Įkraunama...
Įkraunama...

Skyrybos ir bažnyčia

QUOTE(Dagilis @ 2011 01 28, 18:52)
Tiesa yra ir legalus kelias - bažnytinis tribunolas, iširusios santuokos peržiūrėjimas ir jei tam būta priežasčių skelbimas nuo pat pradžių sudaryta negaliojančiai. Va taip gali būti ir tvarkinga ir legalu.


Yra. Tik nelabai malonu, kai sužinai, kad tam, kas turi pinigų (o jei dar daug pinigų) viskas vyksta kur kas greičiau verysad.gif
Niekada taip nekalbėčiau, jei man pačiai taip nebūtų nutikę. Visada buvau prieš tuos pasakymus "kunigai irgi žmonės, tad irgi pasiduoda kyšių pagundoms" ir t.t.
Konsultavausi ne su vienu kunigu dėl savo santuokos paskelbimo negaliojančia (civiliškai nutraukta prieš 11 metų), tam buvo ne viena ir labai rimta, o ne "pritempta" priežastis. Kai kreipiausi į tribunolą, buvo pasakyta, kad galima net nesitikėt, kad viską sutvarkys greičiau nei per 5 metus - labai daug darbo ir t.t. Jau gerokai virš metų, o byla net nepradėta nagrinėti.
Tuo tarpu kiti net neslepia, kokiais būdais per porą mėnesių-pusmetį viską "susitvarko" unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(Nuke1 @ 2011 01 18, 16:41)
Atsiprasau dar karta, as nekam asmeniskai, na bet visgi man nesazininga atrodo. 99,9% klaidu gyvenime "neatitasysi"- nei prekes grazinsi, nei zodzio istarto, nei veiksmo. O cia toks dalykas- iskilminga priesaika Dievui, o po metu-kitu- oi, suklydau, paskui "oi suklysti" su kita, ir dar su kita, ir dar.


O kaip žiūrėtumėte, jeigu toks atvejis, kad vienas iš sutuoktinių kitą tiesiog apgavo? Pvz., nuslėpė psichinę ligą, problemas dėl alkoholio, teistumą ir pan.? Sakysit, kaip galima nuslėpt? Galima, ypač jei dar ir artimieji dėl to pasistengia smile.gif Ir jei draugystė iki santuokos nesitęsia dešimtmečio, o trunka tik metus ir tai savaitgaliais.
sakysit, niekas juk netrukdo draugaut ilgai, pažint žmogų ir pan., bet kai vienam 18, o kitam 28, tai nėra taip jau sunku apsukti galvelę biggrin.gif
Tad po kurio laiko tikrai norisi "klaidas ištaisyti" ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo raudoni bateliai: 18 liepos 2011 - 00:01
QUOTE(AIRRA @ 2005 03 16, 19:39)
O mes nesituokėm bažnyčioj.Tiesiog abejoju ar teku už"savo"žmogaus,todėl kai užėjo kalba apie bažnyčią atsakiau kad susituoksim ten kai vaikus krikštysim.Vyras ir neprieštaravo,o savo mamai argumentus pasakiau kai jis negirdėjo.Kadangi greit išsiskyrėm-taip ir likau be bažnytinės.Tikuosi antrą kartą jau bus ir bažnytinė kartu su civiline  ax.gif

na zinote kaip bobutes,joms reikejo tos baznitines santuokos , nes as abejojau ar teku uz savo zmogaus,bet saukstai popietu, turiu ir civiline ir baznytine santuoka
aj nera man jokio skirtumo,daugiau netekesiu
Atsakyti
Jei kas zinot "stavkes' greito anuliavimo, parasykt prasau AZ wink.gif
Atsakyti
Nežinau, man atrodo, kad Lietuvoj bažnyčia pervertinama. Ji kišasi ten, kur nereikia. Galų gale kam tos bažytinės santuokos reikia?? Gal tik dėl grožio
Atsakyti
QUOTE(skirmantenet @ 2012 03 01, 21:59)
Nežinau, man atrodo, kad Lietuvoj bažnyčia pervertinama. Ji kišasi ten, kur nereikia. Galų gale kam tos bažytinės santuokos reikia?? Gal tik dėl grožio

