Įkraunama...
Įkraunama...

Skyrybos ir bažnyčia

Atvirai pasakius puikiai žinojau kad ne tas.Tekėjau tik dėl pavardės, todėl kad jau laikas buvo nes buvau 25metų jau kaip ir senmergė.Nebuvo meilės tikrai,kažkaip nekaip jaučiausi vis dar būdama -aitė, ir kadangi aplink geresnių kandidatų nesimatė maniau gal pabandysiu kaip ten tas santuokis gyvenimas atrodo..Tik labai jau jis trumpas buvo,todėl po teisybei ir nepajutau...Plytom neužmėtykit už atvirumą blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(AIRRA @ 2005 03 17, 13:12)
Atvirai pasakius puikiai žinojau kad ne tas.Tekėjau tik dėl pavardės, todėl kad jau laikas buvo nes buvau 25metų jau kaip ir senmergė.Nebuvo meilės tikrai,kažkaip nekaip jaučiausi vis dar būdama -aitė, ir kadangi aplink geresnių kandidatų nesimatė maniau gal pabandysiu kaip ten tas santuokis gyvenimas atrodo..Tik labai jau jis trumpas buvo,todėl po teisybei ir nepajutau...Plytom neužmėtykit už atvirumą blush2.gifNa, aš išsakysiu savo nuomonę tuo klausimu. Prašau nesupykti ir neįsižeisti, nes čia tik mano asmeninė nuomonė, kurią privalu gerbti, bet neprivalu su ja sutikti. tongue.gif

Tai vat. Tuoktis vien dėl to, kad pakeisti pavardę, tikrai nėra tikslinga. Pirmiausia todėl, kad vyro pavardė nėra tavo. Ji tik ženklas, kad vyras priima tave į savo giminę ir sutinka, kad tu būtum jo vaikų motna ir, kad tavo genai labiausiai tiktų pratęsti giminę. Aišku, tu tuo pačiu atžvilgiu, priimdama jo pavardę,sutikti įeiti į jo giminę ir ją pratęsti. Asmeniškai aš, skirdamasi su vyru, niekada nepasilikčiau jo pavardės. Vaikas tegul bus su jo pavarde. Juk jis ne mano vienos. Negaliu aš jo pasisavinti.

Kaip jau ir sakiau. Kiekvienas žmogus gyvena pagal savo taisykles ir kiekvienas turi nuomonę kiekvienu klausimu.

Ir dar AIRRA, jei norėjai pajusti "santuokinį" gyvenimą reikėjo pagyventi susidėjus. Juk tai tas pats, tik be įsipareigojimų.
Atsakyti
QUOTE(Meda_a @ 2005 03 16, 10:15)
Mune, na as siuo metu baigiu pildyt dokumentus baznytines santuokos anuliavimui.
Kai papasakojau savo istorija kunigui Katedroj, jis labai puikiai mane suprato, pats pasiule bandyt anuliuot santuoka ir dargi surado visus reikalingus telefonus ir t.t.
Na kai ten nuejau kunigelis toks grieztokas pasitaike, bet...
Kaip suprantu, sansu ta santuoka anuliuot turiu, tik tai uzims laaaaabai nemazai laiko smile.gif
Na, bandysiu, o ar pavyks - bus matyt smile.gif


O gal galima konkreciau. Nuo ko pradejai? Kokius popierius pildei? Ar reikia liudininku? ir t.t.
Ash isitikinusi kad anuliavus savo baznytine santuoka man butu ramiau ant dushios. Bet kaip tai padaryti? Jetus juk varu buvau varoma teketi. Stovejau prie altoriaus ir kukciojau, kad nenoriu. Kas gi manes klause, juk tada buvau nepilnamete.
Atsakyti
QUOTE(Vineta @ 2005 03 17, 16:50)
Ash isitikinusi kad anuliavus savo baznytine santuoka man butu ramiau ant dushios. Bet kaip tai padaryti? Jetus juk varu buvau varoma teketi. Stovejau prie altoriaus ir kukciojau, kad nenoriu. Kas gi manes klause, juk tada buvau nepilnamete.

Vineta eini tiesiai pas savo parapijos klebona ir sakai "noreciau kreiptis del santuokos paskelbimo negaliojančia i baznytini teisma" Na ne kiekvienam gal patiks, bet jis ir turi uzsiimt sio reikalo tvarkymu. Tai uztrunka zinoma, bet jei tavo atvejis tikrai toks kaip rasai, turek vilties. Pakartosiu dar karta adresa, kuriuo galima internetu uzduoti klausima arkivyskupui http://kaunas.lcn.lt/10/index.html Atsako arba jis pats arba is kurijos. Bet pradeti vis tiek ko gero tektu nuo parapijos kunigo, savo istorijos atpasakojimo (kokiomis aplinkybemis istekejai) ir t.t. Bet ta t.t. jau turi pasakyti kunigas, kuris sio reikalo imsis. O kaip seksis parasyk...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 04 sausio 2006 - 22:26
QUOTE(Coxe @ 2005 03 17, 14:26)
Visiškai pritariu. Gali metų metus laukti savo žmogaus. Nors iš tikrųjų, gerai neapgalvojusi, gali ji ir pražiopsoti.  cry.gif

Ko gero taip drinks_cheers.gif

QUOTE(Coxe @ 2005 03 17, 15:41)
Vaikas tegul bus su jo pavarde.
Kaip jau ir sakiau. Kiekvienas žmogus gyvena pagal savo taisykles ir kiekvienas turi nuomonę kiekvienu klausimu.

