Įkraunama...
Įkraunama...

Nėščiųjų kursai "Sveika pradžia"

Gal žinote kas kiek laiko vyksta "Sveikos pradžios" kursai Vilniuje? Mačiau, kad dabar rugpjūčio 21 prasideda, bet man dar turbūt anksti eiti, nes kątik sužinojau apie nėštumą.. wub.gif Ar vis dėlto jau verta? Esu visiškai žalia, tai noriu kuo daugiau sužinoti apie nėštumą.. Bet kažkaip įsivaizduoju, kad ten visos jau su pilvukais susirenka?
Atsakyti
manau, kad tau dar tikrai per anksti, megaukis nestumu, o suzinoti butinus dalykus dar tikrai spesi, turesi daug laiko dekrete, o be to, ir nepamirsi, zinios bus svieziausios. Sekmes smile.gif
Atsakyti
QUOTE(suri kata @ 2010 08 12, 10:24)
Gal žinote kas kiek laiko vyksta "Sveikos pradžios" kursai Vilniuje? Mačiau, kad dabar rugpjūčio 21 prasideda, bet man dar turbūt anksti eiti, nes kątik sužinojau apie nėštumą..  wub.gif  Ar vis dėlto jau verta? Esu visiškai žalia, tai noriu kuo daugiau sužinoti apie nėštumą.. Bet kažkaip įsivaizduoju, kad ten visos jau su pilvukais susirenka?

Manau tikrai ankstoka. Kai lankiau kursus, mano pilvukui buvo apie 6 mėn. ir tai buvo vienas "jauniausių dalyvių" biggrin.gif Be to, ten suteikiama informacija, kurios reikės gimdymo metu ir po gimdymo. Tai per tiek laiko daug ką pamirštum. Nors ir konspektavomės su vyru nemažai, bet kai atėjo laikas, tai didžioji dalis informacijos buvo išgaravusi, teko konspektus atsiversti biggrin.gif
Atsakyti
Supratau, aciu uz atsakymus mirksiukas.gif Siuo metu tikrai labiau domina zinios apie pati nestuma, o gimdymas atrodo dar toli horizonte.. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(suri kata @ 2010 08 12, 10:24)
Gal žinote kas kiek laiko vyksta "Sveikos pradžios" kursai Vilniuje? Mačiau, kad dabar rugpjūčio 21 prasideda, bet man dar turbūt anksti eiti, nes kątik sužinojau apie nėštumą..  wub.gif  Ar vis dėlto jau verta? Esu visiškai žalia, tai noriu kuo daugiau sužinoti apie nėštumą.. Bet kažkaip įsivaizduoju, kad ten visos jau su pilvukais susirenka?

Visu pirma sveikinu su mazuoju gyventoju. Kiek pati domejausi ir ziurejau tai sveikoj pradzioj kursai vyksta kiekviena menesi, as kai ju uzklausiau kada geriausia butu eit tai man buvo pasakyta 32-34 savaite nes paskui gali but sunku issedet bet cia irgi vsikas priklausys nuo to kaip nestumas vystysis. Mas tai einam si sestadieni 21 rugpjucio pas Banga, butinai parasysiu atsiliepimus. Sekmes nesiojant nauja dziaugsma po sirdele smile.gif
Atsakyti
Na galvoju riekia pasakyt po kursu praeju vienai dienai, nes jau biksi susigulejo informacija.

Deste Banga apie gimdyma, is pradziu pasirode kiek nedrasi, bet kai jau pradejo sneket apie gimdyma, tai uzsivede kaip tikra profesionale ir buvo sunku neklausyt. Kaip vyras sako "kadangi buvau nemiegojes, o ne kiek miegas neeme vadinasi pasakojo ir idomiai ir pakankamai uzkabinanciai"

Paskaita man labai patiko del to kad buvo papasakota kas vyksta gimdymo metu, kaip ji lengviau istrverti, kada ir kokius simptomus atpazinti. Taip pat labai patiko, kad nebuvo vienasaliskai destoma tik apie anturalu gimdyma, nors pati noreciau gimdyt naturaliai, bet manau kiekviena turetume zinot apie nuskausminimo galimybes, ypac jei yra CP galimybe.

Taip pat buvo saunu, kad buvo itraukti ir teveliai t.y. jiems buvo papasakota ka jie gali daryt, kad mamytems butu lengviau istvert tas bauginancias valandas.

Man regis, jog dauguma kurso dalyviu turejo likt patenkintos, nebent jau buvo pries tai prisiskaiciusios milijona knygu ir prisiziurejusios milijona filmuku, tokiu atveju gal joms ir nebuvo naudinga.

