Įkraunama...
Įkraunama...

Pasikeitusieji vardus

QUOTE(laumir @ 2012 05 12, 16:36)
nesamone,vardas ateina nuo mazens 4u.gif


Visa ši tema - nesąmonė? Pažįstu bent keturis žmones, kurie keitė vardą, ir tik viena iš jų - dėl to, kad tikrasis vardas buvo, švelniai sakant, kvailas.

Yra tautelių, kuriose vardai keičiami kelis kartus per gyvenimą. Jos atstovams turbūt nesąmonė atrodo, kad žmogus su vienu vardu gali nugyventi visą gyvenimą.
Atsakyti
pazistu viena mergina, kuri pasikeite varda. bet pacios proceduros ir popierizmu nezinau wink.gif
Atsakyti
Žinau Loretą, kuri mokykloje visiem prisistatinėjo kaip Jūna, nors mokyklos žurnale buvo Loreta.
Atsakyti
Aš pažinojau dvi moteris, kurios pasikeitė savo vardus. Viena net du kartus doh.gif Jos turėjo rusiškus vardus, tai norėjo lietuviškų labai. Viena buvo Liuba (Liubov). Tai ji nutarė taip ir išsiversti į lietuvių kalbą. Na ir tapo Meile. Bet jei jau buvo 60 metų. Tai kažkaip aplinkiniai į tokią Meilę skersai pradėjo žiūrėt ir krizent. Tai ji tapo Melanija. Ir iki šiol vadinasi tuo vardu. Pripratom ir visai gerai.
Kita pažįstama iš Oksanos tapo Aleksandra. Bet kad vistiek nelabai jau lietuviškas g.gif Pasikeitė jos labai greit tuos vardus, be jokių problemų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Almutė+: 28 lapkričio 2012 - 16:22
na va, pasirodo, ir naujasis ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius vaikystėje buvo Jonas.
Atsakyti
Turiu draugę, kuri šiaip Laima, bet jau daug metų niekas kitaip nei Haidė jos nevadina. smile.gif Aš net nežinojau porą metų jos tikrojo vardo.
Atsakyti
QUOTE(Almutė+ @ 2012 11 28, 05:22)
Viena buvo Liuba (Liubov). Tai ji nutarė taip ir išsiversti į lietuvių kalbą. Na ir tapo Meile.

pažįstu moterį (dabar jai jau apie 60 m.), kuri vardą keitėsi pačioje Nepriklausomybės pradžioje, nes ji gimusi tremtyje rusijos gilumoje, bet lietuvių šeimoje ir ją į dokumentus įrašė Irina, nors visi visada ją vadindavo Irena. Tai ji galiausiai "atstatė istorinę teisybę" ir dokumentuose tapo Irena.
Atsakyti
Viena pažįstama buvo vardu Albina, tokį vardą jai davė tėvo garbei. Tačiau ji visą gyvenimą buvo juo nepatenkinta. Išvažiavusi studijuoti į kitą miestą susigalvojo sau vardą Mandrė, o prieš vestuves ir pasikeitė savo vardą į susigalvotąjį. Mano nuomone Albina nėra gražus vardas, bet Mandrė tikrai kažin ar gražesnis. Vienintelį tokį vardo keitimo atvejį ir žinau ...
Ai, atsiminiau dar vieną. Pas mus mokykloje mokėsi mergaitė vardu Laisvė, tačiau jai taipogi šis vardas niekada nepatiko, todėl dar būdama mokinė ji vadino save Gintare, taipogi ir visi jos draugai ją taip vadino, taigi suėjus 18 metų taip ir pasikeitė savo vardą. Tiesa, jos tikrasis vardas man gal net gražesnis, tik kad neįprastas ...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _Foxy_: 06 sausio 2013 - 13:07
buvo Danutė, tapo Liepa.

buvo Jurgita, tapo Žana.
Atsakyti
Na o šiaip merginos, kaip su popierizmu? nes aš tik noriu vieną iš dviejų turimų vardų mesti lauk. Durniai mano krikšto tėvai prirašė iš lempos, trukdo jis man gyventi ir šiaip nepatinka ir nenaudoju...

Keičiasi pasas, bankuose reikia informuoti (korteles kai dariausi, iškart nedėjau antro vardo ant jų), gimimo liudijime niekas jaučiu nesikeičia? Kur dar kas?
Atsakyti
Žinau vieną vyruką, kuris savo ELMARO vardą pasikeitė į MARIAUS.
Atsakyti
QUOTE(Gegytė @ 2013 09 11, 17:33)
Na o šiaip merginos, kaip su popierizmu? nes aš tik noriu vieną iš dviejų turimų vardų mesti lauk. Durniai mano krikšto tėvai prirašė iš lempos, trukdo jis man gyventi ir šiaip nepatinka ir nenaudoju...

Keičiasi pasas, bankuose reikia informuoti (korteles kai dariausi, iškart nedėjau antro vardo ant jų), gimimo liudijime niekas jaučiu nesikeičia? Kur dar kas?


Tai kokios problemos? Mano abu tėvai, vyro tėvai ir mano vyras turi du vardus. Tiek šeimoje, tiek šiaip kasdieniniame gyvenime visi jie vartoja (ar vartojo, nes mano ir vyro tėvai jau mirę) tą vardą, kuris jiems labiausia patinka. Tais retais atvejais, kai reikia pildyti oficialius dokumentus, įrašau, pvz., abu savo vyro vardus, ir tiek.
Atsakyti