Įkraunama...
Įkraunama...

Ar taupote elektrą, ar mokote to vaikus?

Netaupydavom. Nors tevai ir moke taupyti tiek vandeni, tiek elektra. Sunku labai, kai du mazi vaikai ir laksto pirmyn atgal po nama. Tai kartais sedi kokioje virtuveje ir taip ne i tema lekti i antra auksta, viska isjungineti. Isjungiam, jei jau pakeliui buna. Bet socialine reklama mane labai veikia ir siaip pora dokumentiniu filmu paziurejus,supratau, jog reikia taupyti. Ne tiek del savo pinigines, kiek del bendro zmonijos labo. Na gal kas ir pasijuoks is manes, na bet toks mano pasirinkimas.
Atsakyti
Gyvenu name ir pas mus viskas ant elektros veikia,tai stengiames ja taupyti:pvz. vaikui pastoviai reikia silto virinto vandens,tai uzsivirinu visa arbatini ir susipilu i dideli termosa,turiu toki senovini,bet labai faina,nereikia jo kelti kad ipilti,bega kaip is ciaupo.taigi jau susitaupo.Stengiuosi indaplove ir skalbimo masina jungti vakarais,kai elektra pigesne ir t.t ir t.t.Bet nesizudau,jei reikia ir diena skalbiuosi ir kompiuteris veikia visa diena 4u.gif
Atsakyti
O TAIP smile.gif

Mano vyresnelis net uz rankos MANE paima ir nuveda uzgesinti sviesos biggrin.gif maza taip mokeme, tad negaliu atsisakyti, kai JIS mane moko!
Atsakyti
Maniškė visą laiką išjungia šviesą išeidama iš kambario, net prašyti nereikia. Jau buvau pradėjus gailėtis, kad jungiklius taip žemai darėm, o dabar džiaugiuosi biggrin.gif Kol kas daugiau jokių taupymo būdų vaiko nemokinu, per maža. Pati išjungiu orkaitę visada anksčiau laiko.
Atsakyti
Tevai mane isauklejo, kad reikia taupyti elektra, nes ladam neliks pinigu biggrin.gif lygiai taip pat darysiu ir as wink.gif
Atsakyti
mes taupom.ne taip skrupulingai,kad su sveciais patamsy sedetume,bet vistiek.mano vyresnelis net kompo nelaiko istisai ijunges,o nustato ant pristabdymo rezimo.taspats su televizoriais,lempom.jei nereikia-tai ir isjungta. smile.gif
Atsakyti
Pati stengiuos išeidama iš kambario visada išjungti šviesą ir vyreliui apie tai vis primenu...
Atsakyti
Mes kaip ir taupom. Bet apie arabtinuka, tai niekad nebuvau susimasciusi, kad pakatu tik tam puodeliui. Dabar namie sakysiu : "Sviesa", "puodukas" smile.gif smile.gif biggrin.gif
Atsakyti
netaupom visai,tv ir pc visa diena ijungti,nors nieks neziuri ar nesinaudoja doh.gif ,va vienintelis dalykas,tai kad visur tos elektra taupancios lemputes susukiotos biggrin.gif
Atsakyti
gan anksti pradėjo suprasti, kad reikia taupyti, vandenį,elektrą ir pan.Aiškinau, kaip ir kodėl reikia taupyti, tai kartais ir mus pamoko...Vaikas privalo tai išmokti kuo anksčiau.Neįsivaizduoju, jei reiktų vaikščioti paskui, gesinti šviesas, užsukti vandenį ax.gif
Atsakyti
smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mamaly @ 2009 01 28, 17:44)
mes taupom.ne taip skrupulingai,kad su sveciais patamsy sedetume,bet vistiek.mano vyresnelis net kompo nelaiko istisai ijunges,o nustato ant pristabdymo rezimo.taspats su televizoriais,lempom.jei nereikia-tai ir isjungta. smile.gif


Ir pas mus namuose panaši tvarka. Nors kartais reik vaikams primint kad išeinant iš kambario išjungtų šviesą. smile.gif
Atsakyti