Ir dar AIRRA, jei norėjai pajusti "santuokinį" gyvenimą reikėjo pagyventi susidėjus. Juk tai tas pats, tik be įsipareigojimų.

Na geriau pagalvojus tai ir mergautine pavarde ne nuosava, o tevu biggrin.gif O del tos valstybines santuokos ner ko cia pestis...negerai kad i seima lengva ranka - antra vertus uzteko proto neit iki altoriaus... O valstybiniai istatymai su savo santuokiniu gyvenimu leidzia daryt ka nori kaip mes juos bevertintume - nori 7 kart issiskirti - prasom ir t.t. Aisku nebutina tuo naudotis, bet siuo atveju zmogui pasiseke - nes turejo iseiti is gal ne visai apgalvotos situacijos. Su baznytine galvot labiau tektu. biggrin.gif
Atsakyti
Na, jus cia visos rasote apie legalius budus nutraukti baznytine santuoka, bet is esmes, tai tik mano nuomone, viskas priklauso nuo zmogaus poziurio i tokia santuoka. As tekedama baznycioje buvau isitikinusi, kad palaiminta santuoka truks ilgai ir bus tvirta. Anaiptol. Esu tikinti Dieva, lankau baznycia, bet manes nezeidzia faktas, kad zmogus iskyre mano seima.
Esu girdejusi apie kitokius b.santykius nutraukimus: kunigai uz tam tikra mokesti sutuokia poras antra karta arba rekomenduoja asmeni. Isvada, jei patys kunigai netiki sakramento sventumu, tai gal tas sakrementas nera jau toks grieztas ir neiveikiamas???
Atsakyti
QUOTE(Mise @ 2005 03 17, 18:35)
Na, jus cia visos rasote apie legalius budus nutraukti baznytine santuoka,

Ne nutraukt...tiesiog buna taip, kad ji sudaroma negaliojanciai, todel kaipo santuoka net nera tikra. Taciau ta reikia irodyti. Čia kaip ir isteisinti zmogu, kuris nekaltas uzdaromas i belange. Tai nerodo, kad jo kalte atleidziama - tai rodo tik tai, kad tos priezasties del kurios jis sedi ne nebuvo. Na apie machinacijas musu teisineje sistemoje nekalbu - tik paaiskinu taip vadinamo santuokos paskelbimo negaliojančia esme.
O del visokiu pavyzdziu - nenoriu labai tokiais pavyzdziais tiket, bet jei kunigas laimina tokia pora, kurios pagal baznytines nuostatas laiminti negalima, tai ta pati santuoka velgi sudaroma negaliojanciai. Tad kam tas vargas? nail.gif Beje tokiem kunigeliam irgi ko gero butu nelabai saldu, jei pabandytu daryti tokias "abrakadabra" . Tad naudos is to jokios.. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 04 sausio 2006 - 22:28
Statusas ne toks pats susidėjus gyventi.O smerkti manęs irgi nebūtina-kas iš to kad dauguma išteka iš meilės,bet kuo ta santuoka po to virsta?Ir skirdamiesi riejasi kaip šunys,nes meilė neapykanta virsta,o mes gražiai išsiskyrėm ir nei vieno blogo žodžio nei jis apie mane nei aš apie jį...
Atsakyti
Malonu, kad čia yra daugiau sesių teologių. Aš taip pat tokia. Ir išsiskyrusi. Ir vėl susituokusi. Tiesa, tik civilinę santuoką sudariusi (taigi, bažnyčios akimis gyvenu konkubinate), nes dar nesusitvarkiau su pirmosios, bažnytinės santuokos anuliavimu arba tiksliau sakant, dar tik ruošiuosi kitą savaitę kreiptis į bažnytinį tribunolą. Santuoka buvo sudaryta Kauno arkivyskupijoje, bet dabar tiek mano ex, tiek aš gyvenu Vilniuje, todėl kreipsiuosi į Vilniaus arkivyskupijos tribunolą. Ir nebūtina kreiptis į kleboną (na nebent nesi tikras, ar tavo atvejis būtent toks ir nori patarimo).
O dėl bažnytinės teisės tai tu, Karbyne, neteisi. Mes jos bent 3 ar 4 semestrus turėjom. Ir iš visos kanonų teisės, ne vien šeimos teisės.
Į Vilniaus arkivyskupijos kuriją galima kreiptis dėl specialios formos ar anketos nuo pirmadienio iki trečiadienio nuo 10.30 iki 13 val. berods.
Tai tiek. Brangute, kur mokeisi ir kada baigei, gal esam pažįstamos? Gali parašyti ir į asmeninę.
Atsakyti
QUOTE(Malibu @ 2005 03 17, 22:34)
O dėl bažnytinės teisės tai tu, Karbyne, neteisi. Mes jos bent 3 ar 4 semestrus turėjom. Ir iš visos kanonų teisės, ne vien šeimos teisės.

