Įkraunama...
Įkraunama...

Tiesos paieškos 2

Kam man tikrintis, kiek šunų turiu, jei žinau, kiek jų turiu? smile.gif
Man tvirtino, kai ėjau į mokyklą, kad Dievo nėra, paskui pasikeitė santvarka ir Dievas jau yra. Dabar aš žinau, tai ką žinau ir nie-kas nie-kas mano žinojimo nesugriaus, nes tai mano pačios patirtis. Kai nelieka širdy abejonės, tada ir yra žinojimas,juk ir pati sakai, kad nuo mažens žinai dalykus, kurie pasitvirtina. Tai ir yra žinojimas, o ne tikėjimas. Intuicija yra vienas iš būdų gauti informaciją, savo nuosavą informaciją, o ne kažkieno sugalvotą ar primestą.

N.Maharay "Žinių nepakanka;reikia pažinti ir tą, kuris žino.Nepažįstant to, kas žino, negalima rasti ramybės"
Atsakyti
Ir visgi, manau, žinojimas yra vienodas. Koks skirtumas ar tu jį tikrini, ar ne. Mes ateinam į šį pasaulį su milžinišku žiniu bagažu, tik reikia jas atsiminti, ką mes ir darome visą gyvenimą. Jei savo žinojimui ieškai įrodymų, bandai jį įrodyti, tai nieko nekeičia, jei žinai, tai sau tą ir įrodysi. Įrodinėjam dėl savo ego patenkinimo. Žinojimas, ar intuicija, ar vidinis balsas, kaip norim vadinkim, ramiai duoda mums info apie tai, apie ką mums reikia.
O tradicijos pas mus labai sustingusios. Viskas pasaulyje keičiasi, turi keistis ir jos, nes kitaip jos tampa tarsi akmuo po kaklu, tempiantis žemyn. Nenoriu įžeisti tų, kurie laikosi tradicijų, tai jų pasirinkimas ir gerai, bet nieko naujo nepasakysiu, jei pakartosiu, kad viskas , kas stovi-rūgsta.
Atsakyti
Užtenka atsiminti, kas esi...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 11 20, 11:01)
Užtenka atsiminti, kas esi...



Auksinė mintis drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 11 20, 10:01)
Užtenka atsiminti, kas esi...

Jei atsiminsi, tai ir žinosi.O jei tau sakys kas nors kitas, tu arba tikėsi, arba ne.

Tas "kitas" gali būti ir pačio žmogaus protas, atsiminti- ne tas pats kas išmąstyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo barsukele: 20 lapkričio 2007 - 10:16
Žmogui visad reikės žaisliukų. Puoselėja senas tradicijas. Kuria naujas. Tegul žaidžia, juk tai malonu. Svarbu kad tradicijos individualaus vystymosi nestabdytų, pažinimui netrukdytų.
Tarkim tradicija kūčių vakarienė. Kokios aplinkybės buvo anuomet? Darbai nudirbti, derliai nuimti, kiaulės skerdžiamos. Liepta pabadauti-badaujam, ale per Kalėdas jau kaip prisiėdam lotuliukas.gif
Jei žvelgtume giliau, ar gerai? Ar sveika? tai ir klausi savęs-puoselėtina tradicija ar ne.
Papildyta:
QUOTE(vaižgantė @ 2007 11 20, 09:01)
Užtenka atsiminti, kas esi...

