Įkraunama...
Įkraunama...

A.Šančiai: l/d "Čiauškutis"

Kas per problema su tais Montesori daržais, nesuprantu g.gif Mano draugė, dirbusi ne vienam darželyje ir baigusi atitinkamus mokslus, man irgi nerekomendavo Montesori sistemos. Anot jos, savo vaiką vestų į tokį daržą tik tokiu atveju, jei jis būtų hiperaktyvus.

Gyvenam mes irgi prieš Čiauškutį, bet kuo toliau, tuo labiau nesinori man savo pupos vest į jį. Einu į maps.lt žiūrėt kur ta Hipordomo gatvė smile.gif
Atsakyti
Mes ir prieš "Čiauškutį" gyvenam. Aš vis skaitau ir skaitau ką jūs čia rašinėjat apie tuos darželius ir kuo toliau, tuo labiau neaišku darosi. Gerai, kad dar turiu keliu metų rezervą, gal dar iki to laiko pasikeis darželio vedėja.
O lopšelyje kaip supratau auklėtojos neblogos. Nes po metų į lopšelį bent iki pietų miego norėčiau leist.
Atsakyti
QUOTE(Aušrinė @ 2005 07 05, 13:00)
Kas per problema su tais Montesori daržais, nesuprantu  g.gif 
Gyvenam mes irgi prieš Čiauškutį, bet kuo toliau, tuo labiau nesinori man savo pupos vest į jį. Einu į maps.lt žiūrėt kur ta Hipordomo gatvė  smile.gif


Aušrine, jokios problemos su Montesori darželiais nėra. Tiesiog aš turiu savo nuomonę apie tą sistemą, ir prašau neįsižeisti tų, kuriems ta sistema prie širdies, pabandysiu ją čia išdėstyti.
Marija Montessori čią auklėjimo (ugdymo sistemą) kūrė dirbdama su protiškai neįgaliais vaikais. Ji ir pagrįsta tokių vaikų sugebėjimais, kurie šiek tiek atsilieka nuo savo bendraamžių, bet lygiai taip pat nori piešti, žaisti, statyti kaladėlių pilį. Kad tokius vaikus paruošti tolimesniam savarankiškam gyvenimui, su jais reikia milžiniškų pastangų ir atlikti kone žygdarbį. Todėl M.Montessori, stebėdama tokius vaikus, matė, kaip jie bando prisitaikyti gyvenime, ir pati prie jų taikėsi. Ne vaikus pagal save mokė, bet viską darė kartu su jais, po truputėlį jiems padėdama, nukreipdama teisinga linkme. Viskas turi vykti labai pamažu, pagal to vaikiuko protinę eigą. Jokių liepimų, jokių draudimų, jokio irzlumo. Didelė kantrybė ir švelnumas. 4u.gif
Man ši sistema nepriimtina todėl, kad buvo kurta vaikams su protine negalia, o pritaikyta mūsų pasiutusio greičio pasaulyje. Aš esu cholerikė, staugiu jei reikia ant dukters, kad neklauso, kitokia aš jau nebūsiu. Ir jei man reikėtų dabar dukrą auklėti pagal Montessori, persiprašau, tuoj man reikėtų tos sistemos.
Dabartinė sumoderninta Montessori sistema, mano manymu, skirta ugdyti ožiams ir pasipūtėliams, kur jie traktuojami kaip pasaulio bambos. Ui, kaip paskui sunku tokiam vaikui pereiti į standartinę mokyklą....Nes kol kas nėra nei vidurinės, nei universiteto, dirbančių pagal Montessori. Ir nori nenori, tam vaikui, augintam šiltnamio sąlygom, teks ateiti į žiaurų pasaulį. Neužsigrūdinusiam.....
Atsakyti
Ne kartą jau savo gyvenime pastebėjau, kad sistema ne svarbiausia. Svarbiausia yra - žmogus. Dar, kai mokiausi ir reikėjo rinktis paskaitas, pradžioje rinkdavausi pagal paskaitų pavadinimus, o paskui, pagal dėstytojus, kurie dėsto. Darželyje, manau, panašu. Svarbiausia žmogus-auklėtoja (-os), kuri bus prie vaiko visą dieną. Jei gera, protinga, nuoširdi auklėtoja, tai ir vaiką auklės pagal situaciją, o ne valdiškai ar aklai seks sistemos taisyklėmis.
Beje, "Žiburėlyje" man patiko ne tik auklėtojos. Ten tiesiog gera, jauku. Prieš leisdamos savo vaikus į darželį, užeikite į juos. Pajauskite atmosferą, įsivaizduokite savo vaiką ten, juk motinos turi šeštą jausmąsmile.gif
Šiame darželyje yra ir mokyklėlė. Į ją planuoju leisti ir savo vaikutį. Per "atvirų durų" dienas lankiausi klasėse ir pastebėjau daug teigiamų dalykų: jaukūs kambariai, įdomesnis pamokų pateikimas, vaikai neįsitempę, jaučiasi laisvai, bet drausmė yra. Apie kiekvieną vaiką auklėtoja veda užrašus tėvams. Šalia yra mokykla, kurioje aš pati mokiausi:) Nežinau, kaip dabar, bet ankščiau ten buvo "šalta"...
Atsakyti
Nuejau siandien parasyti prasyma,kad priimtu mano dukra i darzeli "Ciauskutis"... doh.gif blink.gif Jau koridoriai ir kabinetas,kuriame rasiau prasyma doh.gif ...Baisesniu patalpu nebuvau maciusi.Pasijauciau kaip Tarybiniais laikais...Lubos itruke,toks vaizdelis,kad tuoj nugrius antras aukstas ant galvos,sienos apsilaupe...Uzuolaidos-maziausiai metus neplautos...Kaip isvis leidziama egzistuoti tokiam darzeliui? Manau,kad daugiau ten nebesirysiu eiti...
Atsakyti
Kaip smagu, kad pasidaliname įspūdžiais ir nuomonėmis apie šį darželį mirksiukas.gif , jei būčiau pasiskaičius prieš apsisprendžiant ar vesti į šį darželį savo berniuką, tikrai kojos ten nebūčiau kėlusi g.gif . Dabar belieka laukti rugsėjo ir sekti kaip reikalai klosis toliau dry.gif
Šaunios vasaros Jums thumbup.gif
Atsakyti
Astra, o nuo kada uzrasei i darzeli, ta prasme, nuo rudens siu metu ar ???
Sakykit, kuris darzelis arciausiai Verkiu gatves
Atsakyti
QUOTE(Staarm @ 2005 07 19, 00:10)
Astra, o nuo kada uzrasei i darzeli, ta prasme, nuo rudens siu metu ar ???
Sakykit, kuris darzelis arciausiai Verkiu gatves