Tiesa pasakius po kursu vis ieskau is naujo, kur gimdyt, nes buvau nutarus kad tiks ir AK, dabar galvoju kad noretusi gimdyt naujagimiui palankioj ligoninėj bet Vln tik VGN o apie juos kai paskaitau tai kraupu darosi, jei vaziuot i kauna i Krikscioniskuosius namus, tai ten sanitarines salygos mane labai atgraso, tai jau visai pasimeciau unsure.gif
Atsakyti
Nusprendziau ir as issakyti savo nuomone apie Bangos vesta kursa apie gimdyma. Tiesa sakant, gal mano lukesciai buvo per dideli ar kaip, bet man sio to pritruko, o kai kas atrode is esmes ne patys svarbiausi dalykai, del kuriu susirinkome..

Tai vat, kaip ir sagytes minejo, destytoja is pradziu atrode kiek nedrasi, bet paskui kai isivaziavo, buvo labai malonu ir daugeliu atveju idomu klausytis. Is tikruju toks siltas zmogus pasirode ir mielai atsako i klausimus (bent jau as turejau keleta, tai i juos gana issamiai atsake po paskaitos:) )

Tai, kas patiko:
1) Issamiai papasakojo, kodel gimdymo metu jauciamas skausmas ir kodel jis reikalingas, t.y. kodel jis prasmingas;
2) gana daug kalbejo apie naturalius nuskausminimo budus, t.y. kaip sau padeti saremiu metu ir kaip galetu padeti vyras (beveik viska isbandem patys paskaitos metu, tad manau panaudosim ir gimdykloje smile.gif );
3) rode filmuka apie tai, kas vyksta kune besiruosiant gimdymui ir gimdymo metu (rode vaizdine medziaga ir komentavo, daug lengviau buvo viska isivaizduoti thumbup.gif )

Tai, ko pritruko:
1) Nors planuoju gimdyti naturaliai (t.y. be nuskausminamuju), vis delto norejosi platesnes info apie ivairius medicininius nuskausminimo budus, ju privalumus ir trukumus, kad lengviau butu pasirinkti, jei is tikruju prireiktu (pvz. ar epidura ar kita nuskausminima geriau rinktis). Siek tiek info sia tema pritruko...
2) Is esmes per daug buvo kalbama apie tai, kaip turetu atrodyti "idealus gimdymas", nes nemazai jos paminetu dalyku musu ligoninese tikrai nebus (o filmukai, kuriuos rode, buvo apie gimdyma namuose vandenyje...). Daugiau norejosi suzinoti apie realia situacija gimdymo namuose, ko galima tiketis, kaip ten viskas vyksta ir pan. (kadangi beveik visos nestukes laukesi pirmojo vaikelio, manau butu buve labai aktualu)..
3) Vienu metu per daug gal buvo nukrypta i tam tikru psichologu mintis, kaip gimdymo patirtis lemia vaikelio vystymasi ateityje ir pan. Siaip teorija gal ir idomi, bet kai supranti, kad ne visada nuo taves priklauso, ar nebus kokiu komplikaciju gimdymo metu ir pan., tai nezinau, ar to reikejo..

Tai vat, mano ispudziai ir asmenine nuomone smile.gif Siaip bendrai vertinant, kursas buvo naudingas, bet kai kuriais dalykais teks pasidometi atskirai...
Atsakyti
Gal kas žino kada dabar bus rengiasi kursai?
Atsakyti
Na as buvau kursuose sveika pradzia apie gimdyma,na man asmeniskai nepatiko,nes nieko naujo nesuzinojau g.gif bet nesakau kad neverta nueit,gal kas ka naudingo suzinos sau g.gif
Atsakyti
Sveikos, as buvau "sveikos pradzios" kuruose ir man jie labai patiko, tik gaila neisejo pabaigt viso kurso verysad.gif jei butu gailmybe nueit tai eiciau dar karta. Ir butinai pasiimkit vyra. Jei ne tie kursai tai savo vaikucio buciau neilgiau kaip men maitinus. O vyra pasiimkit todel kad jis isgirdes visa info, jus galetu palaikyt moraliskai. jei yra bedeliu su pieneliu tai to tikrai labai reikia ax.gif Nuosirdziai patariu nueit 4u.gif
Atsakyti
"Sveikos pradžios" kursai persikėlė į naujas patalpas J.Balčikonio g. 3, ten greit bus ir šeimos klinika.
Atsakyti
kuriuos geriau rinktis?Gimdymas ar Naujagimis ir mama po gimdymo naujagimio priežiūra, ir dar maciau vienus kudikio zindymas\

ar eiti i visus smile.gif?
Atsakyti