As kalbejau apie ta dali, kurioje kalbama apie seimas. Cituoju:
QUOTE(Karbyne @ 2005 03 16, 20:31)
Na ne daugiau nei semestras apie seima, ar ne...mazoka  mirksiukas.gif

Atidziau skaityt reikia mirksiukas.gif Visa kita cia turbut nelabai ir aktualu. O tu ziniu konkretaus atvejo nagrinejimui verskis kaip nori, bet mazoka. Tam jau buna specializuotos studijos magistranturoje ir toliau.
Beje, kad nieko nesuklaidinciau tai mano santuoka tikra, galiojanti ir jokiu abejoniu del jos galiojimo nekyla. tongue.gif
O i klebona siulau kreiptis todel, kad per ji zmogui susigaudyti paprasciau siaip...ir ta pati tribunola atrasti tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 04 sausio 2006 - 22:30
Žinių, kurios padėtų nustatyti, ar santuoka įvykusi ar ne, pakanka net ir teologijos nestudijavus. Nes jeigu žmogus davė priesaiką kitam žmogui PILNAI NESUVOKDAMAS KĄ JIS PRISIEKIA arba JEI ŽINAI, KAD DUODI KREIVĄ PRIESAIKĄ, KURIOS VIS TIEK NESILAIKYSI ir į bažnyčią ėjai tuoktis tik dėl artimųjų spaudimo. Aš ištekėjau taip ir neatsigavusi po nelaimingos meilės, o mano ex vedė mane todėl, kad manė pasirinkęs lengvesnį gyvenimą (jam reikėjo rinktis arba būsimą kunigystę arba pasiturinčią nuotaką). Po vedybų žmogus nueidavo į bažnyčią tik per kieno nors laidotuves arba per metines šventes, jei tuo metu būdavo savo) gimtajame miestelyje dėl viešosios opinijos), taigi, su vedybom ir jo "religingumas" kažkur išgaravo. Tik va dabar jis turi problemą: kai paliko mane su sūnum ir išėjo pas meilužę, tai negali kartu su ja važiuoti į gimtinę, nes jo tėvai taip pat bijo, ką žmonės pasakys. Tai va, ir jam būtų smagiau, jei mūsų santuoka būtų pripažinta neįvykusi.
Atsakyti
QUOTE(Malibu @ 2005 03 18, 08:15)
Žinių, kurios padėtų nustatyti, ar santuoka įvykusi ar ne, pakanka net ir teologijos nestudijavus. Nes jeigu žmogus davė priesaiką kitam žmogui PILNAI NESUVOKDAMAS KĄ JIS PRISIEKIA arba JEI ŽINAI, KAD DUODI KREIVĄ PRIESAIKĄ, KURIOS VIS TIEK NESILAIKYSI ir į bažnyčią ėjai tuoktis tik dėl artimųjų spaudimo.

Absoliuciai sutinku drinks_cheers.gif - tik vat procese ta dar ir irodyt reiketu. Paciai teko laikyti rankose byla (tiesa, ju nagrinejimu neuzsiimineju), kurios esme tokia - "tekejau jauna, galvojau, kad myliu (jis taip pat). Taigi susituokeme is didziules meiles. Pradzioje gyvenome graziai, bet veliau pradejo rysketi toookios charakterio savybes [....] Dabar gyvenimas pakrypo taip, kad sutikau patikima zmogu, noreciau su juo gyventi palaimintoje santuokoje, todel prasau perziureti ir anuliuoti pirmaja." Na, verskis kaip nori, bet sis atvejis (kad ir kaip butu gaila zmoniu) sansu turi nedaug - aisku jei nebus atrastos ir irodytos nepaminetos aplinkybes. Stai cia ir reikalingos zinios.
Pvz. Vinetos atvejis man atrodo laabai akivaizdus, taviskis painesnis... nes esme gi kas vyksta priesaikos davimo momentu, o ne po jos. Aisku velesni ivykiai gali pasitarnauti irodant tos priesaikos davimo nebranduma, taip kad.. mirksiukas.gif
Tik keista, kad tavo ex turedamas tas zinias sugebejo tuo suzaisti - as net ir santuokos pripažinimo negaliojančia atveju vargu bau ar pasirasyciau laiminti antrakart tokio zmogaus santuoka. tongue.gif O atsigavima ar ne po nelaimingos meiles irodyti sunkoka, bet ... gal ir imanoma. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 04 sausio 2006 - 22:33