Arčiausiai Žiburėli, Montessori vadinamas
Atsakyti
QUOTE(Staarm @ 2005 07 18, 23:10)
Astra, o nuo kada uzrasei i darzeli, ta prasme, nuo rudens siu metu ar ???
Sakykit, kuris darzelis arciausiai Verkiu gatves



Uzrasiau nuo rudens,bet dabar labai svarstau...Dar eisiu grupes apziuresiu.Gal vis tik geriau pavezioti toliau i darzeli,nei visa laika jausti nerima,kad jis gali sugriuti...
Atsakyti
Na taip, kiek žmonių, tiek nuomonių smile.gif
Ta flegmatikė blondinė, kur milabra minėjo, greičiausia auklėtoja Galina (arba Alina, per 4 metus taip ir nesugebėjau suprasti koks tas jos vardas smile.gif ). O kita mamytė, vedanti į nenuoramų žvirbliukų grupę atrodo ją giria. Šiaip, be to, kad yra visiška flegmatikė ir nesusitvarko su judresniais vaikais, ji niekuo blogu nepasižymi. Taip kad gali būti, kad jautresnei mergaitei ji kaip tik prie širdies. Auklėtoja Stela buvo mano sūnaus aklėtoja 4 metus. Sūnus ją labai mėgo. Man kažkaip neužkliuvo.
O dėl paties darželio, tai mes ten buvome gerą šumą pakėlę dėl vaikų nepriežiūros. Kažkada jau forume rašiau apie tai. Žodžiu vaikai mušdavosi tarpusavyje. Ir pasiskundus atsakymas būdavo - "ta grupė tiesiog nevaldoma". Bet situacija gana pagerėjo, kai po vieno sumušimo nuvežiau sūnų pas gydytoją (ir aišku tai buvo fiksuota kortelėje) bei surašiau pareiškimą. O tada pasakiau labai aiškiai - šitas sumušino faktas yra fiksuotas, pareiškimas parašytas. Jei dar bent kartelį kažkas panašaus bus kreipiuosi tiesiai į švietimo skyrių ir į teisėsaugos institucijas. Jūs atsakote už vaiko sveikatą kol jis darželyje. Nežinau kaip, bet šita situacija išjudino netgi flegmatikę Galiną. Ar ji mano sūnų po to už rankos vedžiojosi, ar kažkaip kitaip susitvarkė. Bet situacija grupėje labai pagerėjo.
Dukrą vedu į kitą darželį (pakeitėm gyvenamą vietą), tai dabar galiu įvertinti, kad "čiauškutis" tikrai vienas iš prastesnių. Net ir vientinės geros auklėtojos bendros situacijos nepataisys. Jei turite galimybę veskite vaikus kitur.
Atsakyti
aifa, labai išsamus mūsų kaimyninio daržo aprašas smile.gif Kuo toliau, tuo labiau praeina noras draugaut su Čiauškučiu schmoll.gif
Atsakyti
Va, va man irgi kažko visai nebesinori, net eit ten pasižiūrėt. O aš dar tokią mintį turėjau, kad gal net į lopšelį, bet dabar turbūt reiks auklę, iki kol sueis 3 metai, samdyt.
Atsakyti