Baznytines santuokos reikia del Dievo palaimos, o ne del baznycios, ne del kunigu, ne del visuomenes. Deja, daugumai jos ir reikia del paskutines priezasties.
Man baznytines santuokos labai truksta, as labai noreciau buti pilnateise mano vyro zmona ne tik pries visuomene, bet ir pries Dieva...
Be to, nors laimingai esame vede jau 9 metus ir auginame tris nuostabius vaikucius, negaliu pakesti tos minties, kad mano mylimas ir mylintis zmogus yra baznytineje santuokoje su kita... O jiems issiskirti atrodo, beviltiska, na nebent Dievas ikres proto tam baznytiniam teismui... verysad.gif verysad.gif
Atsakyti
Atejo ir mano laikas uzsiimti baznytines sanuokos anuliavimu. Issiskyre esam jau 6 metai, turime dukryte. Skyrybu priezastis alkoholis ir kita moteris. Daugiau kentet negalejau unsure.gif . Dabar esu susituokusi su kitu nuostabiu zmogumi ir turime suneli. Labai buna sunku baznycioje kai norisi nueiti ispazinties ir priimti komunija. Del siu dalyku ir noriu nutraukti baznytine santuoka. Budavo vis toks na va reikia uzsiimti, bet kaip sakoma rankos nedaeina unsure.gif . Kai neseniai susapnavau savo mirusia mociute, kuri man ir pasake, kad as butnai turiu nutraukti baznytine santuoka su pirmuoju vyru. Sapne ji vis kartojo TAU TO LABAI REIKIA. Neiseina man is galvos sis sapnas ir mociutes zodziai.

Kas Vilniuje jau gavo ar dabar bis tvarko santuokos nutraukima, labai prasau parasykite cia arba i AZ. Ar tai kainuotu daug ar ne man nera svarbu, labai noriu gauti vidyne ramybe ir komunija.

Aciu jaigu sureaguosite i mano si posta.

PS. Ar santuokos nutraukimui reikalingas buves vyras? Jis nors turi jau kita seima siuo klausymu uzsiimti pats nenori. na ir jis suprantu negi eis ir sakys taip geriau taip, kad 10 para zmona jau veze i ligonine ir tai kartojis vis dazniau ir tesesi vis ilgiau
Atsakyti
QUOTE(Ivoncikas @ 2012 04 30, 23:46)
Kas Vilniuje jau gavo ar dabar bis tvarko santuokos nutraukima...
PS. Ar santuokos nutraukimui reikalingas buves vyras?

Reikia kreiptis į bažnyčią, kurioje tuokėtės arba į Vilniaus kuriją.
Reikalingi dokumentai:
1. Bažnyčioje išduotas santuokos dokumentas
2. Jūsų krikšto pažyma (bažnyčioje, kur jus krikštijo gali išrašyti).

Kitų dokumentų jau nepamenu.
Kai kreipiatės, viską pasako ko reikės, duoda užpildyti anketą.

Buvusio vyro vis vien ieškos, siųs jam laišką su klausimais - jis turi teisę žinoti, kad jūs kreipėtės, ir jeigu skirtis jis nenori, turi teisę gintis.

Kiekvienos santuokos situacija kitokia, tad geriausia iš karto visus klausimus aiškintis kurijoje su atsakingu asmeniu.

Kiek žinau Vilniuje ir Kaune skyrybų reikalai tvarkomi greitai ir tvarkingai.
Atsakyti
QUOTE(Jolantuke @ 2012 05 01, 11:49)
Reikia kreiptis į bažnyčią, kurioje tuokėtės arba į Vilniaus kuriją.
Reikalingi dokumentai:
1. Bažnyčioje išduotas santuokos dokumentas
2. Jūsų krikšto pažyma (bažnyčioje, kur jus krikštijo gali išrašyti).

Kitų dokumentų jau nepamenu.
Kai kreipiatės, viską pasako ko reikės, duoda užpildyti anketą.

Buvusio vyro vis vien ieškos, siųs jam laišką su klausimais - jis turi teisę žinoti, kad jūs kreipėtės, ir jeigu skirtis jis nenori, turi teisę gintis.

Kiekvienos santuokos situacija kitokia, tad geriausia iš karto visus klausimus aiškintis kurijoje su atsakingu asmeniu.

Kiek žinau Vilniuje ir Kaune skyrybų reikalai tvarkomi greitai ir tvarkingai.

aciu labai.

