Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikštynės - bendra tema

man atrodo tokia tema jau buvo g.gif
as naudojau vaikstyne mirksiukas.gif
kaip pastaroji mamyte minejo lieka siek tiek daugiau laisvo laiko, bet vistiek reikia nuolat priziureti mirksiukas.gif svarbiausia atitaikyti gera auksty, kad nepradetu ant pirstu galiuku vaikscioti . vaikui is dalies tai pramoga ir pazinimas, nueina kur nori, apziuri ka nori mirksiukas.gif pas mus didelis namas , daug erdves, tad ji laisvai galejo begioti, bet ilgai nelaikydavau, apie 1-2val.per para.
viena kart isemiau sedyne ir ji liko stoveti vidury, nebuvo kur atsisesti, ir taip ejo labai atsargiai, laikydamasi i sonus, po to laiko nebeidejau sios sedynes ir net nepajutau kaip atsistojo ir pradejo vaiksciot po namus be jos bigsmile.gif buvo 10men.su biskuciu, manau vaikstyne tam turejo siek tiek itakos.
be to manau tai kekvieno pasirinkimas...musu vaikstyne buvo su zaisliukais visokiais, tai ji kartais tik stovedavo ir zaisdavo, o kai zaisliukus nuimdavau, budavo mazas staliukas thumbup.gif
zodziu, mum patiko, nieko cia baisaus, jei pats jau stovi, tvirtai kojytem remiasi, tikrai nieko baisaus.nors kiek zinau, dauguma vaiku patys ju nemegsta tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Žirklutės @ 2008 05 30, 16:49)
Vaikštynės privalumas - mama turi daugiau laisvo laiko
Trūkumas - vaikas nesimoko ropinėt, kas yra viena iš motorinio vystymosi stadijų ir dar, vaikštynė vaiką visada "sugauna", jei jis griūna į priekį atgal ar į šonus, to vaikas tikisi atsistojęs ir ne vaikštynėj, kad jį kažkas sugaus,  tai dažniausiai gumbais nueina  doh.gif
Žinau tik viena, kad mes jos neturėsim, net ir ne dėl tų aukščiau išvardintų dalykų, o tiesiog butas su laiptais, tai nesinori, kad vaikas "prisivaikščiotų"

manoji ropoja jau nuo 4,5menesiu, ant kojyciu stovi stipriai, bet viena kojyte dar suka i vidu ir tuo as irgi bijau.
as galiu ir su ja vaikcioju ir uz rankites
bet paskutiniu metu i labai nori vaikcioti. friends.gif
Papildyta:
QUOTE(joviliukste @ 2008 05 30, 17:59)
man atrodo tokia tema jau buvo  g.gif
as naudojau vaikstyne  mirksiukas.gif
kaip pastaroji mamyte minejo lieka siek tiek daugiau laisvo laiko, bet vistiek reikia nuolat priziureti  mirksiukas.gif svarbiausia atitaikyti gera auksty, kad nepradetu ant pirstu galiuku vaikscioti . vaikui is dalies tai pramoga ir pazinimas, nueina kur nori, apziuri ka nori  mirksiukas.gif pas mus didelis namas , daug erdves, tad ji laisvai galejo begioti, bet ilgai nelaikydavau, apie 1-2val.per para.
viena kart isemiau sedyne ir ji liko stoveti vidury, nebuvo kur atsisesti, ir taip ejo labai atsargiai, laikydamasi i sonus, po to laiko nebeidejau sios sedynes ir net nepajutau kaip atsistojo ir pradejo vaiksciot po namus be jos  bigsmile.gif buvo 10men.su biskuciu, manau vaikstyne tam turejo siek tiek itakos.
be to manau tai kekvieno pasirinkimas...musu vaikstyne buvo su zaisliukais visokiais, tai ji kartais tik stovedavo ir zaisdavo, o kai zaisliukus nuimdavau, budavo mazas staliukas  thumbup.gif
zodziu, mum patiko, nieko cia baisaus, jei pats jau stovi, tvirtai kojytem remiasi, tikrai nieko baisaus.nors kiek zinau, dauguma vaiku patys ju nemegsta  tongue.gif

