Įkraunama...
Įkraunama...

Atostogos auklei

QUOTE(Leda @ 2005 06 20, 13:54)
Na, mes ka auklę priiminėjom, tarėmės, kad per atostogas jai mokėsim pusę sumos. Bet mūsų auklytė -  thumbup.gif , tai pagalvojom, kad gal labai nenusiskriausim sumokėdami jai ir pilną sumą smile.gif Kaip jau čia kažkas rašė, auklė irgi žmogus, tai kaip, pvz., aš pati jausčiausi, jei man per atostogas duotų tik pusė atostoginių ?  unsure.gif

Ech, kaip pasiseke Jums ir Jusu auklytei. Faina, kai geri ir rupestingi geru vaiku tevai atranda geras, padorias ir patikimas aukles. Dziaugiuosi uz Jus. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mazuliu-deive: 20 birželio 2005 - 21:30
QUOTE(vilko_puse @ 2005 06 20, 07:32)
as neisivaizduoju, kaip galima auklei neapmoketi atostogu. manau, kad tai net nesvarstytinas klausimas. ne todel, kad aukle kazkuo geresne, prastesne ar del jos darbo pobudzio, o todel, kad ji taip pat zmogus, turi teise pailseti ir gauti uz tai pinigus. lygiai taip pat kaip ir mamos gauna atostoginius. siaip, mano isivaizdavimu, aukle dar turi gauti ir dovaneliu ivairiomis progomis, ne tik pinigu atostogoms, o dar ir premiju, jei gerai dirba.


Visiškai palaikau šią nuomonę.Visada auklei išmoku atostoginius.Dvi savaites per metus paleidžiu kai ji nori(aišku susiderinus iš anksto).Kalėdom ir gimtadieniam nevengiu padovanoti dovaną kaip visiem šeimos nariam.
Atsakyti
O kaip darot,jei auklei aukle nedirba pora dienu per savaite ar pan.?Ismokat pilna suma kaip priklauso ar atskaiciuojat uz tas dienas?
Atsakyti
Priklauso nuo to, kodėl auklė nedirbo. Jei ji pati laisvų dienų pasiprašė (gi būna, kad ir jai kokius nors reikalus reikia sutvarkyti), tada už tas dienas nemoku. Nes reikia mokėti tai, kuri pakeičia... Jeigu aš pati duodu laisvą dieną, tai padarau taip, kad ji kokią kitą` dieną dirbtų ilgiau. Ir viskas. Valandų neskaičiuoju, visuomet darau auklės naudai.
Atsakyti
QUOTE(lineba @ 2005 06 25, 22:56)
O kaip darot,jei auklei aukle nedirba pora dienu per savaite ar pan.?Ismokat pilna suma kaip priklauso ar atskaiciuojat uz tas dienas?


Niekada neišskaičiuojam schmoll.gif O kad ir auklytė mūsų tik kartą laisvų dienų buvo pasiprašius - kai į laidotuves važiuot reikėjo, tai man jau atrodo, būtų viršūnė, jeigu už tai išskaičiuočiau. Tiesa, karts nuo karto auklytei laisvą dienelę duodam, kai močiutės labai užsimano su anūkele pabūt smile.gif , bet mažint už tai atlyginimo kažkaip net minties nebuvo....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Leda: 27 birželio 2005 - 08:20
Mes mokėdavom auklei už valandas, tai kiekvieną savaitę gaudavosi truputį skirtinga suma. O mėnesio atostogoms sumokėjom paskutinių 4 savaičių uždarbio sumą. Dovanėlės būdavo irgi pinigine forma, su ta mintim, kad galėtų pati nusipirkt, ko labiau nori. Bet už laisvas dienas nemokėdavom, nes taip buvom iš pat pradžių susitarę. ax.gif
Atsakyti
aukle yra taip pat zmogus, taip pat darbuotoja.Jai ji dirba namuose tai nereiskia, kad jos darbas yra lengvesnis, paprastenis ar kazkoks dar.Tai jos darbas uz kuri ji gauna atlyginima ir atostoginiai taip pat turetu buti mokami, nes gi ir jums,mamytes, ismoka atostoginius, jei nusprendziat pailseti tongue.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ziemuze @ 2005 06 28, 08:56)
aukle yra taip pat zmogus, taip pat darbuotoja.Jai ji dirba namuose tai nereiskia, kad jos darbas yra lengvesnis, paprastenis ar kazkoks dar.Tai jos darbas uz kuri ji gauna atlyginima ir atostoginiai taip pat turetu buti mokami, nes gi ir jums,mamytes, ismoka atostoginius, jei nusprendziat pailseti tongue.gif biggrin.gif