Girdejau, kad tam, kad isskyrtu reikia labai jau svarios priezasties. Alkoholis seimoje (del sios priezasties tikriausiai 80 proc. seimu isyra) ar tokia skyrybu priezastis atrodys baznyciai svarbi?? Bijau, kad sakys reikejo kenteti, padeti, palaukti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ivoncikas @ 2012 05 01, 13:25)
Girdejau, kad tam, kad isskyrtu reikia labai jau svarios priezasties. Alkoholis seimoje (del sios priezasties tikriausiai 80 proc. seimu isyra) ar tokia skyrybu priezastis atrodys baznyciai svarbi?? Bijau, kad sakys reikejo kenteti, padeti, palaukti  doh.gif

Kas buvo šeimoje vėliau, t.y. po santuokos - niekas nesidomi, nes prisiekėte mylėti ir ligoje (alkoholizmas laikomas liga). Tačiau... svarios priežastys ieškomos prieš santuoką ir santuokos sudarymo metu. Ar tuokdamiesi abu Bažnyčioje suvokėte ką pasižadate, kad santuoka galioja iki mirties, gal privalėsite krikščioniškai gyventi ir krikščioniškai auklėti vaikus? Ar iki santuokos žinojote, kad vyras yra alkoholikas? Ar ši liga nuo jūsų nebuvo nuslėpta? Ar abu norėjote vaikų (nenorėjimas susilaukti vaikų yra labai svari priežastis)? Ar abu buvote krikštyti vaikystėje? O gal kuris prieš santuoką buvo priverstas pasikrikštyti? Priežasčių yra daug. Kiekvienos šeimos atveji yra unikalus ir jį padėti išnarplioti gali tik kvalifikuotas asmuo. Geriau tiesiai kalbėti su kunigu, kuris priims jūsų bylą. Tartis, svarstyti.
Alkoholikas dažniausiai žiūri tik savęs, jis nėra pajėgus būti tėvu ir įsipareigoti šeimai. Krikščioniškos šeimos funkcijos šiuo atveju tikrai nėra. Bet... tai turi nuspręsti Bažnytinis teismas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jolantuke: 01 gegužės 2012 - 15:44
baznytiniu skyrybu problema yra visame pasaulyje, juk siais laikais daugybe zmoniu ir skiriasi ir tuokiasi ne po viena karta. GAila, kad baznycios tarnautojai nepaiso siu poru noru:(
Atsakyti
QUOTE(minijuke @ 2012 05 04, 09:36)
baznytiniu skyrybu problema yra visame pasaulyje, juk siais laikais daugybe zmoniu ir skiriasi ir tuokiasi ne po viena karta. GAila, kad baznycios tarnautojai nepaiso siu poru noru:(

Paisyti reikia ne norų, o tiesos...
Didžioji pasaulio dalis dabar gyvena be jokios atsakomybės. Susimeta, pagyvena kelis mėnesius, susiranda gražesnę(-į), turtingesnę(-į) - kitokesnę(-į) ir išeina. O vaikai jau nebežino kas jų tikrieji tėvas ar motina, nes per gyvenimą jie keičiasi ir keičiasi kone kasmet... Ar Bažnyčia turi pataikauti šiam "norui"? Gal esu "iškasena", bet man toks gyvenimo būdas yra protu nesuvokiamas.

O jeigu du žmonės turi kliūtį santuokai, bet myli vienas kitą, yra apsisprendę gyventi kartu (ne du mėnesius, o visą gyvenimą), kartu auginti vaikus. Prisiima atsakomybę už šeimą ir vaikus - Bažnyčia į tai atsižvelgia.
Atsakyti
QUOTE(Jolantuke @ 2012 05 04, 10:39)


O jeigu du žmonės turi kliūtį santuokai, bet myli vienas kitą, yra apsisprendę gyventi kartu (ne du mėnesius, o visą gyvenimą), kartu auginti vaikus. Prisiima atsakomybę už šeimą ir vaikus - Bažnyčia į tai atsižvelgia.


vat dėl to bažnyčia nesuka sau galvos doh.gif Išskiria tik tuo atveju, jei atkapstai priežastį kažkokią prieš santuoką, nes kas po santuokos vyko šeimoje, ji į tai visai neatsižvelgia. Jei priežasties prieš santuoką nebuvo, kuri būtų kaip "lengvinanti" aplinkybė santuokai nutraukti, tai ir santuoka nenutraukiama. O koks smerkimas, jei santuoka nenutraukta, o gyveni jau šeimyninį gyvenimą su kitu doh.gif
Atsakyti