Įkraunama...
Įkraunama...

Ar taupote elektrą, ar mokote to vaikus?

elektrą taupom, išeidami iš kambario visada išjungiam, bet tamsoj vakare nesėdim dar, kaip kai kurie žmonės. Nuėjom vakare į svečius, o jie sėdi tamsoje ir tiek, man taiu kažkaip nejauku, net pasidarė, truputį pabuvom ir ,,nešėm kudašių " į savo namus. Taupyt, tai taupyt, bet svečiui atėjus, tamsoj būt, čia tai jau virš normos. Į virdulį pilu vandens panašiai keli žmonės gers arbatos.
Viskas brangsta, tai reikia taupyti., reikia planuoti savo išlaidas
Atsakyti
mes irgi, ir taupom, ir ne rolleyes.gif šviesą išjunginėjam išeidami iš kambario, televizorių jungiam retai, kai būnam namuose, pastoviai 2 kompiuteriai sukasi, skalbimo mašina dažnai jungiu, pas mus dujinė viryklė, tai elektros neprisideda, dujų minimumas būna, nors gaminu dažnai, ir šviesą jungiam kai vos temt pradeda, nelaukiu ir nesėdžiu tamsoj schmoll.gif per mėnesį 3 asmenų šeima 2 k. bute išnaudojam apie 150 kw, kaip ir daugokai gal g.gif vasarą būna mažiau, apie 100, nes šviesos mažai reikia
Atsakyti
QUOTE(JoanaS @ 2008 02 19, 12:02)
mes irgi, ir taupom, ir ne  rolleyes.gif šviesą išjunginėjam išeidami iš kambario, televizorių jungiam retai, kai būnam namuose, pastoviai 2 kompiuteriai sukasi, skalbimo mašina dažnai jungiu, pas mus dujinė viryklė, tai elektros neprisideda, dujų minimumas būna, nors gaminu dažnai, ir šviesą jungiam kai vos temt pradeda, nelaukiu ir nesėdžiu tamsoj  schmoll.gif per mėnesį 3 asmenų šeima 2 k. bute išnaudojam apie 150 kw, kaip ir daugokai gal  g.gif vasarą būna mažiau, apie 100, nes šviesos mažai reikia


na, as kai paziuriu tai reiskia, kad mes daug isnaudojam, nes 2 kambariu bute 3 asmenu seima 500 kw, bet matyt sildomos grindys ir elektrinis gyvatukas istisa para daug ima.
Atsakyti
Mane teveliai ismokino isjungti sviesa, kai isenu is vienos, ar kitos patalpos...
Dabar jau gyvenu su vyru, ir dabar as ji to mokinu...
Bet dar sunkiai sekasi... doh.gif
Daznai turi pasakyt "isjunk sviesa"... doh.gif
Labai tikiuosi, kad sunu mokint lengviau eisis... biggrin.gif
Atsakyti
man jau nuo mazens iskiepytas taupumas,pries menesi pradejom gyvent bute(nuomojames),tai mano taupumo rezimas isijunge maximaliai smile.gif negaliu pakest,kai sviesos dega ten kur musu nera,kai vanduo bega visu pajegumu o vyras tuo metu skutasi g.gif aisku jei vaikas sedi kitam kambary tai kas kita,aisku tamsoj nezaidzia,uz pusantro menesio elektros sunaudojom 114kw,lb megstam vaflinius blynus kepamus elektrinej keptuvej,vyras sake kad ji daug suima,bet ju tikrai neatsisakysim thumbup.gif
Atsakyti
Pati esu baisiai netaupi, taip kad nežinau kaip vaikus teks to mokint g.gif Ir dar patinka, kai namie vakare visur šviesu, na tai taip ir sukasi tas mūsų elektros skaitliukas lotuliukas.gif
Atsakyti
Tose patalpose kur dazniausiai buname ir kur pastoviai dega sviesa(virtuveje ir mano kambary) susukau taupancias elektros lemputes.Ju kaina atsipirko man per menesi.O siaip su elektrine virykle kazkur apie 150kw isnaudojam.Vasara kiek maziau,ziema gal kiek daugiau.Tamsoje nesedim,megstam kad sviesu butu.O del vaiku mokymo-vyresne kartais ir is namu iseidama sviesa tualete ar savo kambary pamirsta-tenka velniu atrasyt,o mazoji kita karta dar ir man prikisa kad elektra netaupiai naudoju doh.gif
Atsakyti
Visada sakome dukrytei, kad kai nebuni savo kambari, tai isjunki sviesa rolleyes.gif taip kelis sykius pasakeme, tai ji jau kaip ir isisavino, tai visada ir isjungia wub.gif pratinam is anksto taupumo tiek su elektra, tiek su vandeniu rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(JUSTITIA @ 2008 02 23, 16:55)
Pati esu baisiai netaupi, taip kad nežinau kaip vaikus teks to mokint  g.gif Ir dar patinka, kai namie vakare visur šviesu, na tai taip ir sukasi tas mūsų elektros skaitliukas  lotuliukas.gif

Pas mus lygiai ta pati problema doh.gif .Kaip gali vaikus mokyti taupyti jei pavyzdi namuos priesinga turi verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(JUSTITIA @ 2008 02 23, 17:55)
Pati esu baisiai netaupi, taip kad nežinau kaip vaikus teks to mokint  g.gif Ir dar patinka, kai namie vakare visur šviesu, na tai taip ir sukasi tas mūsų elektros skaitliukas  lotuliukas.gif

pas mus lygiai taip pat doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
SU elekros taupymu gana sudėtingas reikalas. bet paskaičius g.gif yra ir baisiau biggrin.gif
Atsakyti
Pas mus jungikliai žemai,tai pradėjęs vaikščioti(apie 10mėn.) ypatingai junginėdavo šviesą. doh.gif doh.gif doh.gif Po kokio pusmečio jau buvo nebeįdomu.Vėliau pradėjau mokyti paliekant šviesą: mokėsim pinigėlius už tai,kad šviesą bereikalo deginam,vietoj to,kad žaisliuką nupirktume. ax.gif Mums padeda. smile.gif
Atsakyti