantu dazniausiai ji del to ir daro. taigi man irgi buvo skaudu matyti kreivas sypseneles kai kuriu moteriskaiciu veiduose pasakius, kad man dare cezari, bet as dazniausiai nieko ir nesakydavau, tegul sau mano ka nori, kodel tureciau teisintis - ar del to, kad mano vaikelio gimimas buvo su komplikacijomis? dziaugiuosi, kad jis gime sveikas ir be traumu.


Atsakyti
turėjau ir gimdymą, ir porą cezariukų biggrin.gif . neteko girdėt jokių priekaištų ar vaipymosi. pati- mielai gimdyčiau, nes operacija ir po jos- man asmeniškai įvarė tookį stresą doh.gif . bet kuriuo atveju, net jei tave ir papjovė- vaikelis tai UŽGIMĖ wub.gif
Atsakyti