O kas atsimena? Daug tokių? Mes siekiam tobulėjimo, pergalingai žygiuojam savo siekių link. Atminties nėra savaime, ją atgaminti reikia. Ir tuomet suprasi pasakymą "grįžti į tobulumą". Bet čia religijos su savo nurodymais, klaidinimais, tautinė samonė, tradicijos, buitis...Tiek darbo yra, kad susimąstyt laiko nelieka.
Atsakyti
Kūčios apjungia pagonybę ir krikščionybę, dabar akcentuojamas Jezaus gimimas.
Atsakyti
Tik istorija rodo, kad Kristus ne visai tada gimęs. Antra vertus, tai neesmė. Tik ar nesakė jis jo gimtadienio neakcentuoti, kažkur skaičiau
Šioje vietoje pritariu bažnyčiai, kad pagoniškų švenčių laiku švenčiamos ir krikščioniškos.
Atsakyti
Yra versija, kad pagal dabartinį kalendorių Kristus gimė maždaug vasario 12-16 dienomis.
O šiaip tai pabadauti visai sveika, tik niekur neparašyta, kad prisiėstumėm kaip kiaulės biggrin.gif Pažiūrėjus, vienu metu geriau sekasi organizmą išvalyti, pagal mėnulio fazes, metų laikus, kada kokie organai aktyviausi, ir t.t., kitu metu gali daugiau ir sočiau pavalgyti-lengviau organizmas sudoros...Be abejonės tos metinės tradicijos buvo atsižvelgta į tokius niuansus, bet šimtmečiai savo padarė, žmonės daug ką pamiršo: dėl ko prieš Kalėdas pasninkaujam, o ne po savaitės ir pan. Yra buitinis pagrindas, yra kūno gyvybės ritmai, apie ką buvo žinoma ir į ką buvo atsižvelgta, kai kūrėsi tradicijos.
Atsakyti
Taip, skaičiau ir aš Malachovo knygoje apie tai, jis rašo, kad kai Saulė Šaulyje, į Žemę plūsta stipresnė energija iš KOsmoso, Šaulys susijęs su Tvėrėju, Visata. Todėl reikalingas lengvesnis maistas, kad kūnas susidorotų su perkrovomis Tas pats ir prieš Velykas, tik tada Saulė būna Avine, ten irgi panaši tema.
Atsakyti
QUOTE(barsukele @ 2007 11 20, 09:02)
Kam man tikrintis, kiek šunų turiu, jei žinau, kiek jų turiu? smile.gif
Man tvirtino, kai ėjau į mokyklą, kad Dievo nėra, paskui pasikeitė santvarka ir Dievas jau yra. Dabar aš žinau, tai ką žinau ir nie-kas nie-kas mano žinojimo nesugriaus, nes tai mano pačios patirtis. Kai nelieka širdy abejonės, tada ir yra žinojimas,juk ir pati sakai, kad nuo mažens žinai dalykus, kurie pasitvirtina. Tai ir yra žinojimas, o ne tikėjimas. Intuicija yra vienas iš būdų gauti informaciją, savo nuosavą informaciją, o ne kažkieno sugalvotą ar primestą.

N.Maharay "Žinių nepakanka;reikia pažinti ir tą, kuris žino.Nepažįstant to, kas žino, negalima rasti ramybės"


Jauna dar tu. labai jauna...As kalbu apie pasaulio pazinima...su tuokiomis nuostatomis sunkoka turetu buti.
As jau zinau, jog nieko nezinau.Kita vertus, kai esi jaunas maksimalistas, o zinojimas apsiriboja tik paties asmens patirtimi, tai aplink vien "visokie kitokie ir t.t".Tai ka tu patyrei, kitam nera reikalinga, tad kaip galima butu kalbeti apie bendrus salycio taskus ir tokios pozicijos?
Tomui irgi reikejo sukisti pirstus i Kristaus zaizdas...jauciu kaip visada kalbam apie viena ir tapati - tad ko tu ieskai? asmeniskai as radau ko ieskojusi, bet man tai "cia ir dabar" kitam kaledos, treciam MEILEJE...

Ir galiausiai taip ir nebesuprantu - TU TIKI ar ZINAI, kad visata sutvere ir ja toliau tveria DIEVAS

Upsss...kalbedama apie jaunuma, turejau omenyje ne fizini-kalendorini amziu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LinguLingu: 20 lapkričio 2007 - 14:01
Kaip čia,forume, madinga sakyti, kiekvienam savo.O pagal Vandenį, tai mano metodas teikia man malonumą smile.gif ir saugumą. Aš apie save tikrai nemanau, kad esu maksimalistė, greičiau praktiška moteriškė. Mano žinojimas man padeda, ir visai nemanau, kad visi kiti yra "kitokie", aš tai pabrėžiu nuolatos, man visiškai vienodai ką mano kiti smile.gif
Ko aš ieškau? jei šiame forume-tai maloniai praleisto laiko ir bendraminčių, dar nepiktų oponentų. o ko ieškau gyvenime, atsiprašau, bet ne jūsų reikalas.

jei kalbi apie sielos amžių, tai kompetetinga astrologė man jį pasakė smile.gif Bet manykim, kad esu tokia, kokia atrodau biggrin.gif
Kažkodėl jaučiu iš tavo pusės nepasitenkinimą.
ogal tai, ką vadini tikėjimu ir yra žinojimas? jei jis 100procentų pasiteisina, tai argi tai ne žinojimas? jei dabar mes kokios 8-9 mamos rėksim, kad tavo sapnų aiškinimo metodai neteisingi, ar tu suabejosi, ar liksi prie savo tikėjimo/žinojimo???
Atsakyti