jusu dukryte tiesiog saunole 4u.gif
Atsakyti
Skaiciau "mamos zurnale",kad gerai vaikstines,nes ismoksta taisyklingai pedutes statyti,ir nepamenu kur dar skaiciau,kad kenkia vaikuciui g.gif tai ir neaisku ar gerai,ar negerai ax.gif
Atsakyti
mes su vaikstyne jau lakstom mirksiukas.gif ,nemanau,kad ji labai kenkia,nebent veliau prades vaiksciot savarankiskai rolleyes.gif
Atsakyti
abu vaikuciai lakste su vaikstukais,nematau nieko blogo,greiciau pradeda vaikscioti ir mamytei lengviau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Žirklutės @ 2008 05 30, 16:49)
Vaikštynės privalumas - mama turi daugiau laisvo laiko
Trūkumas - vaikas nesimoko ropinėt, kas yra viena iš motorinio vystymosi stadijų ir dar, vaikštynė vaiką visada "sugauna", jei jis griūna į priekį atgal ar į šonus, to vaikas tikisi atsistojęs ir ne vaikštynėj, kad jį kažkas sugaus,  tai dažniausiai gumbais nueina  doh.gif
Žinau tik viena, kad mes jos neturėsim, net ir ne dėl tų aukščiau išvardintų dalykų, o tiesiog butas su laiptais, tai nesinori, kad vaikas "prisivaikščiotų"


Mes vaikštynes naudojome nuo 7 mėn. jokių bėdų neturėjome. Nuo 10 mėn. pats atsisakė vaiktynių ir kuo puikiausiai ropoja. Buvo gumbų, bet kartą įsistatęs gumbą, antrą kartą būna atsargesnis. Vaikštynes dar turime, nes kartais dar prireikia... tai nėra blogas daiktas, tiesiog protingai reikia naudoti mirksiukas.gif
Atsakyti
mano neivienas vaikas nenorejo vaiksytes nepatiko jiems ji schmoll.gif pora kartu isodinau ir viskas
Atsakyti
ax.gif
QUOTE(kkristinak @ 2008 05 30, 13:49)
ax.gif Girdejau kad vaikštukai ne labai gerai veikia kudikiu  vistimui schmoll.gif
       protest.gif    jog daktarai ir masažistes ne pritaria vaikštukams
          bebe.gif  bebe.gif

As radau apie kudikiu stubura ,aprase daktare Birutė Bernadišienė .paskaitikite idomu ax.gif
Vaiko stuburas auga ir formuojasi iki 18 metų, todėl labai svarbu kuo anksčiau išugdyti taisyklingos laikysenos įpročius

Šiais laikais vaikai vis daugiau laiko prakiurkso prie kompiuterio ar televizoriaus, ilgai sėdi ramstydami suolą mokykloje - vadinasi, kūprinasi, silpnėja jų nugaros raumenys, krypsta stuburas, ilgainiui gali atsirasti net neestetiška kupra. Nugaros skausmai pradeda kamuoti vis jaunesnius žmones.
Stuburo iškrypimai neatsitaiso