Kai pirmą auklę turėjau dirbau pagal tokią sutartį, kai man atostoginių ir nedarbingumo nemokėjo. Tai ką, tada buvau ne žmogus unsure.gif O gal tada jau galėjau ir auklei atostoginių nemokėti.
Yra susitarimas tarp auklės ir ją įdarbinančios šeimos. Kaip susitaria, taip vadinasi abiem pusėm gerai.
Atsakyti
O ka manot apie tai,kad seimininkai patys,nepasitare su aukle isskaiciuoja is jos atlyginimo tuos pinigelius uz jos nedirbtas dienas?
Atsakyti
QUOTE(alina @ 2005 03 14, 09:17)
o tai pasakykit man, už ką auklei tą mėnesį valgyt g.gif  Manau kad jūs atostoginius tai gaunat ax.gif  jeigu jūsų darbdavys pradėtų mąstyt  g.gif  aha šį mėnesį nedirba, nu bet gerai truputį išmokėsiu, lai pasidžiaugia tongue.gif 
Aišku jeigu buvo susitarimas, tai viską keičia, žmogus gal tada pasitaupė tam mėnesiui 4u.gif



QUOTE(vilko_puse @ 2005 06 20, 07:32)
as neisivaizduoju, kaip galima auklei neapmoketi atostogu. manau, kad tai net nesvarstytinas klausimas. ne todel, kad aukle kazkuo geresne, prastesne ar del jos darbo pobudzio, o todel, kad ji taip pat zmogus, turi teise pailseti ir gauti uz tai pinigus. lygiai taip pat kaip ir mamos gauna atostoginius. siaip, mano isivaizdavimu, aukle dar turi gauti ir dovaneliu ivairiomis progomis, ne tik pinigu atostogoms, o dar ir premiju, jei gerai dirba.


thumbup.gif thumbup.gif
Mūsų auklė paprašė atostoginių tardamasi dėl darbo. O mums su vyru tai pasirodė normalu ir net nesvarstėm kitos galimybės...
Kalėdoms, gimtadieniui stengiuosi padovanoti kokią nedidelę dovanėlę ir vokelį, kuriame yra koks didesnis pinigėlis... Kai galiu, visada išleidžiu anksčiau, jeigu turiu laisvą dieną ir neturiu jokių reikalų - leidžiu ir jai neateiti. Žodžiu stengiuosi elgtis taip, kaip norėčiau, kad su manimi elgtųsi. Tiesa, jeigu man kas nors nepatinka, taip ir sakau - prašau to ir to daugiau nedaryti. Bet visumoj - labai ją vertinu ir džiaugiuosi, kad galiu pasitikėti. Ir stengiuosi nesinaudoti savo kaip šeimininkės padėtimi. Jeigu noriu kur nors išeiti po darbo, prašau jos pagalbos, bet pirmiausia prašau, kad mama pabūtų su vaikais ir tik jeigu mama negali, tada jau kreipiuosi į auklę. Stengiuosi nepiktnaudžiauti jos gerumu. Aš tik drebu, kad kas kitas mūsų auklei geresnių sąlygų nepasiūlytų ir ji nepabėgtų. Nors vaikai jau seniai abu darželį lanko, auklė juos nuveda, parveda, padaro valgyti, o ir kai vaikai serga, ji su jais būna (negaliu visuomet naudotis nedarbingumu).
Grįžtant prie atostoginių - manau, kad būtina juos mokėti auklei (kai kurie bendradarbiai apie tai išgirdę iš manęs juokiasi)...
Atsakyti
QUOTE(ziemuze @ 2005 06 28, 09:56)
aukle yra taip pat zmogus, taip pat darbuotoja.Jai ji dirba namuose tai nereiskia, kad jos darbas yra lengvesnis, paprastenis ar kazkoks dar.Tai jos darbas uz kuri ji gauna atlyginima ir atostoginiai taip pat turetu buti mokami, nes gi ir jums,mamytes, ismoka atostoginius, jei nusprendziat pailseti tongue.gif biggrin.gif

o cia priklauso kaip dirbi. Jei paga ldarbo sutarti pagal kuria tu ir visus mokescius moki ir sodrai dar gabala savo uzdirbto atlyginimo, tai tada taip. Siaip jau toki uatveju yra abipusis isipareigojimas - tike tu darbdaviui, tiek jisai tau.
Jei dirbi pagal verslo liudijima ar autorine sutarti, tai nei atostoginiu, nei kazkokiu ismoku is sodros negauni, nes jiems ir nemoki. Aukle manau i sia kategorija papuola
Atsakyti
Gera kalbėti apie atostoginius auklei, kai pati piniguose vartaisi. Ai, nenusipirksiu dar vienų kvepalų, išmokėsiu auklei atostoginius. O kai už paskutinius pinigus pasamdai vaikui auklę, tai papildomų sumų, apie kurias nebuvo tartasi, taip lengvai nešvaistai.
Atsakyti