Įkraunama...
Įkraunama...

Nedarbingumo pažymėjimas, ligos pašalpa

Ačiū kad prašvėtėt.
Atsakyti
QUOTE(cool-mama @ 2006 01 16, 15:33)
Va nusprendžiau paklaust. Kažkur girdėjau tokius gandus, kad jeigu ilgą laiką dirbi vienoje darbuovėtėje ir nė karto neėmei nedarbingumo lapelio(biliutenio) dėl ligos, tai tau priklauso kažkokia piniginė kompensacija.
Mano motina jau virš 10 metų dirba vienoje valdiškoje įstaigoje ir niekada nebuvo [paėmusi nedarbingumo lapelio.
Tai va labai norėčiausužinoti ar iš tikrųjų yra toks įstatymas ar čia tik pletkai.
Norėčiausužinoti kur kreiptis ir kokius dokumentus reik turėt?



Girdejau, kad yra tokiu imoniu, kurios "sveikuoliams" darbuotojams metų pabaigoje moka prieda smile.gif
Bet kas liecia "valdiskus" pinigelius tai tikrai niekas nemoka.
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2006 01 19, 08:26)
O ką turi kompensuot? Na nesirgo žmogus, gavo darbo užmokestį už dirbtą laiką, kaip ir nėr ką  kompensuot... Na nebent darbovietė nuspręs paskatinti sveikuolį ir išmokės jam premija. Tiesą pasakius primą kartą susiduriu su tokiu klausimu, neteko anksčiau girdėt.



Na, aš irgi negirdėjusi, kad kas kompensuotų ką nors...

Bet šiaip, norėčiau pasamprotauti. Kodėl nėra ką kompensuoti. Vienas serga ir serga (dėl to sodros nemoka), po sanatorijas važinėja, gydosi. Ligonių kasos viską kompensuoja. Ištempia žmogelį iki pensinio amžiaus ir dar pensiją sumoka.

Kitas aria aria, soc. draudimo įmokas moką, stengiasi nežinia dėl ko. Pervargsta ir pasimiršta anksčiau laiko. Anei sveikatos, anei socialiniu draudimu nepasinaudoja. Ką, ar nereikėtų tokiam ko nors duoti? Juk dabar net įmonėms, kuriose nelamingų atsitikimų mažai, sodros įmokas sumažino.
Atsakyti
Sveikute, norejau kad man kas padetu nerima nuraminti:
As isidarbinau lapkricio 21d. Kai pas mus lietuvoje priimta 3 men bandomas laikotarpis ir as suzinau, kad esu nescia. Pirma nedarbingumo lapeli paemiau sausio 23- vasario 11d, antra vasario 23- iki dabar. Tai ar ir man prasitese bandomasis laikotarpis +20 dienu(ar mazdaug tiek), kiek per metus galima imti biuleteniu(ta prasme pagal istatymus kiek reikia nevirsyti nedarbingumo dienu per metus, kad darbdavys neismestu is darbo). Darbe jauciu spaudima, man vis siulo imti biletenius, nes tipo as cia jiems nenaudinga(kaip nescioji). Ir seip fiziskai neisstoviu 8-11 val.(sake cia jau man palengvinta). Man idomu ko jie siekia(kad mazesnius pinigelius gausiu iki kol maziukui metai sukas-zinau)???????
Atsakyti
QUOTE(Melinake @ 2006 03 26, 12:48)
Sveikute, norejau kad man kas padetu nerima nuraminti:
As isidarbinau lapkricio 21d. Kai pas mus lietuvoje priimta 3 men bandomas laikotarpis  ir as suzinau, kad esu nescia. Pirma nedarbingumo lapeli paemiau sausio 23- vasario 11d, antra vasario 23- iki dabar. Tai ar ir man prasitese bandomasis laikotarpis +20 dienu(ar mazdaug tiek), kiek per metus galima imti biuleteniu(ta prasme pagal istatymus kiek reikia nevirsyti nedarbingumo dienu per metus, kad darbdavys neismestu is darbo). Darbe jauciu spaudima, man vis siulo imti biletenius, nes tipo as cia jiems nenaudinga(kaip nescioji). Ir seip fiziskai neisstoviu 8-11 val.(sake cia jau man palengvinta). Man idomu ko jie siekia(kad mazesnius pinigelius gausiu iki kol maziukui metai sukas-zinau)???????