Vaikų traumatologė Birutė Bernadišienė atkreipia dėmesį į tai, kad blogi laikysenos įpročiai jaunystėje dažniausiai lemia nugaros ir stuburo problemas vyresniame amžiuje. Tėvai turėtų labiau rūpintis atžalomis, kad senatvėje jų vaikams nereikėtų griebtis lazdelės. Mergaitėms stuburas pažeidžiamiausias būna brendimo laikotarpiu, o tiksliau - metus prieš ir po pirmųjų menstruacijų. Berniukams didesnis iškrypimų pavojus yra šiek tiek vėliau - apie 16-17 metus. "Lytinio brendimo metu tiek berniukams, tiek mergaitėms pastebimi ūmūs stuburo iškrypimai. Nesportuojant ir nesiimant jokių profilaktikos priemonių nedidelės nugaros problemos ateityje taps labai skaudžios", - įspėja vaikų traumatologė.
Gydytoja B.Bernadišienė teigia, kad dabar jaunuoliai yra labai neveiklūs, itin mažai sportuoja. "Menka fizinė veikla daro mūsų vaikus kupriais. Prie to dar prisideda ir netaisyklinga sėdėsena, netinkamos darbo ir poilsio sąlygos, nebuvimas gryname ore", - vardija gydytoja.
Atsargiai - nešioklės!
Laikysenos koregavimas negali duoti rezultatų per kelias dienas. Nuo pat kūdikystės reikia rūpintis vaiko stuburu. "Labiausiai netoleruotinos yra kūdikių nešioklės. Suprantama, kad mamai yra paprasčiau nešiotis mažylį prie krūtinės, bet vaiko stuburėliui tai pernelyg didelė apkrova. Kūdikio raumenų tonusai dar tokie silpni, kad jis lyg neprigijęs augalas suglemba toje nešioklėje", - sako gydytoja ir pataria mažylius taip nešioti tik tada, kai jie jau tvirtai sėdi.
Kai vaikas pats neprilaikomas jau sugeba sėdėti, galima naudoti ir vaikštynę, tik gydytoja pataria apauti batukais.
Nereikėtų vaiko statyti ant kojyčių, kol jis pats neatsistoja. Tėvai džiaugdamiesi stiprėjančiu savo kūdikiu, kelia jį duodami įsikibti į pirštus. To daryti taip pat nereikėtų, geriau palaukti, kol vaikas sustiprės tiek, kad galės pats savo jėgomis atsistoti ir laikytis į atramą.
Patogu ir dieną, ir naktį
Vaiko nugaros raumenys turi būti nuolat stiprinami. Tam, pasak B.Bernadišienės, geriausiai tinka kasdienė mankšta arba sporto pratimai. Jei nepasiseka vaiko sudominti sportu, būtų idealu prikalbinti jį plaukioti baseine, daugiau vaikščioti gryname ore, o ne kiurksoti prie kompiuterio. Reikėtų paisyti ir kai kurių taisyklingos sėdėsenos taisyklių: nugara ir dubuo turi būti visiškai priremti prie atkaltės, o pėdos prispaustos prie grindų. Kampas tarp kėdės atkaltės ir sėdimosios dalies turi būti 90-100 laipsnių. Vaikas turi patogiai jaustis ne tik sėdėdamas prie stalo, bet ir miegodamas. Gydytoja sako, kad tinkamiausias yra tas čiužinys, kuris yra gana kietas, neįdubęs, o pagalvė ne per aukšta ir pakišta tik po galva, ne po pečiais. Svarbi ir miegojimo poza - raumenys labiausiai pailsi gulint išsitiesus ant nugaros arba ant pilvo.
Kaip nustatyti iškrypimą?
Visos atsakomybės už vaiko laikyseną negalima suversti gydytojams. Tėvai patys turėtų stebėti savo atžalos nugarą. Geriausia proga - maudynės. Pažiūrėkite, ar vaiko mentys nėra atsikišusios kaip sparneliai. Jos turi būti simetriškos, pečiai neperkrypę. Anot traumatologės, pastebėjus bent menkiausią iškrypimo požymį reikia kreiptis į gydytoją ir bendromis jėgomis koreguoti laikyseną, kol ji netapo nepataisoma.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kkristinak: 01 birželio 2008 - 10:11
Dukrai pirkau vaikštynes, po to turėjome su pedutės pastatymu bėdų g.gif
Mažajam sūnui nepirksiu vaikštynių, pakankamai mašinos Chicco 3/1 pasodinu max 30 min. per dieną , pats stumiasi, užtenka kojytėms darbo, bet ropinėt vistiek nenori schmoll.gif nors mums jau 10 men.
Atsakyti
QUOTE(Nosferatu @ 2008 06 01, 11:12)
Dukrai pirkau vaikštynes, po to turėjome su pedutės pastatymu bėdų  g.gif
Mažajam sūnui nepirksiu vaikštynių, pakankamai mašinos Chicco 3/1 pasodinu max 30 min. per dieną , pats stumiasi, užtenka kojytėms darbo, bet ropinėt vistiek nenori  schmoll.gif nors mums jau 10 men.

ax.gif manoji durkyte ropoja nuo 4,5 menesiu ,o dabar jau sugauti negalim.
del vaikstuku,tai sodinam tik trumpam. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(kkristinak @ 2008 06 01, 11:17)
ax.gif manoji durkyte ropoja nuo 4,5 menesiu ,o dabar jau sugauti negalim.
del vaikstuku,tai sodinam tik trumpam. mirksiukas.gif

nuo 4,5 men. nelabai tikiu kazkaip g.gif nereikia nieko ankstint, stubras vistiek dar silpnas, o siaip mergaites skuba gyvent, mano dukra nuo kokia 7 men. ropojo sparčiai.
Atsakyti
as tai tiktai uz,man jinai tikrai padejo,kai noredavau nors trumpam pailset
Atsakyti