Iš darbo tikrai Jūsų neišmes, nes DK teigia, kad
132 straipsnis. Garantijos nėščioms moterims ir darbuotojams, auginantiems vaikus 1. Darbo sutartis negali būti nutraukta su nėščia moterimi nuo tos dienos, kai darbdaviui buvo pateikta medicinos pažyma apie nėštumą, ir dar vieną mėnesį pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms, išskyrus šio Kodekso 136 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytus atvejus, taip pat laikinąją darbo sutartį pasibaigus jos terminu, bei 133 straipsnis. Garantijos sergantiems ir sužalotiems darbe darbuotojams 2. Darbuotojams, tapusiems laikinai nedarbingiems ne dėl šio straipsnio 1 dalyje nustatytų priežasčių, darbo vieta ir pareigos paliekamos, jeigu jie dėl laikinojo nedarbingumo neatvyksta į darbą ne daugiau kaip šimtą dvidešimt dienų iš eilės arba ne daugiau kaip šimtą keturiasdešimt dienų per paskutinius dvylika mėnesių, jei įstatymai ir kiti norminiai teisės aktai nenustato, kad tam tikros ligos atveju darbo vieta ir pareigos paliekamos ilgesnį laiką.

Ko jie siekia sunku pasakyti. Gal dar kas pakomentuos.
Atsakyti
Aciu AsJa uz atsakyma. O pakomentuoti turbut niekas nedrysta wink.gif
Atsakyti
Sveiki,

Noriu pasiklausti - o likę nuo biuletenio 15 proc. - kur eina? Žinau faktą, kad juos galima pasiimti darbe, kaip gydymo pašalpą ir tai tikrai daroma. Jei tai teisėta ar galima būtų rasti įstatymo nuorodą, žodžiu, kokią "eilutę", kad savo buchalterei parodyti konkrečiai blush2.gif

Dėkui už atsakymą.
Atsakyti
QUOTE(Anafora @ 2006 04 07, 16:14)
Sveiki,

Noriu pasiklausti - o likę nuo biuletenio 15 proc. - kur eina? Žinau faktą, kad juos galima pasiimti darbe, kaip gydymo pašalpą ir tai tikrai daroma. Jei tai teisėta ar galima būtų rasti įstatymo nuorodą, žodžiu, kokią "eilutę", kad savo buchalterei parodyti konkrečiai  blush2.gif

Dėkui už atsakymą.

Įstatymuose tai niekur nereglamentuota. Tiesiog, kai kurie geri darbdaviai neskriaudžia darbuotojų ir primoka iki pilno atlyginimo.
Atsakyti
QUOTE(Jurgitak @ 2006 04 07, 22:32)
Įstatymuose tai niekur nereglamentuota. Tiesiog, kai kurie geri darbdaviai neskriaudžia darbuotojų ir primoka iki pilno atlyginimo.


Suprantu, vadinasi jei neišmoka, lieka pas darbadavius... g.gif
Atsakyti
niekas nelieka pas darbdavius. Kodėl turi likt?
Tu nedirbai - pinigų tau darbdavys nemokėjo.
Už ligą pervedė Sodra. Biuletenį skaičiuoja iškarto 85 proc. nuo kompensuojamo darbo užmokesčio, ir Sodra iškarto tau ir perveda tuos pinigus, darbdavis čia ne prie ko. g.gif:
Kas kur lieka?
Atsakyti
Aišku...man lėtai daeina...dėkui. Jūsų dėka neįtarinėsiu darbdavių smile.gif
Atsakyti
Šiaip tai darbdavys už pirmas dvi dienas moka ligos pašalpą iš savo lėšų.

Ligos pašalpą už pirmąsias 2 kalendorines ligos dienas, sutampančias su darbuotojo darbo grafiku, (išskyrus šeimos nario slaugos pašalpą) apmoka darbdavys. Darbdavio apmokama ligos pašalpa negali būti mažesnė negu 80 procentų ir didesnė negu 100 procentų pašalpos gavėjo vidutinio uždarbio,
Nuo 3–ios kalendorinės nedarbingumo dienos iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų mokama 85 procentų kompensuojamojo uždarbio dydžio ligos pašalpa.